Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch na kartę SIM – połączenie zegarka z telefonem. Podpowiadamy, jak wybrać zegarek z kartą SIM

10-06-2022

Twoje dziecko marzy o smartfonie, ale uważasz, że nie nadszedł jeszcze odpowiedni czas na posiadanie telefonu? A może Twój podopieczny wiecznie gubi telefon i masz już od tego zszargane nerwy? Rozwiązaniem tych i wielu innych problemów jest zakup zegarka z kartą SIM. Urządzenie posiada wszystkie najważniejsze funkcje telefonu, a do tego daje szereg możliwości, z których będzie zadowolony każdy rodzic. Smartwatch dla dzieci na kartę SIM może w znacznym stopniu podwyższyć komfort Twój i Twojego dziecka. 


Jaka karta SIM do smartwatcha dla dzieci sprawdzi się najlepiej?

Zegarek na kartę SIM dla dzieci pozwala m.in. na wykonywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Transfer danych pełni jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, jaką jest możliwość lokalizacji dziecka. Zegarek GPS pozwala na ustalenie miejsca przebywania malucha. Popularna jest również funkcja GEO-ogrodzenie, dzięki której rodzic dostaje powiadomienie, w momencie gdy dziecko oddala się od ustalonego wcześniej obszaru. Jednak, aby to wszystko było możliwe, niezbędna jest właśnie karta SIM.

Smartwatch dla dzieci z kartą SIM 
Smartwatch dla dzieci z kartą sim

W ofercie producentów znajdują się modele bez karty, jak i egzemplarze z wbudowaną kartą. W pierwszym przypadku po odpowiednią kartę SIM do smartwatcha dla dzieci należy udać się do operatora wybranej sieci komórkowej. Szacuje się, że miesięczny koszt utrzymania takiej karty wynosi ok. 20 zł. Bardzo ważne, aby karta była przystosowana do pracy na konkretnym urządzeniu. Istotnym warunkiem jest także możliwość obsługi trybu pracy 2G.

Przed umieszczeniem w zegarku karta musi zostać wcześniej aktywowana na telefonie oraz wyposażona w środki na koncie. Ponadto karta nie może posiadać blokady PIN oraz blokad rodzicielskich. Wbudowany slot na kartę SIM pozwala na połączenie się z siecią bez użycia smartfona. Smartwatch z kartą SIM dla dziecka najczęściej jest również wyposażony w funkcję SOS. Naciśnięcie specjalnego przycisku pozwala maluchowi na szybkie połączenie się z rodzicem i zawiadomienie o ewentualnym niebezpieczeństwie.

 Funkcja SOS w smartwatchu dla dzieci z kartą SIM

Jakie dodatkowe cechy powinien posiadać smartwatch na kartę SIM dla dzieci?

Cechy smartwatcha z kartą sim dla dzieci 

Wiemy już, że smartwatch na kartę SIM dla dzieci umożliwia wykonywanie połączeń oraz pozwala ustalić lokalizację dziecka, ale nie są to jedyne elementy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego urządzenia. Nie jest tajemnicą, że bardzo łatwo jest się zapomnieć podczas zabawy. Dziecko nie będzie specjalnie długo zastanawiało się nad tym, czy np. może wskoczyć do kałuży albo zbudować jedyne w swoim rodzaju budowle z błota. Właśnie dlatego zegarek dla dzieci na kartę SIM powinien być wytrzymały.

Przydatną właściwością jest również wodoszczelność. Model przeznaczony dla dziecka powinien posiadać przynajmniej wartość 30 m, która chroni obudowę przed konsekwencjami zachlapania wodą. Kolejnym istotnym elementem jest bateria. W tym przypadku zwracamy uwagę na dwa parametry, a więc pojemność oraz czas ładowania. Minimalna pojemność to 400 mAh, z kolei czas ładowania powinien być po prostu jak najkrótszy.

