Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT27-01-2022

Jak działa smartwatch dla dzieci? Poznaj praktyczne funkcje zegarków smartwatch dla dzieci

Myślisz o tym, aby kupić smartwatch dla dziecka i chcesz lepiej poznać możliwości tego urządzenia? Oto lista praktycznych funkcji, których obecność doceniają zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice. Dowiedz się, jak działa smartwatch dla dzieci! Smartwatch dla dziecka – jak działa i w jakie funkcje może być wyposażony? 

Smartwatch dla dzieci to inteligentny zegarek, który oferuje znacznie więcej niż wskazywanie godziny. Po wprowadzeniu karty SIM lub połączeniu ze smartfonem poprzez Bluetooth przejmuje rolę wielu urządzeń. W zależności od modelu może zastąpić telefon, akcesoria sportowe, a w ograniczonym zakresie nawet przenośną konsolę do gier. Odkryj najważniejsze funkcje, jakie oferuje zegarek smartwatch dla dzieci


Lokalizator 

Lokalizacja należy do tych zadań, za które rodzice szczególnie doceniają smartwatch dla dziecka. Dzięki niej możesz w każdym momencie sprawdzić miejsce pobytu Twojej pociechy. Od teraz zapomnij o nadmiernej kontroli i nerwowych telefonach. Po prostu uruchom aplikację w swoim smartfonie i zobacz, gdzie znajduje się Twoje dziecko. 

Jak działa smartwatch dla dzieci? Zegarek z lokalizatorem dla dziecka jest wyposażony w moduł GPS. Za pomocą sygnału satelitarnego i w oparciu o długość fali radiowej wyznacza położenie użytkownika w otwartej przestrzeni. 

Dodatkowo smartwatch dla dziecka Garett określa przy użyciu systemu LBS współrzędne użytkownika w pomieszczeniach zamkniętych. Oferuje też funkcję GEOogrodzenie, która alarmuje o przekroczeniu przez dziecko wyznaczonej wcześniej strefy. To sprawia, że zaawansowany zegarek z GPS dla dziecka pomaga z większym spokojem przejść proces usamodzielniania się pociechy.

Najmłodsi poczują się z nim bezpieczniej. Natomiast nastolatkowie będą mogli doświadczyć więcej swobody i zaufania ze strony rodziców. 


Połączenia i wiadomości 

A gdyby tak można było mieć z dzieckiem kontakt telefoniczny bez kupowania mu smartfona? Polska marka Garett ma na to sposób – smartwatch dla dzieci na kartę SIM. Takie nowoczesne urządzenie łączy się z siecią bez pośrednictwa telefonu. Obecność mikrofonu i głośnika zapewnia zaś doskonałą jakość rozmów. 

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Spark 4G

Czy wiesz, że dając dziecku smartwatch dla dzieci Garett, możesz skontaktować się z nim nie tylko tradycyjnie, ale też poprzez wideorozmowę lub odebrać od niego krótką wiadomość głosową?

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia pozwala przy tym na ograniczenie kontaktu i połączenia tylko z tymi osobami, które znajdują się w jego książce telefonicznej. 


Monitorowanie zdrowia 

To jeszcze nie wyczerpuje odpowiedzi na pytanie, jak działa smartwatch dla dzieci. Za pomocą tego urządzenia również skuteczniej zadbasz o zdrowie pociechy. 

We wszystkich modelach dostępnych w ZEGAREK.NET standardem jest aplikacja do monitorowania snu. Wystarczy, że Twoje dziecko założy na noc smartwatch dla dziecka, a specjalny czujnik zbada długość i jakość nocnego odpoczynku.

Wynik pomoże w zaprowadzeniu równowagi między nauką, zabawą i snem, aby pociecha z większą energią i lepszą koncentracją mogła podejmować codzienne wyzwania. Do tego warto wspomnieć o pulsometrze oraz rzadko spotykanym termometrze temperatury ciała, na które zdecydowała się marka Vector Smart

Smartwatch Vector Smart 36mm VCTR-00-01BL


Funkcje sportowe 

Na stan zdrowia wpływa także aktywność fizyczna, dlatego zegarek smartwatch dla dzieci doskonale spełnia się w roli akcesorium sportowego. Przykładowo smartwatch dla dziecka Garett jest wyposażony w rozbudowane oprogramowanie treningowe oraz krokomierz. 

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Happy

Kroki liczy również smartwatch dziewczęcy i chłopięcy Vector Smart. Do tego rozpoznaje pięć popularnych dyscyplin sportowych i monitoruje efektywność ich wykonywania (czas, tempo, kalorie).

Wszystkie dane zapisują się w aplikacjach, dzięki czemu możesz sprawdzać postępy i właściwie planować aktywności. 


W motywowaniu do sportu nie ma sobie jednak równych marka Garmin. Z Vivofit 3 na nadgarstku dzieci mogą rywalizować z rówieśnikami. Poznają korzystne dla zdrowia ćwiczenia. A za określony czas aktywności zbierają klejnoty, biorą udział w przygodach i zyskują garść sportowych ciekawostek

Oparty na grywalizacji smartwatch dla dziecka nawiązuje do popularnych bajek, dzięki czemu dziecko może podejmować wyzwania u boku ulubionych bohaterów.Smartwatch chłopięcy zaprasza na przykład do świata Kapitana Ameryki, Iron Mana czy Star Wars. Modele dla dziewczynek są natomiast inspirowane bajkami o księżniczkach. 

Zegarek dla dziewczynki Garmin 010-02441-12 Vivofit jr. 3 Disney Princess


Gry i zabawy 

Smartwatch Vector Smart 36mm

Na tym zabawa jeszcze się nie kończy.Smartwatch dla dzieci Vector Smart oferuje na przykład aż 8 gier o charakterze logicznym i rozrywkowym. W modelach Garett znajdziesz natomiast gry edukacyjne. Wszystkie okażą się doskonałym sposobem na zabicie czasu w kolejce, podróży do domu ze szkoły czy na szkolnej przerwie.


Organizacja czasu i obowiązków 

Codzienność dziecka to jednak nie tylko zabawa, ale też domowe i szkolne obowiązki. Twoja pociecha niechętnie je realizuje? Smartwatch dla dziecka może to zmienić! Modele Garmin przypominają o zadaniach do wykonaniaA za wypełnione obowiązki przyznają monety, które dziecko może wymienić na ustaloną z rodzicem nagrodę. 

Z kolei smartwatch dla dzieci Garett z kolekcji Kids Life, Spark i Star pomaga w organizacji czasu szkolnego dzięki funkcji planu lekcji.

Mając stały i łatwy dostęp do harmonogramu zajęć, pociecha nie spóźni się na lekcje, odpowiednio spakuje do szkoły i nie zapomni o sprawdzianach.

Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Spark 4G


Zegarek smartwatch dla dzieci – w zależności od producenta – oferuje różny zestaw funkcji. Z nim możesz zadbać o bezpieczeństwo dziecka, jego zdrowie, aktywność i prawidłowy rozwój, dostarczając mu przy tym mnóstwo frajdy. W ofercie ZEGAREK.NET znajdziesz zróżnicowane smartwatche takich czołowych marek, jak: Garett, Garmin i Vector Smart. Wybierz z nich model, który zapewnia najpotrzebniejsze dla Ciebie i Twojej pociechy funkcje!