Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Aviator – zegarki stworzone dla miłośników powietrznej żeglugi

02-04-2021

Zegarki Aviator zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych odbiorcach: pilotach i miłośnikach lotnictwa. Tak naprawdę odpowiadają jednak na potrzeby każdego, kto w czasomierzach ceni sobie przede wszystkim precyzję, trwałość i charakterystyczny design. Zegarek Aviator powstał na styku pasji do latania i sztuki zegarmistrzowskiej. Jego działanie charakteryzuje to, co w lotnictwie najważniejsze – niezawodność. Design nawiązuje zaś do lotniczej stylistyki ukrytej nawet w najdrobniejszych detalach.  

  


Zegarki Aviator – historia 

Marka Aviator nieprzypadkowo narodziła się w Rosji. Kraj ten słynie bowiem z długiej tradycji lotniczej i wybitnych pilotów. Tak tworzone przez Aviator zegarksą z jednej strony ukłonem w stronę historii awiacji. Z drugiej – odpowiadają na współczesne potrzeby pilotów, pracowników obsługi naziemnej oraz osób wykonujących zawody podwyższonego ryzyka.  

Marka powstała w 2000 r. z chęci stworzenia najlepszych czasomierzy lotniczych. Przez pierwszą dekadę zegarki Aviator były produkowane w Rosji z wykorzystaniem mechanizmów Poljot. Szybko zdobyły renomę, o czym świadczy fakt, że w 2006 r. Aviator został oficjalnym sponsorem legendarnej grupy akrobacyjnej "Swifts", latającej na myśliwcach MIG-29. Prawdziwy przełom w produkcji przyniosło jednak przeniesienie w 2011 r. siedziby firmy do szwajcarskiej Jury, tzw. Doliny Krzemowej zegarmistrzostwa. Od tej pory każdy tworzony przez markę Aviator zegarek opuszcza fabrykę z prestiżowym oznaczeniem Swiss Made. 

Zegarek Aviator V.1.22.0.149.4 P42

  


Zegarki męskie Aviator – testowane przez profesjonalnych pilotów 

Nie tylko spełnienie restrykcyjnych standardów świadczy o wartości szwajcarskich czasomierzy lotniczych. Każdy zegarek męski Aviator, zanim trafi do salonów sprzedaży, jest skrupulatnie sprawdzany i oceniany przez profesjonalnych pilotów. Przechodzi wielopoziomową kontrolę jakości, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort noszenia i funkcjonalność. Za tę ostatnią odpowiadają przede wszystkim stalowe, wysoce odporne na uszkodzenia koperty, wodoszczelna konstrukcja, precyzyjne szwajcarskie mechanizmy, mocne szkło szafirowe oraz czytelne tarcze. Ponadto niemal wszystkie zegarki Aviator mają chronometr i datownik. A niektóre posiadają również tachometr, stoper i powłokę antyrefleksyjną.  

Zegarek Aviator M.2.30.7.221.6 MIG-29 SMT Chrono

Najbardziej zaawansowane funkcje istotne dla lotników oferuje zegarek Aviator Mig 29 inspirowany legendarnym myśliwcem, co uwidacznia się w jego solidnym, wojskowym designie. Wyposażony w pierścień logarytmiczny umożliwia określenie prędkości poruszania się. Poza tym za jego pomocą można obliczyć pokonany dystans i średnie zużycie paliwa. Podświetlana tarcza czasomierza pozwala zaś na wyraźny odczyt wskazań w warunkach nocnych.   


Zegarki męskie Aviator mają jednak nie tylko wojskowo-sportowe oblicze. Lotniczy sznyt objawia się również w oszczędnych i eleganckich formach klasycznych, które reprezentuje kolekcja Airacobra. Tarcze wchodzących w jej skład modeli nawiązują do kokpitów z dawnych samolotów. Z inspiracji czasomierzami lotniczymi z lat 20. XX w. powstała natomiast seria Bristol na skórzanych paskach w stylu vintage. Poza nimi wyróżnia się w bogatym portfolio marki Aviator zegarek męski Douglas. Łączy wysublimowaną elegancję art-deco z fascynacją samolotem DC-3. 

Męski zegarek Aviator DAY-DATE

 


Zegarek damski Aviator – nietuzinkowy pomysł na prezent 

Zegarek Aviator V.1.33.0.261.4 Moonflight

Nie da się ukryć, że zegarki Aviator powstają przede wszystkim dla mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że marka zamyka się na wyrafinowane kobiece gusta. To z myślą o nich stworzyła niepowtarzalny zegarek Aviator damski Moonflight ze wspomnianej już kolekcji Douglas. Dostępny w różnych odsłonach kolorystycznych od klasycznych bieli, złota i czerni po kobiece róż i błękit odpowiada na potrzebę luksusu i wyróżnienia się.  


Na plan pierwszy wysuwa się jego elegancki design utrzymany w klasycznym duchu. Okrągła, delikatna koperta na skórzanym pasku to jednak nie wszystko, co świadczy o przykuwającym uwagę stylu stworzonego przez Aviator zegarka damskiego. Lotnicze inspiracje odzwierciedla tarcza ozdobiona chmurami z masy perłowej, wzbogacona o wskazanie faz księżyca. Niebanalne wzornictwo, podobnie jak w zegarkach męskich Aviator, idzie w parze z funkcjonalnością. Dla zapewnienia wygody użytkowania czasomierz damski ma wodoszczelną konstrukcję i datownik. Tarczę z antyrefleksyjną powłoką pokrywa zaś odporne na zarysowania szkło szafirowe. 

Moonflight to znakomity pomysł na prezent dla kobiety, która ceni sobie elegancję i klasykę w nietuzinkowym wydaniu. Taki zegarek damski Aviator, dzięki solidności i ponadczasowemu wzornictwu, jest ekskluzywnym akcesorium na lata. Warto podarować go bliskiej osobie z okazji okrągłych urodzin, rocznicy ślubu, czy innego ważnego wydarzenia. Z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośniczce lotnictwa. Zegarki Aviator zrodziły się ze szwajcarskiego dążenia do doskonałości i rosyjskiego uznania dla tradycji lotniczej. To jedyne w swoim rodzaju czasomierze dla ludzi z pasją oraz zamiłowaniem do luksusu, elegancji i designu. 

Zegarek Aviator Moonflight V.1.33.2.256.4