Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarek Diesel: jak odróżnić oryginał od podróbki?

20-07-2020

Na rynku oprócz oficjalnych i autoryzowanych punktów sprzedaży zegarków Diesel działają nieuczciwi sprzedawcy oferujący „repliki zegarków Diesel”. Jak nie paść ofiarą oszusta i kupić oryginalny zegarek Diesel?Podróbka czy replika?

Na początku warto wyjaśnić dwa terminy, które często stosowane są w kontekście fałszywych zegarków Diesel — replika i podróbka (replica and fake watch). W języku potocznym bardzo często oba pojęcia używane są wymiennie, chociaż niosą ze sobą zupełnie inny bagaż znaczeniowy. Replika zegarka to inaczej reedycja zegarka. To ponownie wykonany (zazwyczaj po długim czasie) model zegarka danej marki, który niegdyś cieszył się dużą popularnością. Replika zegarka produkowana jest przez tego samego producenta i wykonana z identycznych lub zbliżonych do oryginału materiałów. Replika jest zatem produktem legalnym, autentycznym, bazującym na oryginalnych i wysokiej jakości materiałach.
Opakowanie zegarka Diesel


Diesel mega chief dz4477
Tego niestety nie możemy powiedzieć o podróbce zegarka. Podróbka jest odwzorowaniem, naśladowaniem oryginalnego produktu. "Fałszywki" produkowane są bez zgody producenta i charakteryzują się znacznym obniżeniem jakości w stosunku do oryginału. Podróbka zegarka zwykle wykonana jest z gorszych materiałów i mniej dokładnie wykończona. W wytwarzaniu tego typu "replik" najbardziej wyróżniają się producenci z Chin i to właśnie stamtąd pochodzi najwięcej podróbek zegarków Diesel.
Niestety na portalach aukcyjnych bardzo często podróbki zegarków Diesel wystawiane są z dopiskiem “replika”, co wprowadza w błąd kupujących. Potencjalny nabywca w ten sposób wierzy, że staje się właścicielem wysokiej jakości oryginalnej repliki zegarka, co oczywiście niewiele ma wspólnego z prawdą. W przypadku zegarków Diesel 100% zegarków oferowanych pod nazwą "replika" to faktyczne podróbki zegarków — niektóre lepsze inne gorsze. W poszukiwaniu okazji i najlepszej ceny czasami możemy paść ofiarą zwykłego oszustwa. Przekonani o tym, że kupujemy okazyjnie oryginalny zegarek, w rzeczywistości stajemy się właścicielami fałszywki. Ból jest mniejszy, gdy ten "oryginalny Diesel" kosztował 80-100 PLN. A gdy za podrobiony zegarek zapłaciliśmy tyle samo, a nawet więcej od oryginału? Wówczas nie jest nam do śmiechu.
diesel mr daddy 2.0 dz7333Przed zakupem zegarka Diesel - na co zwracać uwagę? 

Przed zakupem zegarka Diesel warto zwrócić  uwagę na kilka elementów, takich jak:


Miejsce zakupu zegarka

Oryginalny zegarek Diesel kupisz tylko u oficjalnych partnerów i w autoryzowanych punktach sprzedaży, które mają podpisaną umowę z producentem, czyli w tym przypadku z Fossil Group. A to oznacza, że poszukujemy znanych i sprawdzonych sprzedawców w Polsce. Jeżeli chcemy kupić zegarek za granicą, wówczas również trzymamy się zasady, że kupujemy w wiarygodnych sklepach i sklepach on-line. Na podróbkę Diesla z kolei możemy natrafić na znanych portalach aukcyjnych takich jak eBay czy AliExpress, a także na rodzimym OLX.pl i Allegro.


