Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Smartwatch z kartą SIM – wszystko, co trzeba wiedzieć o zegarkach smartwatch na kartę SIM

19-10-2022

Smartwatch na kartę SIM jest bardzo często używany przez dzieci. Sposób jego funkcjonowania może jednak nastręczać niemało wątpliwości, zwłaszcza u rodziców poszukujących takich modeli. Jak działa smartwatch z kartą SIM, jakiej karty wymaga i czy na pewno jest ona niezbędna? W artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania o zegarek z kartą SIM. 


Jak działa smartwatch z kartą SIM?

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie o smartwatch z kartą SIM, czyli: jak działa to urządzenie? Pod tym względem w zasadzie nie różni się ono od telefonu. Zegarek na kartę SIM samodzielnie łączy się z siecią komórkową poprzez sygnał 2G, 3G lub 4G. I w ten sposób umożliwia przeprowadzenie rozmowy lub odebranie wiadomości bez pośrednictwa smartfonu. Dzięki temu nie tracisz kontaktu z bliskimi, gdy zapomnisz o telefonie lub znajdziesz się w miejscu z ograniczonym zasięgiem Bluetooth.

Sygnały sieci


Przycisk SOS w smartwatchu

Poza tym smartwatch z wejściem na kartę SIM oferuje większość funkcji typowych dla każdego smart zegarka, jak pomiar parametrów zdrowotnych i śledzenie aktywności. Dodatkowo zegarek z kartą SIM dla dziecka ma wbudowane opcje związane z bezpieczeństwem: lokalizator GPS, przycisk SOS, zdalny podsłuch, wideo rozmowy. Często bywa także wyposażony w plan lekcji, kalkulator, gry i inne przydatne dla najmłodszych użytkowników funkcje.


Czy smartwatch może działać bez karty SIM?

Czy w smartwatchu musi być karta SIM, aby on poprawnie działał? Jeśli chcesz nim wykonywać połączenia, odbierać powiadomienia bez parowania go ze smartfonem oraz korzystać z GPS - jest niezbędna. Może się jednak zdarzyć, że zapomnisz opłacić abonament lub wykupić doładowanie i Twoja karta przestanie być aktywna. W takim przypadku zegarek na kartę SIM z Bluetooth umożliwi Ci wykonanie połączenia za pośrednictwem tego modułu. Nadal będziesz też mógł korzystać z wbudowanych czujników i śledzenia aktywności.

Smartwatch na kartę SIM


Smartwatch z kwadratową kopertą na kartę SIM

Odpowiadając zatem na pytanie, czy smartwatch działa bez karty SIM, trzeba podkreślić, że nie jest ona nieodzowna. Nie możesz jednak z niej zrezygnować, jeśli zależy Ci na pełnym wykorzystaniu potencjału urządzenia.


Jaka karta SIM do smartwatcha będzie odpowiednia?

Standardem w większości zegarków na rynku jest obecnie format nano SIM o wymiarach 12,3 mm x 8,8 mm x 0,67 mm. Każdy smartwatch z wejściem na kartę SIM powinien mieć w specyfikacji technicznej informację o obsługiwanym formacie. Koniecznie to sprawdź, aby mieć pewność, że kupujesz kartę odpowiedniej wielkości.

Karta SIM


Brązowa karta SIM

Uważaj przy tym na karty przeznaczone do tabletów. Zwykle zegarek na kartę SIM nie jest z nimi kompatybilny. Dlatego lepiej od razu wybrać kartę SIM GSM z przypisanym do niej numerem kontaktowym.


Jaka karta SIM do smartwatcha dla dzieci będzie dobra?

Jeśli natomiast chodzi o zegarek dla dziecka z kartą SIM, najczęściej potrzebuje on karty micro lub nano SIM otwartej dla wszystkich urządzeń. To, jaka karta do smartwatcha dla dzieci będzie pasować, zależy jednak od modelu. Dlatego i w tym przypadku warto zajrzeć do instrukcji obsługi, aby upewnić się co do wymagań danego urządzenia.

Smartwatch dla dzieci z kartą SIM


Możliwość dzwonienia w smartwatchu na Kartę SIM

Obecnie do najpopularniejszych zegarków dziecięcych na rynku należy smartwatch dla dziecka z kartą SIM polskiej marki Garett. Obsługuje on oba formaty w zależności od kolekcji. Myślisz o zakupie czasomierza tej marki i zastanawiasz się, jaka karta SIM do smartwatcha Garett okaże się odpowiednia? Wcześniejsze serie: Kids 1, Kids 2, Kids 3, Kids 4, Kids Happy, Kids Fine, Kids Funny, Kids Time, Kids Sweet, GPS 2, GPS Classic, GPS Junior 2 wymagają formatu micro. Do pozostałych pasuje natomiast nowocześniejsza karta nano SIM.

