Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT01-07-2021

Certina – zegarki szwajcarskie słynące z precyzji, niezawodności i sportowego charakteru. Polecane zegarki Certina

Certina to znana i ceniona szwajcarska firma, której korzenie sięgają 1888 roku. Jej pierwsza nazwa - Grana nawiązywała do miejscowości Grenchen, gdzie firma miała swój zakład. Założycielami byli dwaj bracia: Alfred i Adolf Kurth. Początkowo produkowali oni części do zegarków dla innych producentów. Większość znanych firm zegarkowych w ten właśnie sposób zaczynało swą historię. Zakład dość dynamicznie się rozwijał i bracia Kurth postanowili rozpocząć produkcję własnych czasomierzy. 

Od samego początku właściciele firmy wzięli sobie za cel produkcję zegarków, które miały charakteryzować się niezwykłą precyzją i wytrzymałością. Dążenie do tego celu przyniosło firmie nagrody na targach w Mediolanie (1906), Brukseli (1910) i w Bernie (1914). Następnym krokiem było skupienie się na innowacyjnych rozwiązaniach, czego skutkiem był pierwszy zegarek, który wskazywał czas cyfrowo. Jego premiera miała miejsce w 1936 roku. 

W 1938 roku firma obchodziła swoje 50-lecie. Zarząd zdecydował się na zmianę nazwy na Certina, pochodzącej od łacińskiego słowa Certus, oznaczającego bezpieczeństwo i pewność. Zmiana nazwy miała pozwolić marce na rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. W 1948 roku firma otworzyła swój pierwszy salon w Niemczech. Certina szybko zdobywała popularność. W 1959 roku światło dzienne ujrzał pierwszy zegarek z systemem DS – Double Security. Na system ten składa się zabezpieczenie mechanizmu przed czynnikami zewnętrznymi poprzez zastosowanie wzmocnionej koperty, szkła ze specjalną uszczelką oraz uszczelnienie dekielka i koronki. 

Zegarki Certina DS towarzyszyły himalaistom, brały udział w testach NASA, a model DS Diamaster gościł na nadgarstki samego Muhammada Alego. W latach 70-tych firma zatrudniała ponad 900 osób, stając się jedną z największych firm zegarkowych na świecie. Duży wpływ na popularność marki Certina ma ścisła współpraca z gwiazdami sportu. Zegarki Certina nosili tacy sportowcy, jak: Muhammad Ali, Mike Doohan, Colin McRae, Petter Solberg, Sete Gibernau czy Timo Glock. Firma Certina współpracowała również z teamem Formuły 1 BMW Sauber, czego wynikiem była linia zegarków dedykowanych kierowcom tego teamu, w tym Robertowi Kubicy. Zegarki Certina charakteryzują się niezwykłą precyzją i niezawodnością, a różnorodność modeli sprawia, że każdy znajdzie w ofercie firmy zegarek Certina, który przypadnie mu do gustu. 


Certina DS 1 

Zegarki Certina z serii DS-1 charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, gwarantowaną przez system DS, który został opracowany w 1959 roku i podlega ciągłym udoskonaleniom. Swoją stylistyką zegarki z tej linii nawiązują do lat 70. XX wieku. Świetnym przykładem stylu DS-1 jest model Certina DS-1 Automatic Day Date C006.430.11.031.00. Piękna srebrna tarcza z prostymi indeksami i wskazówkami gwarantuje niezwykłą czytelność przy odczycie godziny. Nad osią wskazówek znajduje się okienko z nazwą dnia tygodnia, a na godzinie 6 znajduje się mniejsze okienko, w którym umieszczona jest komplikacja wyświetlająca dzień miesiąca. 

Zegarek Certina C029.426.11.091.60 DS-1 Nivachron Big Date 60th Anniversary


Zegarek Certina DS-1 Automatic Day Date C006.430.11.031.00 został wyposażony w wysokiej jakości szwajcarski mechanizm ETA 2834-2, charakteryzujący się wysoką kulturą pracy i 40-godzinną rezerwą chodu. Zegarek mocowany jest do nadgarstka za pomocą wysokiej jakości bransolety ze stali szlachetnej. Klasyczny wygląd zegarków DS-1 pozwala na zastosowanie ich do strojów formalnych. Linia DS-1 to kwintesencja stylu casual połączona z niezwykłą precyzją i wytrzymałością. 


