Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
POWRÓT06-09-2021

Co pokaże marka Aviator w 2021 roku? Kulisy powstawania nowego zegarka Aviator Douglas Day-Date!

W sklepie internetowym zegarek.net bardzo wiele czasu poświęcamy na poszukiwanie nowych modeli, a także śledzenie wszelkich zapowiedzi Waszych ulubionych marek. Tym razem mamy doskonałe wieści dla wszystkich miłośników zegarków lotniczych, szczególnie tych, którzy przyglądają się poczynaniom marki Aviator. Dzięki wieloletniej współpracy z tą szwajcarską manufakturą, zwróciliśmy się o informacje o potencjalnych nowościach, jakie marka szykuje dla nas jeszcze w tym roku. Jak się okazało, już wkrótce pojawić ma się całkowicie nowy model w kolekcji Aviator Douglas, który wprowadzi cały wachlarz niespotykanych dotąd rozwiązań stylistycznych.  


Zegarki Aviator Douglas Day-Date 41 – inspirowane złotą erą awiacji 

Opracowanie wysokiej klasy czasomierza zdecydowanie nie należy do zadań prostych, dlatego zanim projektant zasiądzie do pierwszych rysunków, musi wpierw odnaleźć odpowiednie źródło inspiracji. Dla zegarków Aviator Douglas jest to oczywiście legendarny samolot Douglas DC-3, będący bohaterem złotej ery awiacji. To właśnie ta maszyna rozpoczęła rewolucję w dziedzinie lotnictwa cywilnego, umożliwiając pierwsze podróże samolotem. W latach 30’-tych ubiegłego wieku międzynarodowy lot samolotem należał do luksusowych doświadczeń i właśnie ten aspekt mają uzewnętrznić nowe zegarki Aviator Douglas Day-Date 41. Ich luksusowy charakter podkreślać mają liczne detale, które po raz pierwszy zadebiutują na czasomierzach szwajcarskiej marki. Co więcej, wiele z nowych rozwiązań w zegarkach Aviator Douglas Day-Date 41, w zasadzie nie spotyka się również u innych producentów, co podkreśla ich prestiżowy i kolekcjonerski charakter. 


Zegarki Aviator Douglas Day-Date 41


Niezwykła stylistyka zegarków Douglas Day-Date 41 

Zdecydowanie największy nacisk w nowych zegarkach Douglas Day-Date 41, postawiono na ich niesamowity design. Wiele z nowych elementów jednocześnie poprawia wygląd i czytelność, co świetnie pasuje do koncepcji zegarków dla pilota. Marka Aviator zdecydowała się również na odważny krok, rozpoczynając prace nad własnym mechanizmem, którego debiut nastąpi właśnie w zegarkach Douglas Day-Date 41

Zegarki Aviator Douglas Day-Date 41 cztery wersje kolorystyczne

Aerodynamiczna koperta polerowana na lustro 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date 41 budowa zegarków Aviator

Fundamentem każdego czasomierza jest jego koperta, decydując o jego zewnętrznej prezencji i chroniąc ukryty we wnętrzu mechanizm. W zegarkach Douglas Day-Date 41 ma ona przyjąć aerodynamiczną formę, odzwierciedlając wygląd kadłuba samolotu Douglas DC-3. Na zdjęciach tego legendarnego samolotu, bardzo wyraźnie rzuca się w oczy jego niezwykłe poszycie, które błyszczy się odbijając promienie słoneczne. Aby oddać ten niesamowity aspekt w nowym zegarku Aviator, producent zdecydował się na wypolerowanie koperty na lustro. Trzeba przyznać, że z tym kształtem koperty może dawać to naprawdę niesamowity efekt, dlatego nie możemy doczekać się aż ujrzymy najnowszy model na żywo. 


Zdobienia tarczy inspirowane Chrysler Building w Nowym Jorku

W latach 30’ ubiegłego wieku, kiedy to Douglas DC-3 rozpoczynał swój podbój przestworzy, zakończono budowę jednego najwspanialszych budynków w Nowym Jorku. Chrysler Building to ponad 300 metrowa budowla wykonana w stylu art-deco, charakteryzująca się licznymi powierzchniami zdobionymi przez geometryczne ornamenty. Przelot tuż obok takiego giganta musiał być wówczas niewiarygodnym wydarzeniem, dlatego projektanci marki zaczerpnęli z niego inspiracje do wykończenia tarczy. Na cyferblatach zegarków Aviator Douglas Day-Date 41 widać wiele geometrycznych detali wykonanych właśnie na wzór ornamentu Chrysler Building, co zapewnia im piękny i jednocześnie funkcjonalny wygląd. 


Zdobienia tarczy zegarków Aviator inspirowane Chrysler Building w Nowym Jorku


Niepowtarzalne szkiełko 

Logo marki w centralnym punkcie tarczy to coś, co wydaje się niemal oczywiste w każdym zegarku. W przypadku modeli Douglas Day-Date 41 manufaktura zdecydowała się jednak na inne rozwiązanie, wprowadzając swój nowy czasomierz na nowy poziom designerskiego wykończenia. Choć zdjęcia jasno ukazują widoczne logo marki Aviator, to warto podkreślić, że nie znajduje się ono na tarczy nowych modeli. Zamiast tego naniesiono je bowiem na szafirowe szkiełko, które przykrywa tarczę zegarków Douglas Day-Date 41. Dzięki temu logo znajduje się zawsze nad wskazówkami, nadając im bardzo ciekawego i przyciągającego wzrok wyglądu. 

