Marka Roamer może pochwalić się świetnymi szwajcarskimi mechanizmami o nietuzinkowej obudowie. Kolekcja Roamer Searock tylko potwierdza ten fakt, kierując swoje modele do bardzo zróżnicowanego grona odbiorców. Zobacz, czy i Ty znajdziesz tu coś dla siebie.
Krótka historia długiej działalności Roamer
W 1882 roku w wiosce Lengnau w Szwajcarii młody zegarmistrz Fritz Meyers otworzył mały warsztat zatrudniający dziesięciu pracowników. Wkrótce potem, branżę zegarmistrzowską ogarnął kryzys finansów, zmuszając właściciela do porzucenia przedsięwzięcia i podjęcia pracy na stanowisku głównego kontrolera w Kottman's Ebauche Factory - producenta części mechanicznych do czasomierzy. Dzięki nowo zdobytej wiedzy Meyers otworzył ponownie warsztat zajmujący się produkcją zegarków.
W 1952 roku MST zmienił nazwę na Roamer Watch Company. Wyprodukował budzik z mechanizmem MST 417 i opatentował, wzmocnioną tylną konstrukcję. Marka stworzyła kilka chronografów i chronometrów, a także kultową obudowę zegarka Anfibio, która okazała się sukcesem technologicznym i finansowym. W 1972 roku, aby nadążyć za ciągle zmieniającym się rynkiem zegarków, Roamer wypuścił swój pierwszy model kwarcowy. Wtenczas też zaniechano produkcji mechanizmów mechanicznych. Jednakże w 2003 roku brand postanowił powrócić do swoich korzeni i zaczął na nowo produkować wysokiej jakości luksusowe zegarki mechaniczne.
Niezastąpiona klasyka zegarków Roamer Searock
Wszystkie egzemplarze łączy napis „Roamer 1888” poniżej godziny 12 i datownik ze szkłem powiększającym na godzinie 3. Całości wyglądu zegarków Roamer Searock dopełniają mocne, stylowe klasyczne bransolety. Zbudowane z trzech segmentów ogniw tworzą funkcjonalną i ciekawą kompozycję. Składane zapięcie motylkowe gwarantuje pewne trzymanie się czasomierza na nadgarstku.
Kolekcja Roamer Searock - szwajcarska doskonałość wykonania
Podczas gdy stylowy wygląd z pewnością należy do ważnych kryteriów w wyborze zegarka, to najważniejszym pozostaje jego wnętrze wraz z mechanizmem. Tutaj też można oczekiwać precyzji w sensie szwajcarskiej filozofii. Wszystkie zegarki wykonane są bowiem ze stali szlachetnej, a w większości modeli obudowa jest polerowana. Sygnowana logo marki koronka pozostaje łatwa w obsłudze, a dodatkowe zabezpieczenie przed wodą stanowi możliwość jej zakręcenia. Powierzchnię zewnętrzną ostatecznie uzupełnia antyrefleksyjne szkło szafirowe, które jest pięciokrotnie twardsze niż szkło mineralne. Zegarki gwarantują również wodoodporność na poziomie 10 barów, co umożliwia pływanie z nimi na ręce.
Modele męskie wyposażone zostały w szwajcarskie mechanizmy z automatycznym naciągiem ETA. Nie bez powodu jest on jednym z najpopularniejszych werków na świecie. Pracuje z 28800 wibracjami na godzinę i gwarantuje rezerwę chodu wynoszącą 38 godzin. W modelach damskich mamy do czynienia z systemami kwarcowymi. Również tu zastosowano niezawodny szwajcarski mechanizm, a dokładniej Ronda.
Elegancki styl w Roamer Searock Automatic
Egzemplarze dostępne są w kolorze niebieskim, czarnym, a także w odcieniach bieli, zieleni lub brązu. Istnieją również modele ze złotymi elementami. Dedykowane zostały one mężczyznom, dla których zegarek ma być eleganckim dodatkiem do służbowych i półformalnych strojów, dopełniającym wizerunku współczesnego gentlemana.