Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Ponadczasowa kolekcja zegarków Roamer Searock

16-11-2020

Marka Roamer może pochwalić się świetnymi szwajcarskimi mechanizmami o nietuzinkowej obudowie. Kolekcja Roamer Searock tylko potwierdza ten fakt, kierując swoje modele do bardzo zróżnicowanego grona odbiorców. Zobacz, czy i Ty znajdziesz tu coś dla siebie.



Krótka historia długiej działalności Roamer

W 1882 roku w wiosce Lengnau w Szwajcarii młody zegarmistrz Fritz Meyers otworzył mały warsztat zatrudniający dziesięciu pracowników. Wkrótce potem, branżę zegarmistrzowską ogarnął kryzys finansów, zmuszając właściciela do porzucenia przedsięwzięcia i podjęcia pracy na stanowisku głównego kontrolera w Kottman's Ebauche Factory - producenta części mechanicznych do czasomierzy. Dzięki nowo zdobytej wiedzy Meyers otworzył ponownie warsztat zajmujący się produkcją zegarków.

Krótka historia długiej działalności Roamer


W 1952 roku MST zmienił nazwę na Roamer Watch Company. Wyprodukował budzik z mechanizmem MST 417 i opatentował, wzmocnioną tylną konstrukcję. Marka stworzyła kilka chronografów i chronometrów, a także kultową obudowę zegarka Anfibio, która okazała się sukcesem technologicznym i finansowym. W 1972 roku, aby nadążyć za ciągle zmieniającym się rynkiem zegarków, Roamer wypuścił swój pierwszy model kwarcowy. Wtenczas też zaniechano produkcji mechanizmów mechanicznych. Jednakże w 2003 roku brand postanowił powrócić do swoich korzeni i zaczął na nowo produkować wysokiej jakości luksusowe zegarki mechaniczne.



Niezastąpiona klasyka zegarków Roamer Searock

Niezastąpiona klasyka zegarków Roamer Searock

Choć kolekcja zegarków Roamer Searock składa się z 19 modeli męskich i damskich utrzymanych w zróżnicowanej stylistyce, to całość pozostaje względem siebie bardzo spójna. Spotkamy tu zarówno proste klasyczne modele, jak i ich sportowe wersje z dodatkowymi subtarczami lub bezelem. Wprawdzie większość kopert pozostaje w srebrze, to jednak znajdziemy egzemplarze ze złotą powłoką. Szlachetna barwa jest osiągana poprzez powlekanie jonowe. Proces ten odbywa się w wysokiej próżni, a jony złota uderzają z dużą prędkością w obudowę ze stali nierdzewnej.


Wszystkie egzemplarze łączy napis „Roamer 1888” poniżej godziny 12 i datownik ze szkłem powiększającym na godzinie 3. Całości wyglądu zegarków Roamer Searock dopełniają mocne, stylowe klasyczne bransolety. Zbudowane z trzech segmentów ogniw tworzą funkcjonalną i ciekawą kompozycję. Składane zapięcie motylkowe gwarantuje pewne trzymanie się czasomierza na nadgarstku.



Kolekcja Roamer Searock - szwajcarska doskonałość wykonania

Podczas gdy stylowy wygląd z pewnością należy do ważnych kryteriów w wyborze zegarka, to najważniejszym pozostaje jego wnętrze wraz z mechanizmem. Tutaj też można oczekiwać precyzji w sensie szwajcarskiej filozofii. Wszystkie zegarki wykonane są bowiem ze stali szlachetnej, a w większości modeli obudowa jest polerowana. Sygnowana logo marki koronka pozostaje łatwa w obsłudze, a dodatkowe zabezpieczenie przed wodą stanowi możliwość jej zakręcenia. Powierzchnię zewnętrzną ostatecznie uzupełnia antyrefleksyjne szkło szafirowe, które jest pięciokrotnie twardsze niż szkło mineralne. Zegarki gwarantują również wodoodporność na poziomie 10 barów, co umożliwia pływanie z nimi na ręce.

Kolekcje Roamer Searock - szwajcarska doskonałość wykonania


Modele męskie wyposażone zostały w szwajcarskie mechanizmy z automatycznym naciągiem ETA. Nie bez powodu jest on jednym z najpopularniejszych werków na świecie. Pracuje z 28800 wibracjami na godzinę i gwarantuje rezerwę chodu wynoszącą 38 godzin. W modelach damskich mamy do czynienia z systemami kwarcowymi. Również tu zastosowano niezawodny szwajcarski mechanizm, a dokładniej Ronda.



Elegancki styl w Roamer Searock Automatic

Elegancki styl w Roamer Searock Automatic

Podstawową linią w tej kolekcji pozostaje Roamer Searock Automatic. Bransoleta tych zegarków ma 20 milimetrów szerokości, a koperta 42 milimetry średnicy i 12 milimetrów wysokości. Tarcza jest jednolicie gładka — znajdują się na niej jedynie oznaczenia minutowe i datownik. Wąskie wskazówki podkreślają eleganckie wzornictwo zegarka. Jeśli chodzi o dobór kolorów, ta linia oferuje najwięcej opcji. 


Egzemplarze dostępne są w kolorze niebieskim, czarnym, a także w odcieniach bieli, zieleni lub brązu. Istnieją również modele ze złotymi elementami. Dedykowane zostały one mężczyznom, dla których zegarek ma być eleganckim dodatkiem do służbowych i półformalnych strojów, dopełniającym wizerunku współczesnego gentlemana.



Zobacz najpopularniejsze zegarki Roamer Searock :