Zimowa wyprzedaż
POWRÓT15-10-2021

Zegarki dla pary od marki Obaku Denmark

Marka Obaku Denmark od lat zaskakuję swoich fanów, dostarczając im tego, co najlepsze. Każdego roku marka prezentuję wyjątkowe kolekcje nie tylko dla Pań, ale i również dla Panów. Dzisiaj przybywamy do państwa z propozycją zegarków z nowej kolekcji dla niej i dla niego oraz kilkoma ciekawostkami na temat skandynawskiej marki!


Ponadczasowy design i zachowanie ducha minimalizmu

Obaku Denmark, którego nazwa inspirowana jest jedną z trzech głównych gałęzi filozofii Zen, to kolekcja zegarków, która stawia na prostotę i spokój. Modele charakteryzują się czystym, harmonijnym wzornictwem, spokojnymi, zrównoważonymi kolorami oraz wysokiej jakości wykonaniem i wysoką funkcjonalnością. 

Oprócz minimalistycznego designu egzemplarze wyróżniają się dużą dbałością o najmniejszy element wykonania. Ponieważ zegarki Obaku mają eleganckie, ponadczasowe wzornictwo, pasują do prawie każdego stroju. 


Zegarki Obaku Denmark

Obaku i filozofia Zen

Obaku Denmark i filozofia Zen

Firma powstała, gdy duńscy projektanci Christian Mikkelsen i Lau Liengard Ruge postanowili stworzyć linię zegarków, która łączy w sobie to, co najlepsze w azjatyckiej i europejskiej tradycji prostoty. Zgodnie z filozofią Zen utrzymywanie czystego, uważnego umysłu w harmonii z samym sobą zapewnia poczucie równowagi w życiu i przynosi szczęście. Logo inspirowane jest kaligraficznym kręgiem życia Zen, znanym również jako Enso, co po japońsku oznacza „koło”. Symbolizuje siłę, elegancję i wszechświat. Znak ten odnosi się do momentu, w którym umysł może po prostu pozwolić ciału i duchowi tworzyć.


Społeczna odpowiedzialność i marka Obaku

Marka Obaku jest silnie zaangażowana w działalność charytatywną. Świadomość, że każde działanie może przynieść realny wpływ na poprawę warunków życia wielu osób, sprawiła, że brand zainicjował program “Zegarki na całe życie” dedykowany lokalnym i międzynarodowym społecznościom. Od 2012 roku firma wspiera organizacje zajmujące się pomocą potrzebującym na całym świecie. Z takim też zamiarem powstał fundusz, którego celem jest dofinansowanie edukacji młodych ludzi mieszkających na wioskach w Filipinach. Owoce działalności Obaku widoczne są również w Tajlandii — marka w ramach prowadzonego projektu Baan Unrak, postawiła nowy dach w domu dziecka jednego z tamtejszych sierocińców.  

 Obaku i dofinansowanie edukacji młodych ludzi


Obaku i parki słoneczne Obton - ekologiczna produkcja

Dążenie marki do harmonii pomiędzy światem człowieka, a natury widoczne jest także w dbałości o ekologiczny wymiar produkcji. Obaku wspierając program Recycle, Reduce and Reuse stara się ograniczyć wytwarzanie śladu węglowego zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i biurach. Firma inwestując w parki słoneczne Obton kompensuje ilość rocznego CO2, które emitowane jest w trakcie wysyłek zegarków. 

Damski zegarek Obaku Oktant Lille - Onyx — idealny model dla Pań

Oktant Lille - Onyx prezentuje nowoczesny, skandynawski design w najlepszym wydaniu. Niekonwencjonalna 8-boczna koperta przyciąga wzrok swoim eleganckim stylem. 

Jej jasno szara barwa kontrastuje z głęboką czernią tarczy, co nadaje projektowi uniwersalnego charakteru. Smukła konstrukcja o szerokości 32 mm i grubości zaledwie 4,8 mm sprawia, że zegarek nie tylko idealnie przylega do nadgarstka, ale staje się wyrafinowanym elementem biżuteryjnym. 

O tym, że Oktant Lille-Onyx będzie świetnie dopełniać wyglądu każdego stroju, świadczy także bransoleta mediolańska. Gęsta plecionka o bardzo mocnej strukturze, od lat skrada bowiem serca kobiet subtelnym wyglądem. Stal szlachetna i szafirowe szkło przykrywające cyferblat sprawiają, że model świetnie będzie się nosił w codziennych warunkach. Za precyzyjny czas odpowiada tu japoński mechanizm kwarcowy.


 Obaku Oktant Lille - Onyx zegarek damski

Męski zegarek Obaku Oktant - Onyx jako propozycja dla każdego gentlemana

Obaku Oktant - Onyx zegarek męski

Zegarek męski Oktant - Onyx łączy w sobie najlepsze cechy minimalistycznego wzornictwa z dbałością o każdy szczegół wykonania. Ośmioboczna koperta przyciąga wzrok swoim surowym charakterem. Za sprawą jej niewielkich rozmiarów — szerokości 38 mm i zaledwie 4,8 mm grubości, model będzie świetnie wyglądać w zestawie z półformalnymi ubraniami, swobodnie chowając się pod mankietami koszuli. 

Jasnoszara obudowa w połączeniu z czarną tarczą będzie pasować do każdej okazji, podkreślając elegancki, męski styl. W szczególny sposób podkreśla to bransoleta typu mesh, której nowoczesny design stanowi ciekawą alternatywę wobec pasków.


Oryginalne wzornictwo męskiego zegarka Oktant Onyx jest ściśle powiązane z użytymi materiałami. Mocna stal szlachetna i odporne na zarysowania szkło szafirowe tworzą mocną konstrukcję o eleganckim wyglądzie. Za prawidłowe wskazanie czasu odpowiada japoński mechanizm kwarcowy, uważany za jeden z najbardziej precyzyjnych systemów używanych w zegarmistrzostwie.
zegarek obaku