Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki dla pary od marki Obaku Denmark

15-10-2021

Marka Obaku Denmark od lat zaskakuję swoich fanów, dostarczając im tego, co najlepsze. Każdego roku marka prezentuję wyjątkowe kolekcje nie tylko dla Pań, ale i również dla Panów. Dzisiaj przybywamy do państwa z propozycją zegarków z nowej kolekcji dla niej i dla niego oraz kilkoma ciekawostkami na temat skandynawskiej marki!


Ponadczasowy design i zachowanie ducha minimalizmu

Obaku Denmark, którego nazwa inspirowana jest jedną z trzech głównych gałęzi filozofii Zen, to kolekcja zegarków, która stawia na prostotę i spokój. Modele charakteryzują się czystym, harmonijnym wzornictwem, spokojnymi, zrównoważonymi kolorami oraz wysokiej jakości wykonaniem i wysoką funkcjonalnością. 

Oprócz minimalistycznego designu egzemplarze wyróżniają się dużą dbałością o najmniejszy element wykonania. Ponieważ zegarki Obaku mają eleganckie, ponadczasowe wzornictwo, pasują do prawie każdego stroju. 


Zegarki Obaku Denmark

Obaku i filozofia Zen

Obaku Denmark i filozofia Zen

Firma powstała, gdy duńscy projektanci Christian Mikkelsen i Lau Liengard Ruge postanowili stworzyć linię zegarków, która łączy w sobie to, co najlepsze w azjatyckiej i europejskiej tradycji prostoty. Zgodnie z filozofią Zen utrzymywanie czystego, uważnego umysłu w harmonii z samym sobą zapewnia poczucie równowagi w życiu i przynosi szczęście. Logo inspirowane jest kaligraficznym kręgiem życia Zen, znanym również jako Enso, co po japońsku oznacza „koło”. Symbolizuje siłę, elegancję i wszechświat. Znak ten odnosi się do momentu, w którym umysł może po prostu pozwolić ciału i duchowi tworzyć.


Społeczna odpowiedzialność i marka Obaku

Marka Obaku jest silnie zaangażowana w działalność charytatywną. Świadomość, że każde działanie może przynieść realny wpływ na poprawę warunków życia wielu osób, sprawiła, że brand zainicjował program “Zegarki na całe życie” dedykowany lokalnym i międzynarodowym społecznościom. Od 2012 roku firma wspiera organizacje zajmujące się pomocą potrzebującym na całym świecie. Z takim też zamiarem powstał fundusz, którego celem jest dofinansowanie edukacji młodych ludzi mieszkających na wioskach w Filipinach. Owoce działalności Obaku widoczne są również w Tajlandii — marka w ramach prowadzonego projektu Baan Unrak, postawiła nowy dach w domu dziecka jednego z tamtejszych sierocińców.  

 Obaku i dofinansowanie edukacji młodych ludzi


Obaku i parki słoneczne Obton - ekologiczna produkcja

Dążenie marki do harmonii pomiędzy światem człowieka, a natury widoczne jest także w dbałości o ekologiczny wymiar produkcji. Obaku wspierając program Recycle, Reduce and Reuse stara się ograniczyć wytwarzanie śladu węglowego zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i biurach. Firma inwestując w parki słoneczne Obton kompensuje ilość rocznego CO2, które emitowane jest w trakcie wysyłek zegarków. 

Damski zegarek Obaku Oktant Lille - Onyx — idealny model dla Pań

Oktant Lille - Onyx prezentuje nowoczesny, skandynawski design w najlepszym wydaniu. Niekonwencjonalna 8-boczna koperta przyciąga wzrok swoim eleganckim stylem. 

Jej jasno szara barwa kontrastuje z głęboką czernią tarczy, co nadaje projektowi uniwersalnego charakteru. Smukła konstrukcja o szerokości 32 mm i grubości zaledwie 4,8 mm sprawia, że zegarek nie tylko idealnie przylega do nadgarstka, ale staje się wyrafinowanym elementem biżuteryjnym. 

O tym, że Oktant Lille-Onyx będzie świetnie dopełniać wyglądu każdego stroju, świadczy także bransoleta mediolańska. Gęsta plecionka o bardzo mocnej strukturze, od lat skrada bowiem serca kobiet subtelnym wyglądem. Stal szlachetna i szafirowe szkło przykrywające cyferblat sprawiają, że model świetnie będzie się nosił w codziennych warunkach. Za precyzyjny czas odpowiada tu japoński mechanizm kwarcowy.


 Obaku Oktant Lille - Onyx zegarek damski

Męski zegarek Obaku Oktant - Onyx jako propozycja dla każdego gentlemana

Obaku Oktant - Onyx zegarek męski

Zegarek męski Oktant - Onyx łączy w sobie najlepsze cechy minimalistycznego wzornictwa z dbałością o każdy szczegół wykonania. Ośmioboczna koperta przyciąga wzrok swoim surowym charakterem. Za sprawą jej niewielkich rozmiarów — szerokości 38 mm i zaledwie 4,8 mm grubości, model będzie świetnie wyglądać w zestawie z półformalnymi ubraniami, swobodnie chowając się pod mankietami koszuli. 

Jasnoszara obudowa w połączeniu z czarną tarczą będzie pasować do każdej okazji, podkreślając elegancki, męski styl. W szczególny sposób podkreśla to bransoleta typu mesh, której nowoczesny design stanowi ciekawą alternatywę wobec pasków.


Oryginalne wzornictwo męskiego zegarka Oktant Onyx jest ściśle powiązane z użytymi materiałami. Mocna stal szlachetna i odporne na zarysowania szkło szafirowe tworzą mocną konstrukcję o eleganckim wyglądzie. Za prawidłowe wskazanie czasu odpowiada japoński mechanizm kwarcowy, uważany za jeden z najbardziej precyzyjnych systemów używanych w zegarmistrzostwie.
zegarek obaku