Wodoszczelny smartwatch dla dzieci z kartą SIM


Smartwatch dla dzieci z kartą SIM 

Zegarek z kartą SIM może być nie tylko modnym gadżetem, ale i przydatną pomocą edukacyjną. Planowanie swojego dnia poprzez aplikację sprawia znacznie więcej frajdy niż zapisywanie wszystkich aktywności w zeszycie. Ponadto niektóre smartwatche są wyposażone w monitor snu czy ciśnieniomierz. Zapalonym sportowcom z pewnością spodoba się krokomierz oraz oprogramowanie treningowe. Dla dzieci bardzo atrakcyjna okazuje się także możliwość odtwarzania muzyki. Młodzi ludzie sporą uwagę zwracają na wygodę. Właśnie dlatego wybrany zegarek powinien zapewniać najwyższy komfort. Polecane są zwłaszcza modele, których koperta i pasek zostały wykonane z tworzywa sztucznego. To materiał, który pozwala na swobodną regulację rozmiaru, a przy tym nie sprawia najmniejszych kłopotów przy czyszczeniu.

Listę najważniejszych elementów smartwatcha zamykamy wyglądem urządzenia. Nie jest tajemnicą fakt, że dziecko zdecydowanie chętniej korzysta z urządzenia, które zwyczajnie mu się podoba. Właśnie dlatego smartwatche dla dzieci na kartę SIM dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Coś dla siebie wybierze zarówno wielbiciel intensywnych barw, jak i zwolennik delikatnych pasteli.

Czym powinnien charakteryzować się dobry smartwatch dla dzieci z kartą SIM

Zegarek dla dzieci na kartę SIM – popularne modele

Popularne Modele Smartwatchy dla dzieci z kartą SIM

Po zapoznaniu się z najważniejszymi parametrami technicznymi nadszedł czas na odkrycie zegarków, które cieszą się największym powodzeniem. Wśród smartwatchy dla dzieci na kartę SIM prym wiodą zegarki Garett. Polski producent posiada w swojej ofercie bogaty wybór modeli przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych użytkowników.


Smartwatch GarettKids Moro jest dostępny w aż trzech wersjach kolorystycznych. Warty wspomnienia jest też z pewnością mechanizm kwarcowy, którego granica błędu wynosi zaledwie 10 sekund w skali miesiąca. Smartwatch jest przystosowany do współdziałania z systemem iOS oraz Android. Ważną informacją dla rodziców jest to, że bateria działa nawet do 2 dni, a czas jej ładowania wynosi jedynie 2 godziny. Ponadto zegarek jest odporny na drobne zachlapania.

Smartwatch GarettKids Moro 
 Garett Kids Craft

Smartwatch posiada jeszcze m.in. wbudowany moduł GPS, alarm, krokomierz oraz monitor snu. To wszystko w połączeniu z nowoczesnym designem tworzy produkt, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i rodzicom. Kolejny popularny smartwatch na kartę SIM to Garett Kids Craft. Model wyposażony jest w zaawansowaną technologię, która pozwala na bezproblemową lokalizację, a do tego umożliwia odtworzenie historii tras do aż 30 dni wstecz. Ponadto zegarek pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz rozmów wideo.


Dobrą wiadomością dla rodziców jest wbudowany przycisk SOS, a także opcja przesyłania zdjęć. Dzięki temu w razie zagrożenia można znacznie szybciej zlokalizować swoje dziecko. Ułatwia to również moduł GPS oraz GEOogrodzenie. Z kolei dla malucha atrakcyjny może okazać się krokomierz czy monitor snu. Smartwatch dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dziecko może wybrać swój ulubiony wariant. Zegarki na kartę SIM posiadają niezwykle wiele zalet. Dla dzieci stanowią atrakcyjny gadżet, z kolei rodzicom zapewniają spokój. Już samo poszukiwanie wymarzonego modelu może stać się początkiem niesamowitej przygody.

Funkcja GEOogrodzenia w smartwatchu dla dzieci  z kartą SIM