Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch dla dziecka – jaki wybrać? Doradzamy

20-06-2022

Przypomnij sobie, ile czasu zajęło Ci wybranie inteligentnego zegarka dla siebie. A co dopiero, gdy przyjdzie Ci kupić go dla kogoś innego – np. smartwatch dla dziecka? Jakimi kryteriami się kierować, aby na pewno trafić w gust młodego użytkownika i sprawić mu radość? Zobacz, które właściwości smartwatchy dla dzieci są najistotniejsze przy wyborze.


Jaki smartwatch dla dzieci wybrać?

Pierwszym aspektem, jaki bierze się pod uwagę przy wyborze zegarka dla dzieci, jest bez wątpienia design. Pomimo tych wszystkich zaawansowanych możliwości i skomplikowanych funkcji, wciąż jest to element, który ma spocząć na nadgarstku, ładnie wyglądać i w miarę możliwości pasować do ubrania – choć w przypadku dzieci to ostatnie stwierdzenie nie ma aż tak dużego znaczenia.

Smartwatch dziecięcy
 Smartwatch Dla dzieci Garmin

Jak zatem powinien wyglądać taki zegarek? Smartwatch dla dzieci musi być koniecznie kolorowy i cechować się radosnym designem, np. takim bazującym na znanych postaciach z bajek lub na uroczych, dziecięcych motywach. Pamiętaj o tym, że młody użytkownik najpewniej ma inny gust niż Ty, a jeśli tego nie uszanujesz, nie będzie chętnie nosić zegarka i szybko znudzi się nowym prezentem.


W kwestii dostępnych funkcji inteligentny zegarek dla dorosłych tylko nieznacznie różni się od smartwatcha dla dziecka. Jaki wybrać, aby zestaw dostępnych opcji spełnił oczekiwania nowego właściciela? Oto właściwości, na które nasi młodzi klienci najczęściej zwracają uwagę, wybierając dla siebie smartwatch dla dziecka:

 • zintegrowany aparat fotograficzny
 • wysyłanie i odsłuchiwanie krótkich wiadomości głosowych
 • wgrane gry
 • monitor snu, pulsoksymetr oraz pozostałe funkcje służące do kontrolowania pracy organizmu
 • wbudowane tryby sportowe
Smartwatch z funkcją wideorozmowy  
Smartwatch z lokalizatorem dla dzieci  
 • płatności zbliżeniowe NFC
 • prowadzenie rozmów (w tym wideorozmów) z poziomu nadgarstka
 • slot na kartę SIM
 • lokalizator i powiązane z nim funkcje

Poniżej skupimy się na tych trzech ostatnich i – naszym zdaniem – najciekawszych funkcjach zegarków dla dzieci. Smartwatch, który nimi dysponuje, na pewno wpadnie w oko młodemu właścicielowi, a i rodzice nie będą mieli powodów do narzekania.


Smartwatch z funkcją rozmowy dla dziecka

Przypomnij sobie, ile razy dziecko nie odebrało telefonu od Ciebie i jakie czarne scenariusze pojawiały się wtedy w Twojej głowie. Choć później okazywało się, że wszystko w porządku, to jednak na pewno nie chcesz przeżywać drugi raz tej niepewności – to koszmar każdego rodzica.

W jaki sposób smartwatch dziecięcy z funkcją dzwonienia ustrzeże Cię przed tym w przyszłości? O ile klasyczny wariant inteligentnego zegarka jedynie wyświetla powiadomienia o przychodzących połączeniach i wiadomościach, o tyle ten model wychodzi poza ten schemat. Jest to zegarek dla dzieci, z którego można dzwonić i przy użyciu którego można przeprowadzić kompletną rozmowę telefoniczną, bez wyciągania telefonu.

Smartwatch z funkcją rozmowy dla dziecka 
Smartwatch Garett z funkcją dzwonienia

Dlaczego ten szczegół jest tak istotny? Wyobraź sobie, że Twoje dziecko bawi się na placu zabaw z kolegami ze szkoły. Gdzie znajduje się jego telefon? Albo w plecaku, albo w kieszeni kurtki rzuconej na pobliską ławkę, albo w kieszeni – ale radosne krzyki towarzyszące zabawie skutecznie zagłuszają dobiegające z niego dźwięki. A co się stanie, jeśli na nadgarstku Twojej pociechy spocznie smartwatch z funkcją rozmowy dla dzieci? Wibrujący nadgarstek na pewno zwróci jego uwagę, niezależnie od tego, jak jest głośno i co robi. Zatem masz niemal stuprocentową pewność, że odbierze połączenie – a to oznacza ulgę dla Twoich zszarganych nerwów.


