Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Odkryj limitowany zegarek Oris Big Crown Pointer Date

29-01-2023

Oris Big Crown Pointer Date to lotnicza klasyka, niekorzystająca z popularnych schematów zegarków dla pilotów. Szwajcarski producent przygotował specjalną edycję wyposażoną w efekty doświadczenia zbieranego przez markę w ciągu ponad wieku istnienia.


Historia modeli Oris Big Crown Pointer Date

Lotnicze dziedzictwo firmy rozpoczął wyrób z 1917 roku. W niczym nie przypominał on popularnych dziś zegarków z lotniczymi tarczami typu A i B. Powstał jednak na zamówienie lotników i wyposażono go w powiększoną koronkę ułatwiającą regulację wskazań. Duża koronka na stałe weszła do oferty producenta z Holstein, zaś za jej spopularyzowanie odpowiadał model Big Crown, po raz pierwszy wyprodukowany w 1938 roku. Miał spełnić oczekiwania awiatorów pilotujących w rękawicach.

Oris watches


Oris edycja limitowana Holstein

Ten zegarek Oris stał się legendą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów. Dziś, kilkadziesiąt lat później, do sprzedaży trafiła specjalna edycja limitowana Holstein, łącząca design z czasów pionierów lotnictwa z technologią z doby komercyjnych lotów kosmicznych. Nowy model powstanie w krótkiej serii 250 egzemplarzy, każdy zaprezentowany w specjalnym pudełku i opatrzony certyfikatem autentyczności.


Zegarki Oris Big Crown- klasyka w nowym wydaniu

Model Holstein 2021 już przy pierwszym kontakcie widocznie różni się od najpopularniejszych wersji, jakie znajdują się w ofercie, a jednocześnie pozostaje łatwy do zidentyfikowania. To świadczy o doskonałym zrozumieniu DNA marki i modelu przez dizajnerów odpowiedzialnych za nowy projekt. Moletowany bezel ustąpił miejsca gładkiemu, wyglądającemu "ostrzej". Obudowa ma średnicę 38 milimetrów, co wraz ze zmienionymi kształtami lunety zbliża nowość do oryginału sprzed wojny.

Zegarek Oris Holstein


Zakłady w Holstein

Tarcza zyskała nową czcionkę, stworzoną na bazie historycznych zapisków i projektów jakie znajdują się w archiwum producenta. Kolejną nowinką pod szkłem jest także mały sekundnik nad godziną szóstą. Paleta barw - korzystająca z szarości i kontrastującej bieli ma, wedle deklaracji Orisa, nawiązywać do przedwojennych wyrobów opuszczających zakłady w Holstein.


Jaki mechanizm znajdziemy w zegarku Oris Big Crown Pointer Date

Model oznaczony referencją 01 403 7776 4083-Set poza odmienioną stylistyką i unikatowością krótkiej edycji oferuje jeszcze jeden element zwiększający jego wartość i być może sprawiający, że w przyszłości ceny doskonale zachowanych egzemplarzy będą rosły na rynku wtórnym. W Big Crown Pointer Date Holstein Edition premierę ma najnowszy mechanizm marki - Caliber 403. Należy on do wprowadzonej w ubiegłym roku rodziny mechanizmów 400, których nowoczesna architektura spotyka doskonale dobrane materiały.

Mechanizm w zegarku Oris Holstein


Oris Holstein Limited Edition

Mechanizmy 400 otrzymały elementy z krzemu rozwiązujące problem wpływu pól magnetycznych na chód mechanicznych zegarków. Sprężyna w bębnie jest w stanie zgromadzić energię potrzebną na około 120 godzin pracy, co w zegarkach tego segmentu cenowego jest nadal rzadkością. Przemyślana konstrukcja zapewnia łatwiejsze serwisy, o których będzie łatwo zapomnieć. Zegarmistrzowie Orisa określili odstęp między przeglądami na dziesięć lat. Dekada to naprawdę bardzo długo, a dokładnie tyle potrwa okres ochrony gwarancyjnej mechanizmów z linii 400.


Wykorzystany w Big Crown Pointer Date Caliber 403 różni się znacząco w kwestii sposobu prezentacji odmierzanego czasu, co wynika z potrzeby sprostania legendzie. Dzień miesiąca pokazywany jest nie w okienku, a wskazówką osadzoną na osi centralnej. Kolejna różnica, to wspomniany, niecenzuralny sekundnik. Wraz z modyfikacjami kalendarza i sekundnika, nie zmieniono ani pięciodniowej rezerwy naciągu, ani wynoszącej cztery Herze częstotliwości pracy. W werku 403 wykorzystano 24 kamienie łożyskujące.

Datownik w zegarku limitowanym Oris Holstein

Marka, która słucha swoich Klientów

Zegarek Oris Big Crown Pointer Date Holstein Edition

Oris, marka niezależna i posiadająca pełną decyzyjność w kwestii swojej przyszłości i obranych dróg rozwoju, aspiruje do miana lidera w segmencie. W ciągu kilku ostatnich lat firma rozwinęła swoją ofertę mechanizmów własnych, przedstawiła liczne modele korzystające ze znacząco modyfikowanych kalibrów Sellita, a także zaktualizowała swoją gamę modeli uważnie słuchając Klientów. Do portfolio dołączyły zegarki mniejsze oraz modele wykonane z brązu, nawet z bransoletkami z tego stopu.


Seria mechanizmów 400 to kolejny krok na drodze ku przygotowaniu zegarka zgodnego z oczekiwaniami klientów. Niewiele konkurencyjnych przedsiębiorstw oferuje zegarki antymagnetyczne, z długą gwarancją, wymagające serwisów co dziesięć lat i z naprawdę długą rezerwą chodu.

Mechanizm 400 w zegarku limitowanym Oris


Limitowana Edycja zegarka Oris Big Crown Pointer Date Holstein 2021

Limitowana edycja Oris Big Crown Pointer Date Holstein 2021 fantastycznie oddaje ducha marki i wiernie upamiętnia przedwojenne modele. Fakt, że zaoferowana seria liczy wyłącznie ćwierć tysiąca sztuk, będąc jednocześnie pierwszym w tym millenium Big Crownem o średnicy 38 milimetrów i kryjącym premierowy mechanizm może sprawić, że opisywany model stanie się doskonałą zegarkową inwestycją.

FILTRY0