TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 04-09-2020

Divery z podświetleniem trytowym - P67 SuperSub marki traserⓇ

Marka traserⓇ słynie z produkcji doskonałych zegarków taktycznych, wyróżniających się czytelnością wskazań w każdych warunkach pogodowych. W lecie 2020 zaprezentowano nową linię zegarków - P67 SuperSub. Profesjonalnych czasomierzy do divingu, wykorzystującą technologię trytową. Jak na markę traserⓇ przystało, na pierwszym planie jest dbałość o detale i najwyższy stopień wykończenia. Zegarki mają być przede wszystkim wytrzymałe i użytkowe. Trzeba jednak pogratulować projektantom, gdyż pod kątem estetycznym, nowe nurki prezentują się bardzo interesująco. 


Szwajcarski mechanizm najwyższej jakości w zegarkach Traser
Bogactwo wyboru w nowej kolekcji traserⓇ P67 SuperSubBogactwo wyboru w nowej kolekcji traserⓇ P67 SuperSub

Divery występują aż w 12 wariantach. Do wyboru są zegarki w 4 wersjach tarczy: czarny, pomarańczowy, granatowy oraz granatowy, ale dodatkowo zdobiony reliefem w kształcie fal. Ten rodzaj cyferblatu dostępny jest tylko w modelach T100, posiadających 4-krotnie większą siłę iluminacji od pozostałych modeli. Każdy model jest dostępny w wersji na pasku kauczukowym z tłoczonym logotypem marki lub w wersji na stalowej bransolecie, wyposażonej w podwójną blokadę zapięcia oraz praktyczną przedłużkę, pozwalającą w szybki sposób zwiększyć obwód bransolety i na założenie zegarka na kombinezon do nurkowania bądź kurtkę.
Najważniejsze cechy zegarków traserⓇ P67 SuperSub


Dla osób ceniących sobie możliwość samodzielnej aranżacji zegarka, przygotowano zestawy, zawierające liczne akcesoria. Bez względu na opcję kolorystyczną zegarka, każdy set zawiera:

  • zegarek w wersji na bransolecie

  • pasek kauczukowy

  • przedłużkę do paska kauczukowego

  • narzędzie do samodzielnej wymiany paska/bransolety

  • wodoszczelną walizkę z kompozytu z wypełnieniem antywstrząsowymNajważniejsze cechy zegarków traserⓇ P67 SuperSub

  1. Wodoszczelność 50 atmosfer i zawór helowy

Na tarczy każdego SuperSub’a widnieje napis “500 m”. Świadczy to o imponującym stopniu uszczelnienia zegarka. By osiągnąć taki wynik, zwiększono grubość szkła szafirowego. Koronka oraz dekiel są obowiązkowo dokręcane. Zapewne niewiele osób ma kwalifikacje i uprawnienia do nurkowania w specjalnych dzwonach divingowych, mogących opuszczać nurka na bardzo duże głębokości. Mimo to, każdy z modeli P67 SuperSub wyposażony został w zawór helowy, który znajduje zastosowanie przy tego typu zanurzeniach. Zawór helowy wyrównuje ciśnienie wewnątrz zegarka, chroniąc go przed destrukcyjnym działaniem dekompresji. 


  1. Obrotowy bezel ceramiczny

By nurek mógł mieć rozeznanie o czasie zanurzenia i wiedzę o zapasie mieszanki tlenowej w butli, korzysta z - obracającego się w jednym kierunku - pierścienia (bezla) z naniesioną skalą minutową. W nowej linii zegarków traserⓇ wkład bezla jest wykonany z bardzo trudnego do zarysowania spieku ceramicznego. Tego typu dodatki posiadają zazwyczaj zegarki z górnej półki cenowej. Ponadto na wskazówce minutowej zamontowano mikro-rurkę trigalightⓇ, emitującą światło w kolorze odmiennym w stosunku do pozostałych markerów świetlnych. Ten zabieg zdecydowanie ułatwia odczyt wskazań na bezlu. 


  1. Szwajcarski mechanizm

Jak na produkt “swiss made” napęd zegarka stanowi szwajcarski mechanizm. W tym wypadku zastosowano kwarcowy mechanizm marki Ronda, model 715.  Posiada on datownik na godzinie 3-ciej oraz charakteryzuje się bardzo oszczędnym poborem energii. Jedna bateria, może zasilać mechanizm nawet przez okres 4 lat. 


  1. Najwyższy stopień czytelności

Każdy z SuperSub’ów wykorzystuje opracowaną przez szwajcarską firmę mb-microtec, samowystarczalną technologię podświetlenia - trigalightⓇ. Bazuje on na trycie - gazie o radioaktywnych właściwościach, który szczelnie zamknięty w szklanych tubach jest w stanie emitować światło nawet przez okres 25 lat! Co ważne, nie potrzebuje do tego zewnętrznego źródła zasilania, nie wymaga serwisowania i może emitować światło w różnych barwach. Wszystkie powyższe atuty czynią z tej metody, najdoskonalsze rozwiązanie w dziedzinie iluminacji zegarków. Nawet gdy zegarek znajduje się przez wiele godzin, dni, a nawet lat - w warunkach całkowitego zaciemnienia, będzie on nieprzerwanie emitował światło, potrzebne do odczytania wskazań czasu. To cecha, którą może się wyróżnić bardzo niewiele profesjonalnych zegarków dla nurków. Ponadto każdy z zegarków posiada 10 lat gwarancji, na stałą intensywność światła rurek trigalightⓇ. 


  1. Jakościowe dodatki

Warto bliżej przyjrzeć się detalom w debiutujących modelach marki traserⓇ. Posiadają one bowiem wiele “smaczków”, które mogą umknąć uwadze przy pobieżnym oglądaniu zegarka. Na deklu zegarka wygrawerowano podobiznę żabnicy - ryby głębinowej, zwanej również diabłem morskim. To wodne stworzenie przypomina, że mamy do czynienia z zegarkiem niebojącym się morskich toni. Uszczelka szkła szafirowego jest fluorescencyjna. Nawet po kilkuminutowym naświetleniu poprzez światło słoneczne lub sztuczne, zaczyna ona jarzyć się jasnozieloną barwą, nadając zegarkowi niesamowitego wyglądu. Tarcza w każdym modelu zawiera 24-godzinną skalę militarną. Dla kogo traserⓇ P67 SuperSub?

Chociaż nowa linia marki traserⓇ stworzona została z myślą o zaawansowanych entuzjastach divingu, to zapewne z licznych cech tych zegarków mogą skorzystać wszyscy, którzy kochają wszelkie aktywności w wodzie. Atuty SuperSub’ów powinni docenić także osoby szukające bardzo czytelnych, sportowych zegarków. 

Najwyższy stopień czytelności w zegarkach Traser
Dla kogo traserⓇ P67 SuperSub?


Zobacz zegarki z kolekcji traserⓇ P67 SuperSub: