Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Piotr Żyła mistrzem świata z zegarkiem Junghans na nadgarstku!

02-03-2021

Wciąż świętujemy sukces Piotra Żyły, który w sobotę zdobył tytuł mistrza świata normalnej skoczni podczas konkursu w Oberstdorfie! Nas bardzo cieszy również fakt, że sportowiec podczas wręczania medalu otrzymał także limitowany zegarek Junghans 1972 Automatic  FIS Edition.Piotr Żyła mistrzem świata!

Piotr Żyła to nowy Mistrz Świata na skoczni normalnej. Jest piątym w historii Polakiem z takim osiągnięciem! Zwycięstwo Piotra Żyły w Oberstdorfie to szalenie miła niespodzianka. Polak pewnie pokonał Karla Geigera i Anze Laniseka (którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce) oddając dwa równe skoki - w pierwszej serii skoczył 105 m, a w serii finałowej 102,5 m co sprawiło, że zgromadził on najwięcej punktów pozostawiając swoich rywali w tyle -  o 3,6 pkt Niemca, i aż o 7,3 pkt Słoweńca.

Polak mistrzem świata


Zwycięzca świata - Piotr Żyła

Mężczyzna, który po raz pierwszy został Mistrzostwa Świata, intensywnie świętował swój tytuł razem z kolegami z drużyny na odjeździe. Jak sam skomentował całe to wydarzenia:  "Czułem się świetnie przez cały dzień i zdałem sobie sprawę, że mam dziś dużo energii. Od samego początku miałem super przeczucie i wiedziałem, że mogę dziś osiągnąć coś wyjątkowego”.Junghans Award 2021

Wśród nagród w skokach narciarskich znalazł się również zegarek! To limitowany Junghans 1972 Automatic FIS Edition o szerokości koperty 46,9 mm i grubości 14,5 mm. Oficjalny czasomierz ma uderzające wzornictwo linii 1972 firmy Junghans i uosabia historię firmy w zakresie pomiaru czasu, jak również fascynację sportami zimowymi. 

W zegarku mamy do czynienia z jasną tarczą, na której znajdują się wskazania godzinowe w formie prostych indeksów. One wraz ze wskazówkami pokryte są fluorescencyjną farbą, umożliwiającą odczyt godziny w ciemności. Obrotowy pierścień otaczający tarczę wskazuje drugą strefę czasową - niebieskie i czerwone linie nawiązują do kolorystyki Mistrzostw Świata. W Junghans 1972 Automatic FIS Edition dostępny jest także tachymetr.

Junghans Award 2021 i Piotr Żyła


Junghans Award 2021 i limitowany zegarek

Na jednej z zakręcanych koronek i na tylnej obudowie znajduje się grawerowany płatek śniegu. Przedstawia on specjalny grawer FIS Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Każdy czasomierz ma także indywidualny numer seryjny, co podkreśla jego ograniczoną dostępność. Jak mówi o nim Matthias Stotz, dyrektor generalny Junghans: „Ten zegarek to idealne połączenie sportowej dynamiki i technicznej precyzji, oddające pasję sportów zimowych”.Paski w zestawie z Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition!

Junghans 1972 Automatic FIS Edition zawieszony został na srebrnej, klasycznej bransolecie ze stali szlachetnej. Nie mniej do każdego zegarka dołączane są gratisowo jeszcze 2 skórzane paski - w kolorze granatowym i biało-czerwonym. Posiadają one bardzo charakterystyczne wycięcia “rally” w kształcie kół.

Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition i limitowane paskiLimitowana edycja - tylko 500 zegarków na całym świecie

Limitowana edycja zegarków Junghans

Oficjalny zegarek Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym jest na całym świecie ograniczony do 500 sztuk. Poza wręczonym sportowcom modelom, będą one dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży.Mistrzowska budowa Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition!

Okrągła koperta Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition zbudowana jest z dobrze znanej w zegarmistrzostwie stali szlachetnej odpornej na stłuczenia i wstrząsy. Jasną tarczę przykrywa z kolei szafirowe szkło z antyrefleksyjną powłoką, zapewniającą czytelność wskazań oraz ochronę przed ewentualnymi zarysowaniami. Wodoszczelność zegarka ustalona aż na 30 ATM co oznacza, że ani śnieg, ani woda nie będą w stanie popsuć radości z użytkowania tego czasomierza. Pod obudową znajduje się zmodyfikowany mechanizm z automatycznym naciągiem od Grand Seiko 9S51 z 48-godzinną rezerwą chodu.

Mistrzowska jak i oryginalna budowa Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition!Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition! w eleganckim pudełku

Eleganckie pudełko zegarka Junghans 1972 Automatic FIS Limited Edition

Stora Enso i Junghans koncentrują się na zrównoważonym projektowaniu. Konstrukcja pudełka na zegarek jest dopasowana do sportowego i ekskluzywnego stylu samego czasomierza. Opakowanie jest z unikalnym strukturalnym efektem 3D ze śnieżnymi zimowymi górami. Co ciekawe, wykonane zostało ono z odnawialnej i nadającej się do recyklingu luksusowej tektury opakowaniowej.


Więcej o zegarku Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021 w artykule: Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021- idealne połączenie sportowej dynamiki i technicznej precyzji