Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Klasyczny zegarek męski – jak dobrać odpowiedni? Polecamy markowe modele na każdą kieszeń

13-07-2022

Odpowiednio dobrany zegarek męski klasyczny, elegancki czy nawet sportowy to sedno dobrej stylizacji i komfortu noszenia czasomierza. Atrakcyjny wygląd modelu zależy od wielu czynników, które dziś skrupulatnie postaramy się Wam przybliżyć. Przy pomocy tych kilku wskazówek, każde klasyczne zegarki męskie na Waszym nadgarstku będą prezentować się doskonale. 


Jak dobrać klasyczny zegarek męski? O tym nie możesz zapomnieć

Nieistotne czy Wasz zegarek klasyczny męski kosztował tysiące, dziesiątki czy setki złotych. Istotne jest, by prezentował się z należytą klasą. Odkładając zatem na bok kwestię finansową, w pierwszej kolejności należy przeanalizować swój zakup pod kątem preferencji zastosowania czasomierza. Warto sporządzić sobie listę oczekiwań i przeciwności, tak, aby zakup był przemyślany.

Klasyczny zegarek męski
Zegarek męski CASIO

Istotna jest również kwestia wielkości modelu. Zbyt duży zegarek będzie wyglądał wręcz karykaturalnie na niewielkim nadgarstku, a zbyt mały może być niewygodny podczas odczytywania godziny, czy wręcz wtopić się w tło, a nie o to przecież chodzi. Klasyczny męski zegarek musi być przede wszystkim wygodny, a jego wygląd ma być tłem dla Waszej aparycji, nie może także ograniczać Waszych ruchów. Musicie jednak również pamiętać, że pełni on w pewnym stopniu funkcję ozdobną, dlatego odpowiedni wygląd, oddający Wasze usposobienie do życia, jest równie ważny.


Na co zwrócić uwagę kupując klasyczny męski zegarek?

W przypadku inwestowania ciężko zarobionych pieniędzy w czasomierz należy porzucić w kąt wpajane idee o tym, że wygląd wcale nie ma znaczenia. Otóż w tym przypadku ma, podobnie jak i wielkość. Te dwie kluczowe cechy, a także analiza jakości czasomierza i skonfrontowanie wszystkiego z Waszymi oczekiwaniami, pozwoli dobrać model tak, aby wraz z Waszym nadgarstkiem tworzył harmonijną całość.

Na co zwracać uwagę przy wyborze klasycznego męskiego czasomierza
Klasyczny zegarek męski na skórzanym pasku

Pamiętajcie także o złotej zasadzie, nie ma butów, które pasują na wszystkie okazje, dlatego zakup powinna również poprzedzić chwila zadumy nad tym, jakie przeznaczenie będzie miał Wasz czasomierz. Klasyczny zegarek męski na bransolecie z racji materiału, z którego został wykonany, znacznie lepiej sprawdzi się dla osób poszukujących uniwersalnego rozwiązania, które posłuży im zarówno na co dzień, jak i w przypadku wielkich okazji. Klasyczny męski zegarek na pasku również sprawdzi się do tych zadań, jednak musicie pamiętać o tym, że skóra jest nieco bardziej podatna na uszkodzenia, dlatego trzeba o nią dbać. 


Jeśli nie macie czasu na to, aby przeczesywać zegarmistrzowski świat w poszukiwaniu tego idealnego zegarka klasycznego męskiego, to trafiliście idealnie. Poza dawką merytorycznej wiedzy, mamy dla Was również kilka modeli, które sprostają Waszym oczekiwaniom i stworzą z Waszym nadgarstkiem kompozycję doskonałą.

Klasyczny zegarek męski na bransolecie

Zegarek męski klasyczny — szwajcarski wymiar doskonałości

Męski zegarek  Atlantic Classic Sapphire

Zaczynamy od razu z przytupem, bo tylko tak można określić model, który łączy w sobie nie tylko doskonałą jakość, ale także szwajcarską precyzję i wygląd warty grzechu. Zegarek męski klasyczny Atlantic Classic Sapphire to urzeczywistnienie perfekcji. Zapięto go na skórzanym, brunatnym pasku, który idealnie komponuje się z ciepłą barwą złota, w której utrzymana jest koperta. W centrum modelu możecie dostrzec prostą tarczę, po której delikatnie suną długie i złociste wskazówki. Towarzyszy im indeks liniowy w tożsamym kolorze, a także niewielkie okienko datownika. Na godzinie 6 widnieje sygnatura Swiss Made, czyli nic innego, jak dodatkowy dowód na to, że zegarek męski Atlantic jest wart każdych pieniędzy.


