Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300
Jaki zegarek zamiast Rolex Submariner ?

Jaki zegarek zamiast Rolex Submariner ?

2023-01-03
Bezsprzecznie Rolex jest najlepiej znaną na świecie marką produkującą zegarki. Model Submariner to zegarkowa ikona, łatwa do zidentyfikowania i wiele mówiąca o właścicielu. Dziś proponujemy najbardziej interesujące alternatywy dla tego kultowego modelu.

Produkowane w Genewie zegarki Rolex są często wymieniane jako najlepsze na świecie luksusowe zegarki, produkowane masowo. Jest to renoma w pełni zasłużona, ponieważ firma oferuje dopracowane i trwałe zegarki, znane ze swej dokładności. Zegarki Rolex na pierwszy rzut oka wyglądają dość konwencjonalnie i są niemal pozbawione komplikacji, a mimo to kosztują po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jest kilka powodów takiej sytuacji. Pierwszym czynnikiem jest ogromne doświadczenie i know-how marki w takich aspektach jak chociażby obróbka metali, konstrukcja wodoszczelnych kopert czy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne stosowane we własnych, manufakturowych mechanizmach.

Zegarek Rolex Submariner - luksusowy zegarek z Genewy, znany ze swojej dokładności i trwałości. Wykonany z wysokiej jakości materiałów i zaawansowanych technologii, które zapewniają wodoszczelność i precyzję.
alt=Zegarek Rolex Submariner - pierwszy dostępny na szeroką skalę zegarek do nurkowania, który od 1953 roku jest wyznacznikiem wyglądu i funkcji zegarków dla amatorów sportów wodnych.

Zegarki Rolex Submariner to wzór zegarków do nurkowania, które na rynku obecne są nieprzerwanie od 1953 roku. Był pierwszym dostępnym na szeroką skalę zegarkiem do nurkowania.

Wraz z modelem Fifty Fathoms od luksusowej marki Blancpain, Submariner stał się wyznacznikiem tego, jak powinien wyglądać i co musi oferować zegarek dla amatorów sportów wodnych. Przez prawie siedemdziesiąt lat produkcji, Submarinera przetestowały miliony kobiet i mężczyzn z całego świata. Kolejne generacje tego zegarka były ulepszane, a zmiany, mimo że niewidoczne dla niewprawnego oka, za każdym razem przynosiły udogodnienia wpływające na to, jak zegarek sprawuje się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że Rolex Submariner to nie tylko król zegarków do nurkowania, ale także król wśród tool watch’y. Powstaje ze stali nierdzewnej 904L, odporniejszej na działanie korozji, jego ceramiczny pierścień wypełnia platyna, mechanizm oferuje dłuższą rezerwę naciągu niż w konkurencyjnych modelach.

Dodatkowo, stosunkowo niewielkie rozmiary - najpierw 38, później 40, a aktualnie 41 milimetrów średnicy - sprawiały, że każda generacja tego modelu była wygodna w codziennym użytkowaniu.

Zegarek zamiast Rolex Submariner - stal nierdzewna 904L, pierścień ceramiczny wypełniony platyną, dłuższa rezerwa naciągu niż w konkurencyjnych modelach, rozmiary 38, 40 lub 41 mm - idealny do codziennego użytkowania.
Zamiast Rolex Submariner - jaki zegarek wybrać? Przedstawiamy listę modeli, które mogą stanowić doskonałe zastępstwo za trudno dostępny zegarek luksusowy.

Dziś, Rolex Submariner najbardziej doceniany jest za bycie luksusowym zegarkiem - symbolem statusu właściciela, ale także dowodem jego zaradności. Obecnie, aby posiadać zegarek Submariner nie wystarczy mieć 9050 Euro. Trzeba też zapisać się do kolejki i poczekać na to, aż dostarczony zostanie egzemplarz, który będzie można kupić.

Można też przepłacić kupując zegarek na tak zwanym “szarym rynku”, często za cenę wielokrotnie wyższą niż ta z cennika. Trzeba być jednak gotowym na cenę oscylującą około 12 500 Euro. Dla wszystkich klientów, którzy nie chcą przepłacać za zakup wymarzonego modelu lub nie są gotowi przeznaczyć ponad 40 tysięcy złotych na zegarek, przygotowaliśmy listę modeli, które mogą stanowić doskonałe zastępstwo za trudno dostępnego Sub’a.

Dlaczego inny zegarek zamiast Rolex Submariner ma sens?

Rolex Submariner wytyczył kurs, którym podążyło wielu producentów chcących zaoferować swoim odbiorcom sportowy zegarek o konkretnym przeznaczeniu. Do znaków rozpoznawalnych tego sportowego Rolexa należą:

  • wskazówka godzinowa z charakterystycznym, podzielonym na trzy części kołem blisko grotu, tak zwany “Mercedes”, od logo niemieckiego producenta samochodów
  • trzy fasony indeksów godzinowych - trójkąt, prostokąt i kropki - ułatwiające odczytanie godziny w ciemnościach
  • koperta o niewielkiej wysokości - lug 2 lug tego zegarka to zaledwie 48 milimetrów, wyposażono ją w szerokie mocowanie bransolety, sprawiające wrażenie, że całość wygląda potężnie, dzięki czemu oferuje doskonałą prezencję nawet na potężnym nadgarstku
  • sporych rozmiarów osłona sygnowanej koronki
Zegarek sportowy zamiast Rolex Submariner - koperta o niewielkiej wysokości, charakterystyczny koło blisko grotu, trzy fasony indeksów godzinowych i spora osłona sygnowanej koronki.
Zegarek Rolex Submariner z ceramicznym pierścieniem, trójrzędową bransoletą i szkłem z charakterystyczną lupką. Dostępny w kolorach czarnym, zielonym i niebieskim. Wyłącznie z bransoletką.
  • ceramiczny pierścień do nurkowania opisany prostą i czytelną czcionką
  • sportowa, trójrzędowa bransoleta o prostym wyglądzie, zwężająca się i zapinana sportowym zapięciem
  • wersja z datownikiem dnia miesiąca ma szkło z charakterystyczną lupką (po ang.: nazywaną cyclops) ułatwiającą odczytanie numeru dnia miesiąca
  • Submariner jest oferowany jedynie w kolorach czarnym, zielonym i niebieskim, a kolory tarcz i pierścieni połączone są nierozerwalnie ze stopami metali użytymi do produkcji zegarka. Efektem tego jest to, że na przykład niebieska tarcza nie jest dostępna w zegarku stalowym, a jedynie stalowo-złotym lub złotym
  • Rolex Submariner sprzedawany jest wyłącznie z bransoletką

