Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch dla dzieci z GPS. Sprawdź, jaki zegarek z GPS dla dziecka warto kupić

07-09-2022

Przy zakupie smartwatcha dzieci zwracają uwagę głównie na wygląd i dostępne funkcje. Rodzica powinno jednak zaciekawić coś innego, a mianowicie standardy służące do lokalizacji, które mają na celu zapewnić młodemu właścicielowi bezpieczeństwo poza domem. Sprawdź, jak wybrać najlepszy smartwatch dla dzieci z GPS-em.


Zegarek-lokalizator dla dziecka – korzyści dla obu stron

Wbrew pozorom, smartwatch dla dzieci z GPS to prezent nie tylko dla najmłodszych. Ty również skorzystasz na tym zakupie i śmiemy twierdzić, że nawet więcej niż nowy właściciel tego sprytnego gadżetu. Co mamy na myśli? 

smartwatch z GPS dla dziecka


Zegarek z lokalizatorem dla dziecka

Zegarek z lokalizacją dla dziecka to sprzęt, który – jak sama nazwa wskazuje – służy do precyzyjnego ustalania położenia osoby, która nosi go na zegarku. Oznacza to, że będziesz zawsze w czasie rzeczywistym wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja pociecha. A to umożliwia sprawowanie nad nią dyskretnej opieki, a także zapewnia Ci spokój ducha. Zamiast wyobrażać sobie czarne scenariusze, po prostu sprawdzisz lokalizację na swoim telefonie i od razu się uspokoisz.


Zegarek dla dziecka z GPS-em oferuje jednak znacznie więcej niż śledzenie na mapie pinezki z lokalizacją malucha. Producenci wyposażają takie smartwatche w dodatkowe funkcje, których działanie umożliwia sprawowanie zdalnej kontroli nad pociechą. Należą do nich m.in:

Zegarek dla dziecka z GPS


funkcje zegarka gps dla dziecka
 • GEOogrodzenie – po wyznaczeniu wirtualnego obszaru otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy dziecko wykroczy poza jego ustalone granice;
 • śledzenie trasy – umożliwi sprawdzenie, jaką drogę pokonała Twoja pociecha w trakcie dnia i czy nie była w miejscu, którego nie powinna odwiedzać;
 • zdalny nasłuch – pozwoli podsłuchać dźwięki dobiegające z otoczenia dziecka, np. aby dowiedzieć się, dlaczego nie odbiera telefonu;
 • alarm ściągnięcia zegarka – poinformuje Cię natychmiast, gdy pasek smartwatcha zostanie odpięty, a gadżet ściągnięty z nadgarstka.

Czy zegarek z GPS-em dla dziecka będzie wystarczający?

Smartwatch z GPS-em dla dzieci to zdecydowanie najczęściej spotykana opcja. Ma to związek z powszechnością tej technologii oraz szerokim zakresem jej zastosowania. Zlokalizuje osobę noszącą nadajnik w zasadzie wszędzie, ponieważ korzysta z danych z satelitów. Ma jednak małą wadę: zegarek z GPS-em gubi sygnał w pomieszczeniach zamkniętych, pod ziemią oraz w tunelach.

Czarny zegarek GPS GarettZegarek Garett z lokalizatorem

Z tego powodu warto wybrać taki zegarek z lokalizatorem dla dziecka, który poza GPS-em dysponuje również innymi technologiami o podobnym działaniu. Należą do nich LBS i Wi-Fi, które są w stanie wskazać położenie obiektu także wewnątrz budynków oraz wszędzie tam, gdzie nie dociera sygnał z satelitów. W rezultacie pociecha nigdy nie zniknie Ci z oczu, niezależnie od okoliczności, bo te trzy technologie lokalizacyjne doskonale się uzupełniają.


Jaki smartwatch dla dziecka kupić, jeśli zależy Ci nie tylko na łatwej lokalizacji, ale także na komunikacji z pociechą? Co prawda każdy zegarek ma opcję odbierania połączeń przychodzących na telefon, o ile oba urządzenia znajdują się odpowiednio blisko. Może jednak zdarzyć się tak, że plecak dziecka (i schowany w nim smartfon) pozostaną w klasie, a maluch wybiegnie na boisko na przerwę – i już nie uda Ci się z nim połączyć. Rozwiązaniem tego problemu może się okazać smartwatch dla dziecka na kartę SIM. Tego typu zegarek jest w pełni autonomicznym urządzeniem komunikacyjnym, zatem nie wymaga współpracy z telefonem. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w osobną kartę SIM, a zegarek dziecięcy z GPS-em stanie się wygodnym i niezawodnym sprzętem do prowadzenia rozmów czy wymieniania wiadomości SMS.

Smartwatch GPS z możliwością rozmowy

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Najlepsze smartwatche z lokalizatorem

Smartwatch Garett z lokalizatorem  

Wszystkie powyższe założenia spełnia smartwatch dla dziecka Garett. Ten zegarek GPS dla dziecka dysponuje szeregiem właściwości, które przypadną do gustu tak najmłodszym, jak ich rodzicom. Warto tu wspomnieć przede wszystkim o następujących aspektach.

 • Połączenie trzech technologii lokalizacyjnych (GPS + LBS + Wi-Fi) w jednym smartwatchu Garett dla dzieci.
 • Wbudowany aparat umożliwiający robienie zdjęć nadgarstkiem.
 • Slot na kartę SIM, dzięki któremu zmienisz smartwatch dla dzieci GPS w sprzęt zastępujący smartfona.
 • Szeroki wybór funkcji wspierających rozwój fizyczny – m.in. monitor snu, krokomierz czy oprogramowanie treningowe.
 • Usprawnienia dotyczące komunikacji – smartwatchem GPS dla dzieci można dzwonić nie tylko w tradycyjny sposób, ale również poprzez wideorozmowę.
 • Opcje przydatne pilnym uczniom – np. możliwość wgrania planu lekcji, a także budzik, który zadba o wstawanie do szkoły na czas.
 • Design przyjazny dzieciom – nie da się ukryć, że smartwatch Garett dla dzieci podbije serce młodego właściciela już od pierwszego wrażenia. Ma to związek z wyjątkowym wzornictwem, które bazuje na kolorach i motywach uwielbianych przez tę grupę wiekową.
Funkcje smartwatcha Garett z lokalizatorem i funkcją dzwonienia


Jeśli wciąż szukasz dobrego smartwatcha dla dzieci, przyjrzyj się modelom dostępnym w sklepie ZEGAREK.NET. Oferujemy szeroki wybór oryginalnych produktów od topowych producentów, a to wszystko w atrakcyjnych cenach – z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego na każdy budżet.