Podejrzanie niska cena

Podróbki zegarków Diesel są zazwyczaj tańsze, dlatego lampka alarmowa powinna nam się zaświecić w sytuacji, gdy cena oferowana za dany model jest zaskakująco niższa od cen katalogowych. W tym przypadku również należy być czujnym. Wielu nieuczciwych sprzedawców wystawiających na aukcji podróbki celowo nie obniża cen zegarków, by nie wzbudzać podejrzeń potencjalnych klientów. Jeżeli widzisz rzekomo oryginalny zegarek na portalu aukcyjnym za 150 PLN, to od razu wiesz, że jest to podróbka. A gdy zegarek będzie miał taką samą cenę jak oryginał? Wówczas może to nie wzbudzić twoich podejrzeń. Prawda?


Popularny model zegarka.

W przypadku Diesla podrabiane są oczywiście te najlepiej sprzedające się modele. Jeśli masz zamiar kupić zegarek z linii Mr Daddy czy Chief bądź czujny. To najczęściej "replikowane" kolekcje zegarków Diesel.Jak sprawdzić, czy zegarek Diesel jest oryginalny?

Rozróżnienie oryginału od podróbki czasami jest bardzo proste, a w innych przypadkach jest prawdziwym wyzwaniem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, producenci podróbek z Chin coraz lepiej i wierniej odtwarzają oryginalne modele. Z tego powodu czasami bardzo trudno na pierwszy rzut oka zorientować się, że mamy do czynienia z podrobionym zegarkiem Diesel.
diesel mr daddy 2.0 dz7370


Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwracać uwagę po zakupie nowego zegarka Diesel. 


Mało wyszukane opakowanie

Pierwszym poważnym sygnałem, że z naszym zegarkiem Diesel jest coś nie tak, może być wygląd opakowania. Jeśli nowy "oryginalny" zegarek Diesel otrzymujemy w kopercie z bąbelkami owiniętego w folię, to na pewno zostaliśmy nabici w butelkę. Oryginalne zegarki tej marki są sprzedawane w eleganckich firmowych pudełkach z wytłoczonym logo DIESEL. Wewnątrz każdego pudełka powinien znajdować się certyfikat autentyczności wraz z dowodem zakupu i gwarancją. Niestety handlarze fałszywymi zegarkami stają się coraz bardziej wyrafinowani i udoskonalają swój produkt. W wielu przypadkach sprzedają zegarek niemal w identycznym opakowaniu, nawet z oryginalną książeczką i instrukcją. Wówczas odróżnienie fałszywego zegarka Diesel od oryginału staje się trudniejsze.


Inny font i różnice w detalach

Istotnym detalem, na który warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest nazwa marki umieszczona na tarczy zegarka. W przypadku podrobionych zegarków Diesel nazwa ta bardzo często pisana jest  inną czcionką niż oryginał. W wielu przypadkach różnią się również poszczególne kolory w napisie ONLY THE BRAVE, oznaczeniu klasy wodoszczelności, wskazówkach totalizatorów i innych elementach na tarczy.


Niedziałające totalizatory i datownik

W podrobionych zegarkach Diesel niektóre funkcje nie działają, są tylko atrapami. Na przykład w tzw. replice Mr Daddy 2.0 mogą nie działać wskazania 2 strefy oraz datownik. Z tego powodu musisz zwrócić uwagę na okienko datownika (czy zgadza się data) i poszczególne subtarcze. Sprawdź, czy dobrze działają również przyciski pomocnicze.


Namalowane śrubki i inne detale na tarczy

Śrubki to jeden z wyróżniających elementów industrialnego designu zegarków Diesel. Są one w pewnym sensie takimi papierkami lakmusowymi wskazującymi oryginalność zegarka. W oryginalnym zegarku Diesel śrubki są przykręcane do tarczy. W zegarku podrobionym zazwyczaj są... namalowane. Zdarza się też, że tych malowanych elementów jest znacznie więcej, np. namalowany jest datownik czy subtarcze wskazujące czas w drugiej strefie.


Brak trójwymiarowych elementów na  cyferblacie

W podrobionych zegarkach Diesel bardzo często blaszki stanowiące elementy designu tarczy są płaskie. W oryginalnym zegarku Diesel znacznie odstają od tarczy, nadając mu pewnej trójwymiarowości.


