Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

SwatchPAY. Poznaj innowacyjny system płatności zegarkiem

01-06-2022

Swatch stworzył ciekawą alternatywę dla popularnych systemów płatności zegarkiem. To SwatchPAY – technologia, która zamienia tradycyjny czasomierz w kartę płatniczą. Teraz nie musisz już mieć smartwatcha, aby płacić za zakupy bez portfela. Wyjaśniamy, jak to działa. 


Co to jest SwatchPAY i jak działa? 

Swatch PAY to system dostępny wyłącznie w szwajcarskich zegarkach Swatch, który umożliwia płacenie zbliżeniowo za pomocą czasomierza. Jeśli znana jest Ci zasada działania takich aplikacji, jak Google Pay, Samsung Pay czy Garmin Pay, usługa Swatch może Cię zaskoczyć. 

W odróżnieniu od popularnych systemów nie jest portfelem, do którego dodaje się karty bankowe, a później za pomocą urządzenia obsługującego ten portfel płaci za zakupy. W przypadku SwatchPAY dodajesz kartę bezpośrednio do urządzenia. Następnie używasz go jak kartę płatniczą za pośrednictwem pasywnego chipu NFC umieszczonego w kopercie.

SwatchPAY
 Komfort zegarka Swatch z funkcją SwatchPAY

Co ciekawe, nie jesteś przy tym uzależniony od działania zegarka. Możesz bowiem korzystać z usługi, nawet gdy bateria jest wyczerpana. Wszystko dzięki temu, że moduł do wykonania płatności pobiera energię z terminala płatniczego. To inaczej niż w smartwatchach, które zastępują Ci kartę, tylko dopóki są naładowane.


Jak skonfigurować kartę płatniczą? 

Podoba Ci się to rozwiązanie? By z niego korzystać, potrzebny jest Ci zegarek Swatch PAY (np. Gent, New Gent czy BIG BOLD Swatch), smartfon oraz – co bardzo ważne – karta płatnicza kompatybilna z usługą. Na stronie producenta znajdziesz stale aktualizowaną listę placówek respektujących płatności Swatch PAY. Banki, które już teraz obsługują je w Polsce, to m.in. Alior, Getin Noble, mBank.

Jak skonfigurować kartę z zegarkiem z funckją SwatchPAY 
Zegarek Swatch z funkcją SwatchPAY 

Jeśli masz pewność, że Twoja karta będzie działać na zegarku, pora przejść do konfiguracji. Możesz ją wykonać na kilka sposobów.


Aktywuj Swatch PAY przez aplikację

Jeśli używasz smartfona z systemem Android lub iOS, szybko powiążesz kartę z zegarkiem za pomocą aplikacji. W tym celu pobierz aplikację SwatchPAY App by wearonize na telefon, utwórz konto i potwierdź chęć jego założenia w otrzymanej wiadomości mailowej. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami. 

  1. Zeskanuj dane karty płatniczej lub ręcznie wprowadź niezbędne informacje. 
  2. Na liście, która się pojawi, wybierz swój zegarek Swatch PAY. 
  3. Dowolnie nazwij urządzenie. 
  4. Następnie zobaczysz metody aktywacji. Wybierz opcję PHONE. 
  5. Przyłóż zegarek do tylnej części smartfona i zaczekaj, aż urządzenia się połączą. Wykonaj instrukcje na ekranie.
  6. Na koniec jeszcze raz przyłóż zegarek do telefonu i przytrzymaj, aż zakończy się konfiguracja. 
  7. Autoryzuj kartę płatniczą za pomocą kodu SMS.
Aktywuj Swatch PAY przez aplikacjęAktywuj płatności Swatch na stronie internetowej 

Aktywuj płatności Swatch na stronie internetowej

Kartę możesz też sparować z zegarkiem, logując się na stronie internetowej producenta. W tym celu:

  1. Utwórz konto na stronie SwatchPAY i wprowadź dane karty. 
  2. Następnie pobierz aplikację na swój smartfon lub tablet. 
  3. Wpisz ID-Code zegarka w aplikacji na urządzeniu mobilnym i gotowe.


Aktywuj usługę stacjonarnie

Jeśli obie metody Ci nie odpowiadają, możesz dokonać konfiguracji przy okazji zakupu zegarka w sklepie stacjonarnym. Personel pomoże Ci to zrobić przy użyciu podkładki SwatchPAY! Box.

Aktywuj usługę SwatchPAY stacjonarnie

Czy płatności Swatch PAY są bezpieczne? 

Bezpieczne płatności Swatch  

Tak skonfigurowana usługa pozwala bezpiecznie płacić za zakupy w sklepie. Pomimo że do wprowadzenia karty musisz podać niezbędne dane, nie są one przechowywane w zegarku. Znajduje się w nim tylko zaszyfrowany token do płatności zbliżeniowych.

W Swatch PAY żadne dane nie są również przekazywane w procesie płacenia. Chip NFC używa unikalnych identyfikatorów, które są odpowiednikami wrażliwych danych i zawierają tylko informacje potrzebne do wykonania płatności. Bezpieczeństwo takiego rozwiązania potwierdzili partnerzy Swatch: Visa i Mastercard.

 Zegarek Swatch z funkcją SwatchPAY

Dlaczego warto korzystać ze SwatchPAY? 

SwatchPAY z możliwością płacenia zbliżeniowego

Na ochronie danych zalety korzystania z płatności Swatch się jednak nie kończą. Wyposażony w tę usługę czasomierz zapewnia nieprzeciętną szybkość i wygodę płacenia. Nie musisz martwić się rozładowaną baterią. Nie musisz wybudzać wyświetlacza ani uruchamiać funkcji płatności. Po prostu zbliżasz zegarek Swatch do terminala, a jeśli masz do zapłaty więcej niż 100 zł – wpisujesz PIN. Cała czynność w porównaniu z innymi metodami płatności zajmuje minimalną ilość czasu.


Lubisz zmieniać modele Swatch, a masz tylko jedną kartę? Żaden problem! Dodaj ją do wszystkich zegarków z funkcją płacenia i miej pieniądze zawsze przy sobie bez konieczności obarczania się portfelem czy smartfonem. Czy wiesz, że możesz zabrać zegarek na basen, plażę albo trening w deszczowej pogodzie? Ma wysoką klasę wodoszczelności, dzięki czemu nie zagrażają mu zachlapania, prysznic czy pływanie. Z nim spontaniczne zakupy są możliwe w każdym momencie. A to wszystko przy niedużej inwestycji, bo stylowy model z funkcją płatności możesz kupić już za niecałe 500 zł.

Wysoka funkcjonalność zegarka Swatch z funkcją SwatchPAY


Chcesz płacić za zakupy jeszcze szybciej, wygodniej, bezpieczniej? Wybierz zegarek Swatch PAY z oferty ZEGAREK.NET i zostaw portfel w domu.