<<   POWRÓT 04-06-2021

Zegarki Bulova – amerykańska klasyka. Dlaczego warto wybrać markę Bulova?

Wyrafinowany design i bezkonkurencyjna precyzja to cechy, jakie zadecydowały o światowym sukcesie marki Bulova. Powiedzieć o niej, że mierzy daleko, nie jest w tym wypadku przesadą. Zegarki Bulova trafiły bowiem aż do Białego Domu, a jeden z nich znalazł się nawet na Księżycu. Od ponad 100 lat zapisują swoją kartę w historii zegarmistrzostwa jako synonim prestiżu i wysmakowanego stylu.Bulova – zegarki cenione za niezawodność i niepowtarzalny design 

Pierwszy zegarek Bulova powstał na początku XX wieku i okazał się w tamtym czasie najdokładniejszym czasomierzem. Pod tym względem marka nie ma sobie równych do dzisiaj. W 2010 r. na rynku pojawiły się zegarki Bulova Precisionist napędzane najbardziej precyzyjnym mechanizmem kwarcowym na świecie. Granica błędu w dokładności ich chodu wynosi zaledwie 10 sekund w skali roku. Dla porównania w innych czasomierzach wysokiej jakości jest to ok. 9 sekund na miesiąc. Amerykańska marka nie poprzestaje jednak na mechanizmie kwarcowym i oferuje również bardzo dokładny zegarek Bulova Automatic. Napęd automatyczny zaprojektowany przez japońskiego producenta Miyota znakomicie sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Stanowi m.in. serce modelu Bulova Diver dla nurków.


Ambicją brandu, od początku jego istnienia, było jednak nie tylko zaoferowanie niezawodnych zegarków. Bulova zegarek damski i męski miał również dorównywać biżuterii, kreując nowe spojrzenie na czasomierze jako efektowne dodatki do stroju. Marka z powodzeniem realizuje ten cel aż do dzisiaj. Zegarki zaskakują bowiem nietuzinkowym designem, który hołduje klasycznej elegancji. Ten styl reprezentują przede wszystkim zaprojektowane przez Bulova zegarki damskie. O ich niepowtarzalnym charakterze często świadczą detale, czego przykładem jest kolekcja Bulova Diamond. Cenne diamenciki okalają w niej obrzeża koperty lub pełnią rolę indeksów. 


To jednak designerskie eksperymenty decydują o tym, że Bulova (zegarki męskie i damskie) cieszą się rozpoznawalnością na całym świecie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim seria Bulova skeleton. Modele z odsłoniętą tarczą ujawniają misternie wykonane wnętrze, dzięki czemu każda stylizacja nabiera niepowtarzalnego charakteru. Poza nimi nietypowym wzornictwem wyróżniają się czasomierze Bulova Marine Star. Utrzymane w żeglarskim stylu dołączają do sportowych modeli brandu o dynamicznej konstrukcji i tarczy z chronografem. Duża rozpiętość stylistyczna, jaka cechuje zegarki męskie Bulova, dowodzi otwartości marki na designerskie wyzwania i nowoczesne trendy.Zegarek Bulova na księżycu i w Białym Domu 

O gotowości brandu do podejmowania zadań specjalnych przypominają natomiast podjęte w latach 60. XX w. starania o to, aby zegarek Bulova męski stał się oficjalnym czasomierzem NASA. Celu nie udało się co prawda osiągnąć. Pomimo to w 1971 r. produkt wziął udział w misji Apollo 15 na Księżyc. Wszystko dzięki Davidowi Scottowi – jednemu z trzech astronautów, który zabrał zegarek męski Bulova ze sobą. I choć model nie był przystosowany na taką wyprawę, poradził sobie w trudnych warunkach lepiej niż czasomierz oficjalnie zatwierdzony przez agencję kosmiczną. Przeszedł do historii jako pierwszy prywatny zegarek na Księżycu.


O wyjątkowości produktów amerykańskiej marki na długo przed startem Apollo 15 był przekonany prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson, który wybrał Bulova zegarki na oficjalne prezenty Białego Domu.Bulova – czy warto wybrać zegarki tej marki? 

Te przełomowe momenty w historii marki są najlepszym dowodem na wysoką jakość jej czasomierzy. Bulova nie godzi się na kompromisy, dopracowując każdy produkt w najdrobniejszych szczegółach. Kunszt wykonania odzwierciedla zarówno klasyczny zegarek damski Bulova, jak i bardziej zaawansowany technicznie model skeleton.


Za atrakcyjną konstrukcją stoją naukowe i technologiczne zdobycze. Spośród nich dość wspomnieć o wysoce precyzyjnym mechanizmie kwarcowym UHF, w który są wyposażone czasomierze Bulova Precisionist. W każdym modelu napęd skrywa się w kopercie z wytrzymałej stali. Ta jest zaś zawieszona na pasku ze skóry naturalnej lub stalowej bransolecie.


Połączenie wysokiej jakości materiałów z precyzją działania uzupełnia wysmakowany design. Zegarek Bulova damski jest ukłonem w stronę tradycji i historii marki. Pierwsze czasomierze były bowiem bogato zdobione drogimi kamieniami. Poza tym składano je ręcznie, do czego z kolei nawiązuje wyjątkowa kolekcja Bulova Automatic.


Wierność korzeniom i swojej pierwotnej misji pozwoliła marce wypracować przez lata niepowtarzalny styl i zbudować silną pozycję w branży. W jej bogatym portfolio model Bulova damski odkryje dla siebie miłośniczka klasyki i elegancji w amerykańskim wydaniu. Stworzony przez Bulova zegarek męski czeka natomiast na mężczyzn dbających o wyróżniający się image.  

Zróżnicowana stylistyka sprawia, że niemal każdy znajdzie odpowiedź na swoje potrzeby w czasomierzach Bulova. Czy warto je kupić? Ich wysoka jakość gwarantuje niezawodność działania przez lata. Renoma zegarka odzwierciedla zaś prestiż swojego właściciela i jego wysoką pozycję społeczną. To propozycja dla najbardziej wymagających osób, które cenią sobie perfekcyjne czasomierze w dobrym guście.