Zegarki inspirowane lotnictwem to czasomierze odznaczające się ponadprzeciętną przejrzystością tarczy. Design nawiązujący do samolotowego kokpitu, skupia uwagę na najważniejszych elementach przedstawiających istotne dane i eliminuje wszystko, co mogłoby zakłócić pomiary. Każdy z lotniczych modeli wpisuje się w ducha modnego minimalizmu i ponadczasowej prostoty, co sprawia, że zegarki typu pilot wybierane są zarówno przez miłośników lotnictwa, jak i mężczyzn stawiających na eleganckie, klasyczne stylizacje. 

Szwajcarskie zegarki Aviator z linii Airacobra zostały zainspirowane modelami amerykańskich myśliwców o tej samej nazwie, latających w latach czterdziestych ubiegłego wieku. W górnej części każdej tarczy zamieszczone zostało logo Aviator, przedstawiające uskrzydloną literę "A". Linię możemy podzielić na klasyczne, charakteryzujące się prostotą zegarki typu pilot oraz nieco bardziej zaawansowane, wzbogacone wersje.
Inspiracja do stworzenia mniej rozbudowanych modeli została zaczerpnięta z przyrządów pomiarowych obecnych w myśliwcu Bell P39, który był jedną z bardziej lubianych przez lotników rosyjskich maszyną. Charakterystyczna dla modelu jest bardzo prosta, uniwersalna tarcza. Godzina dwunasta wyznaczona została trójkątem nawiązującym do niezastąpionego dla pilotów oznaczenia horyzontu. Pozostałe trzy kluczowe godziny wyróżniono dłuższymi, prostymi kreskami, zaś resztę z nich opisano wyrazistymi cyframi arabskimi. Kierując wzrok na prawą część cyferblatu dostrzeżemy sporej wielkości datownik, który doskonale wykorzystuje wolną przestrzeń. Ucztę dla oka stanowi dekiel zegarka. W jego centralnej części zostało zamieszczone logo, które otoczono pierścieniem opisującym poszczególne właściwości modelu. Co ciekawe, na zewnątrz kompozycja okalana jest czterema równymi elementami przypominającymi metalowe poszycie samolotu uzupełnione o nity. Całość kompozycji zwieńczono klasycznym, eleganckim paskiem wykonanym ze skóry naturalnej. Miłośnicy nieco bardziej dynamicznego, złożonego designu, odznaczających się szerszą funkcjonalnością, nie mogą pominąć modeli w wersji z chronografem, stanowiących wzbogacony wariant wcześniej prezentowanego zegarka. Na obwodzie tarczy zaobserwujemy dodatkową podziałkę tachometru, zaś w jej centrum aż trzy dodatkowe zegary. Ciekawe urozmaicenie stonowanej kolorystyki stanowi barwa żółta, którą wykorzystano do odznaczenia wskazówek małych zegarów oraz głównego sekundnika. W rozbudowanym modelu znajdziemy gadżety takie jak: tachometr i wyróżniający się dokładnością chronograf. Bardziej masywna od poprzedniej koperta zyskała także dodatkowe przyciski, a na koronce zamieszczona została, podobnie jak w innych modelach, charakterystyczna dla marki litera "A".  Zegarki męskie inspirowane codziennym wyposażeniem pilotów są doskonałymi zegarkami codziennymi. Przejrzysta tarcza oraz wodoszczelność ułatwiają ich użytkowanie, a Ty nie musisz martwić się zanurzeniem czasomierza. Propozycje marki Aviator stanowią ciekawe urozmaicone klasycznego designu. To zegarki łączące podniebną dynamikę z ponadczasową elegancją. Utrzymane w odcieniach czerni, granatu oraz srebra, odznaczają się wysoką uniwersalnością, dzięki czemu uświetnią każdą stylizację.