Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarek z lokalizacją dla dziecka – jak wybrać dobry smartwatch dla dzieci z lokalizatorem?

19-05-2022

Zastanawiasz się, czy zakup zegarka z lokalizacją dla dziecka to dobry pomysł? Naszym zdaniem: jak najbardziej. Dowiedz się, dlaczego tak sądzimy i jak wybrać zegarek z lokalizacją dla dziecka. 


W jakich sytuacjach przydaje się zegarek dla dziecka z lokalizatorem? 

Masz smartwatcha z GPS-em, ale rzadko korzystasz z tej funkcji? Jesteśmy niemal pewni, że w przypadku zegarka z lokalizatorem dla dziecka funkcja ta ma o wiele istotniejsze znaczenie. Opiera się na niej bowiem cały system kontroli rodzicielskiej, który umożliwia sprawowanie dyskretnego nadzoru nad dzieckiem, gdy znajduje się ono poza domem. Jak to działa?

Jak działa zegarek z GPS dla dziecka 
zegarek gps i smartfon

Informacje o miejscu pobytu Twojej pociechy nie tylko są zapisywane w samym zegarku-lokalizatorze dla dziecka, ale także – a wręcz przede wszystkim – trafiają do aplikacji mobilnej na Twoim smartfonie. W rezultacie w każdej chwili możesz podejrzeć na ekranie, gdzie znajduje się dziecko i upewnić, czy wszystko w porządku. To jednak nie koniec możliwości tej technologii. Nowoczesne zegarki dla dzieci z lokalizatorem dysponują też szeregiem dodatkowych funkcji rodzicielskich, których nie sposób nie docenić. Należą do nich m.in.:


 • śledzenie trasy – przy pomocy tej opcji sprawdzisz, czy dziecko wróciło ze szkoły prosto do domu i czy nie przebywało gdzieś, gdzie nie powinno; 
 • GEOogrodzenie – po wyznaczeniu wirtualnego obszaru, po którym może poruszać się dziecko, otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy Twoja pociecha go przekroczy; 
 • zdalny nasłuch – umożliwia podsłuchanie odgłosów dobiegających z otoczenia dziecka w sytuacji, gdy nie możesz się z nim skontaktować i martwisz się, co się stało.
GEOogrodzenie

Na co zwrócić uwagę, wybierając zegarek-lokalizator dla dziecka? 

Funkcje zegarka z gps 

Przy wyborze smartwatcha dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Ale jeśli Twoim celem jest zakup zegarka z lokalizatorem dla dziecka, najistotniejszą kwestią jest sposób lokalizacji. Może się ona odbywać na trzy sposoby

 • Zegarek-lokalizator z GPS – w tym przypadku położenie dziecka (a właściwie znajdującego się na jego nadgarstku smartwatcha z lokalizatorem dla dzieci) jest ustalane z wykorzystaniem sieci satelit oraz odbiorników naziemnych. Choć GPS cechuje się bardzo szeroką skutecznością i dokładnością, to jednak nie jest stuprocentowo niezawodny. Sprawdza się doskonale na otwartych przestrzeniach, ale traci sygnał w zamkniętych pomieszczeniach, tunelach podziemnych i naziemnych, jak również innych miejscach, które go blokują. 

 • Zegarek-lokalizator z LBS – stanowi przeciwieństwo technologii GPS, gdyż działa głównie w pomieszczeniach. Za lokalizację odpowiada sygnał pobierany z nadajników sieci komórkowej. 

 • Zegarek-lokalizator z Wi-Fi – działa podobnie jak powyższa technologia, czyli w zamkniętych pomieszczeniach. Ale zamiast sieci komórkowej wykorzystuje bezprzewodową sieć Wi-Fi. Uznaje się, że smartwatche dla dzieci z lokalizatorem opartym na Wi-Fi są precyzyjniejsze niż te, które wykorzystują jedynie technologię LBS.

 Zegarek GPS i położenie dziecka


Zegarek z GPS najlepszy wybór dla dziecka

Aby smartwatch z lokalizatorem dla dzieci jak najlepiej spełniał swoją funkcję, powinien wskazywać położenie Twojej pociechy w każdej sytuacji. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie model wykorzystujący więcej niż jedną technologię lokalizacyjną – dzięki temu nie zawiedziesz się w żadnej sytuacji.


Modne zegarki z lokalizacją dla dzieci – nasze propozycje 

Oferta smartwatchy z lokalizatorem dla dzieci jest bardzo szeroka. My chcielibyśmy jednak zwrócić Twoją uwagę na konkretną markę, która niejako wyspecjalizowała się w tej kwestii i tworzy modele uwielbiane tak przez najmłodszych, jak przez ich rodziców – na zegarki dla dzieci Garett. Na pierwszy rzut oka urządzenia te zachwycają już samym designem, który jest barwny, radosny i dopasowany do dziecięcych marzeń. Ale nie to jest w nich najważniejsze, tylko wnętrze zapewniające dostęp do takich technologicznych nowinek, jak:

Zegarek dla dzieci Garett 
 Funkcje zegarka Garett
 • potrójna lokalizacja (GPS + Wi-Fi + LBS), 
 • funkcje rodzicielskie (zdalny nasłuch, odtworzenie pokonanej trasy, GEOogrodzenie, znajdź telefon), 
 • funkcje sportowo-zdrowotne (krokomierz, ciśnieniomierz, monitor snu, termometr temperatury ciała, pulsometr), 
 • funkcje rozrywkowe (wbudowany aparat fotograficzny, wykonywanie połączeń, odbieranie powiadomień z telefonu, wideorozmowy), 
 • funkcje służące bezpieczeństwu (przycisk SOS umożliwiający natychmiastowe wysłanie sygnału do wybranej osoby, gdy dziecko poczuje się w jakikolwiek sposób zagrożone).

Niektóre zegarki smartwatch Garett dla dziecka mają również dodatkowy slot na kartę SIM, który jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność.

 Możliwość Dzwonienia z zegarka Garett


Koniecznie zobacz też inne zegarki dla dzieci z oferty sklepu Zegarek.net. Znajdziesz w niej nie tylko funkcjonalne smartwatche dla dzieci z lokalizatorem, ale też analogowe czasomierze, które są świetnym prezentem na każdą okazję.