<<   POWRÓT 19-05-2022

Zegarek z lokalizacją dla dziecka – jak wybrać dobry smartwatch dla dzieci z lokalizatorem?

Zastanawiasz się, czy zakup zegarka z lokalizacją dla dziecka to dobry pomysł? Naszym zdaniem: jak najbardziej. Dowiedz się, dlaczego tak sądzimy i jak wybrać zegarek z lokalizacją dla dziecka. 


W jakich sytuacjach przydaje się zegarek dla dziecka z lokalizatorem? 

Masz smartwatcha z GPS-em, ale rzadko korzystasz z tej funkcji? Jesteśmy niemal pewni, że w przypadku zegarka z lokalizatorem dla dziecka funkcja ta ma o wiele istotniejsze znaczenie. Opiera się na niej bowiem cały system kontroli rodzicielskiej, który umożliwia sprawowanie dyskretnego nadzoru nad dzieckiem, gdy znajduje się ono poza domem. Jak to działa?

 

Informacje o miejscu pobytu Twojej pociechy nie tylko są zapisywane w samym zegarku-lokalizatorze dla dziecka, ale także – a wręcz przede wszystkim – trafiają do aplikacji mobilnej na Twoim smartfonie. W rezultacie w każdej chwili możesz podejrzeć na ekranie, gdzie znajduje się dziecko i upewnić, czy wszystko w porządku. To jednak nie koniec możliwości tej technologii. Nowoczesne zegarki dla dzieci z lokalizatorem dysponują też szeregiem dodatkowych funkcji rodzicielskich, których nie sposób nie docenić. Należą do nich m.in.:


 • śledzenie trasy – przy pomocy tej opcji sprawdzisz, czy dziecko wróciło ze szkoły prosto do domu i czy nie przebywało gdzieś, gdzie nie powinno; 
 • GEOogrodzenie – po wyznaczeniu wirtualnego obszaru, po którym może poruszać się dziecko, otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy Twoja pociecha go przekroczy; 
 • zdalny nasłuch – umożliwia podsłuchanie odgłosów dobiegających z otoczenia dziecka w sytuacji, gdy nie możesz się z nim skontaktować i martwisz się, co się stało.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zegarek-lokalizator dla dziecka? 

 

Przy wyborze smartwatcha dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Ale jeśli Twoim celem jest zakup zegarka z lokalizatorem dla dziecka, najistotniejszą kwestią jest sposób lokalizacji. Może się ona odbywać na trzy sposoby

 • Zegarek-lokalizator z GPS – w tym przypadku położenie dziecka (a właściwie znajdującego się na jego nadgarstku smartwatcha z lokalizatorem dla dzieci) jest ustalane z wykorzystaniem sieci satelit oraz odbiorników naziemnych. Choć GPS cechuje się bardzo szeroką skutecznością i dokładnością, to jednak nie jest stuprocentowo niezawodny. Sprawdza się doskonale na otwartych przestrzeniach, ale traci sygnał w zamkniętych pomieszczeniach, tunelach podziemnych i naziemnych, jak również innych miejscach, które go blokują. 

 • Zegarek-lokalizator z LBS – stanowi przeciwieństwo technologii GPS, gdyż działa głównie w pomieszczeniach. Za lokalizację odpowiada sygnał pobierany z nadajników sieci komórkowej. 

 • Zegarek-lokalizator z Wi-Fi – działa podobnie jak powyższa technologia, czyli w zamkniętych pomieszczeniach. Ale zamiast sieci komórkowej wykorzystuje bezprzewodową sieć Wi-Fi. Uznaje się, że smartwatche dla dzieci z lokalizatorem opartym na Wi-Fi są precyzyjniejsze niż te, które wykorzystują jedynie technologię LBS.

 


Aby smartwatch z lokalizatorem dla dzieci jak najlepiej spełniał swoją funkcję, powinien wskazywać położenie Twojej pociechy w każdej sytuacji. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie model wykorzystujący więcej niż jedną technologię lokalizacyjną – dzięki temu nie zawiedziesz się w żadnej sytuacji.


Modne zegarki z lokalizacją dla dzieci – nasze propozycje 

Oferta smartwatchy z lokalizatorem dla dzieci jest bardzo szeroka. My chcielibyśmy jednak zwrócić Twoją uwagę na konkretną markę, która niejako wyspecjalizowała się w tej kwestii i tworzy modele uwielbiane tak przez najmłodszych, jak przez ich rodziców – na zegarki dla dzieci Garett. Na pierwszy rzut oka urządzenia te zachwycają już samym designem, który jest barwny, radosny i dopasowany do dziecięcych marzeń. Ale nie to jest w nich najważniejsze, tylko wnętrze zapewniające dostęp do takich technologicznych nowinek, jak:

 
 
 • potrójna lokalizacja (GPS + Wi-Fi + LBS), 
 • funkcje rodzicielskie (zdalny nasłuch, odtworzenie pokonanej trasy, GEOogrodzenie, znajdź telefon), 
 • funkcje sportowo-zdrowotne (krokomierz, ciśnieniomierz, monitor snu, termometr temperatury ciała, pulsometr), 
 • funkcje rozrywkowe (wbudowany aparat fotograficzny, wykonywanie połączeń, odbieranie powiadomień z telefonu, wideorozmowy), 
 • funkcje służące bezpieczeństwu (przycisk SOS umożliwiający natychmiastowe wysłanie sygnału do wybranej osoby, gdy dziecko poczuje się w jakikolwiek sposób zagrożone).

Niektóre zegarki smartwatch Garett dla dziecka mają również dodatkowy slot na kartę SIM, który jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność.

 


Koniecznie zobacz też inne zegarki dla dzieci z oferty sklepu Zegarek.net. Znajdziesz w niej nie tylko funkcjonalne smartwatche dla dzieci z lokalizatorem, ale też analogowe czasomierze, które są świetnym prezentem na każdą okazję.