Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Jaki zegarek dla dziecka z GPS warto wybrać? Kiedy kupić zegarek dla dziecka z lokalizatorem?

16-06-2021

Zegarek dla dziecka z GPS może wydać się technologiczną fanaberią. W rzeczywistości realnie podnosi bezpieczeństwo pociechy. Nowoczesny system pozwala bowiem na bieżącą lokalizację miejsca pobytu dziecka pod nieobecność opiekuna. Dlatego to, czy kupić zegarek GPS dla dziecka, powinien rozważyć każdy rodzic, który chce zapewnić swojemu maluchowi jak najlepszą ochronę.Jak działa zegarek z GPS dla dzieci? 

Zegarek dziecięcy z GPS łączy się z satelitą za pośrednictwem sygnału radiowego. Inteligentny czasomierz wychwytuje ten sygnał z kilku satelitów i odbiera informacje o długości fali. Uzyskane na tej podstawie dane pozwalają na ustalenie współrzędnych użytkownika z dokładnością do kilku metrów, o ile znajduje się on poza budynkiem. Do lokalizacji w pomieszczeniach zamkniętych zegarek dla dzieci z GPS wykorzystuje dwie inne technologie: WiFi i LBS. Wskazują one miejsce pobytu dziecka z granicą błędu do kilkudziesięciu metrów.  

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Nice w niebieskim kolorze

Na tym jednak możliwości tego urządzenia się nie kończą. Dla przykładu smartwatch dla dziecka Garett został wyposażony w funkcję GEOogrodzenie, która bazuje na danych o położeniu użytkownika. By nie musieć nieustannie kontrolować lokalizacji dziecka, można określić bezpieczny dla niego obszar. W razie przekroczenia jego granicy zegarek dla dziecka GPS to odnotuje i zaalarmuje rodzica za pomocą specjalnej aplikacji.Zegarek dla dziecka z lokalizatorem - sposób na bezpieczeństwo młodszych i starszych dzieci 

Smartwatch dla dzieci z GPS okaże się nieocenionym wsparciem dla rodzica usamodzielniającego się malucha. Pierwsze samodzielne wyjścia do szkoły czy przyjaciół są dużym przeżyciem i źródłem stresu zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Zegarek z lokalizacją dla dziecka daje większe poczucie bezpieczeństwa obu stronom. Jeśli jest dodatkowo wyposażony w slot na kartę SIM, znakomicie zastępuje smartfon, który rodzice zwykle niechętnie kupują kilkulatkowi z obawy przed zgubieniem czy zniszczeniem. Smartwatch z GPS dla dzieci wykonany z wytrzymałych materiałów i dopasowany do dziecięcego nadgarstka znacznie trudniej uszkodzić czy zapodziać.

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Happy w Fioletowym kolorze


Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Happy wniebieskim kolorze

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka jest odpowiednim gadżetem nie tylko dla kilkulatka. Im pociecha jest starsza, tym więcej czasu spędza bez rodziców: na placu zabaw, w gronie znajomych czy zajęciach pozaszkolnych. Smartwatch GPS dla dzieci zachęca do tego, aby pozwolić dziecku na więcej samodzielności, dać mu poczucie swobody i okazać swoje zaufanie. Opiekę można bowiem przekazać nowoczesnemu urządzeniu i w ten sposób mieć swoją pociechę pod stałą, dyskretną kontrolą na odległość.Smartwatch dla dziecka z GPS – zegarek smart o wielu praktycznych funkcjach 

Zegarek z lokalizatorem dla dzieci zwykle oferuje więcej funkcji niż tylko GPS i związane z nim możliwości. Za pomocą urządzenia można również zadzwonić, odebrać połączenie lub wysłać wiadomość głosową, bez konieczności posiadania przy sobie smartfona. Przydatnym udogodnieniem jest również funkcja podsłuchu oraz przycisk SOS, którym dziecko alarmuje w razie zagrożenia. To wszystko sprawia, że smartwatch dla dziecka z GPS opiekuje się nim przez cały czas. 

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Nice na pasku z tworzywa sztucznego


Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Nice w różowym kolorze

Producenci starają się jednak, aby zegarek dla dziecka z lokalizatorem służył nie tylko rodzicom, ale był także atrakcyjnym gadżetem dla ich pociech. Stąd mnogość dodatkowych możliwości zamkniętych w modnej konstrukcji, co sprawia, że dziecko chętnie zakłada czasomierz na nadgarstek. Dla przykładu smartwatch dla dziecka Garett umożliwia sprawdzenie planu lekcji, prowadzenie rozmów wideo i wykonywanie zdjęć. Nie zabrakło również gier edukacyjnych ciekawie wypełniających dziecku wolny czas.  


Poza tym nie lada gratką dla maluchów i nastolatków jest oprogramowanie treningowe, które otwiera przed pociechą drzwi do przygody, zmieniając codzienną aktywność w sportowe wyzwanie. Wyposażony w nie zegarek z GPS dla dziecka motywuje do wysiłku fizycznego oraz wspiera w profesjonalnym rozwijaniu sportowych zdolności. Umożliwia m.in. sprawdzenie liczby przebytych kroków oraz innych parametrów mierzonych dla danej aktywności fizycznej.  

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Nice na pasku z tworzywa sztucznego


Jak widać, nowoczesna technologia nie musi oddziaływać negatywnie na dziecko. Wręcz przeciwnie – zegarek GPS dla dziecka troszczy się o jego bezpieczeństwo, wspiera w rozwoju i dostarcza mnóstwo zabawy. To niezbędnik każdej pociechy! Sprawdź wszystkie zegarki dla dzieci oraz smartwatche dla dzieci dostępne w naszej ofercie!