Wykorzystując sprawdzony schemat - super szczelną kopertę z obrotowym, zewnętrznym pierścieniem opisanym skalą pozwalającą dokładnie obserwować upływający czas - stworzyli oni tysiące nowych wariacji na temat zegarka do nurkowania.

Jedne bardziej przypominają pierwowzór, inne znacząco się od niego różnią, jednak wszystkie mają z Rolexem cechy wspólne. Są zbudowane, by sprostać ciśnieniu wody na wielkich głębokościach, co czyni je trwalszymi niż większość innych zegarków. Właśnie ta obietnica trwałości jest źródłem popularności zegarków typu Diver.

Zegarek typu Diver, zbudowany do sprostania ciśnieniu wody na wielkich głębokościach, zapewnia trwałość i jest popularnym zamiennikiem zegarka Rolex Submariner.
Zegarek zamiast Rolex Submariner - zaoszczędź pieniądze i ciesz się sportowym sznytem i trwałością. Wybierz spośród większej palety kolorów i ciesz się stylowym i odpornym zegarkiem.

Decydując się na zakup innego niż Submariner modelu divera można zaoszczędzić sporą sumę, a nadal cieszyć się sportowym sznytem i trwałością. To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy nie chcą wydawać dziesiątków tysięcy złotych, a potrzebują stylowego i odpornego zegarka. Być może to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli takiego mocnego, masywnego zegarka i nie są przekonani czy będą się czuli komfortowo nosząc taki. Korzystając z oferty innych producentów zyskuje się możliwość wyboru spośród większej palety kolorów.

Rolex jest producentem dość konserwatywnym, a Submariner jest tego doskonałym przykładem. Nie jest on oferowany w ciekawych, wakacyjnych kolorach jak na przykład pomarańczowy lub żółty.

Analogiczna sytuacja ma miejsce w kwestii tego, jak będzie noszony zegarek dla nurka. Zebrane w tym artykule modele mają znaczną przewagę również w kwestii pasków i bransolet. Wielu producentów oferuje swoje zegarki z wygodnymi paskami gumowymi, a niektórzy dają też opcję wyboru pasków skórzanych lub materiałowych typu NATO. Trzeba mieć też świadomość, że ślepo podążając za marzeniem i kupując zegarek będący podróbką modelu Submariner (lub jakiegokolwiek innego), wspiera się przestępstwo.

Sprzedawanie produktów, które naruszają prawo własności przemysłowej, czyli mają na tarczy napis i logo producenta, a nie będące oryginalnym jego produktem, jest karane na całym świecie, w tym także w Polsce. Osoby sprzedające tego typu przedmioty mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej, w tym do pozbawienia wolności na okres do pięciu lat.

Zegarek dla nurka - wybierz zegarek z wygodnymi paskami gumowymi, skórzanymi lub materiałowymi typu NATO, aby uniknąć naruszenia praw własności przemysłowej.
Zapraszamy do przeczytania artykułu, który być może pozwoli odpowiedzieć na pytanie jaki zegarek zamiast Rolexa Submarinera będzie najlepszy?
Casio Duro MDV-107 - trwały zegarek do nurkowania i pływania, który sprosta wymogom bez wydawania więcej niż 400 złotych.

Casio Duro - kultowy zegarek dla nurka od Casio

Czy można kupić trwały zegarek, który sprosta wymogom pływania i nurkowania, nie wydając więcej niż 400 złotych? Owszem, można, pod warunkiem, że będzie to Casio. Najnowsza odsłona modelu Casio Duro MDV-107, kontynuuje tradycję tanich i niesamowicie trwałych zegarków od japońskiego producenta.
Duro wygląda jak większy brat Submarinera - jego średnica to 44 milimetry. Wodoszczelna do 200 metrów obudowa wyposażona jest w obrotowy pierścień do nurkowania, szkło mineralne i praktyczną osłonę koronki. Oferowana jest z paskiem z tworzyw sztucznych, który zapina się klasyczną sprzączką. Nie zabrakło także zakręcanej koronki, poprawiającej odporność na wodę.
Zegarek Duro - wodoszczelny do 200 metrów, z obrotowym pierścieniem do nurkowania, szkłem mineralnym i osłoną koronki. 44mm średnica i pasek z tworzyw sztucznych z klasyczną sprzączką.
Zegarek dla nurka Rolex Submariner z charakterystyczną “harmonijką”, która zapobiega przesuwaniu się po przedramieniu podczas nurkowania.
Pasek ma charakterystyczną “harmonijkę” przy kopercie zegarka, która została wymyślona specjalnie, by zegarki dla nurka nie przesuwały się po przedramieniu, gdy podczas nurkowania zmienia się jego objętość i kształt. Przed zanurzeniem nurek zapina zegarek bardzo mocno, tak że “harmonijka” rozciąga się. Pod wodą, gdy ciało zmienia kształt pasek ponownie się “kurczy” utrzymując zegarek na właściwym miejscu.
Zaglądając do wnętrza - Casio ma podobne indeksy godzinowe, jednak zupełnie inne wskazówki i datownik bez charakterystycznej lupki. Sekundnik, w zależności od wariantu kolorystycznego, jest czerwony lub niebieski. Oczywiście inny jest też mechanizm - ten w Duro to werk na baterię. Działa on około 3 lata na jednej baterii, a jego miesięczna dokładność to +/- 20 sekund. Kolejne różnice to dostępne warianty kolorystyczne. Casio Duro MDV-107 oferowane jest z czarną tarczą i czarnym pierścieniem, czarną tarczą i czarno-niebieskim pierścieniem, a także z czarną tarczą i czerwono-niebieskim pierścieniem, nazywanym potocznie Pepsi.
Casio Duro MDV-107 - zegarek zamiast Rolex Submariner z 3-letnią baterią i dokładnością +/- 20 sekund. Dostępne warianty kolorystyczne to czarny z czarnym pierścieniem, czarny z czarno-niebieskim pierścieniem oraz czarny z czerwono-niebieskim pierścieniem.
Casio Duro - zegarek z 3-letnią gwarancją, który cieszy się olbrzymią popularnością na całym świecie. Dzięki modderom można dokupić szafirowe szkło przygotowane specjalnie do Duro.
Zegarki Casio Duro mają 3 letnią gwarancję, którą można dodatkowo przedłużyć o kolejne trzy lata.Wszystkie generacje Casio Duro cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to naprawdę dzielny zegarek za niewielkie pieniądze. Stał on się popularny wśród modderów - dzięki temu bez większego trudu można dokupić szafirowe szkło przygotowane specjalnie do Duro.