Wygląd dekla

Zegarki Diesel mają charakterystyczny wygląd dekla z wygrawerowanym wizerunkiem Mohikanina oraz napisem ONLY THE BRAVE. W wielu przypadkach podróbki albo w ogóle rezygnują z tego grawera, albo jest on mniejszy, umieszczony poza środkiem. W grawerze bardzo często też brakuje niektórych informacji np. numeru seryjnego zegarka.


Brak numeru seryjnego

Bezwzględnym potwierdzeniem oryginalności jest numer seryjny zegarka. W zegarku Diesel numer seryjny jest wygrawerowany na deklu. Znajduje się zazwyczaj obok lub pod nr modelu i składa się z 6 cyfr. Każdy numer seryjny zegarka jest unikalny. Zegarek, który nie posiada numeru seryjnego lub numer jest trudny do zweryfikowania, z pewnością jest podróbką.


Niskiej jakości pasek

Marka Diesel znana jest z wysokiej jakości, solidnych, wytrzymałych i pięknie wykończony pasków. Warto przyjrzeć się wykonaniu paska czy bransolety zakupionego zegarka. Szorstkie krawędzie i wszelkiego rodzaju wady na paskach powinny wzbudzić czujność.


Jak widać elementów, które pozwalają nam wskazać podrobiony zegarek, jest bardzo wiele. Aby uniknąć takich sytuacji, najlepiej jest kupować zegarki w sprawdzonych i pewnych sklepach on-line. Wówczas będziemy mieć pewność, że nabyliśmy oryginalny, pełnowartościowy zegarek z logo Diesel.


Zobacz oryginalne zegarki Diesel i wybierz model dla siebie:

FILTRY0

Blog

Wielki powrót Logomanii! Sprawdź jak prezentuje się w markowych zegarkach

Wielki powrót Logomanii! Sprawdź jak prezentuje się w markowych zegarkach

Eksponowane logo nie zawsze oznacza kicz. Logomania znów pojawiła się w najgorętszych trendach tego roku, nie wpisując już się w coś obciachowego. Poznaj nasze propozycje zegarków w stylu logomanii i wybierz swój modny dodatek.
Czytaj
Prezent na święta dla Niego. Pomysły na prezent dla mężczyzny na Święta

Prezent na święta dla Niego. Pomysły na prezent dla mężczyzny na Święta

Zakup świątecznego prezentu dla mężczyzny nie był jeszcze tak prosty! Sprawdź nasze propozycje zegarków męskich i wybierz ten, który najlepiej spełni oczekiwania obdarowywanego!
Czytaj
Co kupić mężowi na święta? TOP 13 pomysłów na prezent na święta dla męża

Co kupić mężowi na święta? TOP 13 pomysłów na prezent na święta dla męża

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty szukasz idealnego prezentu dla swojej drugiej połówki? Zapoznaj się z naszymi propozycjami męskich zegarków i wybierz model, który najbardziej pasuje do stylu Twojego mężczyzny!
Czytaj
Modne zegarki męskie 2022 – 12 markowych propozycji

Modne zegarki męskie 2022 – 12 markowych propozycji

Chcesz kupić modny zegarek męski? Zobacz zestawienie 12 najmodniejszych zegarków męskich 2022 roku i wybierz model dla siebie! Sprawdź!
Czytaj
Prezent dla chłopaka. Sprawdź 9 gotowych propozycji

Prezent dla chłopaka. Sprawdź 9 gotowych propozycji

Podpowiadamy, na jakie modele zegarków warto zwrócić uwagę, aby zaskoczyć chłopaka i mieć pewność trafionego prezentu. Sprawdź!
Czytaj
Prezent na 30. urodziny dla faceta – 12 oryginalnych propozycji

Prezent na 30. urodziny dla faceta – 12 oryginalnych propozycji

Zbliżają się 30. urodziny Twojego mężczyzny, a Ty nie masz pomysłu na prezent? Zegarek to świetny wybór! Sprawdź oryginalne propozycje!
Czytaj