Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch – jaki wybrać? Jaki kupić smartwatch damski, męski i dla dzieci?

23-08-2021

Chcesz ułatwić sobie codzienność, trenować efektywniej albo dbać o bezpieczeństwo pociechy z inteligentnym zegarkiem? Wciąż jednak nie wiesz – oglądając kolejny nowoczesny smartwatch – jaki wybrać model? Stale rosnąca oferta tych urządzeń nie ułatwia zadania. Dla przykładu smartwatch damski może oferować sportowy design i pełne wsparcie treningowe, ale też biżuteryjną elegancję i podstawowe możliwości przydatne na co dzień. Podobnie zróżnicowaną funkcjonalność zapewnia smartwatch męski w stylach od minimalistycznego przez sportowy po futurystyczny. A to jeszcze nie wszystko, bo niektóre marki stworzyły nawet smartwatch dla dzieci o zaskakujących możliwościach. W artykule podpowiadamy, jaki smartwatch wybrać dla kobiety, mężczyzny i dziecka!  


Co powinien mieć smartwatch? 

Obecnie jednym znajbardziej pożądanych inteligentnych urządzeń na rynku jest właśnie smartwatch. Co powinien mieć ten gadżet? Z założenia musi być wyposażony w moduł Bluetooth i oprogramowanie kompatybilne z telefonem. Musi też łączyć wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka z wybranymi zadaniami smartfona oraz dodatkową funkcjonalnością. Jej zakres bywa różny i zależy od przeznaczenia akcesorium.  

Smartwatch damski Garmin na różowym pasku


Suunto smartwatch z GPS dla osób lubiących aktywnie spędząc czas, który chcą kontrolować lokalizację

Wybierając zegarek smartwatch dla sportowców, należy oczekiwać w nim modułu GPS i oprogramowania treningowego, a w profesjonalnych wersjach – też wysokiej klasy wodoszczelności, barometru, wysokościomierza czy alarmu hydracyjnego.  


A co powinien mieć smartwatch pomocny na co dzień? Do standardów należy przekazywanie powiadomień ze smartfona o połączeniach, SMS-ach i aktywnościach w mediach społecznościowych. Dobrze, jeśli urządzenie umożliwia dodatkowo prowadzenie rozmów, ma czytnik NFC do płatności zbliżeniowych i daje możliwość manualnego, a nawet głosowego sterowania zadaniami smartfona. Poprzez smartwatch da się na przykład uruchomić migawkę aparatu albo wybrać muzykę. Długą listę funkcji uzupełniają standardowe monitory zdrowia i efektywności treningu, takie jak: pulsometr, krokomierz i licznik kalorii.  

Zegarek typu smartwatch Garmin z NFC na czarnym pasku

Smartwatch damski – jaki wybrać? 

Smartwatch damski Vector Smart na paskach w pastelowych odcieniach

Jaki smartwatch damski wybrać? Jeśli dbasz o zdrowie i ładną sylwetkę, w codziennych staraniach wesprze Cię sportowy smartwatch damski. Jaki kupić, aby efektywnie kontrolować kondycję? W tej kategorii uwagę zwracają niedrogie modele Vector Smart na kwadratowej kopercie i pasku z tworzywa sztucznego. Wyposażone w licznik kroków i kalorii, pomiar tętna oraz timer znakomicie sprawdzają się podczas codziennych spacerów, joggingu czy ćwiczeń na siłowni. A jaki wybrać smartwatch damski do profesjonalnych treningów? W tym przypadku niezawodne okaże się urządzenie z planem treningowym i czujnikami aktywności przygotowane do wymagających warunków oraz wielu dyscyplin, takie jak smartwatch Suunto czy Polar


Nie tylko sportowy styl charakteryzuje jednak smartwatch damski. Który wybrać model, jeśli chcesz wyróżniać się klasyczną elegancją bez względu na okazję? Szyku doda Ci inteligentny zegarek z okrągłą kopertą na skórzanym pasku, bransolecie tradycyjnej albo mesh. W gronie tych czasomierzy nie daje się przeoczyć smartwatch Michael Kors damski. Stalowa bransoleta tworzy w nim spójną całość z okrągłą kopertą wysadzaną na brzegu cyrkoniami. Taki design zbliża inteligentny zegarek do efektownej biżuterii 

Damski smartwatch Michael Kors na bransolecie i ozdobną tarczą w stylu biżuteryjnym


Smartwatch damski Garett Lady Kate na srebrnej bransolecie Mesh

Chcesz biżuteryjnym dodatkiem podkreślić swój wyrafinowany gust? Wahasz się jednak – kupując zegarek smartwatch damski – jaki wybrać model? Zwróć uwagę na jego funkcjonalność. Smart zegarki od znanych domów mody, np. bogato zdobiony cyrkoniami Guess smartwatch zachwycają wzornictwem, ale oferują głównie standardowe funkcje. Natomiast podobny w stylu zegarek Garett z linii Lady Kate jest wyposażony w rzadziej spotykane udogodnienia. Kontroluje cykl miesiączkowy, mierzy puls i przeprowadza trening oddechowy.  