Certina DS Caimano 

Zegarek Certina C035.417.16.037.01 DS Caimano Chronograph

Certina DS Caimano to linia czasomierzy o klasycznym wyglądzie. Zegarki Certina DS Caimano charakteryzują połączeniem prostoty i elegancji. Niezwykle pięknym przykładem tego połączenia jest zegarek damski Certina DS Caimano Lady Automatic C017.207.36.087.00. Jego piękna antracytowa tarcza posiada frezowaną dookoła obwódkę, która mieni się w zależności od kąta padania światła, a także nadaje tarczy trójwymiarowego wyglądu. 


Złote indeksy znajdujące się na tarczy świetnie korespondują z kopertą w tym samym kolorze. Złota powłoka koperty została naniesiona za pomocą technologii PVD, co gwarantuje niezwykłą odporność na ścieranie. Za pracę zegarka odpowiada wyprodukowany w Szwajcarii 17-kamieniowy mechanizm ETA 2671. Zegarek damski Certina DS Caimano Lady Automatic mocowany jest do nadgarstka za pomocą wysokiej jakości skórzanego paska. 


Certina DS Podium 

Modele wchodzące w skład kolekcji Certina DS Podium charakteryzuje różnorodność kolorów tarcz i przede wszystkim sportowy sznyt. Swą uwagę przykuwają wysoką jakością wykonania i dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Jednym z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych modeli tej linii jest zegarek męski Certina DS Podium Chronograph Automatic C001.427.16.037.01. Jest to chronograf o wybitnie sportowym wyglądzie, który podkreślają subtarcze chronografu i czerwone wskazówki. 

Zegarek Certina C001.647.36.057.00 DS Podium Chronograph 1/100 sec


Zegarek został wyposażony również w skalę tachymetryczną, która pozwala określić prędkość, z jaką się poruszamy. Wskazówki i kropki nad indeksami wypełnia masa luminescencyjna, która umożliwia odczyt wskazania czasu w całkowitej ciemności. Męski zegarek Certina DS Podium Chronograph Automatic C001.427.16.037.01 został wyposażony w 15-kamieniowy szwajcarski automatyczny mechanizm ETA C01.211, który możemy obserwować dzięki zastosowaniu transparentnego dekielka. Całość zamyka koperta ze stali szlachetnej w uniwersalnym rozmiarze 42 mm. Zegarki Certina DS Podium to ciekawa propozycja dla osób prowadzących aktywny tryb życia.


Certina DS Action 

Zegarek Certina C032.407.11.041.00 DS Action Diver Automatic

Seria ta powstała z myślą o miłośnikach pływania, nurkowania i podróżnikach. Bezawaryjne działanie zegarków Certina DS Action gwarantuje niezwykle szczelna koperta ze stali szlachetnej. Flagowym i najlepiej rozpoznawalnym modelem tej linii jest zegarek Certina DS Action Diver Automatic C032.407.11.041.00. Jest to rasowy zegarek typu diver, z obrotowym bezelem, który pozwala określić czas, jaki zamierzamy spędzić pod wodą. Na godzinie dwunastej znajduje się znacznik w postaci trójkąta z kropką, wypełnioną masą luminescencyjną. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości masy świecącej odczyt wskazania czasu pozostałego do wynurzenia jest bezproblemowy. Tej samej masy luminescencyjnej użyto przy wypełnieniu wskazówek i indeksów. 


Zegarek Certina DS Action Diver Automatic C032.407.11.041.00 posiada hipnotyzującą, piękną niebieską tarczę, której odcień zmienia się w zależności od kąta padania światła. Wewnątrz zegarka pracuje wysokiej jakości mechanizm Powermatic 80, który swą nazwę zawdzięcza niezwykle długiej, 80-godzinnej rezerwie chodu. Od spodu zegarek zamyka zakręcany dekielek z charakterystycznym dla całej serii żółwiem, a także z informacjami dotyczącymi wodoszczelności i zastosowania mechanizmu. Wodoszczelność zegarka Certina DS Action Diver Automatic wynosi 300M, co pozwala na zanurzenie i poruszanie się na znacznej głębokości z butlą tlenową. Zegarki z serii DS Action to niewątpliwie najlepszy wybór dla profesjonalistów i ludzi, którzy nie boją się wyzwań.