Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Garmin Pay – czym jest i jak z niego korzystać? Wszystko, co musisz wiedzieć o płaceniu zegarkiem Garmin

29-04-2022

Dzięki Garmin Pay nie musisz mieć przy sobie gotówki ani karty płatniczej, aby zapłacić za produkty w sklepie. Zrobisz to za pomocą Twojego zegarka sportowego Garmin! Po prostu włącz aplikację, przyłóż czasomierz na kilka sekund do terminala i gotowe. Płatność jest zabezpieczona, a Ty cieszysz się szybkimi zakupami bez portfela. Z artykułu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o tej usłudze.  Czym jest Garmin Pay 

Garmin Pay to obok Google Pay, Apple Pay, Samsung Pay czy FitBit Pay jeden z popularnych systemów płatniczych. Jest autorską usługą amerykańskiej marki kompatybilną z oprogramowaniem zegarków Garmin.

Działa w oparciu o technologię NFC, która służy do przesyłania danych o małych rozmiarach między urządzeniami na niedaleką odległość. Dzięki temu znakomicie nadaje się do wykonywania płatności zbliżeniowych. Tę usługę znajdziesz w wybranych kolekcjach Garmin, np. Fenix 7Venu 2s czy Vivoactive 4.

Garmin PayZ którymi bankami współpracuje Garmin Pay 

Garmin Pay

By korzystanie z usługi było możliwe, karta płatnicza z Twojego banku musi się do niej kwalifikować. Obecnie Garmin współpracuje z kilkudziesięcioma bankami na całym świecie. W Polsce są to m.in. mBank, Santander Bank, BNP Paribas, Millennium Bank, Credit Agricole czy Alior Bank. Ich pełną listę znajdziesz na oficjalnej stronie producenta – śledź ją na bieżąco, bo wciąż pojawiają się na niej nowe banki i rodzaje kart.


Warto przy tym zauważyć, że Garmin Pay może – w zależności od banku – obsługiwać tylko kartę Visa, Mastercard, Discover, Maestro lub kilka z nich. Działa również z kartami z zagranicy. Jak skonfigurować usługę Garmin Pay 

Jeśli masz już pewność, że system płatniczy będzie współpracował z Twoją kartą, możesz przejść do konfiguracji usługi. Brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości zadanie jest bardzo proste i nie zajmie Ci dużo czasu. Zacznij od pobrania aplikacji Garmin Connect Mobile na swój smartfon, a następnie uruchom ją.

Z sekcji Urządzenia Garmin wybierz swój model zegarka i zaznacz opcję Konfiguruj Garmin Pay. W tym miejscu możesz jeszcze raz upewnić się, czy usługa jest zgodna z twoją kartą, bankiem lub urządzeniem.  

usługa Garmin PayCzy płatność Garmin Pay jest bezpieczna? 

płatność Garmin Pay jest bezpieczna

Każda transakcja zostanie objęta ścisłą ochroną. Garmin przywiązuje dużą dbałość do bezpieczeństwa informacji o płatności oraz chroni Twoje dane, wykorzystując przypisane do zegarka numery kart i kody transakcji za każdym razem, gdy płacisz za zakupy. 

Numer Twojej karty nie jest przechowywany w urządzeniu ani na serwerach producenta. Nie mają też do niego dostępu sprzedawcy ani inne osoby postronne. Dzięki temu możesz płacić za zakupy bez obaw, że ktoś włamie się na Twoje konto bankowe.  Gdzie można płacić zegarkiem Garmin 

Płatności dokonasz w niemal każdym sklepie i punkcie usługowym obsługującym metodę zbliżeniową. Garmin dba o stałe rozszerzanie współpracy w ramach usługi Garmin Pay. Dlatego do obecnych już placówek stale dołączają kolejne. Jak łatwo sprawdzić, czy w danym sklepie zapłacisz zegarkiem? Wystarczy, że sprawdzisz, czy na czytniku kart znajduje się symbol płatności zbliżeniowych.

zegarek GarminJak zapłacić Garmin Pay 

Teraz nie pozostaje już nic innego, jak dokonać zapłaty. W tym celu w menu zegarka wybierz funkcję Portfel. Jeśli wprowadziłeś więcej niż jedną kartę, zaznacz tę, którą chcesz zapłacić. Następnie wpisz na smartwatchu PIN i na 2-3 s zbliż urządzenie do czytnika kart. Jeśli w ciągu 24 h będziesz chciał wykonać kolejną płatność, a nie zdejmowałeś w tym czasie zegarka ani nie wyłączyłeś funkcji wykrywania tętna – ponowne wprowadzenie PINu nie będzie danego dnia konieczne.  

zapłać Garmin Pay

Natomiast w sytuacji gdy zdarzy Ci się 3 razy wpisać nieprawidłowy kod dostępu, wirtualny portfel zostanie zablokowany. Wtedy musisz przejść do aplikacji Garmin Connect na smartfonie i ustawić nowe hasło (podając uprzednio stare). Nie pamiętasz go? Dla bezpieczeństwa Garmin Pay usunie cały portfel, a Ty ponownie będziesz musiał przejść proces konfiguracji. 


Chcesz płacić wygodniej, a do tego cieszyć się zegarkiem z szeregiem innych zaawansowanych funkcji? Zegarek Garmin z opcją płatności zbliżeniowych to świetny wybór. Jego różne kolekcje znajdziesz w ZEGAREK.NET. Zobacz naszą ofertę!