Szkiełko zegraków Aviator Douglas Day-Date-41

Trójwymiarowe polerowane indeksy 

Zegarek Aviator z masą luminescencyjną na tarczy

Projektanci marki Aviator opracowując tarczę dla nowych zegarków, zapragnęli nadać cyferblatowi nieco trójwymiarowego wyglądu. Z tego względu zdecydowali się wykonać numeryczne indeksy rzymskie z polerowanej stali, które prezentują się po prostu fenomenalnie. Dzięki nakładanym trójwymiarowym indeksom, zegarki Aviator Douglas Day-Date 41 zyskują nie tylko głębię, ale również doskonały i intuicyjny odczyt. Jako producent profesjonalnych zegarków dla pilotów, marka Aviator nie zapomniała oczywiście o zapewnieniu czytelności po zapadnięciu zmroku. W tym celu masą luminescencyjną pokryto indeksy na pierścieniach dystansujących, dzięki czemu piękno trójwymiarowych indeksów pozostaje niezaburzone. 


Wskazówki wzorowane indykatorem linii horyzontu

Orientacja w terenie jest niezwykle ważna dla każdego pilota, a jej brak przy złych warunkach pogodowych, może zadecydować o powodzeniu lotu. Właśnie dlatego w samolotach takich jak Douglas DC-3 montowane są specjalne przyrządy, pozwalające na ustalenie pozycji samolotu względem ziemi. Tak zwany indykator linii horyzontu jest najprostszym i najbardziej tradycyjnym narzędziem tego typu i to właśnie na nim wzorowane są wskazówki modeli Day-Date 41. Pomimo ich niesłychanie prostej konstrukcji, wspaniale wpisują się one w lotniczego ducha zegarków Aviator, zapewniając przy tym bardzo intuicyjny odczyt wskazań. 


Wskazówki w zegarkach Aviator wzorowane indykatorem linii horyzontu


Datownik z pełną nazwą i numerem dnia

Datownik jest bardzo popularnym sposobem na poszerzenie funkcjonalności czasomierza, a w nowych zegarkach Aviator Douglas spełnia on jednocześnie rolę ozdobną. Zamiast standardowego okienka z numerem dnia, marka zdecydowała się na dodanie pełnej nazwy dnia i to w doskonałym wydaniu. Na godzinie 12 w miejscu indeksu pojawia się tutaj podłużne okienko, zakrzywione zgodnie z krzywizną tarczy oraz koperty. W tym miejscu widoczny jest indykator pełnej nazwy dnia tygodnia, co bardzo ułatwia odczyt wskazań datownika. Projektanci nie zapomnieli również o niezwykle ważnym przedstawieniu numerycznym, dlatego numer dnia miesiąca widoczny jest w małym okienku ustawionym przeciwlegle zamiast indeksu godziny 6. 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date-41 Datownik z pełną nazwą i numerem dnia

Zegarki Aviator Douglas Day-Date 41 - świetny wygląd, doskonałe rzemiosło 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date 41 pasek skórzany

Choć w zegarmistrzostwie stylistyka odgrywa niezwykle istotną rolę, najważniejszym walorem szwajcarskiego zegarka powinny być jakość wykonania oraz precyzja. Zegarki Aviator wykonywane są przez najlepszych zegarmistrzów, a do ich napędu wykorzystuje się wyłącznie szwajcarskie mechanizmy, co upoważnia je do noszenia oznaczenia Swiss Made. Koperta w zegarkach Douglas Day-Date o średnicy 41 mm, wykonana jest ze stali szlachetnej 316L, zapewniającej antyalergiczność i odporność na procesy korozyjne. Z tego samego materiału wykonana jest także radełkowana koronka przypominająca swoim kształtem brylant, zapewniająca bardzo pewny uchwyt. Nie mniej uwagi poświęcono również skórzanym paskom, które wykonywane są z naturalnej skóry cielęcej, tłoczonej na wzór skóry aligatora. Dla zachowania go w jak najlepszej formie przez długi czas, marka Aviator zastosowała zapięcie motylkowe, z przepięknym głębokim grawerem logotypu na sprzączce. Pomimo swojego klasycznego wyglądu zegarki Aviator Douglas Day-Date zachowują aż 100m wodoszczelności, dzięki wykorzystaniu specjalnych nitrylowych uszczelek. Całość uzupełniają dwa szafirowe szkiełka, jedno z logiem marki Aviator przykrywające cyferblat i drugie zamontowane na deklu i umożliwiające podziwianie pracy mechanizmu.


Nowy automatyczny mechanizm Aviator AV-1000!

W nowych modelach z serii Aviator Douglas, producent zdecydował się na mechanizm automatyczny, po raz pierwszy poddany sporej ingerencji ze strony samej marki. Mechanizm Aviator AV-1000 oparty jest na dobrze znanej i sprawdzonej konstrukcji Sellita SW-240. Dzięki temu nowe modele mogą pochwalić się wysoką dokładnością wskazań i 38 godzinami rezerwy chodu. W przeciwieństwie jednak do SW-240, mechanizm Aviator AV-1000 posiada bardziej techniczne wykończenie i przeprojektowany układ wachnika. W nowych zegarkach Aviator Douglas Day-Date 41 wachnik został wyraźnie powiększony, a jego design przypominać ma rotor silnika samolotowego. 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date-41 z mechanizmem AV-1000!