<<   POWRÓT 02-04-2021

Aviator – zegarki stworzone dla miłośników powietrznej żeglugi

Zegarki Aviator zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych odbiorcach: pilotach i miłośnikach lotnictwa. Tak naprawdę odpowiadają jednak na potrzeby każdego, kto w czasomierzach ceni sobie przede wszystkim precyzję, trwałość i charakterystyczny design. Zegarek Aviator powstał na styku pasji do latania i sztuki zegarmistrzowskiej. Jego działanie charakteryzuje to, co w lotnictwie najważniejsze – niezawodność. Design nawiązuje zaś do lotniczej stylistyki ukrytej nawet w najdrobniejszych detalach.  

  


Zegarki Aviator – historia 

Marka Aviator nieprzypadkowo narodziła się w Rosji. Kraj ten słynie bowiem z długiej tradycji lotniczej i wybitnych pilotów. Tak tworzone przez Aviator zegarksą z jednej strony ukłonem w stronę historii awiacji. Z drugiej – odpowiadają na współczesne potrzeby pilotów, pracowników obsługi naziemnej oraz osób wykonujących zawody podwyższonego ryzyka.  

Marka powstała w 2000 r. z chęci stworzenia najlepszych czasomierzy lotniczych. Przez pierwszą dekadę zegarki Aviator były produkowane w Rosji z wykorzystaniem mechanizmów Poljot. Szybko zdobyły renomę, o czym świadczy fakt, że w 2006 r. Aviator został oficjalnym sponsorem legendarnej grupy akrobacyjnej "Swifts", latającej na myśliwcach MIG-29. Prawdziwy przełom w produkcji przyniosło jednak przeniesienie w 2011 r. siedziby firmy do szwajcarskiej Jury, tzw. Doliny Krzemowej zegarmistrzostwa. Od tej pory każdy tworzony przez markę Aviator zegarek opuszcza fabrykę z prestiżowym oznaczeniem Swiss Made.  

  


Zegarki męskie Aviator – testowane przez profesjonalnych pilotów 

Nie tylko spełnienie restrykcyjnych standardów świadczy o wartości szwajcarskich czasomierzy lotniczych. Każdy zegarek męski Aviator, zanim trafi do salonów sprzedaży, jest skrupulatnie sprawdzany i oceniany przez profesjonalnych pilotów. Przechodzi wielopoziomową kontrolę jakości, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort noszenia i funkcjonalność. Za tę ostatnią odpowiadają przede wszystkim stalowe, wysoce odporne na uszkodzenia koperty, wodoszczelna konstrukcja, precyzyjne szwajcarskie mechanizmy, mocne szkło szafirowe oraz czytelne tarcze. Ponadto niemal wszystkie zegarki Aviator mają chronometr i datownik. A niektóre posiadają również tachometr, stoper i powłokę antyrefleksyjną.  

Najbardziej zaawansowane funkcje istotne dla lotników oferuje zegarek Aviator Mig 29 inspirowany legendarnym myśliwcem, co uwidacznia się w jego solidnym, wojskowym designie. Wyposażony w pierścień logarytmiczny umożliwia określenie prędkości poruszania się. Poza tym za jego pomocą można obliczyć pokonany dystans i średnie zużycie paliwa. Podświetlana tarcza czasomierza pozwala zaś na wyraźny odczyt wskazań w warunkach nocnych.   


Zegarki męskie Aviator mają jednak nie tylko wojskowo-sportowe oblicze. Lotniczy sznyt objawia się również w oszczędnych i eleganckich formach klasycznych, które reprezentuje kolekcja Airacobra. Tarcze wchodzących w jej skład modeli nawiązują do kokpitów z dawnych samolotów. Z inspiracji czasomierzami lotniczymi z lat 20. XX w. powstała natomiast seria Bristol na skórzanych paskach w stylu vintage. Poza nimi wyróżnia się w bogatym portfolio marki Aviator zegarek męski Douglas. Łączy wysublimowaną elegancję art-deco z fascynacją samolotem DC-3. 

 


Zegarek damski Aviator – nietuzinkowy pomysł na prezent 

Nie da się ukryć, że zegarki Aviator powstają przede wszystkim dla mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że marka zamyka się na wyrafinowane kobiece gusta. To z myślą o nich stworzyła niepowtarzalny zegarek Aviator damski Moonflight ze wspomnianej już kolekcji Douglas. Dostępny w różnych odsłonach kolorystycznych od klasycznych bieli, złota i czerni po kobiece róż i błękit odpowiada na potrzebę luksusu i wyróżnienia się.  


Na plan pierwszy wysuwa się jego elegancki design utrzymany w klasycznym duchu. Okrągła, delikatna koperta na skórzanym pasku to jednak nie wszystko, co świadczy o przykuwającym uwagę stylu stworzonego przez Aviator zegarka damskiego. Lotnicze inspiracje odzwierciedla tarcza ozdobiona chmurami z masy perłowej, wzbogacona o wskazanie faz księżyca. Niebanalne wzornictwo, podobnie jak w zegarkach męskich Aviator, idzie w parze z funkcjonalnością. Dla zapewnienia wygody użytkowania czasomierz damski ma wodoszczelną konstrukcję i datownik. Tarczę z antyrefleksyjną powłoką pokrywa zaś odporne na zarysowania szkło szafirowe. 

Moonflight to znakomity pomysł na prezent dla kobiety, która ceni sobie elegancję i klasykę w nietuzinkowym wydaniu. Taki zegarek damski Aviator, dzięki solidności i ponadczasowemu wzornictwu, jest ekskluzywnym akcesorium na lata. Warto podarować go bliskiej osobie z okazji okrągłych urodzin, rocznicy ślubu, czy innego ważnego wydarzenia. Z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośniczce lotnictwa. Zegarki Aviator zrodziły się ze szwajcarskiego dążenia do doskonałości i rosyjskiego uznania dla tradycji lotniczej. To jedyne w swoim rodzaju czasomierze dla ludzi z pasją oraz zamiłowaniem do luksusu, elegancji i designu.