Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia. Wszystko, co warto wiedzieć o zegarku smartwatch z funkcją telefonu

07-09-2022

Czy ten sam zegarek może zachwycać zarówno rodziców, jak i dziecko? Zdecydowanie tak! Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia zapewnia maluchowi bezpieczeństwo, a przy tym daje mu wiele nowych możliwości zabawy. Przedstawiamy najważniejsze parametry, jakie powinien posiadać idealny zegarek z możliwością dzwonienia dla dziecka.


Smartwatch dziecięcy z funkcją dzwonienia – kiedy warto pomyśleć o pierwszym zegarku dla dziecka?

Obecnie urządzenia elektroniczne stanowią integralną część naszej rzeczywistości. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez użycia komputera czy smartwatcha. Niemniej pojawia się pytanie, kiedy dziecko powinno dołączyć do tego świata? Nie ma tu jednej uniwersalnej odpowiedzi, bowiem ostateczna decyzja należy przede wszystkim do rodziców. Większość z nich zgadza się jednak ze stwierdzeniem, że najlepszym pierwszym prawdziwym urządzeniem dla malucha jest smartwatch dla dzieci z możliwością dzwonienia.

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia
Funkcje dla rodzica w smartwatchu dla dziecka z funkcją rozmowy

Tego typu zegarek elektroniczny dla dziecka spaja w sobie funkcje, które są atrakcyjne zarówno dla rodziców, jak i dla ich podopiecznych. Przede wszystkim dziecko zyskuje możliwość kontaktu z rodzicem. Ponadto wiele modeli posiada możliwość lokalizacji, dzięki czemu dorosły wie, gdzie znajduje się dziecko i może czuwać nad jego bezpieczeństwem.


Przy tym wszystkim zegarek z możliwością dzwonienia dla dziecka może mieć wgrane edukacyjne aplikacje, które zachęcą malucha do nauki oraz do rozwijania pasji. Nie musisz się też martwić, że dziecko będzie za dużo czasu spędzało na korzystaniu z aplikacji, bowiem najczęściej istnieje możliwość ustalenia limitów rodzicielskich. To wszystko sprawia, że zegarek smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia jest doskonałym prezentem na rozpoczęcie roku szkolnego, a także na inne ważne wydarzenia np. urodziny albo I-szą komunię.

smartwatche dziecięce z funkcją dzwonienia

Zegarek z telefonem dla dziecka – nowy sposób na bezpieczeństwo najmłodszych

Funkcja GEOlokalizacji w smartwatchu z funkcją rozmowy

Zegarek dla dziecka z funkcją dzwonienia jest idealnym przykładem tego, że jeden przedmiot może zachwycać zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Dzieci zyskują ciekawy gadżet, natomiast rodzice mogą kontrolować bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Jedną z najważniejszych właściwości zegarków dla dzieci jest system GPS, który umożliwia precyzyjną lokalizację maluchów. To właśnie w oparciu o ten system działa aplikacja GEOogrodzenie. Na czym to polega? Rodzic zaznacza teren, na którym może przebywać dziecko. Jeżeli maluch opuści wyznaczoną strefę, dorosły natychmiast zostaje o tym poinformowany. Dzięki temu dziecko może się spokojnie bawić, a równocześnie rodzic pozostaje spokojny o jego bezpieczeństwo.


Zegarek z funkcją dzwonienia dla dzieci posiada też możliwość zapisywania przebytych tras. W ten sposób można sprawdzić np. czy starsze dziecko nie wybrało się na wagary. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest przycisk SOS, dzięki któremu dziecko może błyskawicznie zawiadomić dorosłych o niebezpieczeństwie. Smartwatch z funkcją dzwonienia dla dzieci to również opcje dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Przydatna okazuje się także funkcja szybkiego wybierania numerów.

Przycisk SOS w smartwatchu dla dziecka z funkcją dzwonienia

Jakie cechy powinien posiadać smartwatch dziecięcy z funkcją dzwonienia?

Niebieski smartwatch dziecięcy  z funkcją dzwonienia

Wiemy już, w jaki sposób zegarek z telefonem dla dziecka zapewnia bezpieczeństwo najmłodszym. Jednak pozostaje jeszcze przedstawienie kilku podstawowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha z funkcją dzwonienia dla dzieci.


  • Wodoszczelność – świat dzieci wypełniony jest dobrą zabawą. Bardzo łatwo wówczas zapomnieć o odpowiednim dbaniu o akcesoria. Właśnie dlatego idealny smartwatch dziecięcy z funkcją dzwonienia powinien posiadać wysoki stopień wodoszczelności, a więc 30 m albo wyższy. Dzięki temu zegarek nie zepsuje się, kiedy dziecko będzie myło ręce albo skakało po kałużach. 
  • Odpowiedni materiał – przy wyborze gadżetu istotną rolę odgrywa również materiał, z którego została wykonana koperta oraz pasek. Producenci zdecydowanie najczęściej rekomendują modele z tworzywa sztucznego. To wariant, który ma w sobie wiele zalet. Materiał jest wygodny w użytkowaniu i łatwo dopasowuje się do ręki, a ponadto nie powoduje odparzeń. Przy tym wszystkim tworzywo sztuczne nie sprawia problemów przy czyszczeniu.
  • Bateria – idealny zegarek dla dziecka z możliwością dzwonienia szybko się ładuje, a do tego posiada pojemną baterię. Są to więc dwa kolejne parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha. Minimalna pojemność baterii powinna wynosić przynajmniej 400 mAh. 
Wodoszczelność w smartwatchu dla dziecka z funkcją rozmowy


Smartwatch dziecięcy Garett niebieski
  • Design – bez wątpienia dla najmłodszych bardzo ważny jest sam wygląd smartwatcha. Na szczęście producenci posiadają w swoich ofertach modele przeznaczone zarówno dla młodych minimalistów, jak i dla miłośników szalonych wzorów i barw. Bogaty wybór zegarków dziecięcych mają m.in. marki Garett i Garmin.
  • Dodatkowe funkcje – poszczególne smartwatche dziecięce różnią się pomiędzy sobą ilością oraz rodzajem dodatkowych funkcji. Jeżeli Twój maluch uwielbia sport, z pewnością zachwyci go krokomierz albo monitor aktywności sportowej. Sporo modeli posiada również możliwość zapisania planu lekcji.

Bezpieczeństwo, wytrzymałość i niezawodność to najważniejsze cechy, jakie posiada smartwatch dla dziecka. W naszym sklepie z zegarkami znajdziesz bogatą ofertę rozmaitych modeli, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla swojego malucha.

Smartwatche dziecięce z możliwością rozmowy


Smartwatch Garett

Smartwatche Garett zdobyły Nagrodę Rodziców w XIV edycji konkursu Zabawka Roku. Zegarki doceniono za połączenie funkcjonalności, wysokiej klasy materiałów i oryginalnego designu. Wśród projektów marki chętnie wybierany jest m.in. smartwatch Garett Kids Focus 4G RT. To wodoodporny zegarek z wbudowanym aparatem i dotykowym ekranem. Ponadto w naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór autoryzowanych zegarków dla dzieci i młodzieży. Z pewnością któryś projekt skradnie Twoje serce.