Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Premiera nowych zegarków Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre

12-10-2022

Szwajcarski Atlantic to marka ceniona przez wielu polskich miłośników zegarków. Do sprzedaży trafiła właśnie nowa edycja specjalna, która z pewnością rozgrzeje ich serca. Poznaj Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre!


Błyskawiczny rozwój marki Atlantic

Założona przez Eduarda Kummera, w 1888 roku, w niewielkim Bettlach, marka rozwijała się błyskawicznie. Dostarczała części do zakładów innych producentów. Wysoka jakość tych elementów powodowała potrzebę stałego zwiększania produkcji. Już po kilkunastu latach od założenia, przedsiębiorstwo Kummera zatrudniało ponad 700 pracowników. Pierwsze zegarki z logo Atlantic zostały wyprodukowane w 1930 roku. Jednocześnie były to jedne z pierwszych wodoodpornych modeli produkowanych w Szwajcarii. Jednym z największych osiągnięć firmy było przygotowanie rozwiązania o nazwie Speed Switch, które pozwalało na szybszą zmianę ustawień datownika, bez potrzeby mozolnego obracania wskazówkami pełnych dób. W swojej reklamie Atlantic chwalił tę konstrukcję, jako zmniejszającą napięcie w mechanizmie zegarka oraz nie nadwyrężające palców i cierpliwości właściciela.

Logo marki Atlantic


Zegarek Atlantic Worldmaster

Atlantic szybko skupił swoje wysiłki na rynkach Europy Wschodniej, gdzie odnosił sukcesy sprzedażowe. Ogromna popularność zegarków Atlantic wśród Polaków nie powinna dziwić, skoro pierwszy sklep oferujący te wyroby w naszym kraju otwarto już w 1950 roku. Seria Worldmaster - klasycznych i trwałych modeli - ugruntowała jej doskonałą pozycję.


Nowa odsłona zegarków w kolekcji Atlantic Worldmaster

Najnowsza odsłona zegarków Atlantic Worldmaster, licząca w sumie cztery nowe referencje, została właśnie zaprezentowana Klientom i już dostępna jest w naszej ofercie! Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre Limited Edition 188szt - ściśle limitowany model o niebanalnym wykończeniu, oraz trzy warianty Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre mają wszystko, by stać się nowym “hitem” marki.

Limitowany zegarek Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre


Tył zegarka Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre

Po pierwsze stylistyka - Atlantic chętnie sięga do bogatej historii, czerpiąc inspirację ze swoich najbardziej udanych wzorów. Najnowsze zegarki Worldmaster odnoszą się do lat czterdziestych ubiegłego wieku. To wyroby o czytelnych tarczach, z powiększonymi wskazówkami i indeksami godzinowymi w formie cyfr arabskich. Koperty o współczesnym rozmiarze pozbawione są zbędnej ekstrawagancji i mają powiększone koronki. Zastosowane w nowościach mechanizmy to konstrukcje przygotowane wewnątrz marki Atlantic, a oparte o niezwykle popularny i doceniany mechanizm kieszonkowy ETA Unitas 6498.


Kultowa ETA Unitas bazą dla nowych mechanizmów Atlantic

W wersji limitowanej pracuje mechanizm ATL-1, o mosiężnych płytach i mostach w złotym kolorze, wykończony atrakcyjnymi szlifami, między innymi ślimakowaniem. Zmontowany został z użyciem zabarwionych na niebiesko śrubek. Wygląda dokładnie tak, jak mógłby wyglądać w czwartej dekadzie ubiegłego wieku.  Jego brat - ATL-2 - ma bardziej współczesny charakter. Płyty w srebrnym kolorze zostały wypiaskowane z pomocą mikrokulek, czego efektem jest ziarnista powierzchnia na środku płyt. Krawędzie geometrycznie wyciętych mostów z kolei poddano satynowaniu, tworząc w ten sposób wyraźne ich granice.

Mechanizm ATL-2


Mechanizm ATL-2

Niezależnie od wariantu, są to najbardziej tradycyjne wersje mechanizmów stosowane w zegarmistrzostwie, czyli mechanizmy nakręcane ręcznie. Jedyną komplikacją mechanizmu jest sekundnik, który umieszczony został na subtarczy usytuowanej przy godzinie 6.  Mechanizmy można oglądać przez przeszklone dekle kopert. Warto zwrócić uwagę na to, że szkło zajmuje niemal całą powierzchnię spodniej pokrywy i pozwala bardzo dokładnie i pod każdym kątem obejrzeć nawet najmniejszy szczegół nowych werków. Obudowy mają średnicę 42 milimetrów i są wodoszczelne do 50 metrów.


Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre Limited Edition 188szt 52952.46.63R

Limitowany Atlantic Worldmaster oznaczony numerem referencyjnym 52952.46.63R, to bezsprzecznie gwiazda nowej kolekcji. Jego czarna tarcza o wskazówkach w kolorze różowego złota, z substancją luminescencyjną wyglądającą jak patynowana farba trytowa, zamknięta jest w czarnej obudowie. Nad polem małego sekundnika znalazł się napis “Manufacture”, informujący o mechanizmie typu in-house. Stal wykończono w technice PVD, nadając jej głęboki i przede wszystkim trwały czarny kolor. Zegarek powstanie w niewielkiej serii 188 egzemplarzy, a do Klienta dostarczony zostanie w drewnianym pudełku. Kolejny numer z puli wybity został na boku każdej koperty. W skład zestawu wchodzą dwa skórzane paski - czarny z zapięciem motylkowym oraz zielony w stylu vintage, z klasyczną sprzączką w czarnym kolorze. Ten drugi uszyto ręcznie ze skóry dostarczonej z włoskiej garbarni. Do jego przeszycia wybrano nić w kontrastującym kolorze. Dla wygody użytkownika, oba wyposażono w teleskopy umożliwiające błyskawiczną wymianę. Cena za ten wyjątkowy zestaw to 9395 złotych.

Limitowany Atlantic Worldmaster

Beżowy, czarny i zielony Atlantic Worldmaster Manufacture Calibre

Trzy zegarki Atlantic Worldmaster Manufacture Calibre

Trzy, nie objęte limitacją modele, zaprezentowano w kopertach o naturalnym kolorze stali szlachetnej. Modele te dostępne są z beżową, zieloną oraz czarną tarczą. Nad subtarczą sekundnika zapisano słowo “Mechanical”, wskazujące na mechaniczny werk napędzający zegarek


Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre 52952.41.93

Beżowy wariant tarczy połączono ze wskazówkami i indeksami w kolorze starej farby trytowej. Herbaciany kolor substancji świecącej zdobi także grot wskazówki sekundowej. Uzupełnieniem dla tych barw jest brązowy pasek skórzany, zapinany zapięciem motylkowym. To zestawienie kolorystyczne może przypaść do gustu osobom gustującym w przedmiotach, na których czas odcisnął swoje piętno i nadał im wyjątkowego charakteru.

Beżowy Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre 52952.41.93


 Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre 52952.41.63

Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre 52952.41.63

Czarna tarcza z białymi oznaczeniami minutowymi i zieloną substancją świecącą w indeksach, zestawiona jest z czarnym paskiem skórzanym. Referencja 52952.41.63 ma surowy, instrumentalny charakter jakiego poszukuje wielu Klientów, ceniących w zegarku przede wszystkim czytelność. Worldmaster w takiej utylitarnej stylistyce będzie pasował zarówno do casualowej marynarki o mocnej, dobrze widocznej fakturze, jak i skórzanej kurtki noszonej w weekend.


Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre 52952.41.73

Ostatni przedstawiciel premierowej kolekcji - 52952.41.73 - ma zieloną tarczę, srebrne wskazówki i aplikacje z białej farby świecącej. Także i w tym przypadku skórzany pasek jest czarny, ma czarne przeszycia i zapięcie motylkowe. W przeszłości Atlantic oferował już model Worldmaster z zieloną tarczą, miała ona jednak zupełnie inny odcień. Kojarząca się z militariami zieleń, to barwa coraz chętniej wykorzystywana w zegarkach. To model dla Klientów, którzy lubią jako pierwsi mieć to, co lada chwila stanie się najmodniejsze.

Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre 52952.41.73

Ponadczasowa stylistyka Atlantic Worldmaster w wersji premium

Limitowany zegarek Atlantic Worldmaster na zielonym pasku

Produkty marki Atlantic cieszą się sympatią Klientów. Cechuje je atrakcyjna stylistyka retro zakorzeniona w historii oraz świetne wykonanie. Teraz firma proponuje fanom także ciekawie wykończony, ekskluzywny mechanizm. Nowe zegarki Atlantic Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre mają wszystko to, co może sprawić, że staną się kultowe. Wyglądają doskonale, a w ich wnętrzach pracują pięknie wykończone mechanizmy. Fakt, że są to klasyczne, nakręcane ręcznie konstrukcje, dodatkowo zwiększa ich ponadczasowy charakter. Nowe modele, szczególnie limitowany do 188 egzemplarzy Worldmaster Mechanical Manufacture Calibre, mogą być wyjątkowym prezentem dla najbliższej osoby. To ponadczasowe modele, które pomogą odmierzać warte zapamiętania chwile.