Invicta Pro Diver - Submariner o jakim Rolexowi się nie śniło

Kreatywność działu projektowego marki Invicta bywa wręcz onieśmielająca! Jeśli komuś podoba się Submariner, jednak chciałby mieć go z mechanizmem kwarcowym i dodatkowo ze stoperem, to prawdopodobnie znajdzie to właśnie w ofercie marki Invicta. Wielce prawdopodobne, że będzie mógł jeszcze wybrać kolor tarczy i pierścienia do nurkowania
Invicta - zegarek zamiast Rolex Submariner z mechanizmem kwarcowym i stoperem. Wybierz kolor tarczy i pierścienia do nurkowania.
Zegarek Invicta PRO DIVER LADY 9177 w rozmiarze 25 milimetrów - idealny dla aktywnych kobiet, które chcą cieszyć się rozpoznawalną stylistyką zegarka dla nurków. Wyposażony w niebieską tarczę i pierścień w kopercie ze stali szlachetnej oraz rozwiązanie Open-Heart.
Najwierniejsze oryginalnemu Subowi zegarki Invicta Pro Diver można kupić w kilku różnych rozmiarach - na przykład 25, 40 i 43 milimetry. Firma oferuje je z niebieską tarczą i pierścieniem w kopertach ze stali szlachetnej. W jednym z wariantów producent pokusił się także o rozwiązanie Open-Heart, pozwalające podziwiać pracę koła balansowego w otworze wyciętym w tarczy. Zegarek Invicta PRO DIVER LADY 9177, w rozmiarze 25 milimetrów, to ukłon w stronę aktywnych kobiet, które chciałyby cieszyć się rozpoznawalną stylistyką zegarka dla nurków.
Odważniejsze interpretacje klasyki to zegarki łączące styl divera z pierścieniem opisanym skalą godzinową, nie nurkową, lub modele ze stoperem. Te pierwsze pozwalają obserwować jednocześnie czas w dwóch miejscach świata, a drugie wyglądają bardzo rasowo i są praktyczne. Ich tarcze są pełniejsze dzięki obecności dodatkowych totalizatorów, które pozwalają zmierzyć czas jakiegoś wydarzenia, a dzięki wysokiej wodoszczelność nie trzeba się martwić o kontakt zegarka z wodą. W kolekcji wyróżniają się dwie referencje modeli z automatycznymi mechanizmami - Invicta PRO DIVER AUTOMATIC 34336 i 34335, będące współczesną wariacją na temat oryginalnego Submarinera sprzed kilkudziesięciu lat.
Invicta PRO DIVER AUTOMATIC 34336 i 34335 - odważne interpretacje klasycznego Submarinera z tarczą pełniejszą dzięki dodatkowym totalizatorom i wysoką wodoszczelnością.
Zegarki Invicta Pro Diver są wodoszczelne do 100-200 metrów, a ich stylistyka jest inspirowana zegarkami światowej sławy. To doskonała oferta dla osób chcących kupić pierwszy zegarek mechaniczny, wyprodukowany przez Seiko, za atrakcyjną cenę.
Wszystkie modele Invicta Pro Diver są wodoszczelne przynajmniej do 100 metrów, a zdecydowana większość nawet do 200 metrów. Oznacza to, że z każdym modelem Invicta Pro Diver można pływać. Decydując się na zakup zegarka Invicta Pro Diver można stać się posiadaczem ciekawego przedmiotu, korzystającego z elementów stylistycznych jednego z najbardziej znanych zegarków świata. Jest to też doskonała oferta dla osób chcących kupić pierwszy zegarek mechaniczny - atrakcyjna cena i mechanizmy wyprodukowane przez Seiko to olbrzymie zalety zegarków Invicta.

