Zegarki Emporio Armani na pasku jest kolekcją męskich i damskich modeli, przy czym damskie są zdecydowanie bardziej różnorodne. Owa różnorodność dotyczy raczej palety barw, jaką operował producent w obu przypadkach. Egzemplarze dla Panów umiejętnie łączą w sobie czerń, srebro, złoto i brąz. Te szlachetne kolory są ze sobą tak zestawione, że czynią męskie zegarki Armani na pasku bardzo atrakcyjnymi. Przeważnie są eleganckie, klasyczne, idealne do garnituru, oczywiście od Armaniego. Jest jednak trochę modeli wzbogaconych o funkcję chronografu, co nadaje im odrobinę sportowego rysu. 

Z kolei damskie zegarki Emporio Armani na pasku charakteryzują się zdecydowanie większą kolorystyką. Wśród barw znajdują się także te jaśniejsze lub pastelowe. Przeważnie klasyczne modele mają niekiedy odważniej zdobione koperty i tarcze.  To nadaje im jeszcze większej wyrazistości.

Zegarki Emporio Armani na pasku to – oprócz doskonałego designu – także wysoka jakość i precyzja. Podobnie zresztą jak w przypadku kreacji odzieżowych. Każdy zegarek Armani stanowi doskonały dodatek nie tylko do eleganckich stylizacji. Są nadzwyczaj uniwersalne i można je z powodzeniem nosić na co dzień. Uzyskanie takiej wszechstronności użycia wymaga wyjątkowego zmysłu estetycznego. Jednego z najlepszych projektantów mody na świecie można o taki zmysł podejrzewać. Dlatego też zegarki Armani na pasku cieszą się tak dużą popularnością, którą dodatkowo tłumaczy wcale nie przesadzona cena.