To jednak nie wyczerpuje jeszcze odpowiedzi na pytanie, jaka karta SIM do smartwatcha dla dziecka będzie odpowiednia. Przy jej zakupie i montażu zwróć również uwagę, czy spełnia ona dodatkowe wymagania:

 • jest aktywna (w tym celu należy najpierw umieścić ją w smartfonie i wykonać połączenie),
 • ma środki na koncie lub opłacony abonament,
 • nie ma aktywnego PINu,
 • nie ma blokad rodzicielskich, 
 • obsługuje tryb 2G, 3G lub 4G w zależności od urządzenia,
 • obejmuje pakiet internetowy (najlepiej 1 GB),
 • ma włączoną funkcję identyfikacji numeru.
Karty SIM

Gdzie kupić kartę SIM do smartwatcha?

Smartwatch Garett na kartę SIM

Smartwatch na kartę SIM bywa sprzedawany w zestawie z kartą, ale zdarza się to niezwykle rzadko. W większości przypadków kupujący musi dodatkowo zaopatrzyć się we właściwą kartę, aby w pełni korzystać z urządzenia. Dotyczy to na przykład bardzo popularnych zegarków Garett.


Gdzie kupić kartę SIM do smartwatcha? Te nowoczesne czasomierze są coraz popularniejsze. Dlatego kartę bez problemu nabędziesz u niemal każdego operatora w salonie stacjonarnym oraz w sprzedaży internetowej. Dzięki temu samodzielnie wybierasz odpowiadającego Ci usługodawcę i najkorzystniejszy pakiet cenowy.

Smartwatch dziecięcy z kartą SIM

Ile kosztuje karta SIM do smartwatcha?

Karty SIM

To też sprawia jednak, że trudno jednoznacznie wskazać koszt karty SIM. Jeśli wymaga ona doładowania, jej cena wynosi zwykle około kilku złotych. Karty SIM kupowane w ramach abonamentu często są natomiast wliczone w opłatę abonamentową i nie trzeba ich dodatkowo opłacać.

To jednak tylko część wydatków związanych z zakupem karty. Do jej ceny trzeba bowiem jeszcze doliczyć koszt regularnych doładowań lub abonamentu. Opłata wynosi zwykle około 15-30 złotych na miesiąc. Ostateczna cena zależy jednak od wybranego operatora i aktualnie obowiązującej u niego oferty.

Fioletowy smartwatch Garett z kartą SIM

Dlaczego smartwatch nie widzi karty SIM?

Po umieszczeniu karty w smartwatchu może się zdarzyć, że zegarek z kartą SIM nie będzie jej widział. Przyczyny tego mogą być różne: 

 • karta jest niepoprawnie włożona do slotu - dlatego spróbuj na początek ponownie ją umieścić w urządzeniu;
 • karta nie jest obsługiwana przez dany smartwatch z wejściem na kartę SIM, 
 • karta nie spełnia wymogów (jest nieaktywna, wymaga PINu, ma blokadę rodzicielską, nie obsługuje internetu, nie ma wystarczających środków),
 • karta nie obsługuje wymaganego trybu pracy (2G, 3G lub 4G),
 • awaria po stronie operatora sieci komórkowej - gdy żaden z powyższych powodów okaże się niewłaściwy, spróbuj skontaktować się biurem obsługi.


Jeśli karty nie widzi Twój smartwatch z kartą SIM dla dzieci Garett, może okazać się konieczna konfiguracja APN (instrukcję jej wykonania krok po kroku znajdziesz na stronie firmy). W razie wątpliwości warto też zgłosić się do danego producenta z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Smartwatch różowy na kartę SIM dla dziewczynki

Jaki smartwatch na kartę SIM kupisz w ZEGAREK.NET?

Smartwatch z kartą SIM dla nastolatków

W ZEGAREK.NET znajdziesz zegarki smartwatch z wejściem na kartę SIM renomowanej polskiej marki Garett. W ofercie dominują modele dziecięce z funkcjami bezpieczeństwa, czujnikami zdrowia i śledzeniem aktywności. Pochodzą z najmodniejszych kolekcji takich, jak: Spark, Fly, Sweet, Focus, Rock, Protect czy Craft. Dzięki temu, że zegarek na kartę SIM dla dzieci jest dostępny w różnych kolorach i stylach, pasuje zarówno do kilkulatków, jak i nastolatków.

 

Jeśli natomiast chodzi o smartwatch z kartą SIM dla dorosłych, masz do wyboru stylowy model Multi 4 Sport RT o uniwersalnym, dynamicznym sportowym designie. Posłuży Ci szeroką funkcjonalnością podczas treningu na siłowni i wypraw w teren. Możesz go też jednak dopasować do casualowego stroju na co dzień, aby nigdy nie tracić możliwości wygodnego kontaktu z bliskimi. Zobacz naszą pełną ofertę i wybierz nowoczesny zegarek z kartą SIM dla dziecka lub dla siebie!

Smartwatch z kartą SIM dla dorosłych