Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT18-03-2021

Nowy zegarek Certina DS Podium Automatic Chrono!

Eleganckie, nowoczesne, funkcjonalne - właśnie takie są męskie zegarki Certina wchodzące w skład kolekcji DS Podium. Do serii tej dołączył właśnie nowy model pokazujący, w jaki sposób można połączyć sportowy charakter z wyrafinowaną stylistyką. Czego możemy się spodziewać po nowym Certina DS Podium Automatic?Kultowy system DS w zegarkach Certina

Innowacyjny system DS w zegarkach Certina

Zegarki Certina DS Podium zasłużyły na wysokie miejsce w świecie zegarmistrzostwa dzięki swojej niezawodności, precyzji i innowacyjności. Ta zorientowana na sport firma produkuje zegarki wykorzystujące najlepsze materiały i technologie. Autorska koncepcja Double Security z 1959 r., wprowadziła nowy standard odporności na wodę i wstrząsy. Od tamtej pory wzmocnione zegarki Certina z powodzeniem wytrzymują ekstremalne warunki. Sam system złożony jest z:


  1. Wzmocnionego szkła szafirowego - bardzo odpornego na zarysowania

  2. Specjalne uszczelce na trzpieniu, zwanej O-ring

  3. Dwóch uszczelek O-ring w koronce zegarka

  4. Uszczelek na deklu zegarka

  5. Wzmocnionego dekla

Stylowy zegarek Certina DS Podium na skórzanym pasku


wielofunkcyjne jak i niezawodne zegarki Certiny DS Podium

Zdolności Certiny DS Podium zostały udowodnione w dwóch misjach w Himalajach. Pierwsza z nich to historyczne wejście na Dhaulagiri (8222 m) w 1960 r. przez szwajcarski zespół wspinaczkowy, natomiast druga to zdobycie przez japońskich himalaistów Mount Everest. Biorące udział w tej akcji pięć zegarków Certina DS-2 Chrono Olympic doskonale oparło się wszelkim zmianom temperatury i zarejestrowało nawet kluczowe momenty wyprawy. W ramach różnego rodzaju eskapad i badań wykazano także wysoką wodoszczelność zegarków. W ten sposób, modele Certina DS Podium stały się również jednymi z najbardziej rozpoznawalnych czasomierzy dla nurków.

 


Elegancja i sport w nowym zegarku Certina DS Podium

Do serii Certina DS Podium Automatic dołączył właśnie nowy model, zachowujący  charakterystyczne dla tej serii połączenie eleganckiego wzornictwa ze sportową funkcjonalnością. Tutaj też na szerokiej 44-milimetrowej kopercie zobaczymy szarą, satynową tarczę z dużymi cyframi oraz indeksami godzinowymi. One wraz ze wskazówkami i obramówkami chronografu ozdobione są czerwonym złotem.  Wokół srebrnej koperty widnieje skala tachymetryczna. Całości dopełnia natomiast cielęcy, tłoczony na wzór skóry aligatora brązowy pasek.

Elegancja i sport w nowym zegarku Certina DS Podium


Męski jak i szykowny zegarek Certina DS Podium Automatic

Męski, szykowny zegarek Certina DS Podium Automatic wyposażono w funkcje sprawdzające się zarówno w okolicznościach sportowych, jak i w życiu codziennym. Sekundnik, datownik,  licznik 30 minutowy/6-godzinny pomogą nam bardzo precyzyjnie odmierzać zarówno krótkie, jak i dłuższe odcinki czasu. Skala tachometryczna na lunecie zegarka sprawdzi się w określeniu średniej prędkości np. podczas jazdy rowerem.Certina DS Podium Automatic - przygotowana na każdą okoliczność

Zegarek Certina DS Podium Automatic zbudowany jest z najwyższej jakości stali szlachetnej, chroniącej mechanizm  przed wstrząsami lub konsekwencjami ewentualnych upadków zegarka. Tarczę przykrywa - wspomniane już - szafirowe szkło, posiadające aż 9 na 10 punktów skali Mohsa. Pod obudową znajduje się mechanizm z automatycznym naciągiem o 42-godzinnej rezerwie chodu. 

Zegarek Certina DS Podium Automatic e elegancko-sportowym wydaniu


Szwajcarskie zegarki Certina w nowej odsłonie

Na jego wysoką jakość działania składa się szwajcarskie oznaczenie Swiss Made, a także zastosowana innowacyjna sprężyna włosowa Nivachron. Zapewnia ona ochronę systemowi przed szkodliwym działaniem pól magnetycznych pochodzących z urządzeń elektrycznych, które mogłyby w istotny sposób wpływać na precyzyjne odmierzanie czasu.  Miłym uatrakcyjnieniem pozostaje transparentny dekiel, przez który można podziwiać pracę szwajcarskiego werku.