Victorinox Maverick - ostro pogrywa

Szwajcarska marka Victorinox jest kojarzona przede wszystkim z kultowymi nożami oficerskimi i ogromną gamą limitowanych scyzoryków. Jednak jej oferta jest znacznie szersza. Poza nożami można kupić też akcesoria dla podróżujących - plecaki, walizki, torby, albo perfumy. Od 1989 marka oferuje także wysokiej jakości zegarki. Powstają one z taką samą precyzją jak noże oficerskie, które wielokrotnie dowiodły swojej trwałości, nawet w kosmosie.
Zegarki Victorinox - wysokiej jakości zegarki z precyzją i trwałością noży oficerskich, które wielokrotnie dowiodły swojej trwałości, nawet w kosmosie.
Elegancki zegarek Victorinox Maverick w kilku wariantach - trójwskazówkowym i z komplikacją stopera, w obudowie stalowej lub stalowej z powłokami PVD, wodoszczelny do 100 metrów. Idealny do oficjalnych strojów.
Zegarki Victorinox Maverick oferowane są w kilku wariantach - trójwskazówkowym i z komplikacją stopera, w obudowie stalowej lub stalowej z powłokami PVD, a także w rozmiarach dla kobiet. Wszystkie modele są wodoszczelne do 100 metrów. Jest w tych zegarkach nuta nowoczesnej, przełamującej stereotypy, elegancji - dlatego są uniwersalne i sprawdzą się nawet do bardziej oficjalnego stroju.
Wspólne dla wszystkich jest mocne i niepozbawione oryginalnych akcentów wzornictwo. Zegarki mają tarczę z oznaczeniami rodem z wojska - indeksy opisane są także liczbami 13-24, co jest wymogiem w zegarkach dla żołnierzy. Poza tym, wyróżniają je indeksy godziny 12 i 3 oraz 9. Pierwszy ma postać logotypu marki, dwa pozostałe są zobrazowane dużymi, nakładanymi indeksami w formie cyfr arabskich. Indeksu godziny 6 nie ma, ponieważ jego miejsce zajmuje okienko datownika, dzięki czemu tarcza jest bardziej harmonijna. Przygotowano klasyczne wersje z czarną lub niebieską tarczą, a także bardziej nowoczesne z zieloną lub brązową. Niektóre kolory dostępne są wyłącznie w kopertach ozdobionych złotą powłoką PVD. Pierścienie ze skalą do nurkowania mają kolor odpowiadający tarczy.
Klasyczne i nowoczesne zegarki z tarczą z oznaczeniami rodem z wojska, z indeksami godzin 12 i 3 oraz 9. Dostępne w czarnej, niebieskiej, zielonej i brązowej tarczy, z pierścieniem ze skalą do nurkowania w kolorze odpowiadającym tarczy.
Zegarki Victorinox Maverick z wysokiej jakości mechanizmami Ronda, które działają bez baterii przez 3 lata, są dostępne z bransoletkami, paskami skórzanymi i typowo sportowymi gumowymi. Oferują pięcioletnią gwarancję producenta.
Zegarki Victorinox Maverick można kupić z bransoletkami, paskami skórzanymi i typowo sportowymi gumowymi. Sercem tych modeli są wysokiej klasy mechanizmy od szwajcarskiej firmy Ronda. Takie same można znaleźć w wielu znacznie droższych zegarkach od innych producentów. Zaletą nowoczesnych werków marki Ronda jest długi czas działania bez potrzeby wymiany baterii - ponad 3 lata. Wszystkie zegarki Victorinox Maverick zostały opatrzone pięcioletnią gwarancją producenta, co jest rzadko spotykane w tym segmencie cenowym. Na szczęście, zegarki Victorinox są równie trwałe jak noże oferowane przez tę firmę, więc właściciel raczej nie będzie musiał korzystać z opieki gwarancyjnej.

Citizen Promaster - profesjonalny zegarek dla nurka

Japońska marka Citizen, a szczególnie oferowana przez nią linia Promaster, to zegarki trwałe i gotowe na każde wyzwanie. Powstały dzięki doświadczeniu marki w różnych dziedzinach - produkcji wodoszczelnych kopert, innowacyjnych metod zasilania mechanizmów i użycia tytanu do przygotowywania kopert. Citizen Promaster to jedne z najbardziej dostępnych na świecie zegarków do nurkowania, które zgodne są z normą określającą jak taki produkt powinien zostać skonstruowany, by zapewnić nurkowi bezpieczeństwo pod wodą.
Citizen Promaster - trwałe i wodoszczelne zegarki do nurkowania, zgodne z normą określającą jak taki produkt powinien zostać skonstruowany, by zapewnić nurkowi bezpieczeństwo.
Zegarek Citizen Divers BN0191-80L to wodoszczelny model o średnicy 45 milimetrów, wyposażony w autorski mechanizm Eco-Drive. Testowany do ciśnienia odpowiadającego głębokości 250 metrów, jest prawdziwym narzędziem dla nurka i zapasowym urządzeniem do pomiaru czasu pod wodą.
Jednym z modeli mogących nosić na tarczy napis Divers jest Zegarek Citizen Divers BN0191-80L. To stalowy model, wodoszczelny do 200 metrów, wyposażony w autorski mechanizm Eco-Drive. Przygotowano go tak, by był dla nurka prawdziwym narzędziem i mógł stanowić zapasowe urządzenie do pomiaru czasu pod wodą, w sytuacji gdy zawiedzie profesjonalny komputer nurkowy. Sportowa koperta ma średnicę 45 milimetrów, zakręcaną koronkę i obrotowy bezel o ciekawym ząbkowaniu krawędzi. Mimo informacji o wodoszczelności do 200 metrów, zegarek Citizen Divers był testowany do ciśnienia odpowiadającego temu na głębokości 250 metrów, ponieważ norma ISO zakłada, że każdy model ma być testowany z zapasem.
Niebieska tarcza uzbrojona jest w potężne indeksy wypełnione substancją świecącą, nad którymi pracują odpowiednio duże wskazówki. Wszystkie trzy strzałki są luminescencyjne. Wynika to z tego, że zegarek dla nurka powinien dawać w każdej chwili możliwość sprawdzenia, czy zegarek działa. Tu wystarczą dwie sekundy, by przekonać się, że strzałka sekundnika porusza się, a mechanizm pracuje. We wnętrzu pracuje mechanizm Eco-Drive, czyli mechanizm kwarcowy, zasilany energią pochodzącą ze światła. Istotne jest to, że zegarek ładuje się światłem słonecznym i sztucznym. To w połączeniu z długą rezerwą chodu, wynoszącą do pół roku, sprawia, że zegarek praktycznie zawsze wskazuje dobrą godzinę i nie zawiedzie podczas ekspedycji.
Zegarek zamiast Rolex Submariner z niebieską tarczą i luminescencyjnymi wskazówkami. Wyposażony w mechanizm Eco-Drive, który ładuje się światłem słonecznym i sztucznym, z długą rezerwą chodu do pół roku.
Citizen Promaster Divers BN0191-80L - zegarek dla nurków za niespełna 1200 złotych, który spełnia kryteria prawdziwych zegarków dla nurków, takich jak Rolex
Citizen Promaster Diver’s BN0191-80L to doskonała propozycja. Za niespełna 1200 złotych można kupić model, który jest trwały, w praktyce zawsze gotowy do wyruszenia w drogę i spełnia kryteria prawdziwych zegarków dla nurków, zupełnie jak Rolex.

