Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Jaki smartwatch dla dziecka będzie najlepszy? Podpowiadamy, jaki smartwatch wybrać dla dziecka

10-11-2022

Smartwatch dla dzieci może oferować różne funkcje od prostego pomiaru aktywności przez gry po dzwonienie i lokalizator. Dzięki temu godzi zróżnicowane potrzeby rodziców i ich pociech, znacznie ułatwiając obu stronom realizację codziennych zadań. Jeśli szukasz więc takiego urządzenia dla swojej pociechy, koniecznie sprawdź jego możliwości! W artykule przyglądamy się najpopularniejszym z nich i podpowiadamy, jaki kupić smartwatch dla dziecka. 


Jak działa smartwatch dla dziecka?

Zegarek dla dzieci smartwatch łączy funkcje zegarka, telefonu i akcesoriów sportowych. Wśród producentów standardem są podstawowe pomiary kondycji i stanu zdrowia jak krokomierz czy monitor snu. Wszystkie modele posiadają także łączność bluetooth, aby umożliwić korzystanie z powiązanych aplikacji w telefonie.

Czarny zegarek chłopięcy


Smartwatch chłopięcy i dziewczęcy

Na pytanie, jak działa zegarek smartwatch dla dzieci, nie ma jednak jednej odpowiedzi. Te urządzenia oferują bowiem zróżnicowany zakres funkcji. Niektóre ograniczają się tylko do śledzenia aktywności. Inne nastawiają na zabawę, a jeszcze inne przejmują opiekę nad swoim właścicielem. Zobaczmy, czym charakteryzują się smartwatche dla dzieci o najciekawszych funkcjach i kiedy warto je wybrać.


Smartwatch dla dzieci z GPS — jaki zegarek z GPS dla dziecka wybrać?

Na pytanie, jak działa zegarek smartwatch dla dzieci, nie ma jednak jednej odpowiedzi. Te zegarki elektroniczne dla dzieci oferują bowiem zróżnicowany zakres funkcji. Niektóre ograniczają się tylko do śledzenia aktywności. Inne nastawiają na zabawę, a jeszcze inne przejmują opiekę nad swoim właścicielem. Zobaczmy, czym charakteryzują się smartwatche dla dzieci o najciekawszych funkcjach i kiedy warto je wybrać.

Smartwatch Garmin inspirowany superbohaterami


Funkcja GPS w smartwatchu dziecięcym

Zapewnia to poczucie bezpieczeństwa zarówno opiekunom, jak i małemu użytkownikowi, dla którego pierwsze samodzielne kroki mogą okazać się stresujące. Jednocześnie funkcja jest na tyle dyskretna, że nie daje wrażenia bycia kontrolowanym. Jeśli chcesz zatem jeszcze skuteczniej zaopiekować się swoją pociechą — technologia GPS Ci to ułatwi. Nie wszyscy producenci decydują się na jej zastosowanie. Wśród nich największy wybór modeli oferuje polska marka GarettSmartwatch dla dzieci z GPS występuje w różnych kolorach i wzorach, pasuje więc do chłopców i dziewczynek w różnym wieku.


Zegarek z lokalizatorem dla dziecka

Na początek: zegarek dla dziecka z GPS, czyli propozycja dla pociech, które wkraczają w okres samodzielności. To niełatwy czas dla rodzica. Z jednej strony wymaga zmniejszenia kontroli i większego zaufania wobec pociechy. Z drugiej wywołuje lawinę związanych z tym obaw. A gdyby tak można było dać dziecku więcej swobody, wciąż mając je na oku? Smartwatch dla dzieci z GPS właśnie to umożliwia. Jego zadaniem jest precyzyjne wskazywanie lokalizacji użytkownika.

Zegarek GPS dla dziecka
Możliwość zobaczenia lokalizacji na smartfonie
Smartwatch dla dziecka potrzebuje wtedy wsparcia ze strony systemów LBS i WiFi. Najnowocześniejsze smart zegarki, np. polskiej marki Garett czy japońskiej Rubicon, obsługują dodatkowo obie te technologie, aby nie zgubić swojego użytkownika w żadnym miejscu. Położenie wyświetla się w aplikacji na powiązanym z zegarkiem telefonie. Rodzic w dowolnym momencie może więc sprawdzić, gdzie przebywa jego pociecha bez potrzeby dzwonienia do niej.


Na tym jednak nie kończą się możliwości wykorzystania modułu GPS. Bardzo często zegarek z lokalizatorem dla dziecka (np. Garett i Rubicon) dodatkowo oferuje funkcję GEOogrodzenie. Sposób jej działania jest prosty: Ty ustawiasz bezpieczną strefę, a zegarek dla dzieci smartwatch wysyła Ci powiadomienie, gdy granica zostanie przekroczona. Warto z tego korzystać, bo dzięki temu nie trzeba stale sprawdzać położenia dziecka, aby wiedzieć, że oddaliło się w nieustalone miejsce.

