Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Jaki zegarek z GPS dla dziecka warto wybrać? Sprawdź, co warto wiedzieć kupując lokalizator dla dziecka

21-06-2022

Zegarek dziecięcy GPS to prezent i dla młodego właściciela, i… dla Ciebie. Przekonaj się, dlaczego warto kupić zegarek z GPS dla dziecka i jak wybrać najlepszą opcję.


Kiedy przydaje się zegarek z GPS dla dziecka?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu rodzice wzbraniali się przed zakupem dzieciom smartfonów, argumentując to ochroną przed uzależnieniem od nowoczesnych technologii. Dziś zdecydowana większość dzieci ma własne telefony i nosi je wszędzie ze sobą. Skąd ta zmiana? Rodzice zauważyli drugie oblicze tych mobilnych urządzeń, a mianowicie to, w jaki sposób poprawiają bezpieczeństwo ich pociech poza domem.

 Smartwatch dziecięcy z funkcją GPS


Smartwatch z GPS dla dzieci 

Podobnie rzecz ma się ze smartwatchem dla dzieci z GPS. Choć na pozór jest to urządzenie przeznaczone stricte do rozrywki, to jednak nie należy zapominać o tym, że mają również drugą, znacznie ważniejszą stronę. Dzięki wbudowanemu lokalizatorowi i systemowi kontroli rodzicielskiej pozwalają czuwać nad bezpieczeństwem dziecka, gdy zaczyna wychodzić z domu bez opiekuna – do szkoły, na pobliski plac zabaw lub do domu kolegi.

Jeśli Ty również – jak prawie każdy rodzic – masz problem z wypuszczeniem pociechy spod skrzydeł, zegarek dla dzieci z GPS może się okazać nieocenioną pomocą. Z jednej strony pokaże dziecku, że masz do niego zaufanie i wspierasz jego potrzebę samodzielności. Z drugiej strony ułatwisz sobie ten trudny proces “wypuszczania dziecka w świat”. Na pewno przyjdzie Ci to z mniejszym trudem, gdy będziesz wiedzieć, że w każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie się znajduje. A w niektórych przypadkach nawet więcej – co robi i czy na pewno ma na nadgarstku smartwatch dziecięcy z GPS.

Funkcja GPS w Smartwatchu

Jak działa smartwatch dla dzieci z GPS?

Zastanawiasz się, jaki zegarek dla dziecka z GPS wybrać? Co prawda przy zakupie smartwatcha z GPS dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę cały szereg czynników, zupełnie tak, jak przy zakupie “dorosłego” modelu. Podczas wyboru trzeba więc podjąć decyzje dotyczące m.in. designu oraz dostępnych funkcji.

Smartwatch z GPS Garett 

Jednak jeden aspekt, a konkretnie ten związany z zasadą działania takiego sprzętu, pozostaje istotny tylko w przypadku zegarków z GPS dla dzieci. I właśnie na to chcemy Cię szczególnie uczulić. Wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy i pomija tę kwestię przy zakupie tego urządzenia. A później okazuje się, że akcesorium nie działa tak, jak to sobie wyobrażali.

O co chodzi? O to, w jaki sposób smartwatch z GPS dla dzieci lokalizuje osobę, która ma go na nadgarstku. Wszystko sprowadza się do tego, czy zegarek dysponuje tylko technologią GPS, czy też jest ona wspierana przez dodatkowe opcje, takie jak LBS czy Wi-Fi. Dlaczego to tak istotne?

 Smartwatch Garett chłopięcy z GPS


Smartwatch chłopięcy z funkcją lokalizatora 

GPS to system nawigacji satelitarnej, który cieszy się dziś ogromną popularnością i jest wykorzystywany na szeroką skalę, nie tylko w zegarkach dla dzieci, ale wszędzie tam, gdzie trzeba wskazać precyzyjne położenie lokalizatora. Ale trzeba mieć na uwadze to, że nie jest całkowicie pozbawiony wad. Najważniejszą jest to, że nie radzi sobie w zamkniętych pomieszczeniach, a przede wszystkim w tunelach i w otoczeniu grubych ścian. Dlatego też najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór zegarka dla dziecka z GPS, LBS i Wi-Fi – czyli takiego, który zapewnia stuprocentową skuteczność lokalizacji w każdym przypadku, niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twoja pociecha.


Jaki zegarek z GPS dla dziecka wybrać?

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór zegarków GPS dla dziecka. Chcielibyśmy jednak polecić Twojej uwadze jedną szczególną markę, która jest znana i ceniona na całym świecie, a i nasi klienci nie szczędzą jej pochwał. O jakiego producenta chodzi? Oczywiście o zegarek dziecięcy Garett

Ta popularność nie wzięła się jednak z powietrza. Marka zapracowała na nią, oferując zaawansowane technologicznie smartwatche dla dorosłych i dzieci, a także stale pracując nad udoskonalaniem swoich produktów. Czym zaskakują smartwatche dziecięce z GPS od Garetta?

 Smartwach Garett z GPS
 GEOlokalizacja

Wyjaśnijmy to na przykładzie i weźmy na tapet smartwatch dziecięcy Garett Kids Protect 4G. Na wstępie przyjrzyjmy się dostępnym technologiom lokalizacyjnym. Model obsługuje aż 3 (GPS, LBS i Wi-Fi), co przekłada się na wysoką skuteczność w namierzaniu położenia dziecka. Jako rodzic na pewno docenisz również rozbudowany tryb kontroli rodzicielskiej, na który składają się takie opcje, jak:

  • GEO-ogrodzenie,
  • odtworzenie pokonanej trasy,
  • monitoring głosu.
Obsłużysz je, korzystając z darmowej aplikacji, którą możesz zainstalować na swoim smartfonie, by zawsze była pod ręką.


Ale kupując smartwatch dziecięcy z GPS nie możesz myśleć jedynie o własnych potrzebach. Najistotniejsze jest to, żeby spełnił oczekiwania nowego właściciela, który będzie go dumnie nosić na nadgarstku. Spokojnie, i pod tym względem zegarki GPS dla dziecka od tego producenta sprawdzą się na medal. Młodzi użytkownicy doceniają w nich przede wszystkim:

  • wbudowany aparat fotograficzny do robienia zdjęć nadgarstkiem,
  • wgrany plan lekcji, aby o niczym nie zapomnieć,
  • funkcję Znajdź zegarek, która pomoże, gdy dziecko przez roztargnienie zostawi gdzieś nowy prezent od rodziców albo zgubi go podczas zabawy,
Funkcje Smartwatcha dziewczęcego z GPS 
Przycisk SOS w Smartwatchu z GPS 
  • możliwość prowadzenia rozmów wideo przy użyciu zintegrowanej kamery,
  • slot na kartę SIM, który umożliwia użytkowanie smartwatcha niemal tak, jak smartfona,
  • wygodne przeglądanie zdjęć na zegarku, bez konieczności sięgania po telefon,
  • przycisk SOS pozwalający wezwać pomoc rodzica w sytuacji zagrożenia.

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Protect 4G to niejedyna propozycja marki skierowana do najmłodszego grona odbiorców. Do zegarków dla dziecka z GPS, które cieszą się największym powodzeniem w naszym sklepie, należą również Garett Kids Moro 4G, Garett Kids Play, Garett Kids 4You oraz Garett Kids Star 4G RT. Zobacz, jak wyglądają i jakimi funkcjami zachwycają!