Orient Ray II - japoński klasyk

Sportowy Orient Ray II to kolejny japoński model o kultowym statusie. Produkowany od wielu lat, dla ogromnej ilości miłośników był pierwszym sportowym “automatem”. To kolejny doskonały produkt na starcie zegarkowej przygody.
Sportowy Orient Ray II to kultowy japoński zegarek automatyczny, który od wielu lat jest wybierany przez miłośników zegarków jako pierwszy sportowy model.
Zegarek Orient Ray II o średnicy 41 mm, z kopertą przypominającą Rolexa Submarinera. Bezel z unikalnym chwytem i dużymi, oryginalnymi wskazówkami. Sekundnik z czerwonym grotem i białymi indeksami wypełnionymi substancją świecącą.

Orient Ray II jest zegarkiem stalowym, o uniwersalnej średnicy 41 milimetrów. Jego koperta przypomina starsze modele Rolexa Submarinera, z okresu, gdy te nie miały jeszcze tak masywnych mocowań bransolety. Tym, co nadaje Orientowi własnego charakteru jest bezel z unikalnym chwytem.

Wyróżnia się on tym, że na każdym indeksie oznaczającym 5 minut (05, 15, 25 itd.) ma znacznie większe wcięcie w krawędzi niż pozostałe. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są duże i oryginalne w kształcie wskazówki, które prezentują czas na tarczy ozdobionej szlifem słonecznym. Sekundnik otrzymał duży, czerwony grot, który jest doskonale widoczny na tle białych indeksów wypełnionych substancją świecącą.

Automatyczny mechanizm Orient F6922 to kaliber prezentujący godziny, minuty, sekundy oraz informację o dniu tygodnia i dniu miesiąca. Jest łożyskowany przy pomocy 22 kamieni i zapewnia rezerwę naciągu wynoszącą około 40 godzin. Japońska marka przewidziała liczne odmiany swojego popularnego zegarka.

Można go kupić ze stalową bransoletą lub gumowym paskiem i tarczami w kolorze czarnym i niebieskim. Do wyboru klientom oddano także wariant z czarną tarczą w kopercie całkowicie pokrytej czarną powłoką. Niezależnie od wersji, zegarki Orient Ray II są wodoszczelne do 200 metrów i mają mineralne szkiełka. Dekiel został ozdobiony grawerunkiem przedstawiającym delfiny.

Zegarek Orient Ray II z automatycznym mechanizmem F6922, 22 kamieniami i rezerwą naciągu 40 godzin. Dostępny z stalową bransoletą, gumowym paskiem i tarczami w kolorze czarnym i niebieskim. Wodoszczelny do 200 metrów z mineralnym szkiełkiem i grawerunkiem delfinów.
Zegarki Orient Ray II - zmieniający charakter zegarków za pomocą paska NATO od włoskiej firmy Morellato. Japońska jakość i sportowa stylistyka zegarka dla nurka.
Bardzo łatwo odmienić charakter zegarków Ray II. Wystarczy zmienić fabryczny pasek lub bransoletkę na materiałowy pasek NATO od włoskiej firmy Morellato. Można sięgnąć na przykład na popularnie nazywany wzór “Bond” w szaro-czarne pasy, by cieszyć się zupełnie innym zegarkiem. Zegarki Orient Ray II znalazły miliony nabywców, którzy docenili japońską jakość. Są one skonstruowane w taki sposób, by bezawaryjnie służyć przez długi czas. Jednak ich największą zaletą jest sportowa stylistyka zegarka dla nurka i wygoda noszenia.

Certina DS Action - szeroka oferta zegarków dla nurków

Historia marki Certina sięga 1888 roku i obfituje w wiele przełomowych produktów, które miały wpływ na całą branżę produkcji zegarków. Marka przygotowała wyjątkowy system podwójnych zabezpieczeń, czyli koncept DS (skrót od ang.: Double Security), poprawiający wodoszczelność zegarków i ich odporność na wstrząsy. Pierwsze zegarki dla nurków powstały w Certinie już w 1960 roku, czyli zaledwie sześć lat po premierze modelu Submariner, i były wodoszczelne do 200 lub 500 metrów. Więcej w artykule o historii marki.
Zegarek Certina DS - wyjątkowy system podwójnych zabezpieczeń, który poprawia wodoszczelność i odporność na wstrząsy. Pierwsze zegarki dla nurków zostały wyprodukowane w 1960 roku, wodoszczelne do 200 lub 500 metrów.
Certina DS Action - zegarki kwarcowe i mechaniczne zgodne z konceptem DS, który gwarantuje im przynajmniej 100 metrów wodoszczelności. Modele spełniające normę ISO, dostępne w dwóch rozmiarach kopert - 38 i 43 milimetry.
Dzisiaj, Certina jest jednym z czołowych szwajcarskich producentów. Oferuje zegarki kwarcowe i mechaniczne zbudowane zgodnie z konceptem DS, który gwarantuje im przynajmniej 100 metrów wodoszczelności. W rodzinie Certina DS Action wiele modeli spełnia normę ISO, co czyni z nich prawdziwe zegarki dla nurka. Ich najnowsza, mechaniczna generacja oferowana jest w dwóch rozmiarach kopert - 38 i 43 milimetry. Mniejszy z pewnością przypadnie do gustu klientom lubiącym zegarki vintage, większy to nowoczesna propozycja dla osób lubiących, by ich zegarek był widoczny.

