Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Jak działa smartwatch dla dziecka? Wszystko, co warto wiedzieć o zegarkach smartwatch dla dzieci

08-04-2022

Nawet jeśli starasz się ograniczać swojej pociesze dostęp do nowoczesnych technologii, rozważ sprezentowanie mu smartwatcha dla dziecka. Taki gadżet nie jest bowiem jedynie zabawką, przy której ekranie będzie ślęczeć przez cały dzień “psując oczy”, a sprytnym urządzeniem, które zadba o jego bezpieczeństwo, i to na wielu polach. Zobacz, jaki smartwatch dla dziecka warto kupić. 


Smartwatch dla dziecka – jak działa i czym różni się od modelu dla dorosłych? 

Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz kupić dziecku takiego samego zegarka, z jakiego korzystasz, skoro tak świetnie się sprawdza w Twoim przypadku? Po pierwsze, paski i tarcze smartwatchy dla dzieci są dopasowane do ich wieku – odpowiednio mniejsze i lżejsze, aby idealnie pasować na drobny, dziecięcy nadgarstek i nie ciążyć podczas wykonywania codziennych czynności. 

Smartwatch dla dziecka


Jak działa smartwatch dla dziecka?

Ale najistotniejsze jest jednak to, że zegarki smartwatch dla dzieci działają nieco inaczej niż te przeznaczone dla dorosłych użytkowników. Przede wszystkim są bardziej ukierunkowane na rozrywkę niż standardowe modele. W końcu wczesne lata dzieciństwa to niemal nieustająca zabawa przeplatana momentami nauki i wykonywania obowiązków domowych – podczas których i tak dziecko myśli głównie o tym, w co będzie się bawić później. Poza tym, taki sprzęt przyda się nie tylko dziecku, lecz także rodzicowi. 


Smartwatch dla dzieci – jaki wybrać, by spodobał się młodemu właścicielowi? 

Dzieci patrzą na świat nieco inaczej niż dorośli. I koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę, wybierając smartwatch dla dziecka. Dlaczego? Przyjrzyjmy się takiemu czysto hipotetycznemu scenariuszowi. 


Przy zakupie zegarka smartwatch dla dziecka nie spytałeś go w ogóle o opinię. Po prostu wybrałeś model, który cechował się dobrym stosunkiem jakości do ceny i do tego miał funkcje, które są przydatne – przynajmniej Twoim zdaniem. Pierwszego dnia dziecko chętnie założyło zegarek i nawet “przeklikało się” przez dostępne opcje. Ale już po tygodniu zauważyłeś, że zegarek leży gdzieś w kącie pokoju dziecięcego. Choć codziennie rano przypominałeś dziecku o tym, że powinno go założyć przed wyjściem do szkoły, to każdego dnia spotykałeś się z coraz większym oporem. W końcu przypominało to już klasyczną walkę o założenie czapki zimą (“Wcale tego nie potrzebuję! Nie będę tego nosić”), co stało się bardzo męczące. Koniec końców odpuściłeś – smartwatch dla dziecka skończył w pudle na dnie szafy lub na portalu sprzedażowym, gdzie kupił go inny rodzic marzący o tym, by dziecko nosiło go chętnie i z własnej woli. 


Tej całej serii zdarzeń można łatwo zapobiec. Wystarczy porozmawiać z dzieckiem i włączyć je w proces decyzyjny. Zresztą wybieranie smartwatcha dla dziecka to frajda i dla Ciebie i dla niego. Spędzicie czas razem i będziecie się przy tym świetnie bawić. 

Smartwatch dla dzieci – jaki wybrać, by spodobał się młodemu właścicielowi?

Najlepsze smartwatche dla dzieci z punktu widzenia rodziców 

Najlepsze smartwatche dla dzieci z punktu widzenia rodziców

Inteligentny zegarek dla dorosłych służy tylko jednej osobie: tej, która nosi go na nadgarstku. W przypadku smartwatchy dla dzieci jest to nieco bardziej skomplikowane. Choć zegarek jest zapięty na ręce dziecka, to jednak rodzic ma pełen dostęp do jego funkcji poprzez kompatybilną aplikację na smartfonie. 


Rozwiązanie to zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa nawet wtedy, gdy znajdują się z dala od domu. Z drugiej strony ma to na celu uspokojenie rodzica, który z pewnością niechętnie wypuszcza je spod swoich skrzydeł. Dzięki dyskretnym funkcjom dziecko zazwyczaj nawet nie wie, że rodzic je sprawdza. Efekt? Czuje się samodzielne i cieszy z tego, że rodzic ufa mu na tyle, by nie dzwonić co pięć minut z milionem pytań. 

Wielofunkcyjny zegarek dla dziecka

Jakie opcje smartwatcha dla dziecka są istotne z punktu widzenia rodzica? 

Geoogrodzenie smartwatch dla dzieci
  • Zdalny podsłuch – dzięki temu będziesz mógł posłuchać otoczenia dziecka niezależnie od tego, gdzie jesteś. 
  • Zegarek z GPS dla dziecka – umożliwi błyskawiczne sprawdzenie jego położenia na mapie. 
  • GEOogrodzenie – możesz określić wirtualny obszar, po którym będzie poruszać się dziecko. Jeśli przekroczy wyznaczoną granicę, natychmiast otrzymasz powiadomienie na telefon. 


  • Alarm ściągnięcia zegarka – poinformuje Cię, gdy dziecko z jakiegoś powodu rozepnie pasek i ściągnie smartwatcha. 
  • Smartwatch dla dzieci na kartę SIM – znasz to uczucie, gdy dzwonisz do swojej pociechy kilkanaście razy i już odchodzisz od zmysłów, aż w końcu odbiera i mówi, że nie słyszała telefonu? Wibracji nadgarstka nie sposób przegapić, więc masz stuprocentową pewność, że na pewno uda Ci się połączyć ze smartwatchem dla dzieci z funkcją dzwonienia. 
Smartwatch dla dzieci na kartę SIM

Polecane modele smartwatchy dla dzieci – jaki wybrać? 

Polecane modele smartwatchy dla dzieci

Szukając wyjątkowego smartwatcha dla dziecka, koniecznie przyjrzyj się ofercie sklepu Zegarek.net. Zebraliśmy w niej szeroką gamę produktów, które przypadną do gustu dzieciom w każdym wieku i o różnych upodobaniach. Do Twojej dyspozycji są produkty renomowanych marek – smartwatche dla dzieci Garett, Garmin, Rubicon, Vector Smart i nie tylko.


Zobacz wszystkie smartwatche dla dzieci, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy zarówno smartwatche dla chłopców, jak i smartwatche dla dziewczynek. A w razie potrzeby służymy Ci pomocą w wyborze. Razem na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.