<<   POWRÓT 23-08-2021

Aviator – zegarki lotnicze o zachwycającym designie. Odkryj niepowtarzalne zegarki męskie Aviator

Marka Aviator powstała w 2000 roku i od tego czasu nieprzerwanie produkuje zegarki przeznaczone dla pilotów i fanów awiacji. Początkowo zegarki Aviator były wyposażone w rosyjskie mechanizmy Poljot, lecz obecnie bazują one na wysokiej jakości mechanizmach szwajcarskich Ronda i ETA. Od 2011 roku zegarki Aviator wytwarzane są w Szwajcarii, co gwarantuje znakomitą jakość i niepowtarzalny wygląd nawiązujący do historii lotnictwa. To, co wyróżnia zegarki Aviator, to niesamowita czytelność tarczy, dzięki której jesteśmy w stanie odczytać czas w każdych warunkach. Lotniczego charakteru zegarkom Aviator nadaje również skala tachymetryczna oraz suwak logarytmiczny, który znajdziemy w najbardziej rozbudowanych modelach. Również piękne logo marki, przedstawiające skrzydła, wprost nawiązuje do inspiracji awiacją. 

W 2006 roku Aviator został oficjalnym partnerem i sponsorem legendarnej grupy akrobacji samolotowych Swifts, latającej na MIG-ach 29. Każdy model zegarka przed wypuszczeniem na rynek jest testowany przez profesjonalnych pilotów, którzy weryfikują dokładność chodu, ergonomię i czytelność.Producent w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt męskich i damskich modeli, które idealnie uzupełnią strój elegancki, sportowy bądź w stylu casual. 


Aviator – zegarek stworzony dla pilotów 

Od samego początku istnienia firmy Aviator jej celem było tworzenie modeli, które znajdą zastosowanie w lotnictwie. Wszystkie zegarki Aviator charakteryzuje niezwykle wysoka jakość wykonania, trwałość i przede wszystkim czytelność. To trzy najbardziej pożądane przez pilotów cechy zegarka, który ma znaleźć się na ich nadgarstku. 

Prawdziwy zegarek lotniczy nie może zawieść w najbardziej krytycznych sytuacjach, stąd w specjalnie zaprojektowanych kopertach wodoszczelność została określona na 100M, a szafirowe szkło z wewnętrznym antyrefleksem znakomicie uchroni cyberflat przed ewentualnym uderzeniem. 


Wszystkie zegarki Aviator są wyposażone w wysokiej jakości szwajcarskie mechanizmy, co gwarantuje długie i bezawaryjne działanie przez lata, bez względu na warunki atmosferyczne. Ukłonem w stronę profesjonalnych pilotów myśliwców jest również duża koronka, dzięki której możliwa jest obsługa zegarka w rękawiczkach. Zegarki Aviator to kwintesencja stylu lotniczego, gdzie wysoka jakość wykonania dostępna jest w umiarkowanej cenie.  


Zegarki męskie Aviator – kultowe propozycje marki 

Zegarki męskie Aviator to kilkadziesiąt modeli, których projekty są ściśle związane z historią lotnictwa. Oto kilka propozycji kultowych zegarków męskich Aviator. 
 
Zegarek Aviator MIG-29 SMT Chrono 

To flagowy model z kolekcji Aviator MIG. Do wyboru mamy 4 wersje kolorystyczne, różniące się nie tylko kolorem tarczy, ale również koperty. Tarcza zegarka Aviator MIG-29 SMT Chrono ściśle nawiązuje do urządzeń pomiarowych, znajdujących się na pokładzie myśliwca MIG-29. Indeksy oraz wskazówki zostały pokryte masą luminescencyjną SuperLuminova, która po naświetleniu długo i mocno emituje światło, przez co odczyt wskazań czasu jest bezproblemowy nawet w całkowitej ciemności. Kwadratowa koperta posiada mnóstwo ściętych krawędzi i załamań, które jawnie nawiązują do konstrukcji MIG-a 29. Ten zegarek męski Aviator został wyposażony w wysokiej jakości mechanizm Ronda 5030.D, który słynie z mnogości funkcji, niezawodności i niskiego poboru energii. 

 


 

Zegarek Aviator MIG-29 SMT Chrono posiada również obrotowy pierścień zwany suwakiem logarytmicznym, za pomocą którego możemy dokonywać skomplikowanych obliczeń matematycznych. Ma on także zastosowanie w lotnictwie, ponieważ za jego pomocą możemy obliczyć ilość paliwa, średnią prędkość i wiele innych danych, niezbędnych do nawigowania samolotem. Zegarki Aviator MIG-29 SMT Chrono są limitowane, a ich liczba wynosi zaledwie 950 sztuk, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość i prestiż. 

Zegarek Aviator MIG-35 M.2.19.0.131.6 

Zegarek Aviator MIG-35 M.2.19.0.131.6 to idealny przykład elegancji w sportowym wydaniu. O sportowym charakterze zegarka świadczy tarcza, na której znajdują się totalizatory chronografu, za pomocą którego obliczymy czas z dokładnością do 1/10 sekundy. Sportowego wyrazu nadają mu także dodatki w postaci żółtych wstawek na skali minutowej, a także wskazówek chronografu. Świetnie korespondują one z czarną tarczą o wyjątkowej strukturze. 


Elegancja wyrażona jest w okrągłej, wysublimowanej kopercie z pięknie zaprojektowanym bezelem i ładnie wyeksponowanymi przyciskami chronografu. Eleganckiego sznytu dodaje również duże, podwójne okno daty, znajdujące się na godzinie 12-tej, tuż nad pięknym skrzydlatym logo firmy Aviator. Zegarek jest mocowany do nadgarstka za pomocą wysokiej jakości, wygodnego i miłego w dotyku paska z tworzywa sztucznego. Zegarek męski Aviator MIG-35 M.2.19.0.131.6 to idealna propozycja na co dzień. 


Zegarek Aviator P42 V.1.22.0.148.4 

Duże, jasne indeksy w postaci cyfr arabskich i grubych kresek to nieodłączny element zegarka pilota, którego historia sięga II wojny światowej. To wtedy światło dzienne ujrzał B-Uhr, czyli zegarek pilotów Luftwaffe, stając się na długie lata wyznacznikiem zegarka lotniczego. 


Męski zegarek Aviator P42 posiada uniwersalny rozmiar koperty, wynoszący 42mm, dzięki czemu zegarek będzie idealnie leżał na większych i mniejszych nadgarstkach. Gruba warstwa masy luminescencyjnej na wskazówkach i indeksach gwarantuje doskonałą czytelność wskazań czasu, nawet w całkowitej ciemności. Na godzinie „3” znajduje się duże okno datownika z kontrastującymi białymi cyframi. Całość zamyka niezwykle odporne na zarysowania szkło szafirowe, pokryte od wewnętrznej strony warstwą antyrefleksu. Zegarek posiada również dużą i niezwykle wygodną w użytkowaniu koronkę. Zegarek męski Aviator P42 V.1.22.0.148.4 to wybitny przykład zegarka lotniczego.