Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Aviator Polska Edycja

4wyniki
Zegarki Aviator Polska EdycjaSzwajcarskie zegarki Aviator wyróżniają się spośród innych luksusowych zegarków, jedynym w swoim rodzaju podejście do lotniczej stylistyki. To też jedne z niewielu zegarków oferowanych z polskim datownikiem!
FILTRY0

Aviator - lotnicze inspiracje

Wyroby marki Aviator inspirowane są lotnictwem. Daleko im jednak do typowych, powtarzalnych zegarków z militarnymi tarczami Typu A i B! Każdy oferowany model porusza temat awiacji w nietuzinkowy sposób, czego efektem są piękne modele damskie i męskie, zarówno typowo sportowe jak i prawdziwe zegarki garniturowe.
Aviator Polska Edycja zegarek na czarnym pasku
Zegarek Aviator Douglas Polish Edition Day

Poszczególne kolekcje marki inspirowane są znanymi samolotami takimi jak Douglas DC-3, Bristol Scout czy MiG-29. Ich wygląd powstał w oparciu o najlepiej rozpoznawalne elementy samolotów. W ten sposób projektantom Aviator udało się nadać każdemy wyrobowi indywidualny charakter.

Wśród produkowanych w szwajcarskim zakładzie zegarków powstaje też jedyny w swoim rodzaju model dedykowany klientom w Polsce!

Aviator Swiss Made Polska Edycja

W ofercie marki są modele Douglas Polish Edition. Te limitowane edycje zegarków zawierają wiele smaczków, które docenią Polacy. Pierwszym i najbardziej rzucającym się w oczy elementem, jaki stworzono specjalnie na polski rynek, jest datownik day-date, w którym nazwy dni miesiąca zostały zapisane w języku polskim. Okienko zajmujące przestrzeń między godzinami 11, a 1 pozwala sprawdzić jaki jest dzień tygodnia. Zastosowana czcionka jest duża i czytelna, co ułatwia odczytanie prezentowanej informacji.
Polski datownik w zegarku Aviator Polska Edycja
Przeszklony dekiel w zegarku AVIATOR Polska edycja
Także wygrawerowane na deklu napisy są w języku polskim, tak samo oznaczenia na tarczy. Dodatkowo modele upamiętniają polskiego inżyniera - Andrzeja Frydrychewicza, który odpowiadał za ulepszenia konstrukcji jednego z silników, który był wykorzystywany w samolotach Douglas DC-3/2000.

Zegarek Aviator Polska Edycja - edycja limitowana

Aktualnie oferowane są 4 modele przygotowane na polski rynek. Każdy z wariantów jest zegarkiem limitowanym, który powstanie w liczbie 450 sztuk.

Dla miłośników klasycznych, garniturowych zegarków przygotowano modele z klasycznymi tarczami w kolorze białym i czarnym. Biała tarcza wypełnia stalową kopertą. Czarna tarcza idealnie komponuje się z obudową pozłoconą różowym złotem. Obie wersje mają czarne paski z zapięciami motylkowymi.

Zegarek Aviator Douglas Polish Edition Day z białą tarczą
Zegarek Aviator Douglas Polish Edition Day na czarnym pasku
Odważniejsza i bardziej ekstrawagancka odmiana zegarka Aviator Polska Edycja bazuje na modelu Douglas Day-Date Meca 41. Tarcze tych zegarków złożono z wielu warstw - między innymi szkła szafirowego i ażurowych płyt. Tak skomplikowana konstrukcja tworzy wrażenie niezwykłej głębi i pozwala zajrzeć w głąb zegarka. Ten model również oferuje dwie kolorystyki - jasna tarcza w stalowej i czarna w pozłacanej kopercie.

Wyjątkowy wahnik w zegarku Aviator Polska Edycja

Wahniki automatycznych mechanizmów wykorzystanych w zegarkach Aviator Polska Edycja zostały całkowicie odmienione. Miejsce prostego wycinka koła zastąpił Orzeł Biały, który zajmuje niemal całą pod przeszklonym deklem.
Zegarek Aviator Douglas Polish Edition Day z orłem białym na deklu
Orzeł biały w narodowych barwach Polski na deklu zegarka Aviator Polska EDYCJA

Przygotowanie takiego rotora wymagało od pracowników marki Aviator Swiss ogromnego nakładu pracy - gotowy element musiał nie tylko wyglądać jak polskie godło, ale być też odpowiednio wyważony, żeby mógł skutecznie nakręcać mechanizm. Zaawansowane techniki projektowania komputerowego i laserowa obróbka pomogły uzyskać pożądany efekt.

Wizerunek Orła Białego, wykończony został w polskich barwach narodowych.

Zegarek Aviator Edycja Polska - mechanizm

We wnętrzu wszystkich modeli Aviator Douglas Polish Edition Day-Date pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem Aviator AV-1000. Kaliber ten bazuje na sprawdzonym werku SW-240 od firmy Sellita. Sellita to obecnie największy w szwajcarii producent mechanicznych werków. Na potrzeby Polskiej Edycji limitowanej, kaliber AV-1000 został spersonalizowany przez zegarmistrzów za pomocą trójwymiarowego wahnika.
Zegarek Aviator Douglas Polish Edition Day
Biała tarcza w zegarkach Aviator Polska EDYCJA

Kaliber AV-1000 charakteryzuje się 41 godzinną rezerwą naciągu, 26 kamieniami szlachetnymi służącymi do łożyskowania najważniejszych elementów werku i datownikiem typu day-date. Płytka datownika zegarka Aviator po polsku została dopasowana kolorystycznie do całości tarczy, tworząc z nią harmonijną całość.

Właściwie zadbany i serwisowany okresowo mechanizm z automatycznym naciągiem może posłużyć nawet kilkadziesiąt lat!

Aviator Douglas Polish Edition - doskonałe materiały i wspaniałe wykończenie

Zegarki Aviator Douglas Polish Edition Day-Date zostały wyprodukowane z wykorzystaniem z trwałych materiałów i precyzyjnych technik produkcji. Ich koperty powstają ze stali szlachetnej, która jest przyjazna dla alergików ponieważ może zawierać jedynie śladowe ilości niklu. Zegarki Aviator Polska Edycja zostały wypolerowane, co nadało stali gładkości i pięknego połysku. Złoty kolor kopert osiągnięto z pomocą nowoczesnej technologii PVD, która równomiernie pokrywa obudowę, nie traci koloru i nie powoduje uczuleń.
Wytrzymałe materiały w tworzeniu zegarków Aviator Polska Edycja
Szkło szafirowe w zegarkach Aviator Polska Edycja
Tarczę chroni szafirowe szkło, które twardością ustępuje niewielu minerałom poza diamentem. Skutkiem wysokiej twardości jest ogromna odporność szkła na zarysowania. Zegarki Aviator zbudowano tak, by cieszyły właściciela przez długi czas.