Klasyczny zegarek męski na pasku

Wybierając klasyczny zegarek dla mężczyzny, warto również zastanowić się, czy zależy Wam na dodatkowych funkcjach. Oczywiście klasyczne podejście do wzornictwa nie wyklucza również funkcjonalności. Dowodzi temu chociażby zegarek męski klasyczny Timex Midtown Chronograph. Zapięto go na czarnej satynowej w dotyku bransolecie, którą zwieńcza sporej wielkości koperta w stalowym, mroźnym odcieniu. Męski charakter tego czasomierza podkreśla również technicznie skrojona tarcza. Widzimy na niej czarny indeks liniowy spoczywający na białym tle, a także 3 subtarcze. Odpowiadają one za chronograf, stoper, a także datownik. Całość przykryto mineralnym szkiełkiem i zabezpieczono wodoszczelnością na poziomie 50 m. Funkcjonalny i klasyczny zegarek męski Timex to wielozadaniowy czasomierz, który będzie współgrał z każdą stylizacją.

Zegarek męski  Timex Midtown Chronograph

Zegarki męskie klasyczne — tradycja i nowoczesność

klasyczny zegarek męski Tissot TRADITION

Klasyka może być pojmowana przez każdego w zupełnie inny i różny sposób. Dla jednych to biała tarcza otoczona srebrną kopertą i brązowym skórzanym paskiem, a dla innych stalowa bransoleta z czytelnym centrum. Zegarek męski klasyczny Tissot TRADITION ukazuje podejście do klasyki z zupełnie innej, gustownej perspektywy. Czarny skórzany i delikatnie tłoczony pasek dźwiga na swoich barkach sporą srebrną kopertę ze stali szlachetnej. Mroźne centrum dopełniono czarną tarczą z delikatnym giloszem. Indeks rzymski w odcieniu szarości i srebrne wskazówki dodają całości hardego męskiego charakteru. Za mrówczą pracę tego zegarka męskiego Tissot odpowiada kwarcowy mechanizm o kalibrze ETA F06.111. Jak przystało na szwajcarski model, tutaj również na godzinie 6 dostrzec możemy sygnaturę Swiss Made.


Jaki klasyczny zegarek męski z bransoletą warto wybrać?

Wskazaliśmy Wam już kilku kandydatów zapiętych na skórzanych bransoletach, a więc teraz przyszedł czas zrodzonego z prawdziwej stali. Zegarek klasyczny męski Casio Classic to nasz absolutny bestseller. Wróć — nie nasz, a Wasz. Zapięto go na stalowej klasycznej bransolecie z regulacją obwodu, która gładko przechodzi w sporej wielkości kopertę. Jej szerokość sięga 42 mm, dzięki czemu odczyt godziny jest znacznie ułatwiony, Klasyczny zegarek męski Casiona swej tarczy prezentuje monochromatyczną wizję projektanta. W kompozycji znajduje się niewielki, lecz wyraźny indeks liniowy wzbogacony o elementy z indeksu arabskiego, a do tego grube i masywne wskazówki oraz wyraźne okienko datownika. Gdy tak patrzymy na ten model, zupełnie nie dziwi nas fakt, że tak często pada on Waszym wyborem.

Zegarek męski Casio Classic

Elegancki i klasyczny zegarek na bransolecie

Elegancki klasyczny czasomierz marki Lorus

Poprzednia wersja, choć klasyczna, nie jest do końca elegancka, dlatego teraz wskażemy Wam naszego kandydata z tejże kategorii. Zegarek klasyczny męskiLorus Classic to model idealny. Stalowa bransoleta o standardowym kroju idealnie komponuje się z kopertą o gustownym projekcie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to tarcza tego czasomierza zbiera największe oklaski. Granatowe tło, delikatnie połyskujące w muskających go promieniach słonecznych, prezentuje się niebywale. Wybijają się również smukłe wskazówki o ostrym zakończeniu, a także indeks liniowy. Na godzinie 6 widoczne jest niewielkie okienko datownika, które dopełnia tę kompozycję. Za pracę zegarka męskiego Lorus odpowiada mechanizm kwarcowy zabezpieczony wodoszczelnością na poziomie 50 m. Jeśli Waszym celem jest klasyczny męski zegarek, to trafiliście idealnie.


Tytanowy klasyczny zegarek dla wymagających

Zegarek męski klasyczny Seiko Classic Quartz Titanium to propozycja, która zamknie nasze zestawienie. Powiedzieć o tym czasomierzu, że jest wytrzymały, to jak nic nie powiedzieć. Model zapięto na bransolecie wykonanej z tytanu, podobnie jak jego kopertę. Konstrukcja ta, mimo iż pozornie wydaje się bardzo ciężka, waży około 74 g. Klasyczny charakter tego modelu podkreśla tarcza, na której zobaczyć możecie monochromatyczne tło, indeks w odcieniu szarości, a także smukłe wskazówki i okienko datownika. Jakby tego było mało, aby jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość tego czasomierza, delikatne wnętrze zabezpieczono szafirowym szkiełkiem. Zegarek męski Seiko to propozycja dla bardzo wymagających.

Zegarek męski Seiko na bransolecie

 

Wszystkie zegarki klasyczne męskie, które zobaczyliście powyżej, a także znacznie więcej modeli dla panów w tejże kategorii znajdziecie w naszym sklepie Zegarek.net. Klasyczny model to must have, dlatego nie zwlekajcie z jego zakupem.