Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki dla dzieci ze wskazówkami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając zegarek dziecięcy wskazówkowy

31-08-2022

Nauka pojęcia czasu przebiegnie w wyśmienitej atmosferze, jeśli urozmaicisz ją odpowiednim rekwizytem, takim jak zegarek dla dzieci ze wskazówkami. Jak wybrać taki, od którego młody właściciel nie będzie mógł oderwać wzroku? Podpowiadamy i polecamy ciekawe modele zegarków dziecięcych ze wskazówkami, na które warto zwrócić uwagę.


Zegarek ze wskazówkami dla dzieci – dlaczego warto go kupić?

Tak, rozpoznawania godzin można nauczyć się na każdym czasomierzu, nawet tym narysowanym w zeszycie. Jeśli jednak chcesz uprzyjemnić naukę i zamienić ją w świetną zabawę, sprezentuj dziecku ładny zegarek wskazówkowy.

Zegarek wskazówkowy dziecięcy


Zegarki dziecięce

Po pierwsze, dzięki temu wiedza zostanie przyswojona szybciej, łatwiej i bez protestów ze strony małego człowieka, który nie zawsze jest skłonny do współpracy w tematach związanych z jego edukacją. Po drugie, piękny czasomierz na pewno sprawi mu radość i będzie noszony na nadgarstku z niekrytą dumą. A kto wie, ile pomysłów na wykorzystanie go w zabawie podsunie dziecięca kreatywność.


Jaki zegarek dla dzieci wskazówkowy wybrać do nauki godzin?

Szukając dobrego zegarka wskazówkowego dla dzieci, weź pod uwagę dwa aspekty. Mały człowiek, któremu zamierzasz sprezentować taki czasomierz, nie wie jeszcze, jak się nim posługiwać. Potrzebuje zatem czegoś prostego, bez wymyślnych funkcji dla zaawansowanych użytkowników. A jako że jest dzieckiem, to w jego gust wpisuje się wszystko, co barwne, radosne i nawiązujące do ulubionych bajek oraz komiksów.

Zegarek dla chłopca


Zegarek dziecięcy Knock Knocky

Jakie inne kryteria pomogą Ci wybrać idealny zegarek dziecięcy wskazówkowy?

  • Czytelna tarcza – chociaż barwne i mocno zdobione cyferblaty są ładne, to jednak utrudniają widoczność. W końcu jak skupić się na obracających się wskazówkach, skoro uwagę rozprasza coś innego? O ile pasek zegarka wskazówkowego może przedstawiać najbardziej wymyślne motywy, o tle tarcza musi być minimalistyczna, by nie utrudniać nauki odczytywania godzin.
  • Jasny układ wskazówek i cyfr – cyfry rzymskie, pomijanie niektórych godzin czy też pozbawienie tarczy jakichkolwiek oznaczeń to rozwiązania, które nie sprawdzą się w przypadku pierwszego zegarka dla młodego użytkownika. Na tarczy powinny znaleźć się cyfry arabskie stanowiące odzwierciedlenie wszystkich 12 godzin, a najlepiej jeszcze podziałka przedstawiająca poszczególne minuty, przynajmniej w małej części cyferblatu. Pamiętaj, że dziecko nie ma pojęcia o tym, jak działa zegarek. Wyzwaniem będzie dla niego zrozumienie, że godzina druga to także czternasta w zależności od kontekstu – nie warto więc jeszcze bardziej utrudniać mu zadania.
  • Podświetlenie – zegarek wskazówkowy z podświetleniem to jeszcze jeden krok w kierunku maksymalnej poprawy czytelności tarczy czasomierza. 
  • Trwałość – nawet jeśli dziecko pokocha swój nowy czasomierz od pierwszego wejrzenia, i tak nie możesz wymagać od niego rzeczy niemożliwych. A do takich należy dbanie o prezent na każdym kroku i uważanie, by nie uszkodzić go podczas zabawy. Zegarki dla dzieci ze wskazówkami muszą być zatem wytrzymałe i odporne tak na uszkodzenia mechaniczne, jak na wstrząsy, wodę oraz pył. Dzięki temu niestraszny im będzie żaden pomysł, jaki wpadnie do dziecięcej głowy.

Najlepsze zegarki wskazówkowe dla dzieci – nasze propozycje

Oferta zegarków ze wskazówkami dla dzieci jest bardzo szeroka. Modele spełniające kryteria dla pierwszego czasomierza znajdziesz m.in. w ofercie takich marek, jak

Nie należy też zapominać o zegarku Casio wskazówkowym – zwłaszcza z kolekcji G-SHOCK, która uchodzi za “nie do zdarcia”. Tym samym może się okazać idealna dla aktywnych dzieci, którym zdarzają się wypadki podczas zabawy.

Zegarek Dziewczęcy Casio
Smartwatch dla dziecka

Twoje dziecko jest oswojone z nowoczesnymi technologiami? Nic nie stoi na przeszkodzie, by uczyć go godzin na smartwatchu, takim jak:

Warto jednak postawić na taki, który wyświetla analogową tarczę zegarka zamiast cyfrowego wskazania.


Zegarek dla chłopca ze wskazówkami

Jaki zegarek chłopięcy wskazówkowy może oczarować młodego właściciela? Być może będą to modele Flik Flak DINOSAURITOS z uroczymi dinozaurami lub Flik Flak SEAULATER – zdobiony motywem wesołych krokodylków prezentujących piękny uśmiech.

Flik Flak DINOSAURITOS
Garmin Vivofit jr.

Chłopcom może też przypaść do gustu G-SHOCK Casio Red Demon, który choć prosty z wyglądu, to jednak cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością. A jeśli mały użytkownik uwielbia nowoczesne technologie i superbohaterów Marvela, z pewnością nie oprze się serii Garmin Vivofit jr. z motywami Irona Mana i Czarnej Pantery. Zobacz wszystkie zegarki dla chłopca ze wskazówkami.


Zegarek dla dziewczynki ze wskazówkami

Jaki zegarek dla dziewczynki ze wskazówkami warto kupić? Dobrym wyborem może okazać się chociażby jednorożcowy model Timex Time Teacher, który zachwyca niesamowitym designem. Towarzyszy mu jednak aspekt edukacyjny pod postacią podpisanych wskazówek (w języku angielskim, więc idealny dla dzieci, które szybko rozpoczęły jego naukę). Mała księżniczka na pewno oniemieje też z zachwytu na widok syrenkowego zegarka Flik Flak SEARENI z miękkim, tekstylnym paskiem, który nie obciera podczas noszenia. A gdy już podszkoli się w odczytywaniu godzin, można podnieść jej poprzeczkę i sprezentować zegarek wskazówkowy pozbawiony oznaczeń cyfrowych, jak np. Doodle FLAMINGO czy Doodle CHERRY VINTAGE.

Timex Time Teacher Unicorn


Modny i funkcjonalny zegarek wskazówkowy dla chłopca lub dziewczynki znajdziesz w ofercie sklepu ZEGAREK.NET. Sprawdź, czym jeszcze zaskoczy Cię nasz asortyment.