Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowość od Garmin. Poznaj Vivosmart 5

04-05-2022

Po czterech latach od pojawienia się Garmin Vivosmart 4 swoją premierę ma jego długo wyczekiwany następca. Vivosmart 5 potrafi niemal tak wiele, co casualowe smartwatche tego producenta, ale za dużo niższą cenę.


GarminVivosmart 5smartband o możliwościach smartwatcha

Amerykański producent już w serii 4 pokazał, że smartband nie musi ograniczać się do podstawowej funkcjonalności sportowej. W odświeżonej 5 odsłonie ponownie zamyka inteligentne możliwości kompatybilne z całym ekosystemem Garmina. W efekcie masz do dyspozycji większość funkcji, jakie oferują nowoczesne kolekcje Venu 2 czy Vivoactive 4.

Garmin Vivosmart 5


Garmin Vivosmart 5

Zamiast zegarka o klasycznym, casualowym designie otrzymujesz jednak niewielką, smukłą opaskę fitness w sportowym stylu. Jest dostępna w trzech kolorach do wyboru, a także w powiększonej wersji Large. W stosunku do swojego poprzednika Garmin Vivosmart 5 ma aż o 66% większy wyświetlacz i uproszczony, bardziej intuicyjny interfejs. W dodatku działa nawet do 7 dni w trybie zegarka. Nie musisz więc zatrzymywać się w codziennym biegu na częste ładowanie. Wszystkie funkcje obsłużysz na dotykowym wyświetlaczu lub za pomocą przycisku, co okazuje się wygodne np. podczas treningu w deszczu.


Praktyczna opaska od Garmin. Odkryj jej funkcje!

Vivosmart 5 poza designem nie różni się znacząco od najlepszych smart zegarków tego producenta. W porównaniu ze standardowymi opaskami jest nastawiona na znacznie bardziej kompleksową i precyzyjną kontrolę stanu zdrowia oraz kondycji.


Kontroluj zdrowie

Nie zabrakło w niej podstawowych funkcji, takich jak:


  • czujnik tętna, który w każdym momencie i z dużą dokładnością kontroluje szybkość bicia serca. Dzięki temu łatwiej ocenisz, jak dużo z siebie dałeś podczas treningu.

  • rozbudowany monitoring snu – na podstawie szeregu parametrów: tętna, oddechu, saturacji czy poziomu stresu, bada jakość nocnego wypoczynku. Przekazuje też praktyczne wskazówki, jak spać, aby budzić się wypoczętym i efektywniej działać w ciągu dnia.

  • Pulsoksymetr- dzięki któremu zawsze wiesz, jak Twoje ciało wchłania tlen w różnych momentach dnia i nocy.

Vivosmart 5


Szczególną uwagę zwracają jednak w opasce Garmin te możliwości, jakimi mogą pochwalić się jedynie najbardziej zaawansowane zegarki sportowe. Mowa tu przede wszystkim o aplikacji Body Battery, która kontroluje poziom energii, abyś móc ćwiczyć zawsze w szczytowej formie i odpoczywać, gdy tego potrzebujesz. Do tego trzeba dodać jeszcze monitorowanie nawodnienia. Z Vivosmart 5 nigdy nie zapomnisz o łyku wody. Wystarczy, że wprowadzisz dane o jej dziennym spożyciu, wyznaczysz cele dostosowane do codziennej aktywności, a opaska wyśle Ci przypomnienie.


Opaska Vivosmart 5

Oddychaj świadomie

Smartband Garmin wyróżnia się też rozbudowaną funkcjonalnością związaną z oddychaniem. W każdej chwili opcja monitorowania oddechu sprawdza, jak oddychasz podczas różnych aktywności, nawet gdy tego nie kontrolujesz. Chcesz poprawić otrzymane wyniki? Włącz funkcję świadomego oddechu i naucz się oddychać powoli i głęboko. Dzięki temu łatwiej skoncentrujesz się w pracy albo uspokoisz podczas stresujących sytuacji. By pomóc Ci w wyrobieniu tego nawyku, czujnik stresu wykrywa, gdy nadmiernie się stresujesz i natychmiast proponuje relaksujące ćwiczenia oddechowe.


Osiągaj sportowe cele

Opasce Garmin nie umknie również żaden Twój ruch. Bez względu na to, czym w danej chwili się zajmujesz, ona nieustannie śledzi aktywność. Liczy wykonane kroki, spalone kalorie, minuty intensywnej aktywności oraz wiele innych danych.

Trening cardio, joga, bieganie, a może pilates? Z Vivosmart 5 trenujesz świadomie, efektywnie i tak, jak lubisz. Opaska obsługuje kilkanaście dyscyplin sportowych, dostosowując pomiary do ich rodzaju.

Vivosmart 5


Garmin Vivosmart 5

Połącz Vivosmart 5 z telefonem i odkrywaj więcej możliwości

Jeszcze więcej możliwości odkryjesz, łącząc smartband z telefonem. I nie chodzi tu tylko o odczytywanie powiadomień o wiadomościach SMS czy połączeniach. Dzięki współpracy Vivosmart 5 z Garmin Connect masz wszystkie dane o zdrowiu i kondycji zawsze w telefonie. Możesz zachować je dla siebie albo podzielić się osiągnięciami ze społecznością pasjonatów marki i sportu. A to wciąż jeszcze nie wszystko…


Lubisz trenować w nieznanym terenie? GPS ze smartfona ułatwi Ci trzymanie się wyznaczonej trasy, bo mapę masz zawsze na wyciągnięcie ręki. A jeśli spotka Cię niespodziewana sytuacja? Poprzez funkcje bezpieczeństwa poinformujesz bliskich o swojej lokalizacji i potrzebie pomocy.


Niezawodna opaska na każde warunki

Możesz mieć pewność, że Garmin Vivosmart 5 zawsze dotrzyma Ci kroku, nawet w śniegu i treningu na basenie. Solidna (choć wizualnie bardzo delikatna) konstrukcja ma wodoszczelność o klasie 5 ATM. Oznacza to, że nie grozi jej ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 50 metrów. Pływaj z opaską, nurkuj, bierz prysznic, trenuj w deszczu, a ona wciąż będzie niezawodnie działać.

Sportowa oparka Garmin


Vivosmart 5 to smartband, który chcesz mieć? W ZEGAREK.NET znajdziesz wszystkie odsłony najnowszego modelu.