Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Oris Divers Sixty-Five „Cotton Candy” - zegarki, obok których nie przejdziesz obojętnie

10-05-2022

Wata cukrowa to słodycz, kojarzący się z malutkimi stoiskami rozkładanymi na festynach i kolorowymi budkami w lunaparkach. Dzięki producentowi z Holstein, od teraz będzie kojarzyć się też z nietuzinkową wersją lubianego zegarka.


Ponad stuletnie doświadczenie marki Oris 

Produkowane w Holstein od 1904 roku zegarki Oris zyskały wielu oddanych fanów na całym świecie, także w Polsce. Oferta pełna jest wysokiej jakości modeli o doskonałych parametrach i atrakcyjnej stylistyce. Niezależnie czy weźmie się do ręki zegarki do nurkowania z linii Aquis, czy zakorzenione w lotniczej historii producenta modele Big Crown, łatwo dostrzec dbałość o najmniejsze detale.

Zegarek Oris Aquis


Zegarki Oris Divers Sixty-Five

Od sześciu lat w portfolio obecny jest Divers Sixty-Five - inspirowany przeszłością wyrób, skutecznie łączący nowoczesne technologie produkcji z duchem oryginału z 1965 roku. W krótkim czasie, jaki minął od prezentacji, stał się współczesną ikoną marki. To także zegarek o tysiącu twarzy: z kopertami ze stali lub brązu, paskami skórzanymi, materiałowymi czy bransoletkami. Edycje standardowe z tarczami pożyczonymi wprost z przeszłych modeli lub limitowane w nowoczesnych kolorach (jakie kiedyś byłyby nie do pomyślenia w zegarku). Serie specjalne poświęcone były między innymi Carlowi Brashearowi, czyli nurkowi Marynarki Stanów Zjednoczonych czy akcji zapuszczania przez mężczyzn wąsów w listopadzie - "Movember" (Wąsopadowi) mającej na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej męskiego zdrowia.


Najnowsza "kolorowa" edycja naprawdę wyróżnia się z tłumu. Robi to na wielu poziomach, bo kolorystyka, materiał, a nawet nazwa jest unikalna. 


Bestsellerowy model w nowej odsłonie 

Nowość nazywa się Oris Divers Sixty-Five "Cotton Candy", jest kolorowa i może wywoływać uśmiech, na co mocno liczą w Orisie. Na początku przyjrzyjmy się nazwie i temu co ona ma właściwie wspólnego z kolorowymi zegarkami o nurkowej stylistyce. Rozpuszczony i błyskawicznie ochłodzony cukier, nawinięty na patyk przypomina watę. Jak wspomniano we wstępie, najłatwiej kupić go na festynie i w wesołym miasteczku, czyli może kojarzyć się z zabawą i beztroską. Właśnie przywołanie radosnych skojarzeń było jednym z głównych celów projektantów. Dodatkowo, watę cukrową można pokolorować przy użyciu barwników spożywczych, na przykład na niebiesko, zielono lub różowo. Atrakcyjne i dość krzykliwe barwy również służyć mają poprawie humoru, szczególnie tej wiosny, gdy po trudnym roku pojawiają się nadzieje na powrót normalności. Nawet ich nazwy są urocze - błękit nieba, dzika zieleń i różowa szminka.

Oris Divers Sixty-Five "Cotton Candy"


Oris Divers Sixty-Five "Cotton Candy"

Kolejna rzecz, która wyróżnia Divers Sixty-Five "Cotton Candy" to materiał, z którego powstały te modele. Oglądając zdjęcia można spodziewać się, że to stalowe wyroby pokryte powłoką PVD w kolorze złotym. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Koperty, bezele, bransolety i ich zapięcia powstały z brązu. To oznacza, że każdy z egzemplarzy będzie pokrywał się patyną, czyli nalotem, który może być szary, zielonkawy lub brązowy. Ten stop był szeroko stosowany do konstrukcji statków i, gdy tylko się pojawiły, pierwszych skafandrów do nurkowania.


