Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Venu Sq 2 - nowość od Garmin już w sprzedaży!

19-10-2022

1 września na targach technologicznych IFA w Berlinie Garmin zaprezentował Venu Sq 2 — unowocześnionego następcę kwadratowego Garmin Venu Sq. Jedyny w portfolio producenta zegarek o tym kształcie ma teraz więcej funkcji, mocniejszą baterię i udoskonaloną konstrukcję. Czego możesz się po nim spodziewać? 


Pierwszy model Venu Sq

Kiedy w 2020 r. amerykański producent wydał Venu Sq, zaskoczył przede wszystkim kwadratowym kształtem zegarka, ale też stosunkowo niską ceną i dość długim czasem pracy baterii w porównaniu z Venu Garmin. Pomimo to zastosowanie wyświetlacza LCD sprawiło, że zegarek nie zdeklasował swojego bliskiego kuzyna. Teraz to się zmieniło, bo ulepszone parametry czynią z Venu Sq 2 ciekawą, technologicznie zaawansowaną i wciąż niedrogą pozycję w portfolio Garmina. 


Jeszcze większa czytelność

Najnowszy kwadratowy smartwatch Garmin Venu na pierwszy rzut oka nie różni się od swojego poprzednika. Ma podobną konstrukcję i umieszczone w tych samych miejscach przyciski. Wystarczy jednak włączyć wyświetlacz, aby zauważyć, jak wiele się zmieniło


Proponowany przez markę Garmin smartwatch Venu Sq 2 został przede wszystkim wyposażony w nowoczesny ekran AMOLED o wysokim kontraście z opcją always on display. Korzystając z tej funkcji, możesz w każdym momencie odczytać najważniejsze informacje (np. godzinę albo datę) bez konieczności odblokowywania ekranu. To jednak wciąż jeszcze nie wszystko, co Garmin zrobił dla polepszenia czytelności. Venu Sq 2 zyskał także większy wyświetlacz 1,41″ i rozdzielczość 320 × 360 pikseli. A usunięcie logo z ekranu sprawia, że wygląda na jeszcze większy w porównaniu z poprzednikiem. 


Dwukrotnie dłuższy czas pracy baterii

Czy wiesz, że z Venu Sq 2 możesz korzystać aż 11 dni w trybie zegarka? To zaskakująco długo, biorąc pod uwagę, że użytkowany w ten sam sposób Venu Sq wymagał ładowania już po 6 dniach. Dzięki opcji oszczędzania energii wydłużasz działanie zegarka jeszcze o 24 godziny. Jeśli natomiast włączysz tryb GPS, posłuży Ci 26 godzin lub 20 przy pracy wszystkich systemów GNSS. A to oznacza, że wbrew swojemu casualowemu wyglądowi, Garmin Venu 2 Sq znakomicie sprawdzi się nawet podczas dłuższych aktywności w terenie


Nowe funkcje

Znajdziesz w nim sporo nowych funkcji, które w typowo sportowych kolekcjach producenta są standardem, ale zabrakło ich w pierwszej wersji Venu Garmin. Mowa tu o takich udoskonaleniach jak: 


Wiek sprawnościowy, czyli aplikacja, która na podstawie Twojego wieku, aktywności, tętna, BMI i zawartości tkanki tłuszczowej oblicza rzeczywisty wiek sprawnościowy. Co więcej, przekazuje wskazówki, jak w razie konieczności go obniżyć. 

Zaawansowane monitorowanie snu, dzięki któremu wiesz, jak Twój organizm regeneruje się podczas nocnego odpoczynku. Stworzony przez Garmin Venu Sq 2 smartwatch z samego rana podaje Ci informacje o długości i jakości snu oraz wskazaniach pulsoksymetru. Funkcja health snapshot pozwalająca określić aktualną kondycję. W ciągu dwóch minut uzyskujesz raport dotyczący Twojego pulsu, natlenienia krwi i poziomu stresu. 


Monitorowanie interwałowych treningów HIIT według własnego planu lub proponowanego harmonogramu. Wystarczy, że wybierzesz propozycję ćwiczeń lub ustawisz liczbę rund, interwały i odpoczynek, a smartwatch Garmin obliczy Twój rezultat. 


Poza tym rodzajem ćwiczeń, zegarek obsługuje jeszcze 24 inne dyscypliny. Dzięki fabrycznie załadowanym treningom nie tracisz czasu na planowanie, tylko podążasz za wskazówkami. Jeśli sparujesz urządzenie z aplikacją, dane zostaną w niej zapisane, a Ty możesz analizować je w dowolnym momencie. Zegarek synchronizuje ustawienia w czasie rzeczywistym z Garmin Connect™ Mobile.


Standardowe funkcje Garmina

W Garmin Venu 2 Sq nie mogło zabraknąć też funkcji typowych dla marki i obecnych już we wcześniejszych wersjach. Takie opcje jak: monitor energii Body Battery, kontrola nawodnienia, możliwość tworzenia własnych treningów i wskazówki Garmin Coach powinny Cię zainteresować, jeśli szukasz towarzysza do ćwiczeń. 


Zegarek, przez swój casualowo-sportowy charakter, w równym stopniu sprawdza się też jednak podczas innych codziennych zajęć. Na bieżąco przekaże Ci powiadomienia z telefonu, abyś nie musiał regularnie zaglądać do smartfona. Ma też czytnik NFC do płatności zbliżeniowych - wygodnie płacisz więc bez wyciągania portfela. Dzięki dostępowi do sklepu Connect IQ możesz dowolnie poszerzać funkcjonalność zegarka, pobierając przydatne aplikacje


Dwie wersje i kilka kolorów do wyboru

Stworzony przez markę Garmin smartwatch Venu Sq 2 — podobnie jak jego poprzednik — jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej i muzycznej. Wybierając tę drugą, zyskujesz dodatkowo możliwość słuchania muzyki wprost z zegarka bez pośrednictwa telefonu. Jeśli wykupiłeś subskrypcję w popularnych serwisach muzycznych, ulubioną playlistę pobierzesz z nich prosto na zegarek. 


Niezależnie od tego, na który smartwatch Garmin Venu się zdecydujesz, masz do wyboru modele w kilku modnych kolorach. Możesz wybrać klasyczną czerń, nietuzinkową zieleń, elegancką biel albo stylowy beż. Interesuje Cię najnowszy Venu Sq 2? W ZEGAREK.NET znajdziesz go w oryginalnej wersji Music i Standard od oficjalnego dystrybutora. Zobacz naszą ofertę!

FILTRY0