Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Ball – precyzyjne w niesprzyjających warunkach. Kultowe kolekcje Ball

09-09-2021

Firma Ball powstała w 1891 roku, a założeniem jej właściciela było stworzenie zegarka, który będzie odmierzał czas bardzo dokładnie, bez względu na warunki. Udało mu się to doskonale, dzięki czemu zegarki Ball zdobyły niezwykłą popularność na całym świecie. Zegarki Ball są synonimem niezawodności połączonej z wysoką jakością wykonania. W wielu modelach znajdziemy opatentowane przez firmę Ball rozwiązania wpływające na wzrost odporności na wstrząsy, oddziaływanie pola magnetycznego, a także zwiększające wodoszczelność koperty. Do produkcji zegarków Ball producent używa najwyższej jakości materiałów, takich jak stal 904L i tytan. Wszystkie zegarki znajdujące się w ofercie producenta posiadają indeksy i wskazówki z zamontowanymi pałeczkami trytu T-100 i T-25, którego okres świecenia określany jest na 25 lat. Niezawodność i dokładność zegarków Ball doceniły znane osoby, dla których ekstremalne warunki to codzienność. Świetnym przykładem jest postać polskiego ambasadora zegarków Ball, którym jest jeden z najlepszych himalaistów - Adam Bielecki.  

Producent posiada w swoim portfolio kilka kultowych kolekcji, które różnią się stylistyką, przeznaczeniem, a także liczbą i rodzajem zastosowanych patentów. Jednak wszystkie posiadają wspólną cechę – są w stanie sprostać najwyższym oczekiwaniom, bez względu na warunki. 


Ball Fireman  

Ball Fireman to jedna z najpopularniejszych linii w portfolio marki. Zaprojektowane przez Ball zegarki z kolekcji Fireman charakteryzują się niezwykłą elegancją, połączoną z wysoką jakością wykonania. Jednym z najbardziej znanych modeli kolekcji Fireman jest zegarek Ball Fireman Enterprise Automatic NM2188C-S20J-BK. W pięknej stalowej kopercie o uniwersalnym rozmiarze, wynoszącym 40 mm, zamknięta została czarna, matowa tarcza, w której zostały osadzone indeksy, będące długimi pałeczkami trytu T-25. Świeca one intensywnie na zielono oraz pomarańczowo – indeks na godzinie 12-tej. Równie intensywnie świecą trytowe pałeczki umieszczone na polerowanych wskazówkach.  

Zegarek Ball NM2188C-S20J-BK Fireman Enterprise Automatic zegarek męski ze świecącymi indeksami


Zegarek Ball NM2188C-S20J-BK Fireman Enterprise Automatic męski zegarek na srebrnej bransolecie

Tarcza zegarka wygląda niezwykle kontrastowo, dzięki czemu godzinę możemy odczytać bez najmniejszych problemów nawet z dalszej odległości. Zegarek zaopatrzony jest w bransoletę ze stali szlachetnej, której ogniwa są na przemian szczotkowane i polerowane, co daje niesamowity efekt i podkreśla elegancję zegarka Ball Fireman Enterprise Automatic NM2188C-S20J-BK. Zegarek zasila niezawodny szwajcarski mechanizm automatyczny ETA 2824-2, gwarantujący wysoką kulturę pracy i długą eksploatację. Grubość koperty w tym modelu wynosi zaledwie 11 mm, co czyni go idealnym wyborem do garnituru, koszuli i nie tylko 


Ball Roadmaster  

Stworzony przez Ball zegarek z serii Roadmaster to typowy tool-watch, który powstał w hołdzie ludziom zarządzającym infrastrukturą kolejową. Zegarki Ball Roadmaster charakteryzują się niezwykłą funkcjonalnością i efektownym wyglądem, który nie pozostawia złudzeń co do przeznaczenia zegarka. Jednym z najciekawszych modeli z serii Roadmaster jest zegarek Ball Marine GMT Limited Edition DG3030B-SJCJ-BK. Model ten wyróżnia dwukolorowa, niebiesko-czarna ceramiczna wkładka bezela z podziałką czasu GMT, dzięki któremu możemy błyskawicznie określić czas dla trzech stref czasowych. Oznaczenia na bezelu zostały wypełnione najwyższej jakości masą luminescencyjną SuperLuminova C3, co gwarantuje odczyt wskazania GMT w każdych warunkach. W czarnej tarczy zostały zaimplementowane indeksy w postaci rurek z trytem. Indeksy 6, 9 i 12 mają postać cyfr arabskich i w ciemności świecą intensywną, zieloną barwą, natomiast pozostałe indeksy mają postać prostych odcinków i świecą na pomarańczowo. Efekt świecenia modelu Ball Marine GMT Limited Edition DG3030B-SJCJ-BK w całkowitej ciemności jest naprawdę niesamowity. 

Zegarek Ball DG3030B-SJCJ-BK Marine GMT Limited Edition indeksy z trytem


Zegarek Ball DG3030B-SJCJ-BK Marine GMT Limited Edition zegarek męski na bransolecie swiss made

Koperta oraz bransoleta zegarka Ball Marine GMT Limited Edition została wykonana z tytanu, co gwarantuje lekkość i wytrzymałość. Tytan jest metalem antyalergicznym, co na pewno ucieszy osoby z tendencjami do wysypki spowodowanej przez metale takie, jak chrom i nikiel. Wszechstronne narzędzie, jakim jest zegarek Ball Marine GMT Limited Edition DG3030B-SJCJ-BK zostało wyposażone w manufakturowy mechanizm RR1203-C, który posiada certyfikat chronometru COSC oraz opatentowany przez Ball system anytwstrząsowy Amortiser. Pracę mechanizmu możemy obserwować przez transparentny, zakręcany dekielek. 