Niepowtarzalne zegarki dopasowane do Twojego stylu

Każdy wyprodukowany egzemplarz będzie wyglądał inaczej, ponieważ proces tworzenia się patyny na powierzchni metalu będzie przebiegał inaczej, bo mają na niego wpływ właściwości organizmu właściciela zegarka. Tarcze ukryte pod szafirowymi szkłami dalej będą cieszyły oko swą wyrazistością, jednak zmieni się to co je otacza. 

Szkło szafirowe w zegarkach Oris


Oris Divers Sixty-Five Chronograph

Takie rozwiązanie Oris pokazał w ubiegłym roku. Zegarki ze specjalnej edycji Divers Sixty-Five Chronograph, upamiętniające ponad stuletni związek marki z miejscowością Holstein były prawdopodobnie pierwszymi na świecie modelami z bransoletą z brązu. Ze stali powstały ich jedynie dekle i mechanizmy zamka bransolety. Edycja poświęcona ojczyźnie marki była jednak stosunkowo droga i trudno dostępna, ponieważ powstało jedynie 250 egzemplarzy wycenionych na 19900 złotych.


Teraz za sprawą edycji "Cotton Candy" brązowa bransoleta debiutuje w modelu o trzech wskazówkach, a dodatkowo stanie się łatwiej dostępna ponieważ nie będzie to seria limitowana. 

"Cotton Candy" Oris zegarek z różową tarczą


Kolekcja Cotton Candy Oris

Oris przygotował się na sytuację w której bransoleta zmieniająca się w czasie to jednak, zdaniem klienta, zbyt duża ekstrawagancja. Przygotowano model na prostym skórzanym pasku o minimalistycznym, poprzecznym przeszyciu blisko uszu koperty.


Uniwersalny rozmiar i niezawodny mechanizm 

Koperta poza materiałem wyróżnia się jeszcze rozmiarem. Zaprezentowane modele mają średnicę 38 milimetrów, co czyni je doskonałymi zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Oferowane wcześniej warianty dostępne były w średnicach 40 i 42 milimetrów. Odrobinę mniejsza obudowa jest z pewnością bardziej wierna oryginałowi produkowanemu ponad pół wieku temu. Bardzo możliwe, że jest to też próba zbadania rynku przed rozszerzeniem portfolio o następne wersje w opcji uniseks. 

Zegarki damskie i męskie Oris


Oris zegarek z kolekcji Cotton Candy różowy

Wnętrza zegarków Oris o radośnie kolorowych tarczach skrywają mechaniczne kalibry z automatycznym naciągiem sprężyny w bębnie. Pracujące z częstotliwością 4 Hz mechanizmy charakteryzują się około 38 godzinną rezerwą naciągu i płynnym, niemal hipnotyzującym ruchem wskazówki sekundowej. Na tarczy prezentują godziny, minuty, sekundy i numer dnia miesiąca. Zatrudnieni w Orisie znają normę ISO dotyczącą zegarków dla nurków, więc sekundnik ze świecącą kropką pełni też funkcję informacyjną. Pozwala łatwo i szybko sprawdzić czy zegarek działa, co jest jednym z wymogów wspomnianej normy.


Zaprojektowany z myślą o indywidualistach 

Rozkwitające niespotykanymi, wiosennymi barwami zegarki Oris Divers Sixty-Five"Cotton Candy" to nadzwyczaj ciekawe nowalijki. Łączą w sobie ponad stuletnią tradycję szwajcarskiej marki z know-how dotyczącym zegarków dla nurków i zastosowania brązu. Oferują doskonałe parametry i materiały sprawiając, że każdy egzemplarz stanie się niepowtarzalny oraz wygodny. Mają też w sobie coś więcej - dystans i luz, jakby puszczały oko do klientów, przypominając o tym by świetnie się bawić.


Z pewnością panie i panowie, którzy zdecydują się na jeden z sześciu wariantów nie dokonają wyboru na bazie suchych faktów, lecz będą się kierowali swoim gustem i potrzebą otoczenia się przedmiotami radosnymi. Divers Sixty-Five "Cotton Candy" to wyrób dla pewnych siebie indywidualistek i indywidualistów, chętnie korzystających z każdej okazji, by złamać konwenanse.