Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Certina w nurcie eko - prezentacja nowości w kolekcji DS-1 Powermatic 80

22-06-2021

Świat od lat zmaga się z problemem śmieci i wszechobecnego plastiku. Certina jako firma będąca na rynku już od 130 lat czuje się współodpowiedzialna za losy planety i jej lepsze jutro. Niektórzy mogą odebrać to jedynie jako ciekawostkę, jednak to coś zdecydowanie ważniejszego. To osobista deklaracja firmy z głęboko zakorzenionymi tradycjami oraz wartościami.


Zegarki Certina - zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju

Nowe modele zegarków Certina z nurtem eko

Nowe zegarki Certina DS-1 Powermatic 80 to nie tylko ponadczasowa elegancja i wytrzymałość. To szereg innowacyjnych rozwiązań wpływających na precyzję pomiaru czasu oraz możliwość dostosowania zegarka do niemal każdej okazji. Szwajcarska tradycja produkcji czasomierzy widoczna jest tutaj na każdym polu.


Ponadczasowy i stylowy: trzy mocne kolory DS-1 Powermatic 80

Certina DS-1 Powermatic 80 występuje w trzech wersjach i każda z nich ma unikatowy charakter:

Niebieski Certina DS-1 Powermatic 80 C029.807.11.041.02 - elementy w odcieniu różowego złota, bransoleta ze stali szlachetnej złożona z pięciu ogniw, z zapięciem motylkowym, dodatkowy niebieski pasek z materiału tide ocean

Zegarek Certina C029.807.11.041.02 DS-1 Powermatic 80


 Zegarek Certina C029.807.11.291.02 DS-1 Powermatic 80

Brązowa Certina DS-1 Powermatic 80 C029.807.11.291.02 - akcenty w kolorze żółtego złota, bransoleta ze stali szlachetnej o splocie mediolańskim, skórzany, ciemnobrązowy pasek


Jasnoszara Certina DS-1 Powermatic 80 C029.807.11.081.02 - wskazówki i indeksy w srebrnym kolorze, bransoleta ze stali szlachetnej o splocie mediolańskim, szary pasek z materiału tide ocean

 Zegarek Certina C029.807.11.081.02 DS-1 Powermatic 80


Wszystkie trzy modele mają wiele wspólnych cech. Każdy z nich wyposażony jest bransoletę ze stali szlachetnej oraz dodatkowy pasek z tworzywa sztucznego. To właśnie ten dodatkowy pasek ma szczególne znaczenie dla Świata. Powstaje z plastiku wyłowionego z dna oceanów, a przetworzony granulat stanowi bazę do produkcji paska. Co warte podkreślenia zegarek jest wyposażony w system szybkiej wymiany paska, a więc zmiana stylu jest natychmiastowa. Koperta o średnicy 40 mm wykonana jest ze stali szlachetnej 316L, dekiel ze szkła szafirowego o powłoce antyrefleksyjnej nadają szyku i elegancji. Doskonałym uzupełnieniem wspólnych cech jest zastosowanie sprężyny włosowej Nivachron™, o której mowa w dalszej części. Mechanizm Powermatic 80.611 wyposażony jest w rezerwę chodu do 80 godzin. To doskonałe rozwiązanie, wydłużające czas do następnego nakręcenia aż dwukrotnie. Certina znana z wysyłania swoich zegarków do najbardziej ekstremalnych miejsc na Ziemi nie zapomniała o wodoszczelności. Powermatic oferuje ochronę do 10 barów, zatem na głębokości 100 metrów nie ma się czego obawiać.


Certina DS-1 Powermatic 80 - styl dostosowany do każdej okazji

Certina DS-1 Powermatic 80 z niebieską tarczą

Zegarek od dawna świadczy o guście jego właściciela, a kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego modelu do okazji. Zegarki Certina DS 1 to bezkompromisowa, klasyczna forma, która nadaje imi ponadczasowego szyku. Koperta ze stali szlachetnej i wypukła tarcza ozdobiona szlifem słonecznym, to tylko niektóre z cech tych modeli To właśnie te elementy sprawiają, że seria DS-1 Powermatic 80 świetnie komponuje się z garniturem na spotkaniu biznesowym, jak i swobodną stylizacją podczas wieczornego wypadu z przyjaciółmi. Dzięki systemowi szybkiej wymiany pasków , zegarek ten stanie się idealnym dopełnieniem wizerunku i świadectwem dobrego gustu właściciela.


DS Concept w służbie precyzji pomiaru czasu

Zegarki Certina od lat znajdują swoje miejsce na nadgarstkach alpinistów i nurków. Jest to najlepsze świadectwo ich wytrzymałości i niezawodności. Certina zyskała uznanie wśród klientów dzięki testom swoich zegarków w skrajnych warunkach. Wszystko to udało się osiągnąć dzięki autorskiemu systemowi DS. Double Security to przede wszystkim innowacje zapewniające niesamowitą precyzję pracy zegarków, jak na przykład materiał Nivachron®, który w znaczący sposób ogranicza wpływ pól magnetycznych na precyzję pomiaru czasu. Jak to działa? Nivachron® to nic innego jak sprężyny włosowe wykonane z nowoczesnego materiału na bazie tytanu. Sprężyny są nie tylko odporne na działanie pól magnetycznych, ale cechują się wysoką wytrzymałością na wstrząsy oraz zmiany temperatur. Co oczywiste, dla delikatnego mechanizmu zegarka ma ogromne znaczenie.

Zegarki Certina DS-1 Powermatic 80 na parcianym pasku i srebrnej bransolecie


Żółwia wytrzymałość zegarków Certina dla każdego

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o wytrzymałości zegarków Certina. Seria zegarków DS-1 Powermatic 80 wykorzystuje innowacyjną technologię, skutkującą niesamowitą precyzją pomiaru oraz odpornością na wstrząsy i wahania temperatur. Funkcje te, w połączeniu z ponadczasowym, klasycznym designem sprawiają, że z takim zegarkiem na nadgarstku, możesz bezpośrednio po spotkaniu biznesowym przenieść się w podwodny świat żółwi, które od 1959 roku stanowią logo marki Certina.