Uniwersalny rozmiar koperty, wynoszący 40 mm bez koronki, gwarantuje komfort noszenia na większych i mniejszych nadgarstkach. Wodoszczelność Ball Marine GMT Limited Edition wynosi 200M, dlatego zegarek gotów jest na każde wyzwanie, łącznie z nurkowaniem. Zegarek Ball Marine GMT Limited Edition DG3030B-SJCJ-BK jest modelem limitowanym do 1000 sztuk, co podkreśla jeszcze bardziej prestiż i unikatowość tego czasomierza. 

Zegarek Ball DG3030B-SJCJ-BK Marine GMT Limited Edition zegarek męski na bransolecie luksusowy swiss made

Ball Engineer  

Zegarek Ball NM2282C-SJ-BE Engineer II Moon Phase Automatic zegarek męski z fazamy księżca swiss made 

Zegarki Ball Engineer to najbardziej zaawansowane technologicznie modele w portfolio firmy Ball. Nowinki techniczne, manufakturowe mechanizmy, patenty, nietuzinkowy wygląd, niezwykła wytrzymałość - to tylko niektóre cechy charakteryzujące tę linię. Znakomitym przykładem innowacyjnego podejścia do zegarmistrzostwa jest Ball Engineer II Moon Phase Automatic NM2282C-SJ-BE. Zegarek ten został wyposażony w komplikację wskazania faz księżyca, podświetlaną przez umieszczone pod tarczą pałeczki trytowe. Dodatkowo świecące rurki zostały pokryte cienką warstwą półprzezroczystych cząsteczek, które pięknie lśnią w świetle naturalnym, zaś w całkowitej ciemności dają efekt struktury przypominającej powierzchnię księżyca. Efekt świecenia trytu w modelu Ball Engineer II Moon Phase Automatic NM2282C-SJ-BE robi niesamowite wrażenie. Na wspomnienie zasługuje również piękna niebieska tarcza wykonana w szlifie słonecznym, która mieni się podczas zmiany kąta padania światła. Zostały na niej osadzone trójwymiarowe indeksy wypełnione trytem. Zegarek dostarczany jest na bransolecie ze stali szlachetnej, której środkowe ogniwa zostały wypolerowane - podkreślając w ten sposób elegancki sznyt Ball Engineer II Moon Phase Automatic NM2282C-SJ-BE. 

Kolejną propozycją zegarka z serii Engineer jest model Ball Engineer Hydrocarbon Aero GMT II Automatic Chronometer. Jest to pierwszy zegarek na świecie, którego bezel został wyposażony w podświetlenie trytowe przykryte szafirową, dwukolorową wkładką. Zegarek ten posiada również komplikację GMT, pozwalającą określić czas dla wybranych przez nas stref czasowych. Dla ułatwienia odczytu na zakręcanym deklu znajduje się lista miast z poszczególnych stref, wraz z dodatnimi i ujemnymi wartościami względem czasu UTC. Na tarczy znajdują się indeksy w postaci rurek z trytem T-25, a oprócz tego poniżej nich znajduje się skala godzinowa, pokryta niebieską masą luminescencyjną. W przypadku zegarka Ball Engineer Hydrocarbon Aero GMT II Automatic Chronometer DG2018C-S3C-BK warto również wspomnieć o opatentowanym systemie zabezpieczenia koronki Crown Protection System, który powstał specjalnie z myślą o linii Engineer Hydrocarbon. Crown Protection System gwarantuje zabezpieczenie koronki na poziomie 7500 Gs. Ball Engineer Hydrocarbon Aero GMT II Automatic Chronometer DG2018C-S3C-BK mocowany jest do nadgarstka za pomocą bransolety, w której zastosowano opatentowane zapięcie motylkowe stworzone z jednego bloku metalu, dzięki czemu jego używanie jest niezwykle komfortowe. 

Zegarek Ball DG2018C-S3C-BK Engineer Hydrocarbon AeroGMT II Automatic Chronometer zegarek męski luksusowy swiss made

Ball Trainmaster 

Zegarek Ball Trainmaster Automatic 60 Seconds NM1058D-L3J-BK zegarek męski luksusowy swiss made

Zegarki Ball Trainmaster to najbardziej elegancka propozycja w ofercie producenta. Modele z kolekcji Trainmaster to smukła linia i tarcza o klasycznym wyglądzie z dużymi, czytelnymi indeksami. Zegarek Ball Trainmaster Automatic 60 Seconds NM1058D-L3J-BK jest ukłonem w stronę DNA firmy. Jego tarcza przypomina zegar dworcowy z początków XX wieku. Nad pięknymi indeksami w postaci cyfr arabskich zostały umieszczone małe znaczniki z malutkimi pojemnikami z trytem, który pozwoli na bezproblemowy odczyt godziny w całkowitej ciemności. Dla jeszcze bardziej precyzyjnego pomiaru czasu, producent między indeksami godzinowymi zastosował skalę sekundową, którą wskazują liczby od 1-60. Kolejnym akcentem, nadającym eleganckiego sznytu modelowi Zegarek Ball Trainmaster Automatic 60 Seconds NM1058D-L3J-BK, są wskazówki zaprojektowane tak, by przypominać kształtem te z początku XX wieku. Zegarek Ball Trainmaster Automatic 60 Seconds NM1058D-L3J-BK posiada komplikację wyświetlania nazwy dnia tygodnia i miesiąca. Sercem zegarka jest szwajcarski mechanizm wysokiej jakości. Ponadczasowy klasyczny wygląd, w połączeniu z praktycznym zastosowaniem trytu, czyni ten zegarek świetną propozycją dla osób ceniących sobie klasykę i niezawodność. 

FILTRY0