<<   POWRÓT 03-11-2017

Zegarki dla leworęcznych

Osoby leworęczne mają często problem ze znalezieniem wygodnego zegarka. Głównym problemem jest koronka i przyciski chronografu, które występują zwykle po prawej stronie zegarka, przez co jego obsługa, jest niewygodna. Na szczęście, zegarki dla leworęcznych znajdziemy w ofercie kilku firm – oferują one konstrukcję, w których koronka znajduje się po lewej stronie koperty, albo wszystkie przyciski rozmieszczone są po obu stronach koperty.

W ofercie sportowej marki Puma znajdziemy kilka modeli zegarków dla osób leworęcznych. Najciekawsze kolekcje, zawierające zegarki na prawy nadgarstek, to Puma Ultrasize i Puma Motorsport

Zegarek Puma PU103911005 posiada dużą koronkę zabezpieczoną przez okalający element obudowy – zlokalizowano ją po lewej stronie, dzięki czemu, mogą z niej wygodnie korzystać osoby leworęczne. Zegarek ma dużą średnicę (jak wszystkie modele w kolekcji Ultrasize) i charakterystyczne uszy, wystające daleko poza kopertę. Tarcza i koperta są czarne, natomiast większość indeksów jest szara. Na urozmaicenie wyglądu zegarka wpływa kontrastowy sekundnik, białe logo firmy i duży, biały indeks godziny 3. Taka stylistyka jest charakterystyczna dla zegarków Puma.

Zegarek ma kwarcowy werk i wodoszczelność 100 m, co pozwala na pływanie na niewielkiej głębokości i zabezpiecza zegarek w większości sytuacji kontaktu z wodą. Wskazówki pokryto warstwą świecącą Neobrite, która świeci w ciemności.

Pasek, utrzymujący tego 50-milimetrowego kolosa, wykonano z czarnej gumy, która jest bardzo wygodna dla osób uprawiających sport.

Jeśli nie odpowiada Ci charakterystyczny wygląd zegarka Puma, możesz przyjrzeć się ofercie innych marek, jak Fossil, Diesel, Casio, Timex czy Adidas.

Sportowy, męski zegarek Puma PU103911005 Ultrasize na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze. Okrągła koperta zegarka jest ze stali w czarnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest czarna z srebrnymi indeksami jak i wskazówkami.            Stylowy, męski zegarek Diesel DZ7321 SBA na skórzanym brązowym pasku z kopertą wykonaną ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w niebieskim kolorze z dwoma dużymi subtarczami.          Sportowy, męski zegarek Casio Edifice EFA-131PB-1AVEF Momentum na czarnym pasku wykonanym z tworzywa sztucznego oraz kopertą ze stali również w czarnym kolorze. Tarcza zegarka Edifice jest cyfrowo-analogowa w szarym kolorze z żółtymi indeksami oraz białymi wskazówkami.    

 

Bardzo wygodnym wyborem są zegarki posiadające dwie lub więcej dodatkowych tarcz, a co za tym idzie dodatkową koronkę z lewej strony (jak na przykład Diesel DZ7321, który także wyróżnia się sporymi gabarytami). Podobnym, ale znacznie mniejszym zegarkiem, jest Casio Edifice EFA-131PB-1AVEF, z zaawansowanymi opcjami alarmu, datownika i stopera. Wszystkie modele sprawdzą się świetnie jako zegarki dla osób leworęcznych.

Warto zwrócić uwagę na to, że również większość zegarków z elektronicznym wyświetlaczem, to modele zarówno na lewą, jak i na prawą rękę. Przykładowo – Timex TW5K93800 z serii Timex Ironman to wytrzymały zegarek do biegania, w którym pomiar rozpoczynamy centralnym przyciskiem z przodu koperty. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla leworęcznych i praworęcznych.

Ważną kwestią jest to, że we współczesnych zegarkach kwarcowych nie ma konieczności częstych regulacji. Mechanizm jest zwykle tak dokładny, że zegarek reguluje się jedynie podczas zmiany czasu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z zegarkami wyposażonymi w stoper – w nich często sięga się do przycisków i tutaj umiejscowienie ich po lewej stronie, jest bardzo ważne.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być również zegarki sterowane radiowo, np. Citizen Radio Controlled. W modelach tych koronki są co prawda umieszczone tradycyjnie po prawej stronie, jednak zegarki są praktycznie bezobsłuygowe. Synchronizacja czasu następuje automatycznie za pomocą fal radiowych. Dodatkowo są to często modele z funkcją Eco-Drive. Do działania wykorzystują światło - nie potrzebują więc baterii czy nakręcania.