POWRÓT19-03-2021

Zegarki Roamer – szwajcarskie dziedzictwo w mistrzowskim wykonaniu

Od 1895 roku Roamer of Switzerland tworzy wyjątkowe zegarki na rękę, których design łączy tradycyjne wartości z nowoczesnymi przekonaniami. Znak jakości Swiss Made jest synonimem najlepszych technik produkcji i najwyższej jakości produkcji. Każdy zegarek firmy Roamer łączy w sobie funkcjonalność i elegancję ze zrównoważonym, estetycznym wzornictwem. Poza precyzyjnymi mechanizmami i szlachetnymi materiałami, wybór Roamera to przejaw niezależnego, kosmopolitycznego ducha, który rozumie i docenia harmonijne linie oraz wysokiej jakości kompozycję kolorów, wzorów i materiałów, dbając przy tym o konkurencyjny stosunek jakości do ceny.Historia marki Roamer

Fritz Meyer i MST

W roku 1888 29-letni lat Fritz Meyer założył w Solothurn zakład produkujący wychwyty cylindryczne dla innych producentów zegarków. Firma dynamicznie się rozwijała i od 1895 roku zaczęła składać kompletne zegarki. Zawierały one komponenty wielu innych firm i były sprzedawane pod nazwami innych producentów. W 1897 roku w zakładzie Meyera powstał pierwszy kompletny mechanizm Calibre 38, nazwany tak dla upamiętnienia 38 urodzin założyciela firmy.W 1905 roku Meyer nawiązał współpracę z zegarmistrzem Johannem Studeli, w efekcie czego powstało przedsiębiorstwo Meyer and Studeli(MST). Połączona firma otworzyła dużą fabrykę w 1906 roku, nadal produkując niedrogie zegarki kieszonkowe, ale plany rozwoju były ambitne. Roamer jako marka została zarejestrowana w 1908 roku, choć nie sygnowała jeszcze swoją nazwą gotowych wyrobów. W tym czasie MST rozszerzyło swoją działalność na arenie międzynarodowej, wchodząc pod kierownictwem syna Fritza Meyera, Leo, na rynek brytyjski jako Medana Watch Co. W 1915 roku kierownictwo firmy przejął Charles Meyer, który stanowisko pełnił do swojej śmierci w 1945 roku.


Roamer


Obie marki zostały sprowadzone do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w 1920 roku.Fritz Meyer zmarł w 1926 roku, ale firma miała już ugruntowaną pozycję jako firma rodzinna. MST było w stanie zorganizować całą produkcję we własnym zakresie do 1932 roku, stając się prawdziwą manufakturą. Firma zarejestrowała swoje charakterystyczne trójkątne logo MST w 1927 r., a nowoczesne logo Roamer zostało zarejestrowane w Wielkiej Brytanii w 1938 r. Cała firma przyjęła nazwę Roamer w 1951 roku. Pierwszy wewnętrzny mechanizm automatyczny, MST 410/411, pojawił się około 1950 roku, wraz z opatentowanym dwukierunkowym wahnikiem.

Męski zegarek Roamer Vanguard


Stylowy zegarek Roamer Searock

Kilka lat później firma wyprodukowała także zegarek z budzikiem i kalibrem MST 417. W latach 60. Roamer był już uznanym producentem zegarków, alinie Mustang,Stingray i Vanguard stały się żywymi ikonami tamtych lat i gościły na nadgarstkach wielu osób w Europie i USA. Roamer dał się ponieść kwarcowej rewolucji i wprowadził do swoich zegarków mechanizm kwarcowy już w 1972 roku. Niestety coraz tańsze zegarki z Azji zalały rynek światowy i Roamer zaprzestał produkcji własnych mechanizmów w 1975 roku, po czym nastąpiło zamknięcie zakładu. W roku 1983 marka Roamer została włączona do grupy Swiss ASUAG (SociétéGénérale de l'Horlogerie Suisse SA), która skupiła się na zabezpieczeniu majątku firmy. Dwa lata później przedsiębiorstwo zostało kupione przez byłego dyrektora marketingu marki Roamer - Hrr. Leval. Firma wznowiła produkcję jako niezależny producent, przy użyciu części od innych wykonawców.


