Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Seiko – japońskie zegarki kryjące rewolucyjne technologie. Dlaczego warto wybrać zegarek Seiko?

09-06-2021

Seiko oznacza w języku japońskim „wyborny”, „wykwintny”. Zegarki Seiko są zaś doskonałym uosobieniem tych cech. Trudno sobie zatem wyobrazić trafniejszą nazwę dla marki, która poprzez innowacyjność i wzornicze wyrafinowanie dąży do perfekcji. Każdy zegarek Seiko niesie zapowiedź technologicznych możliwości zamkniętych w ekskluzywnej formie.Seiko – historia marki 

Szukając korzeni brandu, należy się cofnąć aż do lat 80. XIX w. Wtedy to fabrykę Kintaro Hattoriego (nazywaną Seikosha) zaczynają opuszczać czasomierze. Początkowo są to zegary ścienne, później – pierwsze w Japonii Seiko zegarki kieszonkowe. Moment przełomowy następuje jednak dopiero w 1913 r., kiedy brand oferuje czasomierz na rękę – słynny model Laurel – w całości stworzony z elementów własnej produkcji.  

Zegarek Seiko SPB147J1 Prospex Diver's 200m Automatic na czarnym pasku z tworzywa sztucznego

Od tej pory Seiko pisze kolejne rozdziały w dziejach zegarmistrzostwa. W 1960 r. na rynku pojawia się doskonały Seiko zegarek Grand, który nie ma sobie równych wśród konkurencji. W 1973 r. marka wypuszcza pierwszy kwarcowy czasomierz LCD z cyfrowym wyświetlaczem, a dwa lata później – z chronografem. Współcześnie wrażenie robi choćby Seiko Chronograph Spring Driver, który płynnie odmierza czas w sposób podobny do jego naturalnego biegu. Poza nim imponującym przykładem jest Seiko Prospex – jeden z najlepszych na świecie zegarków nurkowych.Zegarki Seiko męskie i damskie – najciekawsze propozycje 

Dzisiaj znajdujemy w bogatym portfolio marki Seiko zegarki męskie i damskie w różnych stylach. Projektanci japońskiego brandu wzornicze inspiracje czerpią jednak przede wszystkim z klasycznych form, które prezentują choćby zegarki Seiko damskie z kolekcji Classic. Kobiece, delikatne i subtelnie zdobione dodają zmysłowej elegancji każdej stylizacji.  

Jednak poza nimi w ofercie marki znajdują się również nietuzinkowe czasomierze Seiko damskie, do jakich bez wątpienia należy kolekcja Seiko Presage. Ręcznie składane przez japońskich specjalistów modele są ukłonem w stronę długiej tradycji marki.  

To niejedyny raz, kiedy popularny brand sięga do swoich korzeni. Robi to również w eleganckiej serii Seiko Premier. Część wchodzących w jej skład modeli jest wyposażona w innowacyjny, kwarcowo-automatyczny mechanizm ładowany energią kinetyczną. Nawiązuje on do sposobu działania pierwszych czasomierzy brandu.

Zegarek Seiko SRK038P1 Premier Quartz na brązowym pasku ze skóry


Zegarek Seiko 5 SNKK17K1 Automatic na srebrnej bransolecie

Jednocześnie nowoczesna technologia służy japońskiej marce również do rozwoju dobrze wypróbowanych rozwiązań. Przykładem jednego z nich jest mechanizm automatyczny, który napędza zegarek Seiko Automatic. Ten system rodzimej produkcji zaskakuje precyzją i niezawodnością działania.  


To między innymi sprawia, że pod względem technologicznym trudno nazwać tworzone przez Seiko zegarki damskie i męskie klasycznymi. Każda kolekcja przynosi bowiem rewolucję w branży zegarmistrzowskiej. Dość wspomnieć o serii Seiko Astron z mechanizmem solarnym i automatyczną synchronizacją czasu z GPS. Oznacza to, że te zegarki męskie Seiko energię do działania czerpią ze słońca i samodzielnie dostosowują czas do aktualnej strefy z dokładnością zegara atomowego. Sam mechanizm typu solar odnajdujemy w niektórych czasomierzach dla nurków. Jest w niego wyposażony również zegarek damski Seiko Solar Lady 

Zegarek Seiko SSH049J1 Astron GPS Solar na srebrnej bransolecie


Zegarek Seiko SRPE27K1 PADI Diver's 200m na srebrnej bransolecie z niebieskim bezelem

Seiko nieustannie przesuwa technologiczne granice, udowadniając, że nie ma dla niego wyzwań niemożliwych. Potwierdzają to modele Seiko Diver zaprojektowane do zadań specjalnych. Spełniają wymagania profesjonalnych nurków oraz każdego, dla kogo liczy się niezawodność działania w każdych warunkach. Wodoszczelny, elegancki i solidnie wykonany przez Seiko zegarek męski od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych czasomierzy nurkowych. Podobnie jak wiele innych modeli Seiko Automatic jest napędzany przez mechanizm automatyczny.Seiko – zegarki, które warto wybrać na każdą okazję 

Zegarek Seiko męski i damski, mimo ekskluzywnego charakteru, nie wymaga specjalnych okazji. Jego uniwersalny design dodaje klasy codziennym stylizacjom do pracy, kina czy na spotkanie ze znajomymi.  

Szczególna uniwersalność wyróżnia zegarki damskie Seiko. Okrągła koperta na bransolecie lub pasku kryje w sobie ponadczasowość klasycznego wzornictwa. Z powodzeniem można je założyć zarówno do niezobowiązujących strojów na co dzień, jak i szykownych kreacji na przyjęcia. Z tymi ostatnimi szczególnie dobrze komponuje się elegancki zegarek Seiko damski inspirowany stylem biżuteryjnym. Obrzeża jego tarczy lub miejsca indeksów delikatnie dekorują diamenty i cyrkonie.

Zegarek Seiko SUP450P1 Solar Lady na czarnym pasku


Zegarek Seiko SPB127J1 Presage 1964 Limited Edition

Wybór zegarka dopasowanego do odpowiedniego stylu ułatwia również szeroki zakres stylistyczny, jaki prezentują zegarki Seiko Automatic dostępne w odsłonach od eleganckiej przez klasyczną po sportową. Dla przykładu Seiko Automatic 5 znakomicie wpisuje się w sportowo-casualowe zestawienia na każdy dzień. Do luźnej koszuli czy koszulki polo pasują również zegarki męskie Seiko na bransolecie. Stalowa bransoleta w klasycznym stylu jest biżuteryjnym dopełnieniem każdego stroju. 


Zawieszone na skórzanym pasku zegarki Seiko (damski i męski) są z kolei polecane do eleganckich ubiorów na przyjęcia, spotkania biznesowe i inne, ważne wydarzenia. Trudno szukać wśród nich efektowniejszych dodatków niż wyrafinowane czasomierze z kolekcji Seiko Presage Automatic. Szczególne wrażenie robią modele typu open heart z dyskretnie odsłoniętym mechanizmem.

Zegarek Seiko SSA405J1 Presage z tarcza typu open heart


Przywiązanie do tradycyjnego wzornictwa przy jednoczesnym wykorzystaniu spektakularnych technologii decyduje o tym, że każdy Seiko zegarek damski i męski zdobywa popularność na całym świecie. Jest propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie wysmakowaną klasykę i niezawodność potwierdzoną japońskim rodowodem.