Zimowa wyprzedaż
<<   POWRÓT19-10-2022

Venu Sq 2 - nowość od Garmin już w sprzedaży!

1 września na targach technologicznych IFA w Berlinie Garmin zaprezentował Venu Sq 2 — unowocześnionego następcę kwadratowego Garmin Venu Sq. Jedyny w portfolio producenta zegarek o tym kształcie ma teraz więcej funkcji, mocniejszą baterię i udoskonaloną konstrukcję. Czego możesz się po nim spodziewać? 


Pierwszy model Venu Sq

Kiedy w 2020 r. amerykański producent wydał Venu Sq, zaskoczył przede wszystkim kwadratowym kształtem zegarka, ale też stosunkowo niską ceną i dość długim czasem pracy baterii w porównaniu z Venu Garmin. Pomimo to zastosowanie wyświetlacza LCD sprawiło, że zegarek nie zdeklasował swojego bliskiego kuzyna. Teraz to się zmieniło, bo ulepszone parametry czynią z Venu Sq 2 ciekawą, technologicznie zaawansowaną i wciąż niedrogą pozycję w portfolio Garmina. 


Jeszcze większa czytelność

Najnowszy kwadratowy smartwatch Garmin Venu na pierwszy rzut oka nie różni się od swojego poprzednika. Ma podobną konstrukcję i umieszczone w tych samych miejscach przyciski. Wystarczy jednak włączyć wyświetlacz, aby zauważyć, jak wiele się zmieniło


Proponowany przez markę Garmin smartwatch Venu Sq 2 został przede wszystkim wyposażony w nowoczesny ekran AMOLED o wysokim kontraście z opcją always on display. Korzystając z tej funkcji, możesz w każdym momencie odczytać najważniejsze informacje (np. godzinę albo datę) bez konieczności odblokowywania ekranu. To jednak wciąż jeszcze nie wszystko, co Garmin zrobił dla polepszenia czytelności. Venu Sq 2 zyskał także większy wyświetlacz 1,41″ i rozdzielczość 320 × 360 pikseli. A usunięcie logo z ekranu sprawia, że wygląda na jeszcze większy w porównaniu z poprzednikiem. 


Dwukrotnie dłuższy czas pracy baterii

Czy wiesz, że z Venu Sq 2 możesz korzystać aż 11 dni w trybie zegarka? To zaskakująco długo, biorąc pod uwagę, że użytkowany w ten sam sposób Venu Sq wymagał ładowania już po 6 dniach. Dzięki opcji oszczędzania energii wydłużasz działanie zegarka jeszcze o 24 godziny. Jeśli natomiast włączysz tryb GPS, posłuży Ci 26 godzin lub 20 przy pracy wszystkich systemów GNSS. A to oznacza, że wbrew swojemu casualowemu wyglądowi, Garmin Venu 2 Sq znakomicie sprawdzi się nawet podczas dłuższych aktywności w terenie


Nowe funkcje

Znajdziesz w nim sporo nowych funkcji, które w typowo sportowych kolekcjach producenta są standardem, ale zabrakło ich w pierwszej wersji Venu Garmin. Mowa tu o takich udoskonaleniach jak: 


Wiek sprawnościowy, czyli aplikacja, która na podstawie Twojego wieku, aktywności, tętna, BMI i zawartości tkanki tłuszczowej oblicza rzeczywisty wiek sprawnościowy. Co więcej, przekazuje wskazówki, jak w razie konieczności go obniżyć. 

Zaawansowane monitorowanie snu, dzięki któremu wiesz, jak Twój organizm regeneruje się podczas nocnego odpoczynku. Stworzony przez Garmin Venu Sq 2 smartwatch z samego rana podaje Ci informacje o długości i jakości snu oraz wskazaniach pulsoksymetru. Funkcja health snapshot pozwalająca określić aktualną kondycję. W ciągu dwóch minut uzyskujesz raport dotyczący Twojego pulsu, natlenienia krwi i poziomu stresu. 


Monitorowanie interwałowych treningów HIIT według własnego planu lub proponowanego harmonogramu. Wystarczy, że wybierzesz propozycję ćwiczeń lub ustawisz liczbę rund, interwały i odpoczynek, a Garmin obliczy Twój rezultat. 


Poza tym rodzajem ćwiczeń, zegarek obsługuje jeszcze 24 inne dyscypliny. Dzięki fabrycznie załadowanym treningom nie tracisz czasu na planowanie, tylko podążasz za wskazówkami. Jeśli sparujesz urządzenie z aplikacją, dane zostaną w niej zapisane, a Ty możesz analizować je w dowolnym momencie. Zegarek synchronizuje ustawienia w czasie rzeczywistym z Garmin Connect™ Mobile.


Standardowe funkcje Garmina

W Garmin Venu 2 Sq nie mogło zabraknąć też funkcji typowych dla marki i obecnych już we wcześniejszych wersjach. Takie opcje jak: monitor energii Body Battery, kontrola nawodnienia, możliwość tworzenia własnych treningów i wskazówki Garmin Coach powinny Cię zainteresować, jeśli szukasz towarzysza do ćwiczeń. 


Zegarek, przez swój casualowo-sportowy charakter, w równym stopniu sprawdza się też jednak podczas innych codziennych zajęć. Na bieżąco przekaże Ci powiadomienia z telefonu, abyś nie musiał regularnie zaglądać do smartfona. Ma też czytnik NFC do płatności zbliżeniowych - wygodnie płacisz więc bez wyciągania portfela. Dzięki dostępowi do sklepu Connect IQ możesz dowolnie poszerzać funkcjonalność zegarka, pobierając przydatne aplikacje


Dwie wersje i kilka kolorów do wyboru

Stworzony przez markę Garmin smartwatch Venu Sq 2 — podobnie jak jego poprzednik — jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej i muzycznej. Wybierając tę drugą, zyskujesz dodatkowo możliwość słuchania muzyki wprost z zegarka bez pośrednictwa telefonu. Jeśli wykupiłeś subskrypcję w popularnych serwisach muzycznych, ulubioną playlistę pobierzesz z nich prosto na zegarek. 


Niezależnie od tego, na który smartwatch Garmin Venu się zdecydujesz, masz do wyboru modele w kilku modnych kolorach. Możesz wybrać klasyczną czerń, nietuzinkową zieleń, elegancką biel albo stylowy beż. Interesuje Cię najnowszy Venu Sq 2? W ZEGAREK.NET znajdziesz go w oryginalnej wersji Music i Standard od oficjalnego dystrybutora. Zobacz naszą ofertę!