Smartwatch męski – jaki wybrać? 

A jaki smartwatch najlepiej kupić dla mężczyzny? Dla panów z klasą, którzy myślą o codziennym użytkowaniu, powstał wielofunkcyjny smartwatch męski o klasycznej elegancji. Przykładem jest smartwatch Fossil piątej generacji, który umożliwia wykonywanie połączeń i płatności zbliżeniowych.  

Zegarek Fossil FTW4049 Smartwatches GEN 5E SMARTWATCH  męski na czarnej bransolecie


Zegarek Diesel DZT2032 AXIAL męski smartwatch wielofunkcyjny na brązowym pasku

Podobnie szeroką funkcjonalność, ale schowaną za futurystycznym, bardziej ekstrawaganckim stylem oferuje smartwatch Diesel. To znakomity wybór dla młodych mężczyzn, którzy chcą podkreślać swoją odwagę w kreowaniu modnego wizerunku.  


Połączenie najnowszej technologii z autorskim, wyróżniającym się designem reprezentuje również nowoczesny smartwatch Armani o nietuzinkowej elegancji. Jeśli chcesz płacić za zakupy, mierzyć aktywność i uwydatniać przy tym swój szykowny styl, to urządzenie jest dla Ciebie!  

męski smartwatch Hybrid 3 Emporio Armani na srebrnej bransolecie


Smartwatch Skagen Falster 3 na czarnej bransolecie

Miłośnikom takich uniwersalnych rozwiązań w minimalistycznym wydaniu z pomocą przychodzi też najnowszy Skagen Falster. Zegarek smartwatch z czytnikiem NFC, funkcją rozmów i sterowania muzyką pomaga zaoszczędzić czas w codziennych sytuacjach. A dzięki podstawowym funkcjom sportowym zdaje również egzamin podczas joggingu i wycieczek plenerowych 


A może jest Ci potrzebny profesjonalny sportowy smartwatch męski? Jaki wybrać model do poważniejszych treningów? W sportach outdoorowych nie ma sobie równych zaprojektowany przez Suunto smartwatch stworzony dla amatorów przygód terenowych. Solidne, testowane w trudnych warunkach urządzenie wskazuje m.in. wysokość i ciśnienie atmosferyczne. Poza nim zaawansowaną technologię oferują miłośnikom sportu zegarki smartwatch Garmin i Polar. Za casualowo-sportowym wzornictwem kryją długą listę funkcji treningowych, w tym rzadziej dostępne: pomiar dystansu i prędkości oraz dziennik ćwiczeń. 

Zegarek Suunto SS021970000 Ambit3 Vertical sportowy zegarek typu  smartwatch dla mężczyzn z GPS, kompasem, krokomierzem, barometrem

Smartwatch dla dzieci – jaki wybrać? 

Zegarek dla dzieci Garmin Vivofit jr. 3 w kolorze zielonym, liliowym i niebieskim

Zegarek smartwatch dla dzieci może być mniejszą wersją swojego odpowiednika dla dorosłych albo oferować dodatkowe funkcje, które służą bezpieczeństwu użytkownika. Jaki kupić smartwatch dla dziecka? Jeśli urządzenie ma tylko wskazywać czas i mierzyć codzienną aktywność, warto wybrać smartwatch Garmin. W sercu jego bajkowej koperty pomieściły się takie funkcje jak: krokomierz, monitor snu, alarm, pomiar prędkości i przebytego dystansu. Smartwatche i smartbandy Garmin dają frajdę z kontrolowania ruchowych osiągnięć, zachęcają do ruchu i pomagają z większym zapałem realizować sportowe wyzwania.


Bezpieczeństwo to kolejne zadanie, jakie może realizować smartwatch dla dzieci. Jaki wybrać model do zdalnej opieki? W tej roli niezawodny okaże się zegarek Garett. Wyposażony w moduły GPS, LBS i WiFi dokładnie namierza położenie dziecka w dowolnym miejscu. Umożliwia też stały kontakt z rodzicami poprzez połączenia telefoniczne, wiadomości głosowe i przycisk SOS. Do tego ten smartwatch dla dzieci kontroluje zdrowie i codzienną aktywność użytkownika w podobnym zakresie co urządzenia dla dorosłych.  

Smartwatch dla dzieci Garett z możliwością odebierania i wykonywania połączeń


Podjęcie decyzji, który smartwatch wybrać nie jest łatwe. Sposób życia, styl ubierania się, dostępny budżet – to wszystko warto wziąć pod uwagę, inwestując w wymarzony zegarek inteligentny.