Firma Bulova od ponad 140 lat udowadnia, że spełnienie amerykańskiego snu jest jak najbardziej realne. Zegarki i zegary tej marki towarzyszyły astronautom, żołnierzom US Army, były obecne na pokładzie Air Force One, a nawet odmierzały czas na Igrzyskach Olimpijskich w Calgary i Seulu. Zegarki Bulova towarzyszyły również milionom Amerykanów w ich codziennym życiu. Na popularność zegarków Bulova złożyły się niezwykła precyzja, jakość wykonania, nowoczesne technologie i wizjonerskie projekty. Wszystkie te cechy udało się połączyć z elegancją i unikatowym designem.
Historia zegarków Bulova
Joseph Bulova miał zaledwie 23 lata, kiedy założył firmę Bulova, która pierwotnie działała jako skromny sklep jubilerski w Nowym Jorku. Do roku 1911 produkował wysokiej jakości zegarki kieszonkowe i zegary. Ostatecznie Joseph Bulova stworzył zakłady produkcyjne w Szwajcarii, które produkowały zegarki na masową skalę. Do rozwoju produkcji przyczyniła się niewątpliwie I Wojna Światowa, w której popularne dotychczas zegarki kieszonkowe okazały się niepraktyczne na linii frontu. Zegarki Bulova były jednymi z pierwszych zegarków naręcznych, dlatego firmie udało się zdobyć zamówienie dla armii Stanów Zjednoczonych. Znana z innowacji Bulova była pierwszą marką, która stworzyła wysadzany klejnotami zegarek dla mężczyzn, a następnie kolekcję eleganckich zegarków damskich.
Zegarki Bulova w latach 20-tych i 30-tych kojarzone były z luksusem i finezją. Bulova wyprzedziła o całe lata konkurencję pod względem marketingu. Już w 1926 roku firma przeprowadziła pierwszą ogólnokrajową kampanię reklamową w radiu, która zawierała hasło „At the tone, jest godzina dwudziesta, Bulova - czas zegarków”. Zaledwie pięć lat później Bulova rozpoczęła pierwszą w branży kampanię reklamową za milion dolarów, a dziesięć lat później Bulova przeszła do historii jako pierwsza firma, której reklama ukazała się w telewizji. Została ona wyemitowana przed meczem baseballowym Brooklyn Dodgers, który z dumą ogłosił, że „Ameryka działa na czas Bulovy!” Podczas II Wojny Światowej Bulova była mocno zaangażowana w rozwój wojskowych zegarków naręcznych, a także wykorzystywanie części swoich zakładów produkcyjnych do innych celów związanych z działaniami wojennymi. W fabryce produkowano zegary pokładowe dla pojazdów, statków i samolotów. Po zakończeniu II Wojny Światowej zarząd firmy zdecydował o otwarciu Szkoły Zegarmistrzowskiej im. J. Bulovy dla weteranów i inwalidów wojennych.
Począwszy od 1952 roku Bulova zaczęła badać i rozwijać technologie, które doprowadziły do pierwszej rewolucyjnej zmiany w technologii pomiaru czasu od ponad 300 lat: Accutron. Użycie wibrującego kamertonu, zamiast oscylującej mechanicznej równowagi jako odniesienia czasowego, pozwoliło mechanizmowi Bulova Accutron osiągnąć niesamowitą dokładność +/- 2 sekundy dziennie. Około 1958 roku NASA zastosowała technologię Accutron w urządzeniach, które mogłyby być użyte do precyzyjnego pomiaru czasu w satelitach. Do lat 70-tych XX wieku zegarki Bulova Accutron nosiło już ponad 4 miliony ludzi, w tym personel i piloci słynnego prezydenckiego samolotu Air Force One. Z czasem technologia Accutron została wyparta przez rewolucję kwarcową, lecz Bulova bardzo szybko przystosowała się wymagań rynku. Do dziś zegarki Bulova charakteryzują się eleganckim wyglądem i precyzją w odmierzaniu czasu.
Przełomowe kolekcje Bulova
Bulova zawsze była i nadal jest jednym z najlepszych przykładów amerykańskiego zegarmistrzostwa. Nie tylko w historii zegarków, ale i w historii Ameryki marka była liderem zmian i awangardą stylu. W latach 60-tych Bulova przyniosła najsłynniejszy i najbardziej znaczący wkład w naukę zegarmistrzostwa - Bulova Accutron, pierwszy na świecie w pełni elektroniczny zegarek. Opracowana przez inżyniera Bulova (pochodzącego z Bazylei) Maxa Hetzela, technologia zapewniała częstotliwość oscylacji 360 razy na sekundę - prawie 150 razy większą niż w przypadku mechanicznego zegarka napędzanego kołem balansowym, i gwarantowała dokładność do zaledwie jednej minuty na miesiąc. Accutron wyróżniał się charakterystycznym buczeniem zamiast tykania, dźwiękiem generowanym przez wibrujący kamerton. Kolekcja Bulova Accutron doczekała się reedycji i dziś jest jedną z najważniejszych kolekcji w portfolio firmy.
Wkrótce Bulova zaspokoiła rosnące zapotrzebowanie na cyfrowe mierniki czasu, dodając linię zegarków Accuquartz z cyfrowymi wyświetlaczami LCD, a ostatecznie całkowicie cyfrową diodą Computron LED z bardzo niekonwencjonalną (jak na tamte czasy) i nieco futurystyczną trapezową obudową z bocznym wyświetlaczem LED. Ten styl jest często nazywany „zegarkiem kierowcy”, ponieważ jego układ umożliwiał kierowcy sprawdzanie czasu bez odrywania nadgarstka od kierownicy. W 2008 roku japońska firma Citizen Watch Company przejęła markę Bulova. Jedną z najważniejszych nowych wersji produktu, w ramach nowego systemu zarządzania, był zegarek Bulova Precisionist - określany jako „najdokładniejszy zegarek kwarcowy na świecie z płynącą wskazówką sekundową”. Citizen opracował i wyprodukował mechanizm Precisionist, którego oscylator wibruje z częstotliwością 262 144 razy na sekundę (czyli osiem razy szybciej niż standardowy kryształ kwarcu), wyłącznie do użytku w zegarkach Bulova.
W ofercie firmy znajdziemy również zegarki męskie Bulova, które świetnie sprawdzą się na lądzie i pod wodą. Mowa tu o zegarkach Bulova Marine Star. Zegarki damskie Bulova z tej linii charakteryzują się niezwykłą elegancją, która w wynika z zastosowania brylantów na indeksach godzinowych. Męskie zegarki Bulova Marine Star mają przeznaczenie bardziej sportowe, choć równie dobrze sprawdzą jako dodatki do bardziej formalnych outfitów.
Zegarki męskie Bulova – amerykański klasyk dla wymagających
Zegarki Bulova nieodłącznie kojarzone są z precyzją i bezkompromisowością oraz elegancją. Jak na amerykańską firmę przystało, Bulova była pionierem w wielu dziedzinach. To ludzie z zegarkami Bulovy na nadgarstku podbijali kosmos, walczyli na frontach, a także napędzali gospodarkę, która jest dziś najpotężniejsza na świecie. Firma Bulova jest mocno zakorzeniona w historii USA. Warto nadmienić, że od lat 60-tych XX wieku zegarki Bulova są oficjalnym prezentem, którym prezydenci USA obdarowują zasłużone dla kraju osoby, a także swoich gości. Budowanie marki Bulova trwa do dziś, czego możemy być świadkami. Firma stała się potężną korporacją, a jej produkty możemy kupić w 165 krajach na świecie.
Bulova – zegarki damskie w luksusowym wydaniu
Damskie zegarki Bulova są jednym z filarów firmy, praktycznie od początku jej istnienia. Od ponad 110 lat Bulova wyznacza trendy, jeśli chodzi o zegarki damskie. Dziś doświadczenie i kunszt jubilerski w zegarkach dla kobiet możemy podziwiać w liniach Bulova Diamond, Bulova Crystal i Bulova Classic. Tarcze zegarków damskich Bulova są często wysadzane diamentami, co dodatkowo podnosi prestiż. Damskie zegarki Bulova to także różnorodność, dzięki której każda kobieta znajdzie dla siebie wyjątkowy czasomierz.
Sprawdź wszystkie dostępne modele zegarków Bulova!