Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Divery z podświetleniem trytowym - P67 SuperSub marki traserⓇ

04-09-2020

Marka traserⓇ słynie z produkcji doskonałych zegarków taktycznych, wyróżniających się czytelnością wskazań w każdych warunkach pogodowych. W lecie 2020 zaprezentowano nową linię zegarków - P67 SuperSub. Profesjonalnych czasomierzy do divingu, wykorzystującą technologię trytową.


Bogactwo wyboru w nowej kolekcji traserⓇ P67 SuperSub
Jak na markę traserⓇ przystało, na pierwszym planie jest dbałość o detale i najwyższy stopień wykończenia. Zegarki mają być przede wszystkim wytrzymałe i użytkowe. Trzeba jednak pogratulować projektantom, gdyż pod kątem estetycznym, nowe nurki prezentują się bardzo interesująco.


Bogactwo wyboru w nowej kolekcji traserⓇ P67 SuperSub

Divery występują aż w 12 wariantach. Do wyboru są zegarki w 4 wersjach tarczy: czarny, pomarańczowy, granatowy oraz granatowy, ale dodatkowo zdobiony reliefem w kształcie fal. Ten rodzaj cyferblatu dostępny jest tylko w modelach T100, posiadających 4-krotnie większą siłę iluminacji od pozostałych modeli. Każdy model jest dostępny w wersji na pasku kauczukowym z tłoczonym logotypem marki lub w wersji na stalowej bransolecie, wyposażonej w podwójną blokadę zapięcia oraz praktyczną przedłużkę, pozwalającą w szybki sposób zwiększyć obwód bransolety i na założenie zegarka na kombinezon do nurkowania bądź kurtkę.
Najważniejsze cechy zegarków traserⓇ P67 SuperSub


Szwajcarski mechanizm najwyższej jakości w zegarkach Traser

Dla osób ceniących sobie możliwość samodzielnej aranżacji zegarka, przygotowano zestawy, zawierające liczne akcesoria. Bez względu na opcję kolorystyczną zegarka, każdy set zawiera:

  • zegarek w wersji na bransolecie

  • pasek kauczukowy

  • przedłużkę do paska kauczukowego

  • narzędzie do samodzielnej wymiany paska/bransolety

  • wodoszczelną walizkę z kompozytu z wypełnieniem antywstrząsowym


Najważniejsze cechy zegarków traserⓇ P67 SuperSub

  1. Wodoszczelność 50 atmosfer i zawór helowy

Na tarczy każdego SuperSub’a widnieje napis “500 m”. Świadczy to o imponującym stopniu uszczelnienia zegarka. By osiągnąć taki wynik, zwiększono grubość szkła szafirowego. Koronka oraz dekiel są obowiązkowo dokręcane. Zapewne niewiele osób ma kwalifikacje i uprawnienia do nurkowania w specjalnych dzwonach divingowych, mogących opuszczać nurka na bardzo duże głębokości. Mimo to, każdy z modeli P67 SuperSub wyposażony został w zawór helowy, który znajduje zastosowanie przy tego typu zanurzeniach. Zawór helowy wyrównuje ciśnienie wewnątrz zegarka, chroniąc go przed destrukcyjnym działaniem dekompresji. 


  1. Obrotowy bezel ceramiczny

By nurek mógł mieć rozeznanie o czasie zanurzenia i wiedzę o zapasie mieszanki tlenowej w butli, korzysta z - obracającego się w jednym kierunku - pierścienia (bezla) z naniesioną skalą minutową. W nowej linii zegarków traserⓇ wkład bezla jest wykonany z bardzo trudnego do zarysowania spieku ceramicznego. Tego typu dodatki posiadają zazwyczaj zegarki z górnej półki cenowej. Ponadto na wskazówce minutowej zamontowano mikro-rurkę trigalightⓇ, emitującą światło w kolorze odmiennym w stosunku do pozostałych markerów świetlnych. Ten zabieg zdecydowanie ułatwia odczyt wskazań na bezlu. 


  1. Szwajcarski mechanizm

Jak na produkt “swiss made” napęd zegarka stanowi szwajcarski mechanizm. W tym wypadku zastosowano kwarcowy mechanizm marki Ronda, model 715.  Posiada on datownik na godzinie 3-ciej oraz charakteryzuje się bardzo oszczędnym poborem energii. Jedna bateria, może zasilać mechanizm nawet przez okres 4 lat. 


  1. Najwyższy stopień czytelności

Każdy z SuperSub’ów wykorzystuje opracowaną przez szwajcarską firmę mb-microtec, samowystarczalną technologię podświetlenia - trigalightⓇ. Bazuje on na trycie - gazie o radioaktywnych właściwościach, który szczelnie zamknięty w szklanych tubach jest w stanie emitować światło nawet przez okres 25 lat! Co ważne, nie potrzebuje do tego zewnętrznego źródła zasilania, nie wymaga serwisowania i może emitować światło w różnych barwach. Wszystkie powyższe atuty czynią z tej metody, najdoskonalsze rozwiązanie w dziedzinie iluminacji zegarków. Nawet gdy zegarek znajduje się przez wiele godzin, dni, a nawet lat - w warunkach całkowitego zaciemnienia, będzie on nieprzerwanie emitował światło, potrzebne do odczytania wskazań czasu. To cecha, którą może się wyróżnić bardzo niewiele profesjonalnych zegarków dla nurków. Ponadto każdy z zegarków posiada 10 lat gwarancji, na stałą intensywność światła rurek trigalightⓇ. 


  1. Jakościowe dodatki

Warto bliżej przyjrzeć się detalom w debiutujących modelach marki traserⓇ. Posiadają one bowiem wiele “smaczków”, które mogą umknąć uwadze przy pobieżnym oglądaniu zegarka. Na deklu zegarka wygrawerowano podobiznę żabnicy - ryby głębinowej, zwanej również diabłem morskim. To wodne stworzenie przypomina, że mamy do czynienia z zegarkiem niebojącym się morskich toni. Uszczelka szkła szafirowego jest fluorescencyjna. Nawet po kilkuminutowym naświetleniu poprzez światło słoneczne lub sztuczne, zaczyna ona jarzyć się jasnozieloną barwą, nadając zegarkowi niesamowitego wyglądu. Tarcza w każdym modelu zawiera 24-godzinną skalę militarną. 


Dla kogo traserⓇ P67 SuperSub?

Chociaż nowa linia marki traserⓇ stworzona została z myślą o zaawansowanych entuzjastach divingu, to zapewne z licznych cech tych zegarków mogą skorzystać wszyscy, którzy kochają wszelkie aktywności w wodzie. 
Dla kogo traserⓇ P67 SuperSub?


Najwyższy stopień czytelności w zegarkach Traser
Atuty SuperSub’ów powinni docenić także osoby szukające bardzo czytelnych, sportowych zegarków. 


Zobacz zegarki z kolekcji traserⓇ P67 SuperSub:

FILTRY0