Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko - mariaż piękna, precyzji i innowacyjnych technologii. 6 zegarków męskich Seiko, które warto wybrać

06-10-2021

Kultowe zegarki Seiko to synonim dobrego gustu i prestiżu. Rozpoznawalna na całym świecie japońska marka regularnie serwuje modele, które zachwycają wyglądem i onieśmielają rozwiązaniami technologicznymi. Seiko należy do niewielu marek, które doskonale radzą sobie z łączeniem wieloletniej tradycji z innowacjami. W bogatej kolekcji znajdziesz klasyczne zegarki mechaniczne, nowoczesne zegarki solarne, a nawet modele do zadań specjalnych, w tym do nurkowania. Wybierz zegarek Seiko, z którym stworzysz parę idealną!


Seiko 5 – uniwersalne i wytrzymałe zegarki w sportowym stylu

Bez wątpienia modele linii Seiko 5 zasługują na miano idealnego zegarka uniwersalnego. Odkąd w 1963 roku pojawił się pierwszy model, nadal plasują się w zegarmistrzowskiej czołówce. Elementem charakterystycznym dla zegarków tej linii jest nieszablonowe umieszczenie koronki. Nie pojawia się w miejscu godziny trzeciej, a w miejscu godziny czwartej, co sprawia, że nie wadzi, nie zahacza się i nie wbija w dłoń.


Seiko 5 tak naprawdę składa się z aż 5 kolekcji:

  • Seiko 5 Sport - modele o sportowej dynamice, które pojawiły się m.in. jako zegarek Jamesa Bonda.
Seiko 5 Sport


  • Seiko 5 Specialist - oferują efektowny, ponadczasowy design.
Seiko 5 Specialist


  • Seiko 5 Street - wyraziste czasomierze dla tych, którzy chodzą własnymi ścieżkami.
Seiko 5 Street


  • Seiko 5 Sense - pokazuje ogromną siłę detali, pobudza zmysły. Jednym z elementów występujących w czasomierzach Sense są cyferblaty o niejednorodnej fakturze przypominającej spadające krople wody.
Seiko 5 Sense


  • Seiko 5 Suits - garniturowa propozycja od Seiko, w której nie zabrakło akcentów vintage oraz eleganckich bransolet.
Seiko 5 Suits

Seiko Presage – mechaniczne zegarki tworzone zgodnie z tradycją

Seiko Presage Automatic

Prawdziwa magia zegarmistrzowstwa widoczna jest w zegarkach mechanicznych, czyli tych zasilanych poprzez nakręcanie. Seiko Presage to odpowiedź na potrzebę zachwytu nad doskonale pracującym sercem, w którym istotną rolę odgrywa najmniejszy detal. Co ciekawe, do 2016 roku zegarki Seiko sygnowane linią Presage były dostępne jedynie na rynku japońskim. Dziś możemy cieszyć się nimi także w Europie.


Dzięki różnorodności mechanizmów 4R, 6R, a nawet 8R, czasomierze spełnią każde wymagania. Zachwyt dotyczy nie tylko serc zegarków, ale także ich designu, bowiem edycje limitowane, linia Cocktail oraz modele vintage robią oszałamiające wrażenie - zwłaszcza w wersji open heart.

Zegarek Seiko Presage w stylu retro typu open heart


Grand Seiko

Gratką dla miłośników zegarków mechanicznych będzie też linia ręcznie składanych modeli z kolekcji Grand Seiko.


Seiko Prospex – zegarki idealne do sportów ekstremalnych

Ekstremalne zadania wymagają ekstremalnie dobrego sprzętu. A taki Seiko ma w DNA marki. Nieważne, czy adrenaliny szukasz w podwodnych głębinach, podczas wymagających wędrówek, czy w podniebnych przestworzach - seria Seiko Prospex odpowie na Twoje potrzeby. Należy zaznaczyć, że są to modele mocno wyspecjalizowane, dlatego w każdym z nich dostępne są inne funkcje i udogodnienia wspierające wybrane aktywności. Poznaj niektóre z nich!


  • Seiko Prospex do nurkowania - bezpieczny, kręcący się w jednym kierunku bezel, wodoszczelność 20 ATM, szkła z opatentowanego materiału o nazwie Hardlex.
Seiko Prospex do nurkowania


  • Zegarki lotnicze Seiko Prospex - wewnętrzna ramka z suwakiem logarytmicznym wspomagająca przeliczanie jednostek miar, np. zużycia paliwa i odległości, zasilanie solarne, zaawansowany moduł GPS.
Zegarki lotnicze Seiko Prospex


  • Survivalowe Seiko Prospex - wbudowany kompas z różą wiatrów, zaawansowany moduł GPS, solidna konstrukcja często wzmacniana tytanem.
Survivalowe Seiko Prospex

Seiko Astron – innowacyjne zegarki solarne

Seiko Astron

Słońce daje energię, którą bezbłędnie wykorzystują modele kolekcji Seiko Astron. Arcydzieło japońskich mistrzów pozwala raz na zawsze zapomnieć o wymianie baterii lub konieczności nakręcania mechanizmu. Jednokrotne, pełne naładowanie zegarka to od 6 do aż 24 miesięcy pracy! Zegarki Seiko męskie z tej serii to zdecydowanie więcej niż solarne zasilanie czasomierza. To szalenie precyzyjna, satelitarna aktualizacja strefy czasowej i dopasowanie do niej wskazywanego czasu.

O tym, że Astron to modele absolutnie wyjątkowe nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak fakt, że dostępne są jako edycja limitowana czyni je jeszcze bardziej pożądanymi i prestiżowymi.


Seiko Automatic – precyzyjne zegarki z mechanizmem automatycznym

Zegarek napędzany sprężyną bez ręcznego nakręcania? Czemu nie?!Seiko Automatic jest odpowiedzią na potrzebę wygody i miłość do tradycyjnego zegarmistrzostwa. Kiedy Ty poruszasz ręką podczas codziennego użytkowania, sprężyna się nakręca. Precyzja i niezawodność rozwiązań zapewniają doskonałe przełożenie ruchu na energię, co pozwoliło stworzyć chronografy, które cieszą się poważaniem wśród miłośników konstrukcji automatycznych. Przy okazji poszukiwań niesamowicie satysfakcjonującej precyzji pomiaru czasu warto poświęcić nieco uwagi zegarkom Seiko Premier.

Seiko Premier

Seiko Diver – profesjonalne zegarki nurkowe

Zegarek Seiko Prospex Diver SRPC93K1

Zegarki męskie Seiko słyną z niezawodności. To ona potrzebna Ci jest pod wodą, gdy pełne zaufanie do sprzętu, który zabierasz ze sobą, odgrywa kluczową rolę. Seiko Diver to profesjonalne zegarki nurkowe, w których każdy z elementów został dopracowany. Co ważne, każda część divera Seiko została stworzona w konkretnym celu i odpowiada za określone zadanie. Fani nurkowania docenią bezel z obrotem w jednym kierunku, fluorescencyjne elementy w technologii LumiBrite oraz zakręcaną koronkę. W połączeniu z wodoszczelnością 200 m i odpornymi szkłami, chroniącymi czytelną tarczę, stanowią zestaw idealny!

Pamiętaj, że po divery sięgają nie tylko nurkowie. Zegarki typu diver coraz częściej pojawiają się jako element męskiej elegancji - zwłaszcza tej, która towarzyszy Ci na co dzień.


Starannie wyselekcjonowane przez nas, kultowe modele to nie wszystko! Seiko ma do zaoferowania dużo więcej. Poznaj wszystkie modele i wybierz japońską precyzję w doskonałym stylu!