Certina DS Action Diver to nowoczesny zegarek sportowy, z nutą elegancji. Uwagę przykuwa nowy pierścień, który otrzymał bardzo gęste ząbkowanie chwytu i prostą, super czytelną czcionkę na skali dla nurków. Kopertę i bransoletę wykończono matowo, co doskonale współgra ze sportową stylistyką tych modeli. Zaoferowano czarną, niebieską i zieloną tarczę.

Koperty mogą być stalowe, stalowe z pozłoceniem metodą PVD oraz tytanowe, chociaż ten stop dostępny jest tylko w rozmiarze 43 milimetrów. Mniejszy z modeli ma aluminiową wkładkę pierścienia, co nadaje mu sznytu vintage. W większych kopertach wkładka jest zawsze ceramiczna.

Certina DS Action Diver to nowoczesny zegarek sportowy z nutą elegancji. Matowe wykończenie koperty i bransolety, gęste ząbkowanie chwytu i czytelna czcionka na skali dla nurków. Dostępne w trzech kolorach tarczy: czarnym, niebieskim i zielonym. Koperty stalowe, stalowe z pozłoceniem PVD oraz tytanowe w rozmiarze 43mm. Mniejszy model z aluminiową wkładką pierścienia.
Zegarki Certina DS Action Diver z mechanizmami Powermatic 80 i odporną na działanie pól magnetycznych sprężyną balansu Nivachron. Zegarki spełniają normę ISO dla profesjonalnych zegarków do nurkowania.

Sercem tych zegarków są mechanizmy Powermatic 80, które oferują wydłużoną do 80 godzin rezerwę naciągu. Stało się to możliwe, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych kompozytów, które posłużyły do produkcji istotnych elementów kalibru. W zegarkach o średnicy 43 milimetrów dodatkowo zastosowano odporną na działanie pól magnetycznych sprężynę balansu.

Powstała ona z materiału o nazwie Nivachron i bazuje na stopie zawierającym tytan. Zegarki Certina DS Action Diver to prawdziwe narzędzia przydatne podczas uprawiania pełnego pięknych, podwodnych widoków sportu. Sprzedawane są w wielu kombinacjach kolorystycznych, a do każdego dołączony jest certyfikat potwierdzający spełnienie normy ISO, dotyczącej profesjonalnych zegarków do nurkowania.

Davosa Ternos - najbardziej podobny z podobnych

Dla osób, które chcą mieć zegarek wyglądający jak Submariner i nie są gotowi zaakceptować żadnych odstępstw od wzoru, Davosa Ternos może okazać się ideałem. Szwajcarski producent, którego historia rozciąga się na przestrzeni 140 lat, oferuje zegarki będące wiernym odwzorowaniem poprzedniej generacji Rolexa, modelu Submariner 116610.

Decydując się na zegarki Davosa można kupić modele w rozmiarze 40 milimetrów, czyli dokładnie takie jak oryginał. Koperta tego wariantu jest wodoszczelna do 200 metrów, ma zakręcaną koronkę sygnowaną różą wiatrów - logo Davosy, a wkładka pierścienia powstała z odpornej na zarysowania, super twardej ceramiki.

Zegarek Davosa Ternos - wierne odwzorowanie modelu Rolexa Submariner 116610. Koperta wodoszczelna do 200 metrów, koronka sygnowana różą wiatrów i wkładka z odpornej ceramiki.
Zegarek Ternos Medium i Ternos Ceramic z pozłoceniem w kolorze żółtego i różowego złota. Trójkątny indeks godziny dwunastej, pałeczki na 3, 6 i 9 oraz kropki w miejscu pozostałych indeksów. Wskazówki wypełnione szwajcarską substancją Super-LumiNova BGW09, która w świetle dziennym ma biały kolor, a po zmroku emituje niebiesko-zielone światło.

Można także zdecydować się na model Medium w rozmiarze 36,5 milimetra, który oferowany jest w kolorystykach odpowiednich zarówno dla pań, jak i dla panów oraz na model powiększony do 42 milimetrów, ze zwiększoną wodoszczelnością i zaworem helowym, czyli Ternos Professional.

Ternos Medium oraz Ternos Ceramic oferowane są także w opcji z pozłoceniem, zarówno w kolorze żółtego, jak i różowego złota. Tarcze to absolutna klasyka - trójkątny indeks godziny dwunastej, pałeczki na 3, 6 i 9 oraz kropki w miejscu pozostałych indeksów. Do tego charakterystyczne wskazówki wypełnione szwajcarską substancją Super-LumiNova BGW09, która w świetle dziennym ma biały kolor, a po zmroku emituje niebiesko-zielone światło.

Kolejnym istotnym elementem jest to, że wybierając model Ternos Ceramic w rozmiarze 40 milimetrów, można wybrać też wzór bransolety. Pod nazwą Trialink oferowany jest odpowiednik sportowej bransolety Rolexa - Oyster. Pentalink odnosi się do pięciorzędowej, bardziej eleganckiej i drobniejszej bransolety czyli Jubilee. Oba wzory mają przedłużenia dla nurków, są wygodne, trwałe, a ponadto doskonale wykonane. W tym segmencie cenowym rzadkością są bransoletki skręcane przy pomocy śrub.
Ternos Ceramic w rozmiarze 40 milimetrów oferuje dwa wzory bransolety: Trialink, odpowiednik sportowej bransolety Rolexa - Oyster oraz Pentalink, pięciorzędową, bardziej elegancką i drobniejszą bransolety czyli Jubilee. Oba wzory mają przedłużenia dla nurków i są wygodne, trwałe oraz doskonale wykonane.
Davosa Ternos to doskonale wykonany zegarek, który korzysta ze sprawdzonych kształtów nieoferowanego już Rolexa. Model napędzany jest przez automatyczny mechanizm Dav302, który zapewnia 38-godzinną rezerwę naciągu. Dostępny jest w kilku kolorach i z bransoletą typu Jubilee, która zapewnia wygodne noszenie.
Jakby tego było mało, Davosa oferuje również gumowe paski do swoich modeli Ternos Ceramic. Modele Ternos napędzane są przez automatyczne mechanizmy Dav302, których rezerwa naciągu pozwala odłożyć zegarki na około 38 godzin. Davosa Ternos jest doskonale wykonanym zegarkiem, który korzysta ze sprawdzonych kształtów nieoferowanego już Rolexa. Zegarek dostępny jest w kilku kolorach i z drobną bransoletą typu Jubilee, która po odpowiednim dopasowaniu zapewnia fantastyczny komfort noszenia.

Epos Sportive 3504 - nowoczesna reinterpretacja

Nowością w ofercie szwajcarskiej marki Epos jest zegarek Sportive 3504, będący nowoczesną interpretacją klasycznego wzoru. Tak samo wiele w nim podobieństw, co różnic względem Suba. Zaproponowany zegarek Epos ma średnicę 41,5 milimetra, więc jest odrobinę większy niż wzór. Większa jest też oferowana przez niego wodoszczelność - Epos ma wytrzymać ogromne ciśnienie, a jego klasę wodoszczelności określono na 500 metrów.

Dodatkowo zegarek wyposażony jest w automatyczny zawór helowy, co w marce z koroną w logo dostępne jest dopiero w modelu Sea Dweller, który jest znacznie większy i droższy od Suba. Grubość koperty to 13,3 milimetra, co w połączeniu ze średnicą tworzy proporcjonalną, doskonale wyglądającą na nadgarstku całość.

Nowy zegarek Epos Sportive 3504 - nowoczesna interpretacja klasycznego wzoru Submarinera. Średnica 41,5 mm, wodoszczelność 500 m, automatyczny zawór helowy i grubość koperty 13,3 mm.
Epos oferuje jedyny w swoim rodzaju krój tarczy z indeksami w formie prostokątów. Godziny 12, 6 i 9 są wyróżnione podwójnymi indeksami. Modele dostępne są z czarną, niebieską i zieloną tarczą. Czerń jest jednolita, a niebieski i zielony zdobi szlif słoneczny, który ożywia bliki światła.
Epos przygotował też jedyny w swoim rodzaju krój tarcz. Te, niezależnie od koloru, mają smukłe indeksy w formie prostokątów. Godziny 12, 6 i 9 zostały wyróżnione podwójnymi indeksami, na pozostałych osadzono po jednej pałeczce. Dostępne będą modele z czarną, niebieską i zieloną tarczą. Czerń jest jednolita na całej powierzchni, co osiągnięto wykorzystując technikę lakierowania. Odcień niebieskiego i zielonego zdobi szlif słoneczny, sprawiający, że tarczę ożywiają bliki światła.

Wskazówki mają znacznie prostszy krój - godzinowa nie ma popularnego mercedesa, co w połączeniu ze smukłymi indeksami tworzy bardzo lekką kompozycję. Nad datownikiem, który zajmuje pozycję indeksu godziny 3, znalazła się lupka przyklejona do szafirowego szkła.

Od spodu kopertę wieńczy dekiel z medalionem, na którym wygrawerowano nurka. Zegarek sprzedawany jest na trzyrzędowej bransoletce, której środkowe ogniwa zostały wykończone na wysoki połysk. Regulacja jej długości odbywa się w wygodny sposób - za pomocą śrubek. Do zapinania służy sportowe zapięcie z logotypem producenta.

Zegarek zamiast Rolex Submariner z prostymi wskazówkami, lupką nad datownikiem i medalionem z nurkiem na deklu. Trzy rzędowa bransoleta z wykończeniem na wysoki połysk i sportowym zapięciem z logotypem producenta.
Zegarek Epos Sportive 3504 z mechanizmem Sellita SW200 i 38-godzinną rezerwą naciągu. Wygląd zegarka inspirowany jest Rolexem 126600 i 126610LN, zapewniając doskonałe proporcje i wygodę noszenia dla osób o szczupłych i potężniejszych nadgarstkach.
Jak w każdym zegarku Epos, tak i w tym pracuje mechaniczny kaliber. Jest to automatyczny werk Sellita SW200 z rezerwą naciągu wynoszącą około 38 godzin. Najnowszy zegarek Epos oferuje ciekawe połączenie stylistyki znanej z Rolexów 126600 i 126610LN ze zdecydowanie lżejszą dla oka kompozycją tarczy. Doskonałe proporcje modelu Epos Sportive 3504 sprawiają, że będzie on wygodny podczas noszenia, zarówno dla osób o szczupłych jak i potężniejszych nadgarstkach.

Oris Aquis - ulubieniec internautów

Oris to szwajcarska, niezależna marka z siedzibą w miejscowości Holstein. W jej bogatej ofercie od ponad jedenastu lat obecny jest model Aquis. Ten sportowy zegarek przeznaczony do używania w wodzie, wyróżnia się spośród zebranych w zestawieniu zegarków kształtem - to model ze zintegrowaną bransoletą.
Oris Aquis to sportowy zegarek szwajcarskiej marki, przeznaczony do używania w wodzie. Wyróżnia się zebranych w zestawieniu zegarków kształtem i posiada zintegrowaną bransoletę.
Zegarek Oris Aquis Calibre 400 z manufakturowym mechanizmem, 5-dniową rezerwą naciągu i 10-letnią gwarancją.