Zegarek dla dzieci na kartę SIM

Jakimi zaletami dysponuje zegarek dla dziecka z kartą SIM? Największą z nich jest to, że jest w zasadzie kompletnie niezależny od smartfona, a nawet może go całkowicie zastąpić. Jeśli nie chcesz, by dziecko nosiło ze sobą drogi telefon, który może ucierpieć podczas zabawy lub zostać zgubiony, zakup zegarka dla dzieci na kartę SIM będzie trafnym pomysłem.

Smartwatch dla dzieci z kartą SIM


Smartwatch z kartą SIM dla dziewczynki  

Wystarczy włożyć do slotu kartę SIM (pozbawioną PIN-u i zasiloną pewną kwotą), a będzie działać tak, jak w smartfonie. Dziecko będzie mogło zatem dzwonić, SMS-ować lub wysyłać wiadomości głosowe na inne numery telefonu – nawet jeśli nie ma smartfona. Wszystkie procesy będą się odbywać z poziomu nadgarstka.


Zegarek dziecięcy z lokalizatorem

Praktycznie nie używasz funkcji GPS, którą dysponuje Twój smartwatch? Faktycznie – o ile nie wykorzystujesz jej np. do planowania tras do biegania lub spacerowania, najpewniej nie znajdziesz dla niej zastosowania na co dzień. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku zegarka z lokalizacją dla dziecka, w którym to opcja ta ma ogromne znaczenie.

 Smartwatch dziecięcy z lokalizatorem


Smartwatch chłopięcy z lokalizatorem 

Kupując dziecku smartwatcha, pewnie nie tylko chcesz sprawić mu prezent, ale również zapewnić sobie możliwość sprawowania nad nim dyskretnej opieki, gdy znajduje się poza domem bez Ciebie. Nie ma w tym nic złego – to zdecydowanie największa zaleta tego typu urządzeń z punktu widzenia rodzica.

Aby móc zdalnie śledzić położenie swojej pociechy, musisz jedynie umieścić na jej nadgarstku zegarek z lokalizatorem dla dziecka. Takie akcesorium jest wyposażone w technologie pozwalające na precyzyjne określanie lokalizacji osoby, która nosi smartwatcha. Kompatybilna aplikacja zainstalowana na Twoim smartfonie umożliwi z kolei odczytanie jej w każdej chwili. Zegarki z lokalizatorem dla dziecka zawsze dysponują modułem GPS, który bywa uzupełniany dodatkowymi opcjami – LBS i Wi-Fi. Połączenie ich wszystkich zapewnia gwarancję skutecznego lokalizowania w każdej sytuacji.

Smartwatch Garett dla dzieci z lokalizatorem

Smartwatch dla dzieci – jaki wybrać i dlaczego zegarek Garett dziecięcy to dobra opcja?

Jaki zegarek dla dziecka wybrać, aby dysponował wszystkimi tymi funkcjami, a do tego przyciągał wzrok młodych użytkowników? Naszym zdaniem smartwatch dla dziecka Garett sprawdzi się tu na medal i to pod każdym względem.

Funkcje dobrego smartwatcha dla dzieci  

W ofercie marki znajdziesz niejeden smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia, który dysponuje lokalizatorem i slotem na kartę SIM. Do dyspozycji młodego użytkownika jest także cały komplet innych opcji, które mogą wpaść mu w oko, jak:

 • wgrany plan lekcji
 • dostępne gry
 • monitor snu
 • przycisk SOS
 • wideorozmowy i wiadomości głosowe
 • wbudowany aparat
 Przycisk SOS w smartwatchu dla dziecka


Jaki smartwatch dla dzieci Garett warto kupić? Nasi klienci wybierają najczęściej modele Garett Kids Play, Garett Kids 4You oraz Garett Kids Star 4G RT. Na uwagę zasługują również zegarek dziecięcy Garett Kids Protect 4G i Garett Kids Focus 4G RT. 

Zobacz wszystkie smartwatche dla dziecka Garett i innych marek, które zebraliśmy w ofercie naszego sklepu. Jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas wiele modeli, które przykują Twoją uwagę.