Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki wielofunkcyjne

13-06-2018

Nie wszystkim osobom pasować będzie zegarek klasyczny pokazujący tylko czas. Coraz więcej osób szuka zegarków eleganckich ze sportowymi funkcjami. Od lat popularne są też typowo sportowe zegarki z kolekcji G-Shock. Dzisiaj nawet kobiety coraz częściej gustują w zegarkach z chronografem, nie tylko dlatego, że tarcza wygląda wtedy ładniej, ale dlatego, że stoper manualny jest całkiem przydatnym narzędziem.

Szybki postęp technologiczny nieustannie generuje nowe, ułatwiające życie rozwiązania. Konsumenci wymagają od swoich gadżetów praktyczności i właśnie dla nich przeznaczone są zegarki wielofunkcyjne. Klasyczny czasomierz to wspaniały, stylowy dodatek, ale zgodnie z duchem czasu nikt nie chce martwić się o to czy zegarek wskazuje poprawną godzinę, a czasem potrzebujemy precyzyjnego narzędzia, które wesprze nas podczas naszych zmagań.Pewna kalibracja

Mnogość dostarczanych rozwiązań nie pozwala rzetelnie opisać wszystkich w jednym krótkim tekście, ale nietrudno zgodzić się, że dla zegarków fundamentalne będzie automatyczne dostrojenie czasu. Zegarki wielofunkcyjne oferują różne metody, począwszy odCasio Waveceptor, czy Radio Controlled Citizen. Obie technologie wykorzystują fale radiowe do automatycznego zestrajania czasomierzy z czasem atomowym. Podobne rozwiązanie oferują zegarki GPS takie jak Seiko Astron, czy niektóre modele Casio G-SHOCK, wykorzystując do zestrajania sygnał satelitarny.

Pewna kalibracja w zegarkach od makri CitizenSmartwatch revolution

Pełna funkcjonalność w zegarkach Fossil Q

Obecność smartfonów na każdym kroku sprawiła, że zegarki wielofunkcyjne stworzyły oddzielną gałąź jaką prezentują smartwatche. Smartwatch to właśnie zegarek wielofunkcyjny wykorzystujący technologię Bluetooth do połączenia z naszym telefonem. Rozwiązanie to daje dostęp do wielu nowych funkcji i zwiększa wygodę użytkowania.


Zegarek, który mamy zawsze pod ręką, powiadomi nas o przychodzących wiadomościach i połączeniach, a nawet przypilnuje, aby telefon zawsze znajdował się w naszej kieszeni, zabezpieczając nas przed ewentualną kradzieżą. Zegarki wielofunkcyjne z możliwością takie połączenia znajdziemy u wielu producentów np. smartwatche Fossil, niektóre modne Casio Edifice, zegarki Casio Sheen, niezwykłe zegarki hybrydowe od Skagen czy powalające zegarki DIESEL ON.

Smartwatche Diesel On od znanego producenta DieselNa sportowo

Sportowy zegarek Doxa na srebrnej bransolecie

Nic dziwnego, że zegarki wielofunkcyjne posiadają w swojej rodzinie chronografy. Chronograf, czyli zegarek ze stoperem to praktyczne poszerzenie głównego przeznaczenia zegarka jakim jest odmierzanie czasu. Nowoczesne zegarki posiadają również takie dodatki jak odmierzający liczbę kroków tachometr czy umożliwiający orientację w terenie kompas. Niezależnie czy potrzebny nam podręczny datownik, minutnik, kontrola różnych stref czasowych, wodo i wstrząsoodporność, a nawet takie smaczki jak przelicznik logarytmiczny czy telemetr w zegarkach Doxa, nasza oferta pozwoli Państwu dobrać odpowiedni zegarek wielofunkcyjny dla siebie.Na wyprawę i nie tylko

Najlepiej wyposażone zegarki pochodzą z kolekcji outdoorowych jak Casio ProTrek,Suunto Ambit 3, Timex Expedition. Funkcje, jakie można w nich znaleźć to między innymi: wysokościomierz, kompas, fazy księżyca, barometr, termometr, timer wędkarski, yacht timer, GPS.

Zegarek Casio ProTrek przydatny w każdych warunkachSportowy zegarek Suunto idealny na każdy trening

Zwyczajne sportowe zegarki mają zwykle chronograf lub stoper elektroniczny, timer i tachymetr. Bardziej zaawansowane mają też szereg funkcji ułatwiających kontrolę nad treningami i stanu organizmu. Mogą być wyposażone w monitor pracy serca, pulsometr, czy dodać można treningi, które zostaną zapamiętane przez zegarek. Niektóre modele np. Suunto, mają też opcję przeniesienia danych z zegarka na komputer i monitorowania wszystkich danych treningowych.