Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
Zegarek dla dziecka z kartą SIM. Podpowiadamy, jaki smartwatch z kartą SIM wybrać dla dziecka

Zegarek dla dziecka z kartą SIM. Podpowiadamy, jaki smartwatch z kartą SIM wybrać dla dziecka

2022-09-08
Smartwatch dla dzieci na kartę SIM to model, który przenosi zdalną komunikację na linii dziecko-rodzic na zupełnie nowy poziom. Sprawdź, jak działa smartwatch na kartę SIM, jakie korzyści zapewnia użytkownikowi i na które modele warto zwrócić szczególną uwagę.

Zegarek dla dziecka z kartą SIM – zasada działania

Zanim zdecydujesz się na zakup, z pewnością chcesz dowiedzieć się, jak działa taki zegarek. Smartwatch dla dzieci z kartą SIM różni się od standardowego modelu pozbawionego tej opcji tylko jednym szczegółem: obecnością slotu, do którego należy włożyć kartę SIM. Chodzi o dokładnie taką, jaką wkłada się do telefonu, by mógł spełniać funkcję komunikacyjną i łączyć się z innymi użytkownikami znajdującymi się w zasięgu sieci. Taka zmiana przekłada się jednak na następujące właściwości zegarka:
smartwatch dla dziecka z możliwością dzwonienia
dziecko rozmawiające przez smartwatch
  • łączenie z siecią komórkową bez pośrednictwa telefonu – dziecko może mieć samego smartwatcha i nie musisz kupować mu smartfona, jeśli uważasz, że jeszcze go nie potrzebuje;
  • możliwość wykonywania i odbierania połączeń niezależnie od smartfona – nie trzeba pilnować, by oba urządzenia pozostawały przez cały czas w swoim zasięgu;
  • dzwoniąc na smartwatch z kartą SIM dla dzieci, należy wybrać osobny numer telefonu przydzielony do tej karty – inny niż ten przypisany do telefonu Twojej pociechy (o ile go ma).

Najnowsze propozycje Smartwatchy na kartę SIM

Jaka karta SIM będzie pasować do smartwatcha dla dzieci?

Jeśli chcesz, żeby smartwatch dysponował dostępem do sieci komórkowej, musisz wyposażyć go w kartę SIM. Należy ją dokupić osobno przez uruchomieniem zegarka – producenci zazwyczaj nie dołączają tego elementu do zestawu, choć czasem zdarzają się zestawy 2 w 1. Jaka karta do smartwatcha dla dzieci będzie gwarantować jego prawidłowe działanie? Przy zakupie zwróć uwagę na:
smartwatch możliwość wysyłania wiadomości głosowych
smartwatch dziecięcy z kartami sim
  • rozmiar slotu – karty SIM do zegarka dla dziecka występują w dwóch wariantach wielkościowych: microSIM i nanoSIM. Przed zakupem upewnij się, jaki rozmiar będzie potrzebny w przypadku Twojego smartwatcha dla dzieci na kartę SIM;
  • obsługę trybu pracy 2G oraz internetu;
  • kompatybilność ze smartwatchem – niektóre karty SIM (np. te przeznaczone do tabletów i sprzedawane jako “internetowe”) mogą nie współpracować z zegarkiem. Przy zakupie tego elementu u operatora koniecznie zaznacz, że ma to być karta SIM do zegarka dla dziecka, żeby mieć pewność, że będzie działać w takim urządzeniu.
Gdy już ustalisz, jaka karta SIM pasuje do zegarka dla dziecka, musisz ją odpowiednio sformatować przed użyciem. W tym celu skorzystaj ze smartfona. Konieczne może się okazać m.in. aktywowanie karty, jeśli jest nowa i nie była wcześniej użytkowana. Sposób aktywacji zależy od wybranego operatora, więc najlepiej zapytaj o to przy zakupie.
połączenie na smartwatchu dla dzieci
pierwsze uruchomienie smartwatcha na ręce
Zanim włożysz kartę SIM do smartwatcha sprawdź również, czy nie ma aktywnej blokady rodzicielskiej lub zabezpieczenia przy użyciu PIN-u – a jeśli tak, to wyłącz te opcje. Jeśli masz kartę na doładowanie, upewnij się też, czy na koncie znajdują się pieniądze. Wykup także pakiet internetowy, żeby uniknąć wysokich kosztów za korzystanie z niego. Dopiero tak sformatowaną kartę SIM możesz włożyć do zegarka.

