Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Jak działa smartwatch z kartą SIM? Sprawdź, dlaczego warto kupić zegarek na kartę SIM

Jak działa smartwatch z kartą SIM? Sprawdź, dlaczego warto kupić zegarek na kartę SIM

2022-03-22
Czy wiesz, że, aby dzwonić przez zegarek, nie zawsze musisz parować go ze smartfonem? Wystarczy, że będziesz mieć na nadgarstku smartwatch na kartę SIM. Takie urządzenie zyskuje bezpośredni dostęp do sieci komórkowej, zapewniając jeszcze wygodniejszy kontakt na co dzień. Przydaje się szczególnie dzieciom, ale też podczas treningu, spotkań biznesowych i wielu innych sytuacji, w których nie chcesz obarczać się smartfonem. Dowiedz się, jak to działa!

Jak działa karta SIM w smartwatchu?

Karta SIM to zminiaturyzowany komputer w formie niewielkiej płytki. Poza własnym procesorem i systemem operacyjnym, ma również niewielką pamięć. Dzięki temu zegarek na kartę SIM może przechowywać dane kontaktowe i wiadomości SMS.

To, jak działa smartwatch z kartą SIM, nie różni się znacząco od sposobu funkcjonowania smartfona. Za pośrednictwem umieszczonej w slocie karty urządzenie wysyła sygnał 2G, 3G lub 4G. Umożliwia to odbieranie i wykonywanie połączeń oraz przyjmowanie wiadomości tekstowych przez smartwatch na kartę SIM. Działa on autonomicznie, również w miejscach bez dostępu do WiFi lub z utrudnionym połączeniem Bluetooth.

Jak działa karta SIM w smartwatchu?
Jaką kartę SIM wybrać do smartwatcha?

Jaką kartę SIM wybrać do smartwatcha?

Smartwatch z wejściem na kartę SIM najczęściej ma pusty slot, który trzeba samodzielnie uzupełnić. Jaka karta będzie do niego odpowiednia? To zależy od modelu. Niektóre wymagają standardu microSIM, czego przykładem jest smartwatch z kartą SIM Kids Happy Garett. Do innych pasuje natomiast format nanoSIM. Warto przy tym zauważyć, że niektóre karty, przeznaczone np. do tabletów, mogą nie działać w zegarku.
Na tym jednak nie kończą się wymagania wobec karty. Musi ona być aktywna, pozbawiona kodu PIN i blokady rodzicielskiej. Powinna też obsługiwać tryb pracy sieci (2G, 3G albo 4G) uwzględniony w specyfikacji danego modelu. Wreszcie nie obejdzie się bez dostępu do Internetu i funkcji identyfikacji. Dopiero spełnienie wszystkich tych warunków sprawi, że smartwatch na kartę SIM zadziała poprawnie.
Sieci obsługiwane przez dany zegarek typu smart

Jaki smartwatch z kartą SIM warto kupić dla dziecka?

W ofercie producentów najczęściej pojawia się smartwatch dla dzieci na kartę SIM jako alternatywa dla smartfona. Znacznie usprawnia kontakt, podnosi jego wygodę i bezpieczeństwo, co w przypadku najmłodszych jest szczególnie ważne. Gdy znajduje się na nadgarstku, nie pozwala przeoczyć połączenia. Ułatwia też natychmiastowe jego wykonanie. .
Smartwatch dla chłopca i dziewczynki Garett na różowym i niebieskim pasku
Dużym zaufaniem rodziców cieszy się zegarek na kartę SIM dla dzieci Garett Kids Spark, który łączy uniwersalny design z podstawową funkcjonalnością potrzebną do zadbania o kondycję, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Wybór jest jednak znacznie większy. Na jaki smartwatch z kartą SIM warto jeszcze postawić?

Nowoczesny smartwatch na kartę SIM z łącznością 4G

Jeśli zależy Ci na nowoczesnej technologii, najlepszym wyborem okaże się zegarek z łącznością 4G. Gwarantuje niezawodność działania, błyskawiczny czas reakcji i szybki transfer danych. Jego przykładem jest wspomniany już Garett Kids Spark, ale też Star, Craft, Protect czy zegarek Rubicon.
Nowoczesny smartwatch na kartę SIM z łącznością 4G
Funkcjonlany zegarek na kartę SIM dla dzieci

Funkcjonalny zegarek na kartę SIM dla dzieci

Poza tym warto zwrócić uwagę na modele, które oferują niestandardową funkcjonalność. Taki jest choćby Garett Kids Life - smartwatch z kartą SIM, ciśnieniomierzem i termometrem stworzony do kompleksowej kontroli zdrowia pociechy.
Z myślą o małych sportowcach powstał natomiast zegarek z zabezpieczeniem koperty SPORT PROTECTION i oprogramowaniem treningowym, taki jak Garett Kids Star albo 4You. A może wolisz pomóc dziecku w organizacji dnia? W takim razie wybierz dla niego smartwatch z wejściem na kartę SIM i planem lekcji, np. Rubicon.
Zegarek z zabezpieczeniem koperty SPORT PROTECTION i oprogramowaniem treningowym
Stylowy smartwatch dla dzieci na kartę SIM

Stylowy smartwatch dla dzieci na kartę SIM

W ofercie nie zabrakło też akcesoriów wyróżniających się niebanalnym stylem. Miłośnikom militariów powinien przypaść do gustu zegarek na kartę SIM dla dzieci Garett Kids Moro. Fani bajek i komiksów poczują się jak wszechmocni superbohaterowie z futurystycznym Garett Kids Play na nadgarstku. Nowoczesna elegancja Garett Kids Craft czy Rubicon urzeknie natomiast dzieci i nastolatków lubiących wyróżniać się modnymi dodatkami.
Już wiesz, na jaki smartwatch na kartę SIM postawisz? Te i wiele więcej propozycji znajdziesz w ZEGAREK.NET. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Autor artykułu

Mateusz Górski- autor artykułu
Mateusz GórskiMiłośnik tenisa z zamiłowaniem do technologii. Nie przegapił żadnego meczu polskiej reprezentacji i z taką samą pasją śledzi nowinki w świecie smartwatchów. Jego wiedza o najnowszych funkcjach tych urządzeń jest nieoceniona dla każdego, kto chce być na bieżąco.