Aquis oferowany jest w naprawdę wielu odsłonach, które mogą się różnić między sobą nie tylko rozmiarem czy metalem z jakiego powstały ich koperty, ale także mechanizmami i komplikacjami. Podstawowa wersja - niezależnie od rozmiaru - napędzana jest przez mechanizmy kupione u szwajcarskich dostawców i zmodyfikowane przez markę Oris. Kolejne warianty to modele z komplikacjami - na przykład GMT, małą sekundą lub wskazaniem typu regulator.

Na szczycie listy stoi Aquis Calibre 400 we wnętrzu którego pracuje manufakturowy mechanizm marki Oris. Calibre 400 oferuje aż 5 dni czyli 120 godzin rezerwy naciągu. Dodatkowo, jest odporny na działania pól magnetycznych, a jego interwał serwisowy to 10 lat. Wisienką na torcie jest to, że marka udziela aż 10 letniej gwarancji na każdy zegarek Oris wyposażony w Calibre 400. Zegarki oferowane są w kilku rozmiarach - od 36,5 do aż 45,8 milimetra, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najbogatsze wersje wykonano ze stali szlachetnej, połączonej ze złotem i wyposażono w autorski mechanizm.

Bogaty jest też wybór tarcz. Są czarne, niebieskie, zielone, czerwone, a nawet wielokolorowe powstałe ze zrecyklingowanego plastiku wyłowionego z morza. Te ostatnie dostępne są w limitowanej edycji Upcycle, która ma na celu podniesienie świadomości problemu jakim jest ciągle zbyt mała skala przetwarzania plastiku, przez co zaśmieca on świat.

Każdy Oris Upcycle jest unikatowy, ponieważ w procesie recyklingu plastiku nie da się uzyskać dwóch takich samych kawałków materiału. Oczywiście, jak ma to miejsce w wielu modelach ze specyficznym mocowaniem bransolety, można go kupić też w konfiguracjach z paskami. W ofercie są zarówno te wykonane ze skór garbowanych w sposób przyjazny dla środowiska, jak i gumowe.

Unikatowe zegarki Oris Upcycle z recyklingowanego plastiku wyłowionego z morza, dostępne w limitowanej edycji. Wybór tarcz: czarne, niebieskie, zielone, czerwone i wielokolorowe. Do wyboru bransolety ze skór garbowanych w sposób przyjazny dla środowiska lub gumowe.
Zegarki Oris Aquis - luksusowy zegarek, którym marka Oris chce konkurować z droższymi producentami, oferując wygodę noszenia i trwałość. Pudełka w których są sprzedawane powstały z makulatury.

Firma jest zaangażowana w ochronę środowiska, dlatego pudełka w których sprzedawane są zegarki Oris Aquis powstały z makulatury. Zegarki Oris Aquis to najdroższy, ale też najbardziej oryginalny model z zestawienia.

Klienci z całego świata docenili go za wygodę noszenia, która jest efektem zastosowania krótkiego mocowania bransolety oraz trwałość. Najbardziej zaawansowany model, Aquis Calibre 400 to luskusowy zegarek, którym marka Oris chce konkurować z producentami, których zegarki są znacznie droższe, a nie oferują tak dobrych parametrów technicznych.

Wybierając zegarek Oris wspiera się także odpowiedzialny biznes - firma podejmuje liczne działania proekologiczne i wykorzystuje coraz więcej materiałów pochodzących z recyklingu lub takich, których produkcja ma zmniejszony wpływ na środowisko naturalne.
Zegarek Oris - wybierz odpowiedzialny biznes i wspieraj proekologiczne działania marki, która wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu lub takie, których produkcja ma mniejszy wpływ na środowisko.
Zastępstwo dla Rolexa Submariner - wybór jest ogromny, od Casio Duro MDV-107 po luksusowe zegarki Epos i Oris, oferujące wodoszczelność, trwałość i wygodę noszenia.

Jaki zegarek zamiast Rolex Submariner?

Jak widać w powyższym zestawieniu, łatwo znaleźć zastępstwo dla wymarzonego Rolexa, praktycznie w każdej kategorii cenowej. Wszystkie wymienione zegarki oferują ponadprzeciętną wodoszczelność - przynajmniej do stu metrów, a także trwałość i wygodę noszenia. Ważne jest też to, że mają swój indywidualny charakter, który producenci osiągają przez drobne zmiany i na pozór nic nie znaczące detale.

Wybór jest ogromny - od Casio Duro MDV-107 za kilkaset złotych, przez japońskie modele Citizena i Orienta oraz szwajcarskie Victorinoxy, aż do luksusowych zegarków za kilka i kilkanascie tysięcy złotych od marek Epos i Oris.

Każdy z tych modeli doskonale poradzi sobie w trudnych warunkach życia codziennego i podczas wakacyjnego relaksu nad wodą. Oferują one też znacznie większą liczbę opcji kolorystycznych, co sprawia, że można lepiej wyrazić siebie albo kupić sobie zegarek o bardziej kolorowym, wakacyjnym wyglądzie.

Opisane zegarki mogą sprawdzić się jako miłe prezenty dla osób, które chciałyby spróbować jak nosi się sportowy zegarek lub po prostu potrzebują mieć w kolekcji trwały model, na który nie trzeba aż tak uważać, na przykład podczas uprawiania sportu.

Zegarki sportowe jako alternatywa dla Rolex Submariner - wybierz spośród wielu kolorów i ciesz się trwałością i wygodą podczas uprawiania sportu.
Kupując zegarek w sklepie Zegarek.net zyskujecie Państwo gwarancję, że otrzymacie oryginalny produkt wysokiej jakości, posiadający pełną gwarancję

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.