W roku 1994 Roamer został kupiony przez pochodzącą z Hong Kongu firmę Chung Nam Company (globalna korporacja zatrudniająca 10.000 ludzi), posiadającą m.in. szwajcarską fabrykę mechanizmów ISA Prestige Time. W roku 2009 właścicielem 50% udziałów Roamera została Swiss Watch Group z Dubajudystrybutor głównie modowych marek zegarków, jak Escada, Police, Timberland, Cerruti 1881, Gant czy Kenzo, ale również – obecnie - Swiss Military Hanowa. Roamer pozostał jednak niezależnie funkcjonującą firmą z siedzibą w Szwajcarii.Obecnie firma produkuje zegarki kwarcowe oraz mechaniczne, a w jej portfolio znajdziemy sporo reedycji kultowych modeli, które Roamer produkował w latach 50., 60. i 70. XXwieku.


Zegarek męski Roamer – kunszt, który przyciąga wzrok

W latach 70. dużą popularnością cieszył się model Searock. Po ponad 50 latach kierownictwo firmy postanowiło wznowić produkcję tego modelu. Nowa, odświeżona linia została zaprojektowana od nowa, choć widać w niej inspiracje nawiązujące do poprzednika. Zegarek RoamerSearockcharakteryzuje się pięknym szlifem słonecznym tarczy, lupką nad datownikiem oraz lśniącą powierzchnią koperty i bransolety. Efekt ten udało się uzyskać dzięki powlekaniu metalu węglikiem wolframu, co sprawiło, że zegarki te są niezwykle odporne na zarysowania. Warto również wspomnieć o linii zegarków Roamer Superior, która charakteryzują się klasycznym wyglądem. Zegarki Roamer Superior mają dość cienkie koperty, które gwarantują łatwe wsunięcie się pod rękaw koszuli, więc idealnie sprawdzają się do stroju oficjalnego. Wybór zegarków tej linii jest spory i możemy postawić na klasykę w styluRoamer Superior 3H Gents bądź cieszyć się mnogością komplikacji jaką posiada Roamer Superior Moonphase.

Stylowy zegarek Roamer Superior


Niezwykły czasomierz Roamer Competence

Do oficjalnych strojów idealnie komponują się również zegarki z serii Roamer Classic Line. Są one klasyczne, a liczba modeli Classic Line zadowoli najbardziej wymagających klientów. Kolejną ciekawą propozycją producenta jest niewątpliwie linia RoamerCompetence. Zegarki z tej kolekcji ucieszą fanów zegarków z tarczami typu skeleton. Jakość wykonania i mnogość ruchomych elementów mechanizmu zrobi wrażenie na każdym, kto zobaczy zegarek z tej kolekcji. Z kolei dla fanów klasyki producent przygotował reedycję zegarka RoamerCompetence MST, którego tarcza wygląda jakby była zawieszona w próżni. Warto nadmienić, że kolekcja MST została wyprodukowana w limitacji, a użyte w zegarkach RoamerCompetence MST mechanizmy pochodzą z lat 50. i przeleżały w szufladach ponad pół wieku! Linia RoamerVanguard to nawiązanie do modelu z lat 70. XX wieku. Klasyczne wzory tej linii posiadają komplikację małej sekundy, natomiast sportowe wersje posiadają funkcję chronografu.


Zegarek damski Roamer – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Zegarki Roamer to nie tylko męskie modele. Producent zadbał również o zróżnicowany asortyment dla kobiet. Pierwszą propozycjąjest linia RoamerCeraline. Zegarki z tej kolekcji charakteryzują się tym, że do ich produkcji, oprócz stali, wykorzystano również spiek ceramiczny. Środkowe ogniwa bransolety są w całości ceramiczne i świetnie korespondują z tarczą. Kolejnym ukłonem w stronę kobiet jest linia RoamerSearockLadies. Zegarki te stylistycznie przypominają męską odsłonę kolekcji Searock, lecz ich koperty są bardziej subtelne.

Delikatny jak i kobiecy zegarek Roamer Ceraline


Elegancki i klasyczny zegarek Roamer Classic Line Ladies

W kilku modelach tarcze wykonane są z macicy perłowej, a w miejscu indeksów znajdują się oszlifowane kryształy. Kobiety ceniące klasyczny wygląd zegarka powinny skierować swoją uwagę na zegarki z serii Roamer Classic Line Ladies. Czasomierze Classic Line Ladies charakteryzuje ponadczasowa elegancja, która subtelnie podkreśli strój formalny. Wybór zegarków Roamer dla kobiet jest naprawdę duży i ciekawy, a stosunek jakości wykonania do ceny jest jednym z najlepszych na rynku zegarków szwajcarskich.


Sprawdź całą kolekcję zegarków Roamerdostępnych w naszej ofercie!