Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Tissot Heritage 1973 - wyścigowe dziedzictwo

07-09-2019

Wiele marek zegarkowych szczyci się swoją współpracą przy organizacji imprez sportowych. Ich obecność nie powinna być niczym zaskakującym, gdyż precyzyjny pomiar czasu jest nieodłącznym elementem praktycznie każdej dyscypliny. Nie wszyscy producenci mogą się jednak pochwalić w tej dziedzinie takim dorobkiem jak Tissot. Szwajcarskie zegarki od lat działają na rzecz sportu odpowiadając za chronometraż wielu imprez o zasięgu globalnym. Nie ulega wątpliwości, że taka rola nie należy do łatwych, szczególnie w świecie sportów motorowych, gdzie standard pomiaru mierzony jest w tysięcznych częściach sekundy.

Luksusowy, męski zegarek Tissot T124.427.16.031.00 HERITAGE 1973 na skórzanym pasku w czarnym kolorze z owalną kopertą wykonaną ze stali w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka jest w beżowym kolorze z trzema subtarczami oraz datownikiem pomiedzy godziną czwartą a piątą.


Zegarek Tissot Heritage 1973 jako zwycięzca w kategorii ''wybór internautów''.Sportowe osiągnięcia szwajcarskiej marki

Szwajcarski brand rozpoczął swoją przygodę z wyścigami samochodowymi już w latach 70 XX wieku i od początku wiązało się to z ogromnymi sukcesami. Wsparcie, które zegarki Tissot zapewniły marce Alpine doprowadziło do stworzenia jednego z najlepszych aut w historii rajdu Monte Carlo - Alpine 110 "Berlinette". Legendarne auto królowało niepodzielnie na ówczesnych torach wyścigowych, co zachęciło markę Tissot do poszerzenia swojej działalności. Niespełna rok później, w 1974, zegarki Tissot towarzyszyły pojazdom Porsche w 24 godzinnym wyścigu Le Mans w klasie samochodów GT.

Logo marki pojawiło się również na samochodach Formuły 1, ale szczególną więź udało się stworzyć z jednym z kierowców, Lorisem Kesselem, który nosił barwy szwajcarskiego producenta w sezonie 1976.
Męski zegarek Tissot Herritage w stylu wyścigowego zegarka retro na czarnym, skórzanym pasku.
Młodzieńcza miłość inspiracją marki


Loris Kessel jako prawdziwy pasjonat motoryzacji.
Loris Kessel jako prawdziwy pasjonat czynnie zaangażował się w rozwój motoryzacji, tworząc sieć salonów samochodowych na terenie Szwajcarii.

Sukces jaki udało się wypracować pozwolił na kultywowanie jego młodzieńczej miłości do aut klasycznych, czego wyrazem jest działający do dzisiaj dział aut wyścigowych i tzw. oldtimerów. Po latach schedę po ojcu przejął jego syn, Ronnie Kessel, a to zainspirowało markę Tissot, aby powrócić do świata wyścigów samochodowych.

W 2018 Tissot stał się oficjalnym partnerem Kessel Classics. Powrót do korzeni ma z resztą miejsce nie tylko we współpracy sponsorskiej. Szwajcarska manufaktura posiada bowiem specjalną kolekcję Tissot Heritage, w której znajdziemy wyłącznie modele nawiązujące do najwspanialszych tradycji marki. Aby uczcić dotychczasowe sukcesy w świecie sportów motorowych dodano do niej dedykowany, wyścigowy zegarek retro, który jeszcze raz przypomina o pełnej chwały przeszłości.Limitowany zegarek retro

Limitowany zegarek Tissot Heritage T124.427.16.031.00 HERITAGE 1973 to reedycja chronografu właśnie z pamiętnych lat 70. Czasomierz prezentuje się niezwykle dostojnie i doskonale oddaje ducha tamtych czasów. Wyścigowy zegarek retro zdecydowanie przyciąga uwagę samym swoim kształtem. Nieco "jajowaty" kształt wygląda bardzo dynamicznie i pozwala wczuć się w rolę gentlemana zasiadającego w dawnym bolidzie. Uwagę zwraca też niezwykłe wykończenie tego modelu, które uzyskano poprzez naprzemienne polerowanie i satynowanie poszczególnych jego elementów. Zegarek Tissot Heritage 1973 przymocujemy do nadgarstka skórzanym paskiem, o nad wyraz wyraźnej perforacji, co jeszcze mocniej potęguje zamierzony efekt. Jak można się tego spodziewać, zegarmistrzowski kunszt marki Tissot przejawia się także we wnętrzu tego czasomierza.
Prezentowany model to szwajcarski zegarek z automatycznym mechanizmem ETA Valijoux 7753, którego perfekcyjną pracę możemy oglądać przez przeszklony dekiel zegarka. Zegarek Tissot Heritage 1973 wyposażony jest w stoper oraz skalę tachometryczną, które są niezbędnymi dodatkami dla każdego miłośnika sportów motorowych. Wyścigowy zegarek w stylu retro jest niezwykle prestiżowym dodatkiem, który świetnie sprawdzi się w roli eleganckiego dodatku, podkreślając jego pasje i zaangażowanie w niesamowity świat wyścigów motorowych.
Tissot Heritage 1973 to szwajcarski zegarek z automatycznym mechanizmem ETA.