GEOogrodzenie

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia

Garett z funkcją dzwonienia

Wielu rodziców w takiej sytuacji od razu skontaktowałoby się ze swoją pociechą. Jeśli wybierzesz smartwatch dla dziecka z telefonem, odbierze ono za jego pośrednictwem połączenie od Ciebie. Informacja o próbie kontaktu pojawia się bezpośrednio na wyświetlaczu, który znajduje się zawsze w zasięgu wzroku, a nie głęboko w kieszeni czy na dnie plecaka. Dzięki temu nie ma możliwości, aby dziecko przeoczyło telefon. Znacznie ułatwia to komunikację i pozwala małemu użytkownikowi poczuć się jak bohater futurystycznych filmów. A jak działa?


Podstawą funkcjonowania jest oczywiście obecność mikrofonu i głośnika. Połączenie odbywa się na dwa sposoby:

Funkcja dzwonienia w smartwatchu dziecięcym


Funkcja wideorozmowy w smartwatchu dziecięcym Rubicon

Obie opcje są dostępne w modelach japońskiej marki Rubicon. Rozmowy bez łączenia z telefonem umożliwia również smartwatch dla dziecka Garett. Za jego pośrednictwem da się porozmawiać tak samo jak przez telefon, a nawet przeprowadzić wideorozmowę. Zachęci to dziecko do częstszych rozmów, pomoże podtrzymać dobry kontakt przez cały dzień i budować silniejszą więź między Wami.


Smartwatch dla dzieci na kartę SIM

Taki zegarek dla dzieci smartwatch z kartą SIM może z powodzeniem zastąpić telefon. Warto go rozważyć, jeśli myślisz o zakupie smartfonu dla dziecka. Stanowi bowiem dla niego bezpieczną i nowatorską alternatywę. 

Smartwatch z kartą SIM czarny


Smartwatch dziecięcy na kartę SIM

W przeciwieństwie do modeli opartych na bluetooth smartwatch dla dzieci na kartę SIM daje większą pewność kontaktu w każdym miejscu. Nie jest uzależniony od smartfona ani połączenia bluetooth. Wymaga jedynie zakupu odpowiedniej karty i regularnego opłacania abonamentu, aby poprawnie działać.


Który smartwatch dla dziecka wybrać?

Spodobał Ci się pomysł kontaktu z dzieckiem przez zegarek i powierzenia urządzeniu zdalnej opieki nad pociechą? Smartwatch dla dziecka Garett i Rubicon to najlepszy wybór. Oferują one podobne funkcje zamknięte w różnorodnym designie. Modele tej ostatniej marki wyróżniają się solidną, sportową obudową w dziecięcych kolorach. Zegarek smartwatch dla dzieci Garett jest natomiast dostępny w wersji sportowej Star, wojskowej Moro, minimalistycznej Craft i Spark oraz kilku innych seriach. Znacznie łatwiej dopasujesz go więc do stylu dziecka. Zwłaszcza że wszystkie smartwatche dla dzieci tej marki oferują podobny zestaw funkcji. Poza lokalizatorem i opcją dzwonienia mają czujniki zdrowia, oprogramowanie treningowe, aparat, gry i kilka innych przydatnych na co dzień możliwości.

Smartwatch dziecięcy Garett


Smartwatch dla nastolatków Vector Smart

Smart zegarek może też jednak działać inaczej. Dzieci i nastolatków, które trenują, wesprze w dążeniu do sportowych celów na przykład Vector Smart. To niedrogi smartwatch dla chłopca lub dziewczynki wyposażony w takie funkcje sportowe, jak: krokomierz, oprogramowanie treningowe, pomiar przebytego dystansu. Zakres jego funkcji nie jest zbyt szeroki. Zegarek nie rozprasza więc wieloma dodatkowymi możliwościami. Wśród nich warto wymienić jedynie duży wybór gier o różnym charakterze. Ciekawie urozmaicają one czas w autobusie, samochodzie, na przerwach w szkole albo sklepowej kolejce. Z jego funkcjonalności z pewnością skorzysta więc dziecko, które w ciągu dnia spędza dużo czasu na dojazdach ze szkoły czy na zajęcia pozalekcyjne. Taka łatwo dostępna rozrywka pozwoli mu odstresować się po trudnym dniu, poćwiczyć koncentrację oraz funkcje poznawcze i w dowolnym miejscu zabić czas bez konieczności posiadania dodatkowych akcesoriów.

 

Na przyjemności płynącej z grywalizacji swój koncept oparła również marka Garmin. Jej smartwatche dla dzieci zdecydowanie różnią się jednak od standardowych urządzeń tego typu. Każdemu modelowi przewodzi określony temat lub fikcyjna postać znana z komiksów i bajek. Funkcje ściśle łączą się z danym bohaterem. A polegają głównie na zbieraniu klejnotów i zabawach w wirtualnym świecie w zamian za realizację codziennych zadań oraz aktywność fizyczną. Taki smartach warto więc kupić dla dziecka, które niechętnie wykonuje obowiązki i jest mało aktywne. Zegarek inspiruje bowiem do działania, dając obietnicę fascynującej nagrody.

Smartwatch Garmin

 

Smartwatch dla dziecka może oferować szereg zróżnicowanych możliwości, wpisując się w tryb życia współczesnych dzieci i nastolatków. W ZEGAREK.NET znajdziesz oryginalny smartwatch dla dziewczynki i chłopca Garett, Rubicon, Vector Smart i Garmin z oficjalnej dystrybucji. Jeśli dopasujesz go do potrzeb swoich i Twojego dziecka, wspólnie odkryjecie nowy komfort codziennych obowiązków i aktywności.