Smartwatche dla dzieci Hagen

Dlaczego smartwatch z kartą SIM to lepszy wybór niż telefon?

Można by się zastanawiać, po co kupować zegarek z kartą SIM, skoro dzwonić można przy użyciu każdego smartwatcha, nawet tego bez wbudowanego slotu. Konieczność zakupu karty i koszty jej miesięcznego utrzymania to z kolei dodatkowy wydatek, który obciąża konto rodzica co miesiąc.
Smartwatch-menu
smartwatch-wybieranie-numeru
Nie da się ukryć, że jest to prawdą, choć mowa tu o naprawdę niewielkiej kwocie, zazwyczaj rzędu 20-30 zł na miesiąc, w zależności od konkretnej oferty operatora. Z drugiej strony, smartwatch z wejściem na kartę SIM może być jedynym urządzeniem posiadanym przez dziecko, gdyż nie wymaga łączenia się ze smartfonem.
Jeśli więc nie chcesz, by Twoja pociecha od najmłodszych lat siedziała z nosem w ekranie i była zagrożona uzależnieniem od telefonu, zakup zegarka z kartą SIM dla dziecka jest korzystniejszym rozwiązaniem i sposobem na oszczędność – bo kupujesz tylko jedno urządzenie, a nie dwa. Co więcej, miesięczny koszt utrzymania takiej karty może okazać się nawet niższy niż abonament smartfona, który jednak zużywa więcej danych komórkowych i gigabajtów internetu.
smartwatch z kartą sim dla chłopca
smartwatch-na-karte-sim-dla-dziewczynki
Po podliczeniu wszystkich kwot wniosek może być tylko jeden. Smartwatch dla dziecka z kartą SIM będzie opcją tańszą od zegarka bez takiego slotu - pod względem ceny samego sprzętu, jak i pod kątem późniejszego utrzymania. Dodatkowo, zapewnia większą niezawodność, bo umożliwia połączenie się z dzieckiem zawsze, a nie tylko wtedy, gdy zegarek i telefon znajdują się w odpowiedniej odległości od siebie.

Jaki smartwatch z kartą SIM warto kupić?

Smartwatche z wejściem na kartę SIM znajdziesz w ofercie marki Garett. Producent ten specjalizuje się w produkcji wysoce funkcjonalnych zegarków, które przynoszą szereg korzyści zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Maluch na pewno będzie zachwycony szeregiem unikalnych funkcji, jak chociażby monitor snu, wgrany plan lekcji czy wbudowany aparat fotograficzny do robienia zdjęć. Bez echa nie pozostanie również sam design, który stanowi spełnienie marzeń każdego dziecka.
smartwatch-dla-chlopca-menu

Nasze propozycje od marki Garett

bezpieczeństwo dzieci z smartwatchami na kartę sim
Smartwatche dla dzieci Garett dbają z kolei o spokój ducha rodzica, gdy jego pociecha eksploruje świat samodzielnie i na własnych warunkach. Dzięki możliwości sprawdzenia położenia malucha w czasie rzeczywistym, a nawet podsłuchania dźwięków dobiegających z jego otoczenia, możesz zawsze sprawdzić, czy jest bezpieczny. A następnie pozwolić mu rozwijać się tak, jak tego potrzebuje, i nie ingerować bez potrzeby.
Szukasz dobrego zegarka na kartę SIM? A może zastanawiasz się, jaką kartę SIM kupić do smartwatcha dla dziecka? Chętnie pomożemy Ci w podjęciu decyzji – skontaktuj się z nami i poproś o pomoc.