Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Targi CES 2022 i smartwatche najnowszej generacji

24-02-2022

Targi CES to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży technologicznej, odbywające się co roku aż od 54 lat. Co prawda ze względu na pandemię ich regularność została nieznacznie zachwiana, ale ostatecznie od 5 stycznia tego roku, mogliśmy zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami współczesnych inżynierów. Nas oczywiście przyciągnęły do nich przede wszystkim najnowsze modele smartwatchy, które przybliżymy w dzisiejszym artykule.


Przebieg targów

Consumer Electronic Show to naprawdę dobra okazja do zaprezentowania swoich nowości, o czym świadczy długa lista naprawdę legendarnych premier. To właśnie tam po raz pierwszy zaprezentowano takie urządzenia jak Commodore 64 czy pierwszego Xbox-a, a nawet pierwszy w historii odtwarzacz CD.

Targi CES

Jest to zatem wyjątkowa okazja dla każdego fana nowoczesnych technologii, które przygotowywane są typowo pod kątem rynku konsumenckiego. Choć nie wszystkim komentatorom przypadła do gustu tegoroczna organizacja to nie da się ukryć, że targi CES 2022 stały się bardziej dostępne niż kiedykolwiek.

Największy nacisk postawiono w końcu na prezentacje online, dzięki czemu dosłownie każdy mógł z domowego fotela, zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami.Jak wygląda przyszłość rynku smartwatchy?

Pozostawiając w tle pozostałe branże zdaje się, że producenci smartwatchy nareszcie dostrzegli potrzeby nowoczesnego rynku. Spośród 4 modeli zaprezentowanych podczas targów, praktycznie każdy skierowany jest do wymagającego konsumenta, który oczekuje czegoś więcej niż kolejnego kawałka plastiku z wyświetlaczem. Skupiona dotąd na zawodowych sportowcach marka Garmin, zaprezentowała aż 2 modele, które wyraźne skierowane są do osób korzystających z ich urządzeń na co dzień. Podczas targów ogłoszono też wyjątkową współpracę marek Fossil oraz Razer, które wspólnie stworzą smartwatch skierowany do graczy. Najlepszym prezentem dla fanów klasycznych zegarków, będzie jednak propozycja przygotowana przez markę Skagen, która wzięła na warsztat jeden ze znanych i sprawdzonych już smartwatchy, nadając mu odpowiedniego i niezwykle eleganckiego wyglądu.Garmin Venu 2 Plus – nie tylko dla sportowców

Co prawda smartwatche Garmin są chyba jednymi z najlepiej rozpoznawalnych, ale nie da się ukryć, że do tej pory były zbyt mało “przyziemne”. Pomimo naprawdę imponujących możliwości, jakie oferują one sportowcom, brakowało im kilku funkcji, które ułatwiałyby życie także poza halą sportową.

Zegarek Garmin Venu 2 Plus przełamuje ten wizerunek, będąc pierwszym modelem marki umożliwiającym prowadzenie rozmów głosowych oraz wysyłanie wiadomości ze smartwatcha. Co więcej, od teraz można przy jego użyciu korzystać z asystenta głosowego i mowa tu zarówno o asystencie Google, jak i Siri znanej z urządzeń z systemem iOS. Nie oznacza to rzecz jasna, że modelem tym marka Garmin odcięła się od swoich korzeni.

Zegarek Gamin Venu 2 Plus posiada bowiem wszystkie funkcje sportowe znane z poprzedniej generacji, co z pewnością ucieszy fanów aktywnego trybu życia.


Zegarek damski Garmin Venu 2 Plus 010-02496-11
Garmin Vivomove Sport – drożyzna? nie w tym roku!

Pozostając przy urządzeniach zaprezentowanych na CES 2022 przez Garmina, niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się nowe zegarki Garmin Vivomove Sport. W gruncie rzeczy jest to rozszerzenie serii Vivomove, o modele przeznaczone typowo do uprawiania sportu, w 4 nowych wariantach kolorystycznych. Co jednak bardziej imponujące, Garmin Vivomove Sport będzie najtańszym modelem w tej kolekcji! Biorąc pod uwagę aktualne spowolnienie gospodarcze oraz

Zegarek damski Garmin Vivomove Sport Black Case and Silicone Band with Slate Accents 010-02566-00

występującą na całym świecie inflację, ruch ten jest naprawdę pozytywnie zaskakujący w szczególności, że posiada on wszystkie zaawansowane funkcje sportowe. Nie mówimy to rzecz jasna o takich oczywistościach jak stoper czy timer, ale o pulsometrze, pomiarze natlenienia krwi czy monitorze oddechu, stresu i poziomu energii. Warto także podkreślić, że Garmin Vivomove Sport to tak właściwie zegarek hybrydowy który prezentuje się na nadgarstku wyjątkowo dobrze.

W praktyce oznacza to oczywiście analogową tarczę, zupełnie jak w klasycznym zegarku, z dotykowym wyświetlaczem ukrytym skrzętnie pod jej połyskującą powierzchnią.

Razer x Fossil Gen 6 – smartwatch dla graczy

Początkowo komputery projektowane były z myślą o pracy i mało kto spodziewał się, że stopniowo zostaną one przejęte przez graczy. Najlepiej świadczy o tym wszechobecny wysyp urządzeń gamingowych, które w ostatnich latach zasypały otaczający nas świat. Zwyczajny sprzęt rzeczywiście nie sprawdza się odpowiednio podczas intensywnych rozgrywek online, dlatego marka Fossil Smartwatches zdecydowała się zaprezentować... gamingowy smartwatch.

Trzeba przyznać, że do tego zadania amerykański producent zaprał się w naprawdę rzetelny sposób, nawiązując współpracę z doskonale znaną w świecie graczy marką Razer. Łącząc doświadczenie producenta zegarków z doświadczeniem producenta sprzętu do gier, udało się opracować zegarek Razer x Fossil Gen 6, w którym postawiono rzecz jasna na wydajność. Za jego natychmiastowe działanie odpowiada tu procesor Snapdragon Wear 4100+, który jednocześnie zapewnia wyraźnie zmniejszone zużycie energii. Oczywiście nie zapomniano o cyfrowych tarczach z logotypem Razera, a także 2 wymiennych paskach, umożlwiających tak ważną dla graczy personalizację.

Taki smartwatch naprawdę może przydać się w trakcie rozgrywki, szczególnie jeśli zazwyczaj mamy problem z jej zaprzestaniem. Wbudowane funkcje sportowe pozwolą w łatwy sposób śledzić dzienną aktywność, dzięki czemu w świadomy sposób możemy zadbać o nasze zdrowie.

Zegarek Fossil Smartwatches GEN 6 SMARTWATCH FTW4061


Skagen Falster Gen 6 - król stylu

Miłośnicy tradycyjnych zegarków bardzo często chcieliby skorzystać z zaawansowanych funkcji smartwatchy, ale zazwyczaj odstrasza ich dość uboga stylistyka i niezbyt odporne na działanie czasu materiały. Od niedawna pojawiają się co prawda smartwatche o wyglądzie klasycznego czasomierza, ale trzeba jasno powiedzieć, że jest ich na rynku nadal zdecydowanie zbyt mało.

Zegarek Skagen FALSTER GEN 6 SMARTWATCH SKT5300

Dostrzegając w tym swoją ogromną szansę, marka Skagen zdecydowała się na wykorzystanie podzespołów sprawdzonego Fossila Gen 6 i oprawiła go w stonowany skandynawski styl. Zgodnie z nazwą nowego modelu, będzie on dostępny w 6 wariantach kolorów i pasków, ale naszym zdaniem zdecydowanie najlepiej wygląda wariant na blansolecie typu mesh. Bransoleta wspaniale uzupełnia metalową kopertę zegarka Skagen Falster Gen 6, która również wykonana jest z prawdziwej stali.

Dzięki temu jego wygląd i odporność bez problemu zadowolą zwolenników tradycyjnego wyglądu zegarków klasycznych, oferując przy tym dostęp do wszystkich funkcji, znanych ze smartwatchy Fossil Gen 6.