Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Industrialny i ultracienki, czyli Obaku Denmark TRAE LILLE — pierwszy zegarek na świecie o grubości 4,9 mm z pierścieniem z drewna

16-10-2021

Zegarki Obaku to kwintesencja skandynawskiego minimalizmu. Marka podąża z duchem technologii i nie przechodzi obojętnie obok panujących trendów. Najnowszym urzeczywistnieniem idei marki jest industrialny i innowacyjny zegarek Obaku Denmark TRAE LILLE, którego ultracienka konstrukcja dźwiga dwa żywioły. Przyjrzyjmy się mu bliżej.   


Poczuj piękno chwili z marką Obaku Denmark 

Obaku to zegarki stworzone z pasji, miłości i zatracenia w urokach duńskich tradycji. Nie da się ukryć, że celem marki jest tworzenie modeli pięknych, użytecznych, ale też trwałych. Producenci dokładają wszelkich starań, aby czas mierzony przez zegarek Obaku upływał z największą przyjemnością, a samo urządzenie dotrzymywało Wam kroku przez długie lata.  

Zegarki marki Obaku Denmark


Duńskie zegarki Obaku dla kobiet i mężczyzn zachwycają zarówno od strony wizualnej, jak i technicznej. Każdy model utrzymany jest w klimacie minimalizmu. Na tarczach, poza smukłymi wskazówkami i delikatnym indeksem, nie zobaczycie nic, co mogłoby zakłócić przejrzystość. Ich design jest czysty niczym arktyczne niebo Skandynawii.  


Zegarki Obaku damskie
Zegarki Obaku męskieNiepoprawny perfekcjonista w marce Obaku, czyli Lau Liengård Ruge 

 Lau Liengård Ruge projektant zegarków Obaku

Projektanci zegarków Obaku to nieziemsko utalentowani ludzie z pasją i zacięciem. Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu, a brzmienie ich nazwiska robi wrażenie na każdym prawdziwym fanie zegarmistrzostwa. 

Lau Liengård Ruge, bo to właśnie on napędza całą maszynę Obaku, ukończył duńską Szkołę Architektury w Aarhus i swoimi minimalistycznymi wizjami uświetnia projekty pod szyldem duńskiej marki. Sam siebie nazywa perfekcjonistą, ale to dobrze, bo stąd właśnie biorą się powiedzenia o zegarmistrzowskiej precyzji.  To właśnie ten niesamowicie utalentowany człowiek poczynił milowy krok w branży. Jego projekt przewyższył jakiekolwiek oczekiwania. W końcu stworzenie najcieńszego zegarka na świecie to ogromne osiągnięcie. Lau Liengård Ruge, poprzez ogromny kunszt, który nabył przez lata, ma wysoką świadomość swoich umiejętności. Sięgając po każdy materiał i planując konkretne rozwiązanie, doskonale wie, jaki będzie finał i zdaje sobie sprawę, że jego dzieło będzie perfekcyjne. Tak właśnie było i w tym przypadku, ale dość owijania w bawełnę. Sami się przekonajcie, że zaprojektowany przez Obaku zegarek to przyszłość. 


Niezwykle cienki zegarek z drewnianym pierścieniem dla Niej i dla Niego 

Prace nad stworzeniem tej innowacyjnej serii trwały nieprzerwanie przez dwa lata, a projektanci i koordynatorzy projektu do ostatnich chwil nie byli pewni, czy stworzenie najcieńszego zegarka na świecie jest możliwe. O to, by jednak wszystko poszło zgodnie z planem, zatroszczył się właśnie Lau Liengård Ruge, który jest ojcem tego projektu. 

„Stworzenie tego jedynego w swoim rodzaju zegarka wymagało wielu próbek, testów i udoskonaleń”

 – mówi Henriette Arvin, dyrektor Obaku, ale w końcu dzieło ujrzało światło dzienne.  

Ultra cienki zegarek z drewnianym pierścieniem marki Obaku 4,8 mm


Obaku i kolekcja najcieńszych zegarków 4,9 mm wykonanych z wykorzystaniem drewna z drzewa Sapele

W tej serii dwie cechy zapierają dech w piersiach. Jedną z nich definitywnie jest design. Niecodzienne połączenie ciepłego drewna z industrialną stalą tworzy niespotykaną dotąd kompozycję. Marka zaznacza, że stworzone przez Obaku zegarki damskie i zegarki Obaku męskie z tej kolekcji powstały z surowców pozyskiwanych w zrównoważony sposób. Oznacza to, że używając drewna z drzew Sapele, zachowuje się ciągłość życia lasów. To bardzo istotny fakt, biorąc pod uwagę przywiązanie Obaku do ekologii i pomagania.  


Obaku Trae to zegarek męski i damski dla osób, które lubią przemycać do swojego życia nienachalne nuty nowoczesności. Modele zapięto na stalowej bransolecie typu mesh w zimnych metalicznych odcieniach, która idealnie kontrastuje z ciepłymi barwami drewna Sapele na pierścieniu otulającym cyferblat. Podbija je również tarcza w kolorze odpowiadającym zapięciu. W tej serii do wyboru mamy aż trzy warianty kolorystyczne 

Zegarek Obaku Denmark TRAE LILLE - STEEL - Lau Liengård Ruge V245LXCIMC
Zegarek Obaku Denmark TRAE - MARINE - Lau Liengård Ruge  V245GXLLML
Zegarek Obaku Denmark TRAE LILLE - CHARCOAL - Lau Liengård Ruge V245LXBBMB


Zegarek Obaku Ultra Slim dla mężczyzny


Jak widzicie, w kolekcji wyróżniają się dwa typy czasomierzy. Zaprojektowane przez Obaku zegarki damskie Trae Lille są nieco mniejsze, ponieważ powstały z myślą o kobiecych nadgarstkach. Ich cyferblat ma 32 mm. Z kolei standardowy zegarek Obaku męski Trae to nieco większy odpowiednik.  


Kolejną rzeczą jest oczywiście zaskakująco i spektakularnie cienka konstrukcja, wynosząca jedynie 4,9 mm. To pierwszy na świecie tego typu model, co doskonale potwierdza wcześniej wspomniane projektowanie idące z duchem technologii. Ta kolekcja dołącza do istniejącej już i świetnie znanej oraz cenionej serii Obaku Slim. 

Zegarek ultra slim Obaku czarny 

Na koniec chcemy tylko wspomnieć, że wszystkie powyższe czasomierze, a także pozostałą ogromną ofertę niesamowitych zegarków damskich i męskich Obaku ze skandynawską duszą, znajdziecie w naszych sklepie Zegarek.net. Życzymy Wam owocnych zakupów!