Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch a zegarek hybrydowy

03-11-2017

Inteligentne zegarki to coraz mocniej rozwijająca się gałąź zegarmistrzostwa. Wymagania klientów wciąż rosną, a wiele marek próbuje im sprostać. Hasło smartwatch jest dziś powszechnie znane. Oznacza ono inteligentny zegarek, który łączy się bezprzewodowo z telefonem. Posiada funkcje tradycyjnego zegarka, ale steruje też funkcjami smartfona. Pozwala na śledzenie codziennej aktywności, kontrolowanie odtwarzacza muzyki czy odbieranie powiadomień. Co najważniejsze, opcjami steruje się z poziomu dotykowego ekranu cyfrowego. Wiele marek umożliwia spersonalizowanie jego wyglądu, a wyświetlacz może nawet imitować tarczę klasycznego zegarka.

Każdy kto chciałby zostać właśnie przy tradycyjnym wyglądzie zegarka powinien zapoznać się opcją jaką jest zegarek hybrydowy. Jego funkcjonalność jest zbliżona do smartwatcha, jednak wygląda jak zegarek klasyczny. Oznacza to, że ma tradycyjną tarczę analogową ze wskazówkami, a przy tym nie traci czynnika „smart”. Idzie za tym kolejna znacząca różnica. Brak wyświetlacza cyfrowego powoduje, że zegarek hybrydowy nie wymaga dodatkowego źródła ładowania. W przypadku cyfrowego smartwatch jest nim ładowarka USB. Najczęściej jest to ładowarka magnetyczna.

Sterowanie może wydawać się z pozoru trudniejsze, ale dzięki specjalnej technologii ukryte jest w przyciskach zegarka. Wystarczy je wcześniej odpowiednio skonfigurować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Marka Fossil w obrębie serii Fossil Qoferuje zarówno typowe smartwatche z ekranem dotykowym i ładowarką magnetyczną jak i zegarki hybrydowe zasilane przez standardową baterię. Tak prezentują się dwa typy zegarków smartwatch na przykładzie Fossil Q:

Modny, męski zegarek Fossil FTW2102 Q Wander Smartwatch na skórzanym pasku w kolorze jasnego brązu. Ekran zegarka jest cyfrowy, dotykowy.Amerykański, męski zegarek Fossil FTW1126 Q Crewmaster Hybrid Smartwatch na srebrnej, klasycznej bransolecie ze stali. Koperta zegarka Fossil jest z stali w srebrnym kolorze, koperta zegarka jest w czarnym kolorze z subtarczą oraz indeksami w białym kolorze.

SMARTWATCH FOSSIL Q Z DOTYKOWYM EKRANEM HYBRYDOWY ZEGAREK FOSSIL Q


Inne zegarki hybrydowe to na przykład Skagen ConnectedTimex IQ + Move. Każdy z nich posiada dodatkową mniejszą tarczę, która w procentach wyraża postęp w realizacji codziennych celów.

Klasyczny, męski zegarek Timex TW2P93200 IQ+ Move Smartwatch oraz TWG013500 Smartwatch IQ+ Move Smartwatch na skórzanych paskach w kolorze czarnym oraz beżowym. Koperty oby zegarków są wykonane ze stali w srebrnym kolorze. Tarcze zegarków są analogowe w kolorze czarnym oraz białym.Klasyczny, męski zegarek Skagen SKT1104 HAGEN CONNECTED na skórzanym pasku w brązowym kolorze. Koperta zegarka jest w srebrnym kolorze ze stali. Analogowa tarcza zegarka Skagen jest w czarnym kolorze z srebrnymi wskazówkami jak i indeksami.

ZEGARKI TIMEX IQ + MOVE ORAZ ZEGAREK SKAGEN CONNECTED


Osoby, którym zależy na cyfrowym wyświetlaczu oraz modnym markowym gadżecie na pewno zawieszą oko na smartwatch’u Michael Kors Access. Zegarki bazują na popularnych modelach: damskim Brandshaw i męskim Dylan. Smartwatche łączą modowy look z technologią, które wpisuje się w zapotrzebowania współczesnych konsumentów.

Smartwatch marki Michael Kors na srebrnej bransolecie z cyfrową, dotykową powierzchnią tarczy.Młodziezowy, damski zegarek Michael Kors MKT5001 Smartwatch Bradshaw MK Access Smartwatch na stalowej bransolecie w złotym kolorze. Koperta zegarka jest ze stali również w złotym kolorze jak bransoleta. Tarcza zegarka Michael Kors jest cyfrowa, dotykowa.

 MODOWY SMARTWATCH MICHAEL KORS ACCESS