Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Bulova – amerykańska klasyka. Dlaczego warto wybrać markę Bulova?

04-06-2021

Wyrafinowany design i bezkonkurencyjna precyzja to cechy, jakie zadecydowały o światowym sukcesie marki Bulova. Powiedzieć o niej, że mierzy daleko, nie jest w tym wypadku przesadą. Zegarki Bulova trafiły bowiem aż do Białego Domu, a jeden z nich znalazł się nawet na Księżycu. Od ponad 100 lat zapisują swoją kartę w historii zegarmistrzostwa jako synonim prestiżu i wysmakowanego stylu.Bulova – zegarki cenione za niezawodność i niepowtarzalny design 

Pierwszy zegarek Bulova powstał na początku XX wieku i okazał się w tamtym czasie najdokładniejszym czasomierzem. Pod tym względem marka nie ma sobie równych do dzisiaj. W 2010 r. na rynku pojawiły się zegarki Bulova Precisionist napędzane najbardziej precyzyjnym mechanizmem kwarcowym na świecie. Granica błędu w dokładności ich chodu wynosi zaledwie 10 sekund w skali roku. Dla porównania w innych czasomierzach wysokiej jakości jest to ok. 9 sekund na miesiąc. Amerykańska marka nie poprzestaje jednak na mechanizmie kwarcowym i oferuje również bardzo dokładny zegarek Bulova Automatic. Napęd automatyczny zaprojektowany przez japońskiego producenta Miyota znakomicie sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Stanowi m.in. serce modelu Bulova Diver dla nurków.

Zegarek Bulova 97B188 Chronograph


Zegarek Bulova 98P199 Classic Diamonds

Ambicją brandu, od początku jego istnienia, było jednak nie tylko zaoferowanie niezawodnych zegarków. Bulova zegarek damski i męski miał również dorównywać biżuterii, kreując nowe spojrzenie na czasomierze jako efektowne dodatki do stroju. Marka z powodzeniem realizuje ten cel aż do dzisiaj. Zegarki zaskakują bowiem nietuzinkowym designem, który hołduje klasycznej elegancji. Ten styl reprezentują przede wszystkim zaprojektowane przez Bulova zegarki damskie. O ich niepowtarzalnym charakterze często świadczą detale, czego przykładem jest kolekcja Bulova Diamond. Cenne diamenciki okalają w niej obrzeża koperty lub pełnią rolę indeksów. 


To jednak designerskie eksperymenty decydują o tym, że Bulova (zegarki męskie i damskie) cieszą się rozpoznawalnością na całym świecie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim seria Bulova skeleton. Modele z odsłoniętą tarczą ujawniają misternie wykonane wnętrze, dzięki czemu każda stylizacja nabiera niepowtarzalnego charakteru. Poza nimi nietypowym wzornictwem wyróżniają się czasomierze Bulova Marine Star. Utrzymane w żeglarskim stylu dołączają do sportowych modeli brandu o dynamicznej konstrukcji i tarczy z chronografem. Duża rozpiętość stylistyczna, jaka cechuje zegarki męskie Bulova, dowodzi otwartości marki na designerskie wyzwania i nowoczesne trendy.

Zegarek Bulova 98A225 AutomaticZegarek Bulova na księżycu i w Białym Domu 

Zegarek Bulova 96B251 Moon Watch Apollo 15 Special Edition

O gotowości brandu do podejmowania zadań specjalnych przypominają natomiast podjęte w latach 60. XX w. starania o to, aby zegarek Bulova męski stał się oficjalnym czasomierzem NASA. Celu nie udało się co prawda osiągnąć. Pomimo to w 1971 r. produkt wziął udział w misji Apollo 15 na Księżyc. Wszystko dzięki Davidowi Scottowi – jednemu z trzech astronautów, który zabrał zegarek męski Bulova ze sobą. I choć model nie był przystosowany na taką wyprawę, poradził sobie w trudnych warunkach lepiej niż czasomierz oficjalnie zatwierdzony przez agencję kosmiczną. Przeszedł do historii jako pierwszy prywatny zegarek na Księżycu.


O wyjątkowości produktów amerykańskiej marki na długo przed startem Apollo 15 był przekonany prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson, który wybrał Bulova zegarki na oficjalne prezenty Białego Domu.Bulova – czy warto wybrać zegarki tej marki? 

Te przełomowe momenty w historii marki są najlepszym dowodem na wysoką jakość jej czasomierzy. Bulova nie godzi się na kompromisy, dopracowując każdy produkt w najdrobniejszych szczegółach. Kunszt wykonania odzwierciedla zarówno klasyczny zegarek damski Bulova, jak i bardziej zaawansowany technicznie model skeleton.

Zegarek Bulova 96R232 Classic Diamonds Sapphire


Zegarek Bulova 98B313 Chronograph

Za atrakcyjną konstrukcją stoją naukowe i technologiczne zdobycze. Spośród nich dość wspomnieć o wysoce precyzyjnym mechanizmie kwarcowym UHF, w który są wyposażone czasomierze Bulova Precisionist. W każdym modelu napęd skrywa się w kopercie z wytrzymałej stali. Ta jest zaś zawieszona na pasku ze skóry naturalnej lub stalowej bransolecie.


Połączenie wysokiej jakości materiałów z precyzją działania uzupełnia wysmakowany design. Zegarek Bulova damski jest ukłonem w stronę tradycji i historii marki. Pierwsze czasomierze były bowiem bogato zdobione drogimi kamieniami. Poza tym składano je ręcznie, do czego z kolei nawiązuje wyjątkowa kolekcja Bulova Automatic.

Zegarek Bulova 98L274 Classic


Zegarek Bulova 97A124 Chronograph

Wierność korzeniom i swojej pierwotnej misji pozwoliła marce wypracować przez lata niepowtarzalny styl i zbudować silną pozycję w branży. W jej bogatym portfolio model Bulova damski odkryje dla siebie miłośniczka klasyki i elegancji w amerykańskim wydaniu. Stworzony przez Bulova zegarek męski czeka natomiast na mężczyzn dbających o wyróżniający się image.  

Zróżnicowana stylistyka sprawia, że niemal każdy znajdzie odpowiedź na swoje potrzeby w czasomierzach Bulova. Czy warto je kupić? Ich wysoka jakość gwarantuje niezawodność działania przez lata. Renoma zegarka odzwierciedla zaś prestiż swojego właściciela i jego wysoką pozycję społeczną. To propozycja dla najbardziej wymagających osób, które cenią sobie perfekcyjne czasomierze